BFL
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
Ballarat v East Point
Ballarat
B: Daniel Kennedy, Sam Caldow, James Lukich
HB: Matt Dawson, William McGregor, Mark Cunningham
C: Chris Thornton, Adam Sewell, Shane Hutchinson
HF: Luke Brennan, Rex Hickman, Luke Kennelly
F: Nicholas O'Farrell, Christopher Prockter, Ashley Baker
R: Samuel Conroy, Zane Thompson, Nicholas Garner
Int: Jackson Hogan, Lachlan Cassidy, James Quayle, Damien Larkin
Emg: Travis Hoyle, Jason Payne, Daniel Hobbs, Joshua Crawford, James Mead
In: Damien Larkin, Nicholas Garner, Adam Sewell
Out: Liam Youl, Joe Otto
East Point
B: James Park, Joel Van Meel, Chris Banwell
HB: Sam Romeril, Liam Rigby, Sam Cooper
C: Hayden Walters, Daniel Tung, Toby Boyle
HF: Brad Whittaker, Joseph Gilbert, Bradley Dreher
F: Angus Wright, Jake Dunne, Jack Romeril
R: Paul Koderenko, Dylan Wright, Jonathan Lanyon
Int: Alex Davis, Ben Clay, Brent Fitzpatrick
Emg: Benjamin Lusby, Jack Watkins, Richard Zelencich, Chris Carson
In: Sam Romeril, Angus Wright
Out: Sam Webb
DARLEY v. BACCHUS MARSH
Darley
B: Jake Ancrum, Luther Baker, Anthony Chiu
HB: Ashlie Mayfosh, Corey Cullen, Dwayne Edwards
C: Darcy Gallop, Rhys Ellis, Jake Edwards
HF: Mark Hanson, Dane Grenfell, Shane Page
F: Michael Turner, Harley Inglis, Scott McAllester
R: Steven Kennedy, Richard Knight, Darren Leonard
Int: Nicholas Thacker, Brad Inglis, Nathan Jackel, Cooper Wells, Jake Wilkie, Jarrod Edwards
In: Michael Turner, Nathan Jackel, Jarrod Edwards
Out: Jason Clarke
Bacchus Marsh
B: Liam Noonan, Coby Millar, Logan Blundell
HB: Liam Mullen, Trevor Hilton, Lachlan Phyland
C: Mitchell Suban, Tyson Shea, Daniel Velden
HF: Declan Phyland, Wiliam Oakley, Alec Del Papa
F: Benjamin Peters, Trent Angwin, Simon Lafranchi
R: Rhys Mc Nay, Cameron Richardson, Adam Richardson
Int: Charlton Butt, Ricky Hawkins, Thomas Mullen, Matthew Sutherland
Emg: Scott Howson, Alex Schwarzenberg, Thomas Wardell
In: Ricky Hawkins
Out: Michael Suban
REDAN v. MELTON
Redan
B: Hayden Riley, Damien Horbury, Matthew Colbert
HB: Ryan Waight, Patrick Britt, Aaron Gercovich
C: Nathan Blomeley, Dean Mathews, Ben Schiltz
HF: Grant Bell, Daniel Colbert, Matthew Caris
F: Christopher Giampaolo, Nathan Wright, Brenton Riordan
R: Matthew Cullinan, Callum Currie, Brendan Peace
Int: Brett Dickinson, Tait Niddrie, Liam Gill, Jarrett Giampaolo
Emg: Liam Hunter, Tim Haase, Aaron Hepworth, Kane Quinlan, Brandon Green
In: Jarrett Giampaolo, Brett Dickinson, Ryan Waight, Patrick Britt, Christopher Giampaolo
Melton
B: Corey Armstrong, Nicholas Gale, Mitchell Brockwell
HB: Murphy Watt, Phillip Hoyland, Corey Grusling
C: Israel Mofalesi, Kieran Butty, Jake Gleeson
HF: Justin Chircop, Matthew Notman, Andrew Bartlett
F: Jarryd Ramsay, Shane Undy, Brad Murphy
R: Brayden Sneddon, Ryan Davis, Braedan Kight
Int: Brody Richie, Corey Patmore, Dillon Sharp, Brett Pitts, Kane Basile
Emg: Liam Carter
In: Corey Patmore, Brody Richie, Andrew Bartlett
Out: Lachlan Hickey, Daniel Walker
SEBASTOPOL v. LAKE WENDOUREE
Sebastopol
B: Simon Ringin, Ross Menhennet, Riley Henderson
HB: Marshall Cain, Dayne Furness, Colby Snowden
C: Ben McLeod, Bradley Carrigg, Timothy Stubbs
HF: Stephen Keiller, Edward den Ouden, Chase Dummett
F: Rhys Carman, Michael Powell, Daniel Cuthbertson
R: Matthew Powell, Daniel Parker, Cain Edwards
Int: Scott Bertus, Jacob Eyers, Jeffrey Hardy, Ben Trew
In: Marshall Cain, Simon Ringin, Chase Dummett, Jacob Eyers, Ben Trew
Out: Anthony Smith, Lucas Cook, Peter Davies, Coleman Schache, Matthew Willis
Lake Wendouree
B: Gavin Webb, Isaac Kirby, Daniel Gray
HB: Scott Carey, Thomas Carey, Sam Clifton
C: Eamonn Mc Cuskey, Andrew Pitson, Joseph Black
HF: Angus Kirby, Lucas Anderson, Benjamin Hayes
F: Andrew Casey, Hugh Herben, Ashley Simpson
R: Matthew Tuminello, Lincoln Barnes, Brent Olszewski
Int: Andrew Ciavarella, Claye Kelson, Tanner Robertson, Daniel Mahony
In: Andrew Ciavarella
Out: Jordan Payne
MELTON SOUTH v. SUNBURY
Melton South
B: Joseph Callus, Craig Searle, Brendan Hooper
HB: Bradley Cottam, Jake Trotter, Lachlan Watkins
C: Simon Collis, Shaun White, Anthony Piva
HF: Ben Peters, Mark Russell, Anthony Hibbert
F: Daniel Hillier, Mathew Sutton, Michael Callus
R: Marc Dransman, Douglas Thomas, Reece Miles
Int: Rodney Rich, Matthew Sullivan, Daniel Leggett, Ryan Holzer
Emg: Paul Wentworth, Jon Bell, Justin White, Daniel Vasjuta, Antonio Reardon
In: Mark Russell, Douglas Thomas
Sunbury
B: Andrew Gill, Adam Short, Nathan Wood
HB: Luke Neville, Jake Steeper, Reece Wood
C: Dwain Sanderson, Joshua Styles, Mitchell Conn
HF: Jesse Flannery, Matthew Baird, Jack Landt
F: Christopher Kendall, Joshua Burgess, Dylan Tarczon
R: David Kovacevic, Andrew Duhau, Mathew Medcraft
Int: Bryce Riseley, James Rizk, Nathan Bridgland, Benjamin Said
Emg: Joshua Guthrie, Troy Karaitiana, Corey Hansen
In: Joshua Burgess
Out: Matthew Parker
CHFL
SPRINGBANK v BUNINYONG
Springbank
B: J. Simpson, C. Harry, S. Cue
HB: M. Keighrey, M. Anderson, D. Thompson
C: S. Quinlan, T. Malone, H. Millikan
HF: S. Taylor, P. McMahon, L. Fisher
F: W. Driscoll, T. Eltringham, M. Tyler
R: B. Freeman, J. Maher, J. Millikan
Int: B. Rix, J. Galea, C. Quinlan, K. Maher
In: J. Millikan, H. Millikan, C. Harry
Out: S. Donegan, M. Lakey, C. Raine
Buninyong
B: A. Bomitali, M. Phelps, J. Orwin
HB: M. Turner, C. Wills, D. Donelly
C: B. Jones, N. Gilbert, S. James
HF: J. Rodgers, N. Shell, S. Kitchin
F: J. Ottavi, P. Benn, J. Mann
R: A. Ebery, J. Morgan, S. Turner
Int: J. Carroll, M. Hartigan, T. Porter, J. Robertson
In: M. Phelps, P. Benn, A. Ebery
Out: C. Wright, A. Scott, G. Phelps
CLUNES v BUNGAREE
Clunes
B: M Milne D Milne L Caldwell
HB:N Hind L Wrigley M Anderson
C: J Chatham J Hill J Sobey
HF: T Featherst. M Wrigley R Hind
F: J Hind J Harris M McKenzie
R: L Redpath G Handley S Baird
Inter: T Halliday, B Newton, L Barry, P
Coon, J Lambert
Bungaree
B: M. Bruns, C. Cowan, J. Brown
HB: M. Dufty, T. Wilson, J. Linke
C: L. Mirtschin, B. Anderson, S. Mann
HF: H. Pyke, S. Finlayson, M. Sheridan
F: J. Mahar, J. Brown, A. McDonald
R: D. Benson, C. Ried, C. O'Keefe
Int: T. Glasson, J. Murphy, L. Billington, J. Payne
In: L. Billington, C. Ried
Out: R. Cummins, H. Griffiths
GORDON v HEPBURN
Gordon
B: G. Clifford, M. Gunnell, J. Rae
HB: C. Grills, T. Murphy, S. Patterson
C: A. Toohey, M. Raworth, J. Gorman
HF: S. Pye, D. James, S. Nicholson
F: J. Lee, A. Munari, W. Peters
R: L. Gunnell, A. Watts, C. McGuigan
Int: J. Clampit, J. Murphy, D. Perkins, D. Carey
In: W. Peters, M. Raworth
Out: M. Nolan, G. King
Hepburn
B: F. Anscombe, D. Smith, L. Santurini
HB: T. Wills, S. Asa Leausa, A. Ware
C: K. Cummings, B. Stringer, F. O'Connor
HF: J. Rodgers, C. Taylor, M. Mc Kay
F: T. Conroy, , A. McKay
R: B. Sutcliffe, B. Mc Kay, D. O'Halloran
Int: S. Simmonds, J. Malone, M. Watt, B. Pertzel, L. O'Halloran
In: L. O'Halloran
Out: B. Ryan
NEWLYN v DUNNSTOWN
Newlyn
B: T. Inverarity, A. Briggs, B. Slater
HB: E. Cody, J. Young, R. Ewing
C: A. Chew, D. Wehrung, S. Dummett
HF: D. Hammond, K. Young, L. Relouw
F: C. Eastwell, W. Young, M. Cosgrave
R: S. Cawthan, L. Faull, N. Skewes
Int: T. Seitz, C. Pane, J. Maher, T. McKenzie
In: T. McKenzie, T. Seitz
Out: W. Carter, L. Shaw
Dunnstown
B: M. Neal, T. Buby, R. Adams
HB: K. Begbie, L. Poulter, T. O'Shea
C: R. Dyer, S. Jenkins, M. Djordjevic
HF: M. Kennedy, A. Brennan, J. Cahir
F: E. Mason, J. Murphy, S. Cameron
R: S. Roache, L. O'Connell, H. Cartledge
Int: B. Duffy, B. Hughes, B. Roberts, B. Collins
In: B. Roberts, B. Duffy, T. O'Shea
Out: K. Mullane, D. Harbour, R. Hancock
SKIPTON v CRESWICK
Skipton
B: J. Draffin, M. Rea, L. Green
HB: C. Valentine, M. Mason, T. McKimmie
C: J. Timmins, B. Conroy, H. Ennis
HF: J. Alexander, C. Sudholz, J. Peeters
F: A. Slater, N. Stevenson,
R: J. Hobbs, M. Jones, T. Ross
Int: S. Elbaz, M. Slater, M. Johnson, S. Hon, L. Wilkie
In: C. Valentine, A. Slater, H. Ennis, L. Wilkie
Out: C. Fothergill, D. George, J. Preston, B. Smith
Creswick
B: B. Antonio, B. Moran, P. Antonio
HB: C. Mclean, A. Code, S. Hepworth
C: B. Deppeler, C. Hepworth, M. Lockyer
HF: T. Cooper, C. Robinson, S. Gibson
F: B. Dunbar, L. Hepworth, M. Griffin
R: E. Coulthard, A. Stepnell, J. Antonio
Int: P. Griffin, M. Antonio, J. Dalli, R. Antonio, S. O'Leary, T. Rieniets
In: B. Moran, R. Antonio, J. Dalli
Out: G. Knights
CARNGHAM LINTON v SMYTHESDALE
Carngham Linton
B: T. Currie, T. Clarke, A. Broughton
HB: M. Macca, J. Stalker, B. Guareschi
C: P. Loaney, T. Baird, J. Waters
HF: M. Giddings, B. Doolan, B. Mc Donald
F: J. Downing, A. Braeckmans, S. Johnson
R: B. Martland, N. Pring, J. Pring
Int: M. Richardson, R. Waters, J. Coutts, J. Nichols, J. Haeusler
To be selected from:
R. Clark
In: J. Coutts, J. Stalker, R. Clark, R. Waters, P. Loaney
Out: J. Hutchison, J. Savige, J. Walton
Smythesdale
Not submitted.
DAYLESFORD v ROKEWOOD-CORINDHAP
Daylesford
B: J. Clough, A. Button, T. Castrignano
HB: P. Dwyer, J. Evans, P. Helper
C: T. Hughes, J. Mackley, R. Le Long
HF: E. McGrath-Lester, C. O'Brien, T. Nesbitt
F: M. Risstrom, R. Rodgers, P. Rowe
R: L. Adams, J. Browne, W. Austin
Int: X. Walsh, J. Adams, L. Said, D. Shewell, S. Walsh, M. Cummings
Emg: K. Trimble
In: C. O'Brien, A. Button, W. Austin
Rokewood-Corindhap
B: D. Bourke, A. Le Marshall, P. Smith
HB: R. Raglus, J. Willey, J. Hutchins
C: J. Hayes, D. Biscan, T. Germano
HF: M. Ashmore, J. O'Neil, L. Douglas
F: C. Barrenger, L. Hunter, B. Harris
R: B. Reese, R. Arnall, N. Stubbs
Int: T. Ware, T. Barwell, A. Clarke, R. Kildea
BALLAN v LEARMONTH
Ballan
B: B. Fenwick, J. Fenwick, D. Nielsen
HB: M. Williams, L. Dickson,
C: S. Hitchings, K. Doyle, B. Shaw
HF: D. Mullane, A. Speak, R. Closter
F: Z. Dix, Z. Peoples,
R: J. Dorning, L. Herring, R. Aquilina
Int: J. Wilkinson
To be selected from:
B. Masters, D. Bell, B. Coy, D. Hamm, C. Despirt
In: B. Coy, D. Hamm, D. Bell, B. Masters, C. Despirt
Out: C. Brown, Z. Graham, J. Branch, D. Christie, A. Mullane
Learmonth
B: D. Wright, J. Werts, N. Ross
HB: G. Coleman, T. Curran, P. Phillips
C: J. Fraser, M. Jackson, J. Ford
HF: D. Box, J. Basham, B. Campbell
F: P. McGuigan, C. McCallum, D. George
R: R. Barnes, B. Knowles, B. Powell
Int: N. Dean, P. Rogan, T. White, D. Edwards
Emg: B. Hines
In: P. Rogan
Out: K. Cini
WAUBRA v BEAUFORT
Waubra
B: J. Rushton, S. Oliver, J. Petrie
HB: S. McVitty, D. Robertson, T. Cullinan
C: S. Tung, S. Mullane, T. Nash
HF: C. Edmonston, J. King, T. Mullane
F: M. Molloy, J. Allen, J. Allen
R: J. Discher, J. Delaney, T. Nijam
Int: A. Jarvis, L. Bourke, C. Molloy, M. Wapling
In: S. Mullane, J. King, C. Edmonston, L. Bourke
Out: S. Gosling, L. Brown, G. Russell, T. Madden
Beaufort
B: C. Berry, B. Newson, M. Williams
HB: J. Cantwell, D. Day, R. Garland
C: C. Drew, A. Williams, S. Lodge
HF: B. Hart, L. Hills, S. Cox
F: A. Petrie, L. Marshall, L. Pfeifer
R: J. Garvey, L. Cox, G. Manton
Int: A. George, S. Fuller, A. Whelan, M. Cachia, J. Crick
In: A. George, S. Fuller, M. Cachia, J. Crick
Out: T. McWilliam, K. Orr, L. Franc