BALLARAT FOOTBALL NETBALL LEAGUE
SENIORS
LAKE WENDOUREE v BACCHUS MARSH
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
LAKE WENDOUREE
B: C Helyer, B Helyer, W Clark
HB: A Gove, K Anderson, N Pring
C: P James, R O'Keefe, B Ryan
HF: F Fogaty, S Finlayson, H Hicks
F: E Preston, B Thompson, J Jarred
R: T Zampatti, J O'Connell, T Collins
Inter: P Corbett, J Butler, L Koliba, J Canny
BACCHUS MARSH
B: D Armfield, W Lalor, J Hehir
HB: R Penny, J Huxtable, I Nixon
C: L Goetz, X Jenks, S Lafranchi
HF: T Shea, J Freeman, J McCreery
F: J Parente, A Craig, J Owen
R: C Freake, R Huxtable, B Glascott
Inter: C Gates, E McKercher, C Salmon, A Porter, J Kovacevic
BALLARAT v REDAN
BALLARAT
B: R.Perry, R.Constable, B.Wardley
HB: A.Bade, N.Drever, L.Dalgleish
C: P.Simpson, Z.Rinaldi, W.Garner
HF: L.Rinaldi, B.Fraser, Z.Maple F: H.Butler, J.Drever
R: K.Mellington, M.Powling, W.Liston
Int: F.Perkins, C.Smart, T.Maple, C.Wellings, A.Hooper, W.Squires
Emg: L.Gray, N.Robinson, T.Mooney
REDAN
B: B Carroll, B Green, G Bell
HB: R Gunsser, M Boyer, L Farnsworth
C: P Fitzgibbon, L George, D Matthews
HF: Z Mortlock, H Lee, H Lawson
F: S Broadbent, J Werts, B Douglass
R: T Bond, J Short, K Jess
Inter: D Bond, N Kelson, Z Lee, N Lou
SEBASTOPOL V MELTON
SEBASTOPOL
B: M.Johnson, L.Mason, R.Birthisel
HB: J.Bambury, T.Lockyer, R.O'Keefe
C: C.O'Shea, L.Cassidy, J.Hill
HF: J.Fletcher, L.Latch, C.Dummett
F: L.Kiel, J.Mcdonald, A.Forbes R: B.Medwell, B.Hutt, R.Mcnally
Int: T.Hutt, D.Widgery, M.Baker, J.Wilkinson
MELTON
B: B Kight, R Carter, B Dullivan
HB: J Kight, B McGee, R Davis
C: M Scoble, L Watkins, K Borg
HF: B Mawson, J Cotter, R Walker
F: A Monitto, L Phillips, L Heaney
R: J Taylor, J Hickey, L Walker
Inter: T Button, J Walker, B Sullivan, B Russell, L Ericson, C Farrugia, J Stewart
SUNBURY v MELTON
SUNBURY
B: J Hannett, S Reilly, N Wood
HB: J Nevitt, T Lever, J Tentonello
C: R Miller, J Sutton, H Power
HF: M Lewis, B Cameron, C Branble
F: M McLean, P Scanlon, J Egan
R: F Ampulski, N Doyle, J Guthrie
Inter: D Muir, L Urbon, W Wright, B Eales
MELTON SOUTH
B: J Muse, S Hobijn-Allen, M Caddy
HB: B Ryan, J Welch, R Holzer
C: R Theo, L Pritchard, M Fino
HF: J Kovarik, B Collins, H Wilde
F: M Notman, R Lee, J Geddes
R: R Rousch, D George, D Zajac
Inter: C Chapman, N Gemmell, D Donaldson, J Morrissey, J Absolom, L Peterson, M Vescio
NORTH BALLARAT v DARLEY
NORTH BALLARAT
NOT SUPPLIED
DARLEY
From: T Angwin, B Bewley, M Denham, J Ancrum, R Matricardi, L Baker, An Azzopardi, M Ward, B Myers, J Bewley, Ad Azzopardi, B Wright, D Bishop, J Cadman, D Cadman, J Tanner, Z Le Huray, W Johnson, H Inglis, J Fawcett, D Matricardi, B Ward, M Gardiner, L Noonan, L Spiteri
RESERVES
LAKE WENDOUREE v BACCHUS MARSH
LAKE WENDOUREE
NOT SUPPLIED
BACCHUS MARSH
From: D Bishop, C Pigott, E Thewma, R Porter, B Taylor, S Jenks, C Le Sueur, J McGrath, K Tyrell, E Shanasy, J McLean, R Huxtable, A Lynch, Z Kusli, J Calvitto, J Fitzpatrick, J DiBlasi, J Pawlowicz, S Crea, T Tabone, P Smith, J Freake
BALLARAT v REDAN
BALLARAT
B: J.Payne, L.McKenzie, C.Stepnell
HB: Z.Haintz, N.Patrikeos, J.Ellis
C: J.Archibald, F.Perkins, T.Mooney
HF: D.New, M.Roberts-Dunn, J.Harwood
F: C.Bade, F.Dix, J.O'Brien R: N.Nadile, L.Gray, J.Nicholls
Int: C.Smart, K.Smith, L.Hadley, S.Scobie, J.Taylor, T.Bokma, D.Peck
REDAN
B: R.Elliott, J.Baker, A.Vranesic,
HB: B.McDonald, M.Tuohill, S.Remington
C: K.Stevens, C.Baker, J.Baptie,
HF: L.Rush, S.Watt, S.Giblett,
F: A.Dalziel, J.Weekley, A.Barker
R: S.Fitzgibbon, E.Lindeblad, B.Clark
SEBASTOPOL V MELTON
SEBASTOPOL
From: M Powell, L Noether, J Cooper, S Wilkinson, L Givvens, L O'Keefe, J Lawler, M Jolly, J Mihel, J McNab, E Schroder, D Furness, J Harris, R Henderson, J Curtin, L Phillips, M Jukes, J Furness, T Collins, H Everitt, W Deans, R Noether
MELTON
From: L Ericson, J Whitehand, J Syme, J Hibbert, C Jones, A Hibbert, J Cooper, J Grech, J Gleeson, B McGee, B Merry, P Sharma, A Robinson, C Armstrong, T Grech, B Grambau, J Newton, L Doran, T Williams, W Jenkins, J Groves, C Young, J Stewart
SUNBURY v MELTON
SUNBURY
B: M.Boyd, D.Sanderson, B.Mundy
HB: M.Morham, J.Lee, S.Morris
C: D.Hagan, T.Werner, M.Pearce
HF: B.Landt, L.Brennan, M.Eales
F: J.Cree, A.Goodson, J.Bygate
R: J.Coles, B.Watson, L.Spiteri
Int: B.Falzon, R.Wood, M.Duffy, J.Pollard-Wright
Emg: B.Dunne, C.Albert, R.Doyle
MELTON SOUTH
NOT SUPPLIED
NORTH BALLARAT v DARLEY
NORTH BALLARAT
NOT SUPPLIED
DARLEY
From: L: Spiteri, R Bishop, D Beecham, A Sweet, D Peacock, L Noonan, J Taylor, D Foley, J McNair, N Baker, B Crawford, C Toner, Dr Locke, T Hardinge, L Vassallo, K Coghlan, J Crawford, R Densley, J Altay, Da Locke, K Churchill, L Cahill
UNDER 19
LAKE WENDOUREE v BACCHUS MARSH
LAKE WENDOUREE
B: J.Thomson, A.Convy, D.McKay
HB: M.Greene, A.O'Keefe, H.McNeill
C: R.Mackay, J.Alcock, L.Coutts
HF: L.Broster, A.Connors, O.Nuttall
F: L.Clark, W.Halloran, G.Mackay
R: F.Burger, N.Ling, M.Maloney
Int: N.Torpy, F.Cullenward, N.Barbary, P.Gilbert
BACCHUS MARSH
B: L.Nixon, C.Smith, A.Lalor
HB: B.Locke, H.Pigott, T.Parente
C: J.Vereker, Z.Dransman, L.Meyer
HF: K.Shirra-Gibb, J.Cukavac, R.Lister
F: L.Ciappara, B.Kerney, C.Brown
R: R.Segrave, J.Button, E.Smith
Int: A.Jones, L.Iredale, R.McGrath, K.Hudaverdi
BALLARAT v REDAN
BALLARAT
B: S.Baulch, L.Stone, B.Pearse
HB: L.Drummond, R.Catherall, T.Burrows
C: S.McDonald, T.Pearce, T. Thorne
HF: M.Marshman, T.Jones, J.Skelton
F: H.Adam, N.Harwood, J.Bik
R: B.Ruach, S.Battistella, H.Nairn
Int: W.Barbary, J.Burke, R.Wilson, J.Hart
REDAN
NOT SUPPLIED
SEBASTOPOL V MELTON
SEBASTOPOL
NOT SUPPLIED
MELTON
From: Z Russell, D Evers, C Scoble, J Karlich-Portelli, C Alaimo, L Brown, J Agius, J Cotter, A Briggs, S Smoult, H Fenton, J Wheeler, A Greenshields, O Greenshields, A Thorneycroft, J Beeson, P Patullo, C Battye, S Smoult, A Stewart, A Landaverde, N Webber, T Morton, W Majok
SUNBURY v MELTON
SUNBURY
B: R.Lewis, E.Sultana, M.Fuhrmeister
HB: B.Walker, J.Hodgson, Z.Stevens
C: K.Teuma, J.Cain, D.Corcoran
HF: S.Parker, M.O'rafferty, N.Ryan
F: J.McHenry, B.Carrello, L.Mendola-Webb
R: W.Rousch, L.Gook, P.Said
Int: E.Bygate, R.Eales, P.Newman
MELTON SOUTH
B: J.Koochew, J.Sipthorp, J.Absolom
HB: C.Doran, A.Abdelaziz, A.Lees
C: J.Thomas, J.Lewer, M.Large
HF: W.Smith, M.vescio, L.Peterson
F: D.Evans, C.Logan, A.Yassine
R: L.Heimann, R.studham, D.Radville
Int: B.Evans, A.mizzi
NORTH BALLARAT v DARLEY
NORTH BALLARAT
NOT SUPPLIED
DARLEY
From: C Taylor, C Hewitt, C Growcott, M Gardiner, D Fawcett. J Davies, K Williams, C Jordan, N Foley, J Watson, D Nitschke, C Sanders, J Wilson, G Hatcher, J Sparshott, B Rainbow
CENTRAL HIGHLANDS FOOTBALL LEAGUE
SENIORS
DUNNSTOWN V SPRINGBANK
DUNNSTOWN
B: B.Cracknell, J.Crone, P.Britt
HB: W.Henderson, M.Tuddenham, A.Caligiuri
C: N.Byrne, R.Walsh, J.Leonard
HF: R.Adams, T.Wardell, A.Murphy
F: F.Stevenson, B.Whittaker, M.Henderson
R: L.Hodgins, L.Taylor, K.Dickson
Int: C.Tangey, B.Leonard, B.Collins, P.Tuddenham
SPRINGBANK
B: J.Simpson, B.Hanrahan, I.Pertzel
HB: H.Twaits, F.Toose, S.Donegan
C: A.Geyle, Z.Kennedy, K.Maher
HF: T.Finco, B.Maher, C.Quinlan
F: Z.Bozanich, J.Wilson-Keir, J.Maher
R: B.Haintz, P.Glanford, J.Thompson
Int: A.Wethling, A.Murnane, C.Ronan, T.Maher
HEPBURN V DAYLESFORD
HEPBURN
B: B.Yanner, J.Clarke, J.Cook
HB: T.Brown, J.Wallesz, L.Lovig
C: D.Dennis, B.Pedretti, B.McKay
HF: H.Rodgers, R.Ferraro, Z.Kpsch
F: A.McKay, I.Grant, Q.Butt
R: J. Grant, M.Banner, N.Johns
Int: W.Ward, J.Blackburn, M.McKay, S.Tighe
DAYLESFORD
B: H.Jarrad, A.Smith, L.Johnston
HB: T.Nesbitt, A.Boyse, A.Pasahidis
C: J.Schroder, T.Maher, C.Molivas
HF: C.Lee, S.O'Brien, L.Said
F: T.Lee, M.Cummings, T.Hunt
R: A.Lambert, M.Dean, B.Jones
Int: J.Evans, T.Dean, M.Steen, J.Cummings
ROKEWOOD-CORINDHAP V CARNGHAM-LINTON
ROKEWOOD-CORINDHAP
B: R.Fisher, C.Long, M.Riding
HB: Z.Priddle, Z.Jenkins, T.Lamb
C: L.Philp, M.Aikman, M.Lockyer
HF: M.Brehaut, D.Cassidy, J.Morgan
F: J.Buttler, C.Barrenger, R.Aikman
R: G. Jolly, M.Rivett, S.Carr
Int: W.Hamer, K.Hayes, C.Jeffrey, C.Anderson
CARNGHAM-LINTON
B: J.O'Brien, A.Mcpherson, L.Hodgson
HB: W.Bruty, J.O'Brien, K.Raven
C: M.Picken, D.O'Brien, T.Clark
HF: N.O'Brien, M.Knight, B.Benson
F: J.Pound, D.Wynd, J.Foley
R: T.Raven, J.McMickan, T.Scoble
Int: H.Blower, C.Lloyd, H.Butler, C.Patterson
BEAUFORT V BUNINYONG
BEAUFORT
B: L.Megne, A.Gaylard, B.Thomas
HB: H.Slater, R.Herman, T.McKenzie
C: M.Jenkins, T.Haase, L.Cox
HF: D.Wenn, F.Kellett, D.Jones
F: R.Luke, T.Head, M.Wilson
R: J.McDermott, N.Tuddenham, R.Tuddenham
Int: L.McLinden, J.Appleton, T.Smart, L.Harris
BUNINYONG
B: J.Jones, J.Rodgers, D.Sliwa
HB: J.Marshall, A.Hart, J.Robertson
C: J.Coxall, L.Burbidge, J.Ottavi
HF: L.Atkinson, B.Marchant, A.Eichler
F: A.Lewis, H.Donald, D.Micallef
R: M.Motlop, A.Domic, H.Givvens
Int: N.Shell, A.Trevisan, L.Stewart. K.Feejo
LEARMONTH V CRESWICK
LEARMONTH
B: M.Rowe, M.Judd, T.Martin
HB: J.Rich, D.Harberger, W.Green
C: C.Kimber, B.Powell, E.Prenc
HF: D.Anderson, J.Findlay, M.Harbour
F: J.Dunne, D.Folkes, T.Mitchell
R: J.Crilly, J.Rae, R.McMahon
Int: L.Ozols, A.Hare, O.Ross, M.McKenna
CRESWICK
B: R.Cox, B.Plover, E.Henderson
HB: J.Mcintyre, Z.Gladman, G.Lovett
C: L.Scheele, B.Sternberg, D.Whitfield
HF: N.Pantzidis, P.Taranto, T.Landwehr
F: L.Ryan, J.Anagnostou, J.Thomas
R: B.Dolan, M.Hottes, A.Sedgwick
Int: M.Booth, L.Grigg, N.Cochrane, M.Howden
CLUNES V SKIPTON
CLUNES
B: J.Dyer, D.Coon, L.Wrigley
HB: A.Bowd, D.Bulluss, N.Clarke
C: T.Nunn, J.Radlof, M.Ryan
HF: J.Robertson, J.Thomas, A.Riches
F: M.Paramonov, D.Evans, R.Thompson
R: M.Murray, M.Kasparian, B.Evans
Int: B.Davidson, L.Hayles, M.Coon, M.Miller
SKIPTON
B: N.Strangio, B.Krol, A.Twaddle
HB: J.Peeters, J.Draffin, M.Walsh
C: M.Gilbert, D.Kilpatrick, S.Romeril
HF: L.Stranks, A.Pitson, J.McClure
F: M.Cullinan, R.Monument, J.Webster
R: P.Graham, A.Nestor, D.Phillips
Int: T.Cullinan, J.Wilson, M.McCrow, L.Cullinan
NEWLYN V WAUBRA
NEWLYN
B: S.Murphy-McKay, J.Starcevich, M.Tilley
HB: D.Fishwick, D.Wehrung, M.Phelps
C: J.Milne, L.Hoy, L.Gill
HF: A.Rofe, J.Giampaolo, M.Mcgrath
F: J.Labbett, C.Giampaolo, K.Collins
R: S.Willmott, T.Carey, T.Nash
Int: K.Prendergast, P.Labbett, L.Prendergast, J.Lee
WAUBRA
B: M.McQuillan, L.McLeod, P.Feaver
HB: N.Benson, H.Roscoe, G.Ross
C: J.Crebbin, D.Jenkins, H.Bond
HF: J.Conroy, N.Moran, B.Colligan
F: R.Gavin, M.Marro, A.Marro
R: T.Ford, J.Knights, D.Robertson
Int: A.Fera, A.Baldwinson, A.Clark, R.Wakefield
BALLAN V BUNGAREE
BALLAN
B: B.Colley, K.Heafield, D.Clarke
HB: H.Bongart, T.Powell, J.Homewood
C: L.Conlan, A.Tanner, A.Mullane
HF: J.Jarvis, D.Velden, J.Fuller
F: J.Lingard, R.Bongart, T.Van Leth
R: H.Thompson, C.Parsons-Jones, B.Wood
Int: C.Micallef, T.Cox, J.Kurzman, D.Nielsen
BUNGAREE
B: J.Gallagher, A.Browning, A.Gillett
HB: B.Simpson, N.Browning, D.Murphy
C: M.Lawless, T.Elliott, I.Quick
HF: J.Richardson, L.Thornton, J.Butler
F: J.Mahar, B.Dodd, J.Murphy
R: T.Wakefield, S.Butler, D.Martin
Int: B.Willian, C.Edwards, M.Comben, X.Carey
RESERVES
CLUNES V SKIPTON
CLUNES
B: K.Thompson, L.Saligari, P.Coon
HB: A.Anderson, Z.Bedford, B.Pickering
C: J.Chatham, L.Morganti, D.Davies
HF: L.Radlof, D.Burnett, H.Blomeley
F: O.Fox, J.Graham, C.Wrigley
R: K.Hatfield, E.Downs, D.Davies
Int: K.Downs, B.Davies, J.Muller, J.Burns
SKIPTON
B: T.Huglin, A.Robertson, K.Stranks
HB: B.Hobbs, S.Peeters, B.Creelman
C: N.Olver, B.Meek, S.Boswell
HF: F.Morcombe, B.Uwland, C.Stranks
F: J.Kirby, J.Robson, M.Graham
R: T.Gawne, W.Beever, R.Uwland
Int: J.Pitman, J.Hendrich, D.Lockens, M.Smith
Emg: A.Morcombe
LEARMONTH V CRESWICK
LEARMONTH
B: J.Cubitt, H.Bridges, M.Bakker
HB: C.Charters, B.Patullo, J.Gebert
C: J.Rae, H.Crawley, G.Tyndall
HF: N.Gittings, L.Jackson, L.Smith
F: K.Middleton, N.Willox, P.Mcguigan
R: K.Sobczak, C.Andrews, T.McKechnie
Int: T.Nunn, K.Wills, W.McKechnie, T.Owen, Z.Patullo
CRESWICK
NOT SUPPLIED
DUNNSTOWN V SPRINGBANK
DUNNSTOWN
B: A.Plucke, N.Hobbs, M.Ellis
HB: B.Morey, D.Keating, J.Leon
C: C.Murphy, C.McKay, C.Rinaldi
HF: K.Neville, B.Irvine, A.Murphy
F: J.Mayne, D.Simpkin, J.Powell
R: M.Rae, S.Forbes, J.Britt
Int: K.Bickley, L.Hunter, R.Brasser
SPRINGBANK
B: S.Duggan, T.O'Loughlin, L.Scholten
HB: T.rieniets, M.Hodge, E.Kennedy
C: P.Simpson, B.Ronan, A.Hamilton
HF: M.Abraham, H.Hislop, B.O'Neil
F: A.Grace, M.Simpson, B.Martinu
R: J.Wren, K.Maher, D.Baldwin
Int: J.Hopkins
NEWLYN V WAUBRA
NEWLYN
B: B.Blomeley, B.Slater, J.New
HB: L.Allen, T.Hardisty, S.Corboy
C: R.Beste, J.Hillas, F.Lowe
HF: L.Gunn, J.Sullivan, N.David
F: W.Mesley, C.Robinson, L.Shaw
R: D.Mizzeni, B.Huggett, M.Cosgrave
Int: J.Clark, L.Fishwick, J.Dwyer
WAUBRA
From: Dechlan Bailey, Lachie Jolly, Isaac Menhennet, Joshua Gollan, Darcy Heinrich, Tyler Loader, Tariq Wozny, Jack Bennetts, Jay Allanson, Zachary Kennedy, Will Tol, Riley Taylor, Ethan Wapshott, William Menhennet, Isaac Martin
BALLAN V BUNGAREE
BALLAN
From: George Muir, Anthony Bowyer, Dylan Cooper, Alistair Hine, Ben Fenwick, Dave Pike, Jack Bidwell, Keelan Batten, Tristan Batten, Tavish Mclean, Lucas Smits, Zane Dix, banjo leahy, Adam Mcintyre, Matthew White, Brodie Gellie, Brent Shaw, Chris Sharp, Brody Richie, Owen Robertson
BUNGAREE
From: Matthew Schaper, Josh Partington, Alister Bright, Joshua Rix, Nick Spratling, Adrian Verhoeven, Dominic Cousens, Tim Gilbert, Bill Thornton, Mason Currie, Alexander Richardson, Tristan Puddy, Michael Panther, Lachlan Ryan, Justin Whitcher, Mitchell Hovey, Ethan Forbes, Harry Cousens, Grant Trevenen, Mitch Hay, Josh Phillips, Sam Hammond
BEAUFORT V BUNINYONG
BEAUFORT
From: Lachlan Van Der Linden, Nathan Elford, Fraser Mitilineos, Joel Scobie, Timothy Jenner, Andy Stewart, Tom Flood, Trent Miller, Frazer Carnes, Aaron Miller, kyle johannesen, Joseph Mulcahy, Nathan Clark, Isaac Jantzen, Matthew McDonnell, Nick Bedford, Alex Gerrard, Keenan Mclinden, Lachlan Cassells, Mitchell Miller, Seth Linke-Nagel
BUNINYONG
From: Abraham Grant, Zacc Price, Connor Andrews, Jude Forth Bligh, Joe Milgate, Jack Coffey, Matthew Hartigan, Ty Ward, Nic Dejong, Morgan Turner, Ethan McMurphy, Chris Wills, Luke Van Rooy, Luke Cullen, Bailey Squire, Patrick Duggan, Jackson Barnett, Joel Hart, Nick Miller, Brayden Netherway, Campbell Palmer
ROKEWOOD-CORINDHAP V CARNGHAM-LINTON
ROKEWOOD-CORINDHAP
From: Kyle Hayes, Troy Mellington, Daniel Kebble, Brayden Ferguson, Tom Fagg, Paul Wells, Patrick Smith, Jayden Hayes, Joel McAuliffe, Andrew Parkinson, Chris Betka, Edward Denouden, Jason Hutchins, Jeremy La Haye, Jaylan White, Mark Tanis, Liam Laffan, Jeremy Richardson, Max Campana, Josh Gray, mitch york, Matt Hayes
CARNGHAM-LINTON
NOT SUPPLIED
HEPBURN V DAYLESFORD
HEPBURN
From: Nash Robinson, Kyle Yanner, Liam O'Halloran, Bryce Coffey, Jackson Long, Alec Cimera, Jake Chamberlain, sage eguchi, Kadin Long, declan murnane, Nathaniel Lowe, Joe Malone, Jayden Liversidge, Finnley Geurts, Lochie Johns, Harrison Nevill, Brock Noble, Billy Albert, Harry Johns, Jack Carey, Isaac Pedretti, James Gray
DAYLESFORD
From: Adam Leonard, Matthew Peart, Jack French, Samuel Winnard, Jeremy Steen, Jacob Speedie, Jack Goodlet, Riley White, Lachlan Campbell, Matthew Nowell, Thomas Powell, Jacob Whelan, Nicholas Brewer, Matthew Borzillo, Thomas Conroy, tyson dellanno, Ryan Holmes, Brad Distel, Tom Grant, Alex Peters, Aaron Brereton, Andrew Monaghan, Daniel Ryan