Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
THE latest clearances approved in the BFL, CHFL and MCDFL.
BFL
Julien Ata: Sunbury from Rupertswood (Riddell District FL)
Paul Barry: Sunbury from Rupertswood (Riddell District FL)
Jake Botten: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Robert Burns: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Kane Cameron: Lake Wendouree from East Ballarat JFC
Sam Conroy: Ballarat from Hepburn
William Fellows: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Josh Gray: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Chris Kendall: Sunbury from Rupertswood (Riddell District FL)
Matthew Laycock: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Brad Mundy: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Zac Nunn: Redan to Carngham-Linton
Daniel Nutt: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Khyal Thomson: East Ballarat JFC to Clunes
Justin Waldron: Sunbury from Sunbury Lions Juniors (Riddell District FL)
Jack Wilson: Redan to Warrack Eagles (Wimmera FL)
Ricky Andrews: Lake Wendouree to Talbot (MCDFL)
Matt Cape: Darley from Bungaree
Dale Ciunik: Sunbury to Kyneton (Bendigo FL)
Jarrod Coombes: East Point from East Ballarat JFC
Anthony Cristofaro: Melton South to Yarraville Seddon (Western Region FL)
Ryan Erkamps: East Point from Talbot (MCDFL)
Ben Ferrari: Sunbury to Riddell (Riddell District FL)
Sam Hadley: North Ballarat City from Newlyn
Shane Hutchinson: Ballarat to AFL Queensland
Niall McGovern: Sunbury to Rupertswood (Riddell District FL)
Israel McFalesi: Melton from NTFL
Bailey Retzlaff: North Ballarat City from (Ellinbank District FL)
Daniel Rioli: East Point from Newlyn
Ben Simpson: East point from East Ballarat JFC
Josh Tranter: East Point from East Ballarat JFC
Adam Turley: North Ballarat City from Gordon
Ryan Walsh: East Point from East Ballarat JFC
CHFL
Spencer Alexander: Daylesford to Belmont (Geelong District FL)
Leigh Brady: Hepburn to Woomelang Lascelles (Mallee FL)
Sam Conroy: Hepburn to Ballarat
Liam Crosbie: Skipton to Uni Blues (VAFA)
Matthew Nevett: Newlyn to Uni Blues (VAFA)
Zac Nunn: Carngham-Linton from Redan
Khyal Thompson: Clunes from East Ballarat JFC
Ben Willersdorf: Learmonth to Uni Blues (VAFA)
Andrew Burchell: Beaufort from Geelong Amateurs (AFL Barwon)
Matt Cape: Bungaree to Darley
Ian Firns: Buninyong from Adfa (AFL Canberra)
OJ An Fox: Smythesdale from Caramut (Mininera District FL)
Lachlan Griffiths: Creswick to Talbot (MCDFL)
Sam Hadley: Newlyn to North Ballarat City
Tim Humm: Smythesdale from FIDA
Jared Mullholland: Gordon to Smythesdale
Daniel Rioli: Newlyn to East Point
Bryce Stephens: Smythesdale from FIDA
Jack Timmins: Skipton from Castlemaine (Bendigo FL)
Adam Turley: Gordon to North Ballarat City
MCDFL
Zane Ashby: Newstead to Castlemaine (Bendigo FL)
Simon Boxall: Trentham from Macedon (Riddell District FL)
James Cappy: Campbells Creek to Castlemaine (Bendigo FL)
Sam Coloe: Natte Bealiba from St Arnaud (North Central FL)
Michael Day: Trentham from Keilor (Essendon District FL)
Tom Hewitt: Natte Bealiba from St Arnaud (North Central FL)
Peter Hodson: Campbells Creek to Castlemaine (Bendigo FL)
Williams Hodson: Campbells Creek to Castlemaine (Bendigo FL)
Ben Holt: Natte Bealiba from Deakin Uni (Warrnambool District FL)
Patrick Schrembi: Newstead to Castlemaine (Bendigo FL)
Mitchell Williams: Newstead to Castlemaine (Bendigo FL)
Ricky Andrews: Talbot from Lake Wendouree
Ryan Erkamps: Tablot to East Point
Lachlan Griffiths: Talbot from Creswick
Reece Hourigan: Trentham from Kyneton (Bendigo FL)
James Searle: Talbot from Bendigo JFL
Joseph Smith: Dunolly to Bendigo JFL
Mark Strickland: Trentham from Macedon (Riddell District FL)