BALLARAT FL
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
MELTON SOUTH v. BACCHUS MARSH
at Melton Rec Reserve, Saturday, 2.15pm
Melton South
B: J Bell, A Storey, M Callus
HB: W Thornton-Gielen, M Brown, L Watkins
C: D Vasjuta, D Hillier, B Binek
HF: J Vincent, S Humphries, R Holzer
F: M Dransman, B Henderson, N Reardon
R: B Sortino, B Sullivan, B Hooper
Int: J Callus, D Martin-Walker, C Ogston, D Leggett
Emg: J Pardo, J White, W Dao
In: C Ogston, B Binek, L Watkins, J Bell, D Vasjuta,
J Callus
Out: J Madafferi, N Wilson, J Watkins, J Morrissey
Bacchus Marsh
B: L Blundell, R McNay, T Angwin
HB: A Del Papa, H Coulton, J Bolton
C: B Griffiths, J Trowsdale, M Denham
HF: K White, C Millar, L Mullen
F: L Phyland, C Richardson, D Phyland
R: D Burton, T Shea, M Sutherland
Int: T Hughes, D Velden, D Cupido, L Noonan
Emg: S Lafranchi, T Huynh, D Bishop
In: D Cupido
Out: T Mullen, R Hawkins, T Sutherland
BALLARAT v. SUNBURY
at Alfredton, Saturday, 2.15pm
Ballarat
B: T Constable, J Nicholls, P Vivian
HB: G Coleman, T Mooney, D Larkin
C: D Hobbs, S Hutchinson, W Garner
HF: M Bishop, A Toan, J Quayle
F: J Blackburn, H Hughes, Z Thompson
R: M Powling, D Kennedy, T Stapleton
Int: M Martin, B Schmidt, A Stepnell, M Mayne
Emg: J Ford, D Chant, B Van de Heuvel, P Kennedy, T Fisher
In: D Hobbs, M Mayne, A Stepnell, P Vivian, A Toan
Out: T Templeton, N O'Farrell, C Grills, L Youl
Sunbury
B: D Sanderson, G Valles, N Bridgland
HB: R Allen, B McInneny, N Wood
C: G Hay, J Flannery, W Healy
HF: J Burgess, J Sullivan, T Donoghue
F: B Guthrie, J Sheahan, J Landt
R: J McInneny, A Magin, M Medcraft
Int: T Stead, J Redfern, D Kovacevic, R Wood
Emg: M Edwards, M Parker, C Hansen, J Steeper, D Landt
In: J Flannery, D Kovacevic
REDAN v. EAST POINT
at City Oval, Saturday, 2.15pm
Redan
B: D Chester, P Britt, J Short
HB: J Giampaolo, D Horbury, R Waight
C: P Fitzgibbon, N Horbury, J Jess
HF: D Colbert, B Green, N Willox
F: S Whiting, B Riordan, C Giampaolo
R: M Cullinan, C Currie, D Mathews
Int: C Radford, T Watson, D Watson, R Bell
Emg: L Gill, J Sardo, B Wilson, L Lamb, L Hunter
In: C Radford, N Horbury, D Chester, P Fitzgibbon
Out: T Schnerring, K Mackay, K Lenehan, B Schiltz
East Point
B: C Carson, J Van Meel, J Watkins
HB: N Hind, J Savige, J Dodd
C: N Weightman, B Lusby, A Nestor
HF: C Quinlan, R Monument, J Draffin
F: J Murphy, D Tung, K Mellington
R: P Koderenko, L Thornton, J Taylor
Int: D Murphy, S Romeril, B Fitzpatrick, C Banwell
Emg: A Davis, J Peeters, B McDougall, M Walsh
In: B Lusby, J Dodd
Out: A Maconachie, J Lanyon
DARLEY v. LAKE WENDOUREE
at Darley, Saturday, 2.15pm
Darley
B: T Stone, M Hanson, D Robson
HB: R Knight, D Leonard, L Delahey
C: S Page, A Chiu, J Edwards
HF: J Ancrum, R Ellis, D Edwards
F: H Inglis, D Grenfell, S Kennedy
R: S McAllester, M Banner, L Baker
Int: L Spiteri, J Zeestraten, T Minns, S McDonald
Emg: M Young, A Cameron, C Pepi
In: M Hanson, S McDonald, J Zeestraten
Out: Joel Barnes
Lake Wendouree
B: S Carey, L Buckwell, I Kirby
HB: T Littore, T Madden, N Monk
C: L Bucknall, S Clifton, H Cartledge
HF: A Simpson, T Carey, B Hayes
F: A Pitson, L Anderson, N Pring
R: T Robertson, A Kirby, B Taylor
Int: E McCuskey, D Sliwa, D Gilbert, T Blackney-Noter
Emg: S Willmott, D Mahony
In: D Sliwa, S Carey, T Robertson
Out: B Edwards, M Neal, B Olszewski
NORTH BALLARAT CITY v SEBASTOPOL
at Eureka Stadium, Sunday, 2.15pm
North Ballarat City
B: C Jenkins, J Vanderkley, S Willian
HB: D Jones, R Hobbs, R Luke
C: M Gilbert, S McCartin, B Draffin
HF: D Micallef, J Burke, A Turley
F: K George, M Johns, D Kilpatrick
R: L Campana, J Graham, M Curtis
Int (from): G Bulkoch, N Olver, C McGrath, G Lovett, M Coon, S Bromley-Lynch, J Bromley-Lynch
Sebastopol
B: B Trew, G Snowden, J McNab
HB: B Goodes, T Petersen, O Tate
C: J Blackwell, B McLeod, M Cain
HF: T Hutt, C Dummett, T Stewart
F: S Butler, J Grills, L Sheridan
R: J Richards, C Edwards, R Noether
Int: J Eyers, R Henderson, S Henry, A Brimacombe
Emg: S Keiller, H Everett, S Bertus
In: J Grills, L Sheridan, S Henry, O Tate, C Dummett
Out: H Blake, J Harvey, B Carrigg, D Furness
RESERVES
MELTON SOUTH v BACCHUS MARSH
Melton South
B: Heath Fleetwood, Jai Carlin, Ben Notman
HB: Matthew Collins, Jordan Madafferi, Daniel Cooper
C: Dylan Nicholson, Michael Truswell, Jesse Pardo
HF: Dean Van Heemst, Shaun Lord, Jack Morrissey
F: Rhys Souter, Matthew Mckane, Joel Holland
R: Gareth Ryan, Leigh Notman, Michael Scicchitano
Int: Justin White, Aaron Xuereb, Nilcholas Wilson, William Dao
Emg: Jesse Bearman, Ryan Sutherland , Jake Carroll
Bacchus Marsh
B: Ben Hicks, David Carroll, Jackson Barber
HB: Brandon Fell, Phillip Hoyland, Dale Walker
C: Robert Somers, Thomas Mullen, Simon Lafranchi
HF: Tim Sutherland, Mitchell Suban, Dale Peacock
F: Ashley Whittle, Timothy Walsh, Tony Castrignano
R: Christopher Suban, Matthew Whittle, Tyler Huynh
Int: Boston Miller, Jonathon Bissell
BALLARAT v SUNBURY
Ballarat
B: Thomas Gillett, Joshua Boon, Tobias Fisher
HB: Jake Fraser, Ben Hobbs, Ashley Madder
C: Eamon Nuttall, Daniel Chant, Michael Cross
HF: Nathan McCallum, Brendan Smith, Patrick Kennedy
F: Timothy Jankovic, Michael Sordello, Steele Cox
R: James Slater, Bradley Ford, Ged Shearer
Int: Liam Porter, Andrew Day, Christopher Egan, Blayne Fisher, Brad Ryan, Jacob Willowhite
Sunbury
B: Adam Prescott, Andrew Gilbertson, Paul Barry
HB: Adam Short, Joshua Lanyon, Tanner Bell
C: Jamie Elliott, Corey Hansen, Mitchell Pearce
HF: Jack Williams, Matthew Parker, Cameron Burrows
F: Joshua Muir, James Sheahan, Samuel Sewell
R: Jake Steeper, Andrew Gill, James Brien
Int: Tom Moon, Jake Horwood, Timothy Hill, Anthony Sammut
REDAN v EAST POINT
Redan
B: Liam Gill, Jeromy Johnston, Thomas Sarah
HB: Alex Ross, Matthew Ward, Lachlan Lamb
C: Tanner Hamilton, Liam Hunter, Jordan Baker
HF: Nicholas Barker, Jackson Kinna, Dylan Page
F: Jesse Sardo, Nick Sullivan, Ben Wilson
R: Jye Hutchison, Martin Robinson, Jason Leonard
Int: Kirby Neville, Geordie Lukich, Nicholas Holding, Kelly Burnside, Wayne Bruty
East Point
B: Xavier Bourke, David Brady, James Bassett
HB: Jack McClure, Mitchell Walsh, David Slater
C: Brodie Murphy, Andrew Stevenson, Kristian McNicol
HF: Jack Peeters, Bryson McDougall, Jethro Kirby
F: James Park, Leigh Reddrop, Mitchell McCrow
R: Ryan Walsh, Alex Davis, Zachary Budge
Int: Michael Roverts, Joe Downey, William Petrowski, Joel Spratling
DARLEY v LAKE WENDOUREE
Darley
B: Kane McAuliffe, Dayle Locke, Zane Dix
HB: Kane Stewart, Shaun Gilbert, Brandon Hughes
C: Benjamin Holt, Benn Matthews, Tom Evans
HF: Bradley Barnes, Sam Holt, Ross Gundry
F: Daniel Vakirevic, Travis Stephenson, Jackson Wells
R: Abraham Cameron, Thomas Thacker, Jason Clarke
Int: Brant Lopes, Matthew Young, Liam Cahill, Noah Baker
Emg: Jake Beecham
Lake Wendouree
B: Ashley Mullane, Lachlan Dodd, Tom Mc Kay
HB: Samuel Peeters, Lachlan O'Connell, Joel Leman
C: Lachlan Wood, Sean Willmott, Ambrose Gillett
HF: John Foster, Liam Edwards, Liam Findlay
F: Robert Walsh, Jack Elkington, Harrison Robertson
R: Hugh Herben, Daniel Mahony, Jacob Monk
Int: Tim Dawson, Brayden Netherway, Daniel Hickey, Michael Emerson-Jones
NORTH BALLARAT CITY v SEBASTOPOL
North Ballarat City
B: Andrew Porter, Brayden Draffin, Liam Cullinan
HB: Matthew Nevett, Leigh Brady, Karl Trezise,
C: Lachlan Simpson, Aaron Sedgwick, Thomas McPhan
HF: Thayne Turley, James Cusack, Dylan Lesock
F: Harry Murphy, Andrew Lambert, Nathan Olver
R: Zachary Kennedy, Alex Fitzpatrick, Lachlan Wilson-Boyle
Int: Matthew Coon, Nathan Shaw
Sebastopol
B: Daniel Mauric, Stephen Keiller, Andrew Hardy
HB: Dayne Furness, Hamish Everett, Jeffrey Hardy
C: Emmet Maloney, Reece La Haye, Tyler Mookhoek
HF: Anthony Smith, Bradley Carrigg, Scott Bertus
F: Brandon Dummett, Baden Stevens, Chris Wright
R: Daniel Baxter, Nathan Marsh, Mitchell Jolly
Int: Luke Noether, Aiden Broughton, Ross Menhennet, Corey Lloyd
Emg: Joshua Morgan, Nathan Doonan, Dylan Price
UNDER-18.5
MELTON SOUTH v BACCHUS MARSH
Melton South
B: Jack Simpson, Yasin Ozagi, Jack Watkins
HB: Nathan Petrovski, Anthony Curtis, Dennis Shannon
C: Jayden Smoors, Jack Mepstead, Patrick Unsworth
HF: Hayden Dow, Dylan Clarke, Nathan Gemmell
F: David Curtis, Aaron Clarke, Connor Charge
R: Brady McMillan, Jake Charge, Matthew Smith-Bye
Int: Jackson Reale, Ryan Waites
Bacchus Marsh
B: Nicholas Blade-Maytom, Jarred Fitzpatrick, Lleyton Pigott
HB: Jarrod Johns, Kyle Grima, Baiden Cracknell
C: Bradley Jackson, Shaun Wilson, Brent Hawken
HF: James Krstin, Michael Garofalo, Jack Lalor
F: Zachary Miesen, Callum McKenzie, Dylon Bishop
R: Jye Dickson, Blake Baldo, Samuel Griffiths
Int: Lachlan Whyte-Marshall, Samuel Rousch, Tom Dickinson, Bradley Croxford, Jack Tudball, Joshua Calvitto
BALLARAT v SUNBURY
Ballarat
B: Benjamin Worthington-Thin, Luke Kinnersly, Jordan Greville
HB: Mackenzie Smith, Robert Corden-McKinley, Oliver Smith
C: Liam Fisher, Bailey Fraser, Matthieu Brehaut
HF: Austin Mc Pherson, Ash Gray, Jack Leonard
F: Matthew Hastings, William Johnston, Lucas Hodgetts
R: Bailey Van de Heuvel, Luke Wynd, Trent Robertson
Int: Nathan Luka, Tate Allan, Zack Fiegert, Carter Prendergast, Mackenzie Mayne, Taylor Sutton, Isaiah Shearer
Sunbury
B: Phumin Aksonchu, Bradley Mundy, James Pollard-Wright
HB: Isaac Smithwick, Jack Dillon, David McDonald
C: Jordan Taylor, Michael Edwards, Darcy Blythman
HF: Lachlan Tarczon, Ethan Travers, Dean Muir
F: Liam Sarkezi, Liam Muir, Lachlan Wilkins
R: Jacob Bygate, Dylan Caruana, Aidan Malane-Saba
Int: Dylan Landt, Jack Holmes, Dillon Mundy, Joshua Sorraghan
REDAN v EAST POINT
Redan
B: Jacob Toulmin, Sam Carr, Riley Petrascu
HB: Tom O'Keane, Xavier Curran, Lachlan Farnsworth
C: Joe O'Donnell, Todd Douglass, Zac Jenkins
HF: Lachlan McLean, Daniel Burnett, Thomas Bryans
F: Alex Lovel, Kyle Hayes, Bailey Guinea
R: Joseph Flynn, Joseph Peck, Henry Woodward
Int: William Madden, Alexander Harvey
East Point
B: Zacchary Price, Tynan Haintz, Joel Gallagher
HB: Mitchell Tuddenham, Cameron Jackson, Liam Fitzpatrick
C: Nathan Hucker, Sean Bourke, Liam Gunn
HF: Mitchell Canny, Dallas Martin, Ethan Lawler
F: Benjamin Noonan, Thomas Wakefield, Joshua Thompson
R: Jack Buttler, Seth Moore, Brayden Leonard
Int: Lachlan Ross, Antonio Scarcella, Ryan Thompson, Jeremy Learmonth
Emg: Joe Downey
DARLEY v LAKE WENDOUREE
Darley
B: Mark Engstrom, Drew Locke, Lachlan Randall
HB: Brant Lopes, Matthew Taylor, Kye Mercieca
C: Jye Gordon, Liam Cahill, Nathan Dodemaide
HF: Kain Dickson, Benjamin Solomon, Cooper Pepi
F: Christian Toner, Joel Barnes, Braydan Sicily
R: Khyle Forde, Jake Beecham, Noah Baker
Int: Jarrod Psaila, Matthew Young, Callum Margrain, Jesse Mercieca, Mason Torney
Lake Wendouree
B: Jake O'Connor, Paul O'Connell, Kynan Raven
HB: Andrew Spratling, Tyson McCallum, Mitchell Zakynthinos
C: Xavier Schuurs, James Halloran, Lachlan Chivers
F: Brandon Jenkin, Jonathon Millane, Oliver Paul
R: Harrison Monk, Tim Liston, Patrick Fairhead
Inter from: Fraser Robertson, Will McCuskey, Ryan Lockhart, Michael Beaumont, Ben Landwehr, Jack James, Dayon Johnson
NORTH BALLARAT CITY v SEBASTOPOL
North Ballarat City
B: Tynan Haintz, Jacob Duffy, Mitchell Hay
HB: Patrick Keogh, Oliver Nash, Harry Lamb
C: Bailey Squire, Brock Leonard, Jackson Duffy
HF: Matthew Goh, Harrison Loader, Xavier Carey
F: Jared Schliefert, Matthew Geary, Trent Moss
R: Adam Coles, William Hoye, Tom Bromley-Lynch
Int: Max Lawless, Thomas Hotchin, Seamus Hoffman, Flynn Appleby
Sebastopol
From: Tom Holmes, Jesse Adderley, Damien Paige, James Price, Nathan Dirks, Chris Slater,
Thomas Phillips, Lathem Shaw, Jay Benbow, Cane Stewart, Brady Buttler, Christopher Jeffrey,
Jai Harvey, Scott Langanke, Kruiz Jenkins, Mitchell Miller, Hayden Koutsogiannis
CENTRAL HIGHLANDS FL
SENIORS
DAYLESFORD v BUNGAREE
at Daylesford, Saturday, 230pm
Daylesford
B: J Clough, J Cooper, J Browne
HB: R Rodgers, T Hughes, J Mackley
C: P Rowe, J Alexander, T Thurwood
HF: X Walsh, M Risstrom, S Walsh
F: P Helper, C Ralph, K Cummings
R: S Winnard, M Cummings, J Cowan
Int: C Lovig, T Powell, E Nettleton, N Oliver
Bungaree
B: L Mangan, C Cowan, J Oostendorp
HB: J Linke, T Simons, C Morgan
C: M Billington, H Pyke, L Billington
HF: M Dufty, S Finlayson, A Browning
F: C Elliott, J Murphy, R Cummins
R: D Benson, C O'Keefe, M Sheridan
Int: B Willian, N Strachan, H Griffiths, S Ryan
In: N Strachan, M Dufty, H Griffiths
Out: L Mirtschin, J Brown, M Bowman
SPRINGBANK v CRESWICK
at Wallace, Saturday, 230pm
Springbank
B: C Raine, D Curran, S Cue
HB: J Simpson, M Searl, M Tyler
C: J Galea, J Maher, S Quinlan
HF: J Reicha, P McMahon, W Driscoll
F: B Rix, T Eltringham, M Lakey
R: L Douglas, T Malone, A Tyler
Int: S Donegan, B Beasley, J Mahar, T Maher
In: J Mahar
Out: N Couch, M Keighrey, K Maher
Creswick
B: L Allison, L Robertson, L Fogas
HB: C Hepworth, C Robinson, M Antonio
C: J Cartledge, J Berry, D Mann
HF: J Murray, L Hepworth, B Antonio
F: S Lehmann, R Pompe, T Rieniets
R: S Ayre, A Hepworth, J Antonio
Int: J Dalli, P Antonio, C Mann, B Moran
In: S Ayre, J Murray, S Lehmann, P Antonio
Out: M Miller, M Griffin, L Blake, Z Lubeek
NEWLYN v HEPBURN
at Newlyn, Saturday, 230pm
Newlyn
B: W Carter, D Hammond, C Eastwell
HB: N Skewes, C Edwards, J Willmott
C: L Prendergast, D Wehrung, H Russell
HF: J Slater, L Allen, B Angow
F: C Pane, W Young, R Ewing
R: S Robinson, K Young, A Chew
Int: B Slater, L Relouw, T McKinnon, M Cosgrave
In: W Carter, C Edwards, B Slater, C Eastwell, C Pane
Out: S Massey, D Richardson, J Barker, J Thurlow-Cole, A Bartlett
Hepburn
B: J Malone, T Senserrick, M Marshall
HB: C Brown, J Graham, J Clarke
C: F Anscombe, R Ferraro, A Ware
HF: M Mc Kay, J Ferraro, J Brown
F: A McKay, L Cox, L Calder
R: M Watt, S Asa Leausa, D O'Halloran
Int: R Prentice, T Wills, T Conroy, S Carman
Emg: R Olver, B Ryan, C Ferrier
Out: L Asa Leausa, B Johns, B Mc Kay
SKIPTON v BUNINYONG
at Skipton, Saturday, 230pm
Skipton
Not submitted
Buninyong
B: A Bomitali, N Shell, T Dittloff
HB: M Arnold, D Westblade, B Guest
C: J Rodgers, J Romeril, C Wills
HF: J Renga, A Ebery, C Baker
F: G Phelps, J Dunne, J Ottavi
R: L Rigby, S Turner, J Morgan
Int: M Turner, M Caris, A Wiltshire, N Gilbert
In: A Ebery
Out: T Hayden
WAUBRA v BEAUFORT
at Waubra, Saturday, 2.30pm
Waubra
From: T Cullinan, S Oliver, M Dawson, M Niblett, D Robertson, L Johns, J Sambell, T Mullane, A Murphy, P Dodds, A Ballinger, T Nash, M Wapling, L Barnes, J Petrie, N Patrikeos, W Booth, M James, A McPherson, D Jenkins, N Moran, G Roney, T Boyle
Beaufort
B: J Sing, D Day, J Garvey
HB: Z Marrow, L Marshall, L Cox
C: T Haase, M Foster, L Murray
HF: M Jenkins, B Howard, J Orr
F: J Chester, P Hanns, J Duke
R: J McDermott, L Pfeifer, B Sternberg
Int: R Sangster, A Petrie, D Ross-Smith, T McWilliam
In: J Chester, J Garvey, D Ross-Smith
Out: R Garland, S Howard, J Hart
CARNGHAM-LINTON v DUNNSTOWN
at Linton, Saturday, 230pm
Carngham-Linton
B: L Hanson, M Callahan, J McErvale
HB: B Doolan, J Westbrook, T Clarke
C: P Granger, L Isbister, S Cosgriff
HF: R Nunn, J O'Brien, J Nichols
F: N Ringin, A Braeckmans, J Coutts
R: J Stalker, J Benfield, Z Ross
Int: J O'Brien, S Abiye, D Pearson, S Curtis
In: S Cosgriff, M Callahan
Out: B Millane, M Richardson
Dunnstown
B: G Hartrick, T O'Shea, M Kennedy
HB: J Keating, L Poulter, D McGrath
C: R Dyer, S Jenkins, K Mullane
HF: W Barker-Lovett, P McGettigan, A Sawers
F: A Thompson, X Jones, R Cahir
R: M Stewart, J Williams, M Douglas
Int: B Sinclair, S Gleeson, S Cameron, A Brennan
In: L Poulter, B Sinclair, J Keating, X Jones
Out: J McArdle, K Begbie, R Gieschen, D Parry
ROKEWOOD-CORINDHAP v SMYTHESDALE
at Rokewood, Saturday, 230pm
Rokewood-Corindhap
B: J Wall, N Hearn, B Harris
HB: J Hutchins, T Fehsler, I Quinlivan
C: J Hayes, R Arnall, J Weston
HF: J Carr, J O'Neil, Z Priddle
F: L Baker, C Barrenger, A Johnson
R: H Stonnill, L Philp, B Wall
Int: A Castles, P Smith, B Reese, J O'Brien
In: J Weston, N Hearn
Out: S Clifton, D Van Dyken
Smythesdale
B: J Cranny, D Kennedy, B Dunbar
HB: S Wallent, J Troon, J Szabo
C: R Antonio, A Carli, J Tung
HF: J Wallent, A Taylor, K Rattley
F: S Frys, P Davies, M Hocking
R: R Rattley, B Heron, J Cranny
Int: J Gilbert, D Walker, D McKenzie, C Antonio
In: D McKenzie, J Gilbert, A Taylor
Out: T Conder, T Nankivell, S Smith
LEARMONTH v BALLAN
at Learmonth, Saturday, 230pm
Learmonth
B: N Ross, E Sinnott, W Simpson
HB: J Werts, T Curran, P Phillips
C: T Niddrie, N Bone, B Beks
HF: M Jackson, V White, C Philpot
F: B Campbell, M Bond, P McGuigan
R: R Barnes, B Powell, D George
Int: T White, S Thomas, T Hoyle, J Mayall
In: D George, S Thomas
Out: J Leyonhjelm, N Bond
Ballan
B: B Fenwick, J Wilkinson, D Mullane
HB: N Thacker, D Nielsen, L Souter
C: K Doyle, J McNamara, S Hitchings
HF: J Wilkie, J McConnell, A Speak
F: D Galea, Z Peoples, M Snaith
R: S Atkinson, L Herring, D Tanti
Int: T Delahey, M Currie, S Sims, L Snaith
In: M Currie
Out: T Laurie
GORDON v CLUNES
at Gordon, Saturday, 230pm
Gordon
B: S Patterson, T Murphy, M Lawrence
HB: G Clifford, M Gunnell, A Toohey
C: N Wood, C McGuigan, J Krojs
HF: J Goldie, M Conder, J Lee
F: A Munari, M Raworth, S Nicholson
R: L Gunnell, M Nolan, J Poppe
Int: B Quinlan, J Murphy, R Aquilina, J Toohey
In: J Goldie
Out: B Hallam
Clunes
B: A Anderson, J Yole, C Newton
HB: L Wrigley, B Schuhkraft, J Whiting
C: P Milne, J Nevill, L Hull
HF: K Thompson, D Milne, A Thompson
F: P Howe, M Milne, J Hill
R: M Paramonov, M Wrigley, R Hind
Int: C McMickan, J Sobey, J Seers, L Newton
Emg: M Coppick
In: B Schuhkraft, M Milne
Out: B Newton, R Hudson-Morgan
RESERVES
DAYLESFORD v BUNGAREE
Daylesford
FROM: T. Button, D. Walker, L. Lossberg, P. Risstrom, L. Johns, A. Tonna, M. Steen, J. Steen, E. Cooper, S. Alexander, M. Jarmain, C. O'Brien, N. Cronin, A. Brereton, J. Adams, C. Adams, K. McLean, K. Lipplegoes,
A. Button, N. Smith
Bungaree
B: G. Trevenen, M. Shaddock, D. Kelly
HB: C. Morley, M. Harrington, S. Miller
C: J. Leviston, J. Dummett, M. Panther
HF: S. O'Loughlin, B. Lane, B. Fishwick
F: C. O'Keefe, D. Murphy, J. Walter
R: C. Milroy, T. Wardle, J. Trevenen
Int: S. Hammond, J. Buchanan, D. Maher, A. Murphy
SPRINGBANK v CRESWICK
Springbank
B: D. Haintz, D. Toohey, J. White
HB: B. Simpson, K. Kennedy, K. Sullivan
C: L. Mahar, J. Millikan, A. Rix
HF: T. Knowles, T. Hearn, J. Tiley
F: S. Murphy, J. Underwood, T. Toohey
R: D. Murray, K. Maher, B. Mundy
Int: P. Taylor-Potter, M. White, P. Simpson, T. Rix
Emg: K. Tolliday
Creswick
B: S. Eyles, J. Plier, B. Marshman
HB: T. Walmsley, T. Randall, M. Longridge
C: C. Lubeek, T. Jones, J. Ellis
HF: A. King, Z. Lubeek, M. Hodge
F: G. Van Oostveen, R. Knowles, W. McNabb
R: J. Hepworth, J. Allison, B. Hagen
Int: X. Mawson, L. Sheriff, T. Spenceley
Emg: A. Blair, D. Lubeek, I. Handy
NEWLYN v HEPBURN
Newlyn
B: J. Dimond, A. McKay, J. Karslake
HB: N. David, J. Sullivan, S. Curran
C: J. Harris, J. Eastwell, J. Wren
HF: T. Micklewright Hill, T. Prendergast, L. Wren
F: N. Sinclair, M. Dodds, M. Harris
R: S. Cawthan, D. Eastwell, M. Dean
Int: J. Burgess, J. Stevenson, L. Polson, M. Clohesy
Hepburn
B: N. Whan, M. Johns, E. O'Connor
HB: C. Pedley, D. Chapman, C. Ferrier
C: K. Hall, B. Ryan, J. Liversidge
HF: M. Piper , W. Cavanagh, N. Purtell
F: L. Luck-Taylor, T. Buby, J. Paddon
R: J. Carman, B. Albert, R. Olver
Int: R. Ford, W. Casey, J. Nice, L. Santurini, S. Gundry, J. Tarran
SKIPTON v BUNINYONG
Skipton
From: J. Pyke, T. Gawne, T. Robertson, J. Nolan, J. Haywood, A. Sudholz,
M. Henderson, C. Lawson, X. O'Halloran, M. Howe, B. Mellington, B. Mc Intyre,
R. Henricksen, B. Grist, J. Drinkwater, S. Dunn, J. Brokenshow
Buninyong
B: J. Arnold, , M. Hartigan, T. Fejo
HB: A. Hart, T. Lenehan, L. Dean
C: G. Scott, M. Kerr, A. Plucke
HF: A. Kickett, F. Triantafyllou,
F: N. Miller, B. Davies, M. Carroll,
R: A. Forbes, P. Lannen, J. Mann
Int: G. McCormick, M. Hovey, N. Hobbs, B. Leskosek, S. Cummins
WAUBRA v BEAUFORT
Waubra
B: R. Taylor, J. Roney, R. Pongho
C: L. McLeod, , N. Waterson, J. Kane,
HF: A. Nash, J. James, S. Gosling,
F: D. Conaughton, , L. Bourke W. Tol,
R: A. Coote, C. Molloy, L. Simpson
Int: M. Johnston, M. Stewart, A. Jarvis, L. McClelland, B. Douglass,
J. Doggett, D. Amaterstein
Beaufort
B: B. Turner, J. Davis, B. Lofts
HB: A. George, D. Edwards, J. Turner
C: K. Orr, L. Ward, R. Garland
HF: K. Fitzpatrick, R. Orr, J. Blackburn
F: R. Brown, M. Coldwell, S. Broadbent
R: S. Lodge, J. Hart, M. Williams
Int: A. Beer, S. Smith, S. Thomas, B. Murray
CARNGHAM-LINTON v DUNNSTOWN
Carngham-Linton
B: J. Richardson, K. Walls, C. Jew,
HB: T. Burns, M. Richardson, T. Williams
C: J. Liston, M. Spratling, J. Mason
HF: L. Tubb, R. Mundy, B. Newell
F: H. Mai, H. Budds, R. Isbister
R: M. Lange, J. Hobbs, H. Peoples
Int: S. Hargreaves, C. Azzopardi, D. O'Brien, J. Szabo, J. Vale, D. McGuiness, N. King
Dunnstown
B: T. Giles, J. Niblett, A. Pollock
HB: T. Elford, N. DeJong, C. Murphy
C: R. Adams, T. Stubbs, M. Blackburn
HF: J. Leoncini, J. Crone, P. White
F: D. Ross, A. Malone, J. Collins
R: H. Marquand, D. Harbour, E. Mason
Int: T. Dignan, W. Jones, J. Brownlee, N. Mahoney
ROKEWOOD-CORINDHAP v SMYTHESDALE
Rokewood-Corindhap
B: Z. Pullman, A. Rizzoli, H. Macaulay
HB: D. McCallum, D. Johnstone, A. Stewart
C: J. La Haye, C. Anderson, D. Reece
HF: A. Clarke, S. Frawley, T. Griffith
F: D. Tasker, P. Wells, A. Heald
R: G. Mills, T. Weightman, A. Clifton
Int: J. Banks, N. Banks, C. Banks
Smythesdale
B: M. York, J. MacDonald, R. Anthony
HB: J. Ramage, A. Clark, A. Breen
C: L. Delaland, M. Wright, A. Cameron
HF: B. Ford, A. Zagami, J. Sorati
F: R. Rumble, S. Boag, J. Kalla
R: R. Parkinson, A. Taylor, K. Byrne
Int: M. Bennett-Meyer , B. Grainger, J. Billman, J. Mercer, S. Vlahek, J. Lench-McHenry
LEARMONTH v BALLAN
Learmonth
B: M. Treweek, D. Broadbear, L. Karslake
HB: T. Owen, N. Gudgeon, O. Ross
C: J. Wells, D. Box, P. Rogan
HF: D. Connor, W. Veldhuis, J. Duffy
F: B. Allan, M. Takas, B. Hines
R: B. Challis, J. Leyonhjelm, B. Oswald
Int: L. Tyndall, M. Fraser, J. Wren, J. Britt
Ballan
From: T. O'Shea, R. Wilkie, J. McGuire, J. Gibbs, J. Mullane, B. Shaw,
T. Laurie, B. Ferguson, L. Dickson, D. Christie, C. Sharp, D. O'Hanlon,
J. Fenwick, D. Bell, B. Smith, J. Byrnes, J. Shaw, J. Layley,
T. Trickey, D. Trickey, A. Bongart, J. Bongart
GORDON v CLUNES
Gordon
From: P. Lahey, T. Elliot, D. Carey, M. Anderson, H. Joyce, N. Smerdon,
J. Kirkpatrick, B. Luscott, M. Skontra, J. Conroy, J. Goldie, J. Lewis,
M. Peterken, D. Callanan, S. Miller, D. McTigue, A. Ludbrook, M. Kersley,
M. Kersley, L. Hancock, D. Toohey, J. Manchee
Clunes
B: S. Darts, A. Stinchcombe, B. Ingram
HB: L. Harper, R. Meerbach, S. Moss
C: B. Holland, M. Shelton, O. Fox
HF: D. Fox, D. Linaker, A. Doyle
F: J. Riseley, S. Barlow, J. Kulesza
R: E. Downs, M. Coppick, J. Penney
Inter: D. Linaker, J. Penney, L. Harper