BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
BACCHUS MARSH v. BALLARAT
at Maddingley Park, Saturday, 2.15pm
Bacchus Marsh
B: L. Blundell, R. Mc Nay, T. Angwin
HB: A. Del Papa, H. Coulton, J. Bolton
C: T. Huynh, J. Trowsdale, M. Denham
HF: K. White, S. Lafranchi, L. Mullen
F: L. Phyland, C. Richardson, D. Phyland
R: D. Burton, T. Shea, M. Sutherland
Int: T. Hughes, D. Velden, D. Cupido, L. Noonan
Emg: T. Sutherland, T. Mullen, D. Walker
In: T. Huynh, S. Lafranchi
Out: B. Griffiths, C. Millar
Ballarat
B: P. Vivian, J. Nicholls, M. Mayne
HB: G. Coleman, T. Mooney, D. Larkin
C: W. Garner, S. Hutchinson, T. Constable
HF: B. McDonald, A. Toan, M. Bishop
F: J. Blackburn, H. Hughes, Z. Thompson
R: M. Powling, D. Kennedy, T. Stapleton
Int: M. Martin, B. Schmidt, A. Stepnell, B. Van de Heuvel
Emg: J. Ford, S. Cox, D. Chant, P. Kennedy, T. Fisher
In: B. McDonald, B. Van de Heuvel
Out: D. Hobbs, J. Quayle
LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY
at Wendouree Reserve, Saturday, 2.15pm
Lake Wendouree
B: S. Carey, L. Buckwell, I. Kirby
HB: T. Littore, T. Madden, N. Monk
C: L. Bucknall, S. Clifton, B. Hayes
HF: D. Sliwa, T. Carey, A. Simpson
F: A. Pitson, L. Anderson, N. Pring
R: T. Robertson, A. Kirby, B. Taylor
Int: B. Edwards, M. Neal, J. Elkington, H. Cartledge
Emg: S. Willmott, D. Mahony
In: B. Edwards, M. Neal, J. Elkington
Out: D. Gilbert, E. McCuskey
North Ballarat City
B: S. Willian, J. Vanderkley, D. Jones
HB: B. Simpson , R. Hobbs, R. Luke
C: M. Gilbert, J. Graham, K. George
HF: A. Turley, J. Burke, M. Curtis
F: D. Micallef, M. Johns, D. Kilpatrick
R: L. Campana, , S. Bromley-Lynch
Int (from): G. Bulkoch, S. McCartin, G. Lovett, C. Jenkins, J. Bromley-Lynch
In: B. Simpson
Out: C. Mc Grath
REDAN v. DARLEY
at City Oval, Saturday, 2.15pm
Redan
B: B. Schiltz, P. Britt, J. Giampaolo
HB: D. Chester, D. Horbury, R. Waight
C: J. Short, N. Horbury, J. Jess
HF: S. Whiting, B. Riordan, N. Willox
F: C. Giampaolo, D. Colbert, N. Sullivan
R: M. Cullinan, C. Currie, D. Mathews
Int: P. Fitzgibbon, L. Hunter, R. Bell, L. Ryall
Emg: L. Gill, T. Watson, B. Wilson, L. Lamb, B. Green
In: N. Sullivan, L. Ryall, L. Hunter, B. Schiltz
Out: C. Radford, D. Watson
Darley
B: J. Zeestraten, M. Hanson, D. Robson
HB: J. Ancrum, D. Leonard, S. Mc Donald
C: L. Spiteri, A. Chiu, S. Page
HF: D. Edwards, R. Ellis, S. Kennedy
F: H. Inglis, D. Grenfell, J. Edwards
R: S. McAllester, M. Banner, L. Baker
Int: M. Young, T. Stone, T. Minns, C. Pepi
Emg: J. Beecham, B. Barnes, A. Cameron
In: C. Pepi, M. Young
Out: L. Delahey, R. Knight
MELTON v. EAST POINT
at McPherson Park, Saturday, 2.15pm
Melton
B: M. Brockwell, M. Beck, C. Armstrong
HB: J. Walker, N. Gale, R. Davis
C: R. Walker, N. Wallace, J. Gleeson
HF: S. Hurst, B. McIntyre, L. Henderson
F: M. Licciardo, M. Orr, B. Kight
R: M. Maric, J. May, M. Notman
Int: L. Sidebottom, D. Sharp, J. Hughes, B. Murphy
Emg: T. Bray, J. Rawlings, J. Kight, A. Bartlett
East Point
B: C. Carson, J. Van Meel, B. Fitzpatrick
HB: N. Hind, J. Savige, J. Dodd
C: T. Boyle, B. Lusby, A. Nestor
HF: C. Quinlan, R. Monument, J. Draffin
F: C. Banwell, D. Tung, J. Murphy
R: P. Koderenko, L. Fitzpatrick, J. Taylor
Int: L. Faull, J. Staley, D. Murphy, S. Romeril
Emg: J. Peeters, R. Walsh, M. Walsh
In: J. Staley, L. Fitzpatrick, T. Boyle, L. Faull
Out: K. Mellington, J. Watkins, N. Weightman, L. Thornton
SUNBURY v. MELTON SOUTH
at Clarke Oval, Saturday, 6.15pm
Sunbury
B: D. Sanderson, A. Short, N. Bridgland
HB: R. Allen, G. Valles, R. Wood
C: J. Landt, G. Hay, N. Wood
HF: J. Flannery, J. Sullivan, J. Burgess
F: B. Guthrie, A. Duhau, J. Redfern
R: D. Kovacevic, J. McInneny, A. Magin
Int: T. Stead, W. Healy, D. Toman, T. Donoghue
Emg: A. Gill, M. Parker, C. Hansen, J. Steeper
In: D. Toman, A. Duhau, A. Short
Out: M. Medcraft, B. McInneny, J. Sheahan
Melton South
B: M. Callus, A. Storey, D. Martin-Walker
HB: W. Thornton-Gielen, M. Brown, L. Watkins
C: J. Callus, D. Hillier, A. Hibbert
HF: J. Vincent, S. Humphries, R. Holzer
F: N. Reardon, B. Henderson, M. Dransman
R: B. Sortino, B. Sullivan, B. Hooper
Int: S. White, J. White, B. Binek, D. Leggett
Emg: P. Unsworth, J. Watkins, C. Ogston
In: S. White, A. Hibbert
Out: J. Bell
RESERVES
BACCHUS MARSH v BALLARAT
Bacchus Marsh
B: Ben Hicks, David Carroll, Jackson Barber
HB: Brandon Fell, Phillip Hoyland, Dale Walker
C: Robert Somers, Thomas Mullen, Boston Miller
HF: Tim Sutherland, Mitchell Suban, Dale Peacock
F: Ashley Whittle, Timothy Walsh, Jonathon Bissell
R: Christopher Suban, David Hall, Tony Castrignano
Int: Ricky Shortis, Matthew Hehir, Mark Farrell
Ballarat
B: Thomas Gillett, Joshua Boon, Tobias Fisher
HB: Jake Fraser, Ben Hobbs, Ashley Madder
C: Eamon Nuttall, Daniel Chant, Andrew Day
HF: Nathan McCallum, Brendan Smith, Patrick Kennedy
F: Liam Porter, Nicholas Maddock, Steele Cox
R: James Slater, Jackson Ford, Ged Shearer
Int: Jonathan Murphy, Christopher Egan, Blayne Fisher, Jacob Willowhite
LAKE WENDOUREE v NORTH BALLARAT CITY
Lake Wendouree
B: McKay, Dodd, Mullane
HB: Leman, O'Connell, Peeters
C: Gillett, Willmott, Wooid
HF: Findlay, Edwards, Foster
F: Robertson, Elkington, Walsh
R: Herben, Mahony, Monk
Int: Dawson, Emerson-Jones, Hickey
North Ballarat City
B: Michael Fortescue, Jack Gluyas, Andrew Porter
HB: Lachlan Simpson, Brayden Draffin, Nathan Shaw
C: Alex Fitzpatrick, Nathan Olver, Thomas McPhan
HF: Lachlan Wilson-Boyle, James Cusack, Harry Murphy
F: Matthew Nevett, Thayne Turley, Jack Craven,
R: Zachary Kennedy, Matthew Coon, Aaron Sedgwick
Int: John Lyle, Karl Trezise
REDAN v DARLEY
Redan
B: Wayne Bruty, Matthew Ward, Samuel McVitty
HB: Liam Gill, Martin Robinson, Lachlan Lamb
C: Nicholas Barker, Thomas Watson, Thomas Sarah
HF: Ben Wilson, Brandon Green, Alex Ross
F: Jason Leonard, Jackson Kinna, Jesse Sardo
R: Jye Hutchison, Dylan Page, Jordan Baker
Int: Kirby Neville, Tanner Hamilton, Geordie Lukich, Kelly Burnside
Darley
B: Kane McAuliffe, Sam Holt, Zane Dix
HB: Thomas Thacker, Shaun Gilbert, Jackson Wells
C: Tom Evans, Benn Matthews, Benjamin Holt
HF: Daniel Vakirevic, Dayle Locke, Ross Gundry
F: Jacob Whitney, Bradley Barnes, Travis Stephenson
R: Abraham Cameron, Kevin O'Rafferty, Jason Clarke
Int: Kristian Leivers, Liam Cahill, Noah Baker
Emg: Brant Lopes, Matthew Young, Jake Beecham, Benjamin Solomon
MELTON v EAST POINT
Melton
B: Shannon Batten, Andrew Bartlett,, Jamie Rawlings
HB: Tristan Batten, Tobi Bray, Mark Farrar
C: Brad Flavel, Andrew Fuller, Andrew Hunter
HF: Jamie Kline, Jacob Robertson, Matthew Lister
F: Bradley Newman, Ash Webber, Mitchell Rawlings,
R: James Taylor, Adam Mc Intyre, Brody Richie
Int: Asha Pearson, David Stokes, Jake Knight
East Point
B: Angus Wright, David Brady, James Bassett
HB: Jack McClure, Mitchell Walsh, David Slater
C: Brodie Murphy, Michael Roverts, Kristian McNicol
HF: Jack Peeters, Bryson McDougall, Jethro Kirby
F: Billy Watkins, Leigh Reddrop, Mitchell McCrow
R: Ryan Walsh, Alex Davis, Xavier Bourke
Int: Sam Cooper
SUNBURY v MELTON SOUTH
Sunbury
B: Paul Barry, Andrew Gilbertson, Robert Lithgow
HB: Tanner Bell, Joshua Muir, Joshua Lanyon
C: Tom Moon, Matthew Parker, Jamie Elliott
HF: Adam Prescott, Jack Williams, Andrew Gill
F: Samuel Sewell, James Sheahan, Anthony Sammut
R: Jake Steeper, Timothy Hill, James Brien
Int: Dale Sleight, Jake Horwood, Corey Hansen, Cameron Burrows
Melton South
B: Heath Fleetwood, Jai Carlin, Ben Notman
HB: Matthew Collins, Jordan Madafferi, Daniel Cooper
C: Dylan Nicholson, Michael Truswell, Jesse Pardo
HF: Dean Van Heemst, Shaun Lord, Jack Morrissey
F: Rhys Souter, Matthew Mckane, William Dao
R: Nilcholas Wilson, Leigh Notman, Michael Scicchitano
Int: Gareth Ryan, Jesse Bearman, Cody Ogston, Jake Carroll
Emg: Aaron Xuereb, Ryan Sutherland
UNDER-18.5
BACCHUS MARSH v BALLARAT
Bacchus Marsh
B: Cody Pratt, Jarred Fitzpatrick, Lleyton Pigott
HB: Jarrod Johns, Kyle Grima, Baiden Cracknell
C: Bradley Jackson, Billy Griffiths, Brent Hawken
HF: James Krstin, Michael Garofalo, Jack Lalor
F: Dylon Bishop, Callum McKenzie, Zachary Miesen
R: Jye Dickson, Blake Baldo, Joshua Calvitto
Int: Lachlan Whyte-Marshall, Samuel Rousch, Joshua Duggan, Tom Dickinson, Bradley Croxford, Jack Tudball
Ballarat
B: Zack Fiegert, Jordan Greville, Isaiah Shearer
HB: Austin Mc Pherson, Luke Kinnersly, Taylor Sutton
C: Liam Fisher, Bailey Fraser, Matthieu Brehaut
HF: Jack Leonard, Ash Gray, Lucas Hodgetts
F: Matthew Hastings, William Johnston, Carter Prendergast
R: Robert Corden-McKinley, Luke Wynd, Trent Robertson
Int: Benjamin Worthington-Thin, Nathan Luka, Mackenzie Smith, Oliver Smith, Jake Graham
LAKE WENDOUREE v NORTH BALLARAT CITY
Lake Wendouree
From: Jake O'Connor, Paul O'Connell, Kynan Raven, Andrew Spratling, Tyson McCallum, Mitchell Zakynthinos, Xavier Schuurs, James Halloran, Lachlan Chivers, Brandon Jenkin, Harrison Monk, Tim Liston, Patrick Fairhead, Oliver Paul, Waldron Lachlan, Jayden New, Will McCuskey, Tom Salau, Ryan Lockhart, Dominic Slater, Ben Landwehr, Jack James, Tanna Blackney-Noter
North Ballarat City
B: Tynan Haintz, Jacob Duffy, Max Lawless
HB: Thomas Hotchin, Flynn Appleby, Mitchell Hay
C: Bailey Squire, Brock Leonard, Jackson Duffy
HF: William Hoye, Oliver Nash, Harry Lamb
F: Xavier Carey, Matthew Goh, Trent Moss
R: Matthew Geary, Seamus Hoffman, Tom Bromley-Lynch
Int: Patrick Keogh, Jared Schliefert, Adam Coles
REDAN v DARLEY
Redan
B: Jacob Toulmin, Sam Carr, Lleyton Scheele
HB: Tom O'Keane, Xavier Curran, Lachlan Farnsworth
C: Zac Jenkins, Todd Douglass, Lachlan Frawley,
HF: Lachlan McLean, Daniel Burnett, Thomas Bryans
F: Alex Lovel, Kyle Hayes, Bailey Guinea
R: Joseph Flynn, Joseph Peck, Alexander Harvey
Int: Henry Woodward, Bradley Ward, Jack Mason, William Madden,
Darley
B: Mark Engstrom, Drew Locke, Liam Cahill
HB: Jye Gordon, Matthew Taylor, Joel Barnes
C: Nathan Dodemaide, Noah Baker, Lachlan Randall
HF: Braydan Sicily, Brant Lopes, Daniel Granato
F: Christian Toner, Nikola Salapura, Benjamin Solomon
R: Khyle Forde, Jesse Mercieca, Jake Beecham
Int: Jarrod Psaila, Sam Dapiran, Kain Dickson, Callum Margrain, Kye Mercieca
MELTON v EAST POINT
Melton
B: Caleb Cowley, Ryan Peck, Kurt Baker
HB: Hayden Davis, Jacob Grech, Lochlan Ericson
C: Mitchell Hanley-Breen, Jordan Kight, Christopher Jones
HF: Liam Martin, Jordan McGregor, Brett Merry
F: Hayden Millard, Tristan Peters, Lachlan Walker
R: Ashden Crone, James Robertson, Jack Simpson
Int: Robert Jones, Austin Rowe, Jacob Robertson, Travis Sheen
East Point
B: Zacchary Price, Tynan Haintz, Joel Gallagher
HB: Joe Downey, Cameron Jackson, Mitchell Tuddenham
C: Nathan Hucker, Sean Bourke, Liam Gunn
HF: Mitchell Canny, Dallas Martin, Ethan Lawler
F: Benjamin Noonan, Thomas Wakefield, Joshua Thompson
R: Jack Buttler, Seth Moore, Brayden Leonard
Int: Lachlan Ross, Ryan Thompson, Harli Givvens
SUNBURY v MELTON SOUTH
Sunbury
B: Phumin (Turbo) Aksonchu, Jack Dillon, Joshua Sorraghan
HB: Aidan Malane-Saba, Bradley Mundy, Isaac Smithwick
C: Jordan Taylor, Michael Edwards, David McDonald
HF: Darcy Blythman, Lachlan Tarczon, Lachlan Wilkins
F: Liam Sarkezi, Liam Muir, James Pollard-Wright
R: Jacob Bygate, Nikolas Stepanovic, Dylan Caruana
Int: Ethan Travers, Mitchell Pearce, Dillon Mundy, Mitchell Arnold
Melton South
B: Micheal Camilleri, Yasin Ozagi, Jack Simpson
HB: Nathan Petrovski, , Patrick Unsworth
C: Jayden Smoors, Jack Mepstead, Brody Sullivan
HF: Hayden Dow, Dylan Clarke, Nathan Gemmell
F: David Curtis, Aaron Clarke, Connor Charge
R: Brady McMillan, Jake Charge, Matthew Smith-Bye
Int: Jackson Reale, Ryan Waites, Jack Watkins, Joshua Binek
CENTRAL HIGHLANDS
SENIORS
CRESWICK v. NEWLYN
at Creswick, Saturday, 2.30pm
Creswick
B: L. Allison, L. Robertson, M. Antonio
HB: C. Mclean, C. Robinson, B. Antonio
C: J. Cartledge, A. Hepworth, M. Miller
HF: C. Hepworth, L. Hepworth, D. Mann
F: T. Rieniets, R. Pompe, M. Griffin
R: S. Ayre, J. Antonio, J. Berry
Int: J. Murray, P. Antonio, C. Mann, B. Moran
Emg: D. Lubeek
In: C. Mclean, M. Griffin, D. Lubeek
Out: J. Dalli, S. Lehmann
Newlyn
B: B. Slater, W. Carter, C. Eastwell
HB: M. Cosgrave, C. Edwards, N. Skewes
C: D. Richardson, A. Chew, N. David
HF: B. Angow, W. Young, C. Pane
F: J. Willmott, L. Allen, R. Ewing
R: S. Robinson, K. Young, J. Wren
Int: L. Prendergast, M. Dean, L. Relouw
In: M. Dean, D. Richardson, J. Wren
Out: D. Hammond, T. McKinnon, H. Russell
HEPBURN v. SKIPTON
at Hepburn, Saturday, 2.30pm
Hepburn
B: J. Malone, M. Marshall, E. Clarke
HB: C. Brown, J. Graham, J. Clarke
C: J. Grant, R. Ferraro, F. Anscombe
HF: M. Mc Kay, J. Ferraro, J. Brown
F: D. O'Halloran, L. Cox, L. Calder
R: M. Watt, S. Asa Leausa, A. McKay
Int: R. Prentice, T. Wills, A. Ware, D. Smith
In: J. Grant, D. Smith, E. Clarke
Out: T. Conroy, T. Senserrick, S. Carman
Skipton
B: M. Henderson, C. Townrow, D. Hall
HB: R. Simmonds, C. Sudholz, A. Mason
C: J. Howe, P. Kluver, S. Boswell
HF: T. Huglin, T. Breed, A. McCarty
F: J. Crabtree, J. Wyatt, L. Bish
R: A. Dickenson, B. Conroy, M. Jones
Int: A. Sudholz, R. Henricksen, J. Drinkwater, C. Mitchell
In: A. Sudholz, M. Henderson, S. Boswell, R. Henricksen
Out: A. Romey, J. Brokenshow, C. Lawson, A. Jones
BUNINYONG v. WAUBRA
at Buninyong, Saturday, 2.30pm
Buninyong
B: A. Bomitali, N. Shell, T. Dittloff
HB: M. Turner, C. Baker, B. Guest
C: J. Renga, S. Turner, J. Romeril
HF: J. Ottavi, J. Dunne, J. Morgan
F: T. Fejo, G. Phelps, J. Rodgers
R: L. Rigby, N. Gilbert, M. Caris
Int: D. Westblade, M. Arnold, C. Wills, A. Wiltshire
In: J. Morgan, T. Fejo
Out: A. Ebery, L. Burbidge
Waubra
B: N. Lawrence, N. Moran, S. Tung
HB: M. Dawson, M. Niblett, J. Petrie
C: L. Johns, A. Ballinger, A. McPherson
HF: J. Sambell, D. Robertson, P. Dodds
F: A. Murphy, T. Boyle, T. Nijam
R: M. Wapling, T. Nash, L. Barnes
Int: B. Douglass, T. Mullane, J. King, T. Cullinan
In: J. King, B Douglass
BEAUFORT v. CARNGHAM-LINTON
at Beaufort, Saturday, 2.30pm
Beaufort
B: J. Sing, J. Davis, D. Day
HB: Z. Marrow, L. Marshall, L. Cox
C: T. Haase, M. Foster, L. Murray
HF: M. Jenkins, B. Howard, J. Orr
F: J. Chester, P. Hanns, J. Duke
R: J. Garvey, L. Pfeifer, B. Sternberg
Int: R. Sangster, A. Petrie, D. Ross-Smith, T. McWilliam
In: B. Howard
Out: J. McDermott
Carngham-Linton
B: P. Granger, J. O'Brien, B. Millane
HB: L. Hanson, B. Doolan, T. Clarke
C: M. Spratling, J. Dawson, S. Cosgriff
HF: R. Nunn, J. McErvale, D. Pearson
F: N. Ringin, A. Braeckmans, J. Coutts
R: J. Stalker, J. Benfield, Z. Ross
Int: J. O'Brien, S. Abiye, H. Peoples, S. Curtis
In: H. Peoples, B. Millane, J. Dawson, M. Spratling
Out: J. Nichols, J. Westbrook, L. Isbister, M. Callahan
DUNNSTOWN v. ROKEWOOD-CORINDHAP
at Dunnstown, Saturday, 2.30pm
Dunnstown
B: T. Ednie, T. O'Shea, D. McGrath
HB: T. Stubbs, G. Hartrick, M. Douglas
C: R. Adams, S. Jenkins, S. Cameron
HF: A. Thompson, A. Sawers, P. McGettigan
F: W. Barker-Lovett, A. Brennan, R. Cahir
R: M. Stewart, S. Gleeson, J. McArdle
Int: M. Kennedy, L. Poulter, X. Jones, J. Williams
In: S. Cameron, J. McArdle, T. Stubbs, T. Ednie
Out: K. Mullane, B. Sinclair, J. Keating, R. Dyer
Rokewood-Corindhap
B: J. Wall, N. Hearn, B. Harris
HB: J. Hutchins, T. Fehsler, S. Clifton
C: D. Biscan, R. Arnall, J. Weston
HF: J. Carr, J. O'Neil, Z. Priddle
F: L. Baker, C. Barrenger, A. Johnson
R: H. Stonnill, L. Philp, B. Wall
Int: A. Clifton, J. Noy, M. Steele, C. Baker
In: A. Clifton, S. Clifton, J. Noy, D. Biscan, M. Steele, C. Baker
Out: D. McCallum, A. Castles, J. O'Brien, B. Reese, P. Smith, J. Hayes
SMYTHESDALE v. GORDON
at Smythesdale, Saturday, 2.30pm
Smythesdale
B: J. Cranny, D. Kennedy, B. Dunbar
HB: S. Wallent, J. Troon, J. Szabo
C: B. Heron, A. Carli, R. Antonio
HF: D. Tier, J. Gilbert, C. Antonio
F: D. Walker, P. Davies, S. Frys
R: R. Rattley, T. Nankivell, J. Cranny
Int: J. Wallent, D. McKenzie, M. Hocking, A. Zagami
Emg: J. Billman
In: T. Nankivell, J. Billman, A. Zagami
Out: J. Tung, K. Rattley
Gordon
B: S. Patterson, T. Murphy, M. Lawrence
HB: G. Clifford, M. Gunnell, A. Toohey
C: N. Wood, C. McGuigan, J. Krojs
HF: B. Hallam, M. Conder, J. Lee
F: A. Munari, M. Raworth, S. Nicholson
R: L. Gunnell, M. Nolan, J. Poppe
Int: B. Quinlan, J. Murphy, R. Aquilina, J. Toohey
In: B. Hallam
Out: J. Goldie
BALLAN v. DAYLESFORD
at Ballan, Saturday, 2.30pm
Ballan
B: B. Fenwick, J. Wilkinson, D. Mullane
HB: N. Thacker, D. Nielsen, L. Souter
C: K. Doyle, J. McNamara, B. Shaw
HF: J. Wilkie, J. McConnell, A. Speak
F: D. Galea, Z. Peoples, M. Snaith
R: S. Atkinson, L. Herring, D. Tanti
Int: T. Delahey, M. Currie, S. Sims, L. Snaith
In: B. Shaw
Out: S. Hitchings
Daylesford
B: J. Clough, J. Cooper, J. Browne
HB: R. Rodgers, T. Hughes, J. Mackley
C: P. Rowe, J. Alexander, T. Thurwood
HF: X. Walsh, M. Risstrom, S. Walsh
F: P. Helper, C. Ralph, K. Cummings
R: S. Winnard, M. Cummings, J. Cowan
Int: C. Lovig, T. Powell, J. Evans, N. Oliver
In: J. Evans
Out: T. Button
CLUNES v. LEARMONTH
at Clunes, Saturday, 2.30pm
Clunes
Not submitted
Learmonth
B: N. Ross, E. Sinnott, W. Simpson
HB: C. Philpot, T. Curran, P. Phillips
C: T. Niddrie, N. Bone, B. Beks
HF: B. Campbell, T. Hoyle, S. Thomas
F: T. White, M. Bond, P. McGuigan
R: R. Barnes, B. Powell, M. Jackson
Int: V. White, O. Ross, N. Martin, J. Mayall
In: N. Martin, O. Ross
Out: J. Werts, D. George
BUNGAREE v. SPRINGBANK
at Bungaree, Sunday, 2.30pm
Bungaree
B: L. Mangan, T. Simons, J. Oostendorp
HB: M. Dufty, C. Cowan, J. Linke
C: L. Billington, H. Pyke, A. Browning
HF: H. Griffiths, M. Bowman, S. Finlayson
F: C. Elliott, J. Murphy, R. Cummins
R: D. Benson, C. O'Keefe, C. Morgan
Int: M. Sheridan, M. Billington, N. Strachan, S. Ryan
In: M. Bowman
Out: B. Willian
Springbank
B: J. Simpson, D. Curran, S. Cue
HB: S. Quinlan, M. Searl, M. Tyler
C: S. Donegan, J. Maher, J. Galea
HF: J. Reicha, P. McMahon, T. Malone
F: M. Lakey, T. Eltringham, W. Driscoll
R: K. Sullivan, N. Couch, A. Tyler
Int: L. Douglas, B. Beasley, C. Raine, J. Mahar
In: N. Couch, K. Sullivan
Out: T. Maher, B. Rix
RESERVES
CRESWICK v NEWLYN
Creswick
B: W. McNabb, T. Walmsley, X. Mawson
HB: S. Eyles, T. Randall, M. Longridge
C: B. Marshman, J. Allison, L. Fogas
HF: M. Gervasoni, S. Hughes, T. Spenceley
F: T. Jones, B. Hagen, T. Booth
R: J. Hepworth, Z. Lubeek, J. Ellis
Int: M. Coxall, G. Van Oostveen, D. Gillingham
Emg: A. Blair, J. Booth
Newlyn
B: X. Ellis, S. Curran, J. Burgess
HB: N. Sinclair, J. Sullivan, L. Polson
C: T. Brand, J. Eastwell, H. Russell
HF: J. Stevenson, T. Prendergast, M. Harris
F: T. Micklewright Hill, M. Dodds, L. Wren
R: S. Cawthan, D. Eastwell, T. McKinnon
Int: B. Huggett , J. Dimond, A. Wright, J. Harris
Emg: J. Karslake, M. Dwyer, A. McKay
HEPBURN v SKIPTON
Hepburn
B: N. Whan, M. Johns, E. O'Connor
HB: L. Luck-Taylor, K. Hall, C. Ferrier
C: J. Carman, B. Ryan, S. Gundry
HF: M. Piper , T. Conroy, R. Le Long
F: C. Pedley, T. Buby, J. Paddon
R: T. Senserrick, B. Albert, R. Olver
Int: R. Ford, W. Casey, W. Cavanagh, J. Liversidge, D. Chapman
Skipton
From: C. Postlethwaite, J. Crack , L. Hills, B. Fernando, J. Nolan, K. Scott, M. McPhan, J. McArlein, D. Southern, M. Howe, S. Boswell, B. Mc Intyre, L. Bosworth, J. Brokenshow, J. Pyke, J. McPhan, L. Crick
BUNINYONG v WAUBRA
Buninyong
B: N. Hobbs, R. Liersch, S. Cummins
HB: M. Hartigan, A. Hart, G. Scott
C: B. Collins, M. Kerr, Z. Whykes
HF: M. Carroll, B. Davies, J. Arnold
F: N. Miller, A. Kickett, B. Leskosek
R: F. Triantafyllou, P. Lannen, J. Mann
Int: A. Plucke, A. Forbes, Z. Miller, J. Daly
Emg: M. Hovey, J. Barnett
Waubra
From: R. Taylor, J. Roney, R. Pongho, L. McLeod, A. Nash, D. Conaughton, L. Bourke, A. Coote, C. Molloy, L. Simpson, M. Johnston, M. Stewart, N. Waterson, M. James, A. Jarvis, A. Dowler, D. Jenkins, L. Farquhar, B. Douglass, J. King, N. Patrikeos, D. Layton
BEAUFORT v CARNGHAM LINTON
Beaufort
B: B. Murray, Z. Leckie, B. Lofts
HB: B. Turner, D. Edwards, J. Turner
C: R. Garland, L. Ward, K. Orr
HF: K. Fitzpatrick, R. Orr, J. Blackburn
F: E. Powlett, M. Coldwell, S. Broadbent
R: S. Lodge, J. Hart, M. Williams
Int: A. Beer, S. Smith, S. Thomas, S. Bruty
Carngham Linton
B: J. Szabo, J. Richardson, B. Newell
HB: S. Hargreaves, M. Richardson, T. Williams
C: M. Knight, J. White, J. Liston
HF: D. O'Brien, L. Drake, R. Isbister
F: H. Mai, H. Budds, L. Tubb
R: M. Lange, T. Burns, S. Curtis
Int: R. Slade, S. Walder, J. Vale, A. Wooding
DUNNSTOWN v ROKEWOOD-CORINDHAP
Dunnstown
B: T. Elford, B. Sinclair, T. Giles
HB: C. Murphy, J. Keating, P. White
C: M. Blackburn, R. Dyer, J. Leoncini
HF: J. Brownlee, J. Crone,
F: T. Dignan, A. Malone, D. Harbour
R: H. Marquand, E. Mason, K. Mullane
Int: N. DeJong, J. Collins, W. Jones, A. Pollock
Emg: D. Ross
SMYTHESDALE v GORDON
Smythesdale
From: Ramage, A. Clark, A. Cameron, M. Wright, B. Ford, J. Sorati, J. Kalla, R. Parkinson, A. Taylor, K. Byrne, B. Grainger, J. Mercer, S. Vlahek , P. Ingle, M. Bennett-Meyer, J. Billman, J. Green, J. Westrup, B. Crocker, J. Lench-McHenry, M. Wandin-Dow,
Gordon
B: T. Elliot, N. Smerdon, C. Dalgleish
HB: D. Kersley, J. Beven, M. Skontra
C: B. Luscott, R. Fagan, M. Peterken
HF: A. Grundy, J. Lewis, M. Kersley
F: L. Hancock, G. Busuttil, D. Toohey
R: J. Manchee, P. Lahey, L. Toohey
Int: M. Anderson, J. Muscat, S. Miller, A. Ludbrook
BALLAN v DAYLESFORD Round 6 - 14/05/2016
Ballan
From: T. O'Shea, R. Wilkie, J. McGuire, J. Gibbs, S. Wilkinson, T. Laurie, B. Ferguson, L. Dickson, S. Day, C. Sharp, D. O'Hanlon, J. Fenwick, D. Bell, R. Bongart, L. Galea, J. Byrnes, J. Shaw, T. Trickey, D. Trickey, A. Bongart, J. Bongart, L. Galea, S. Wilkinson, S. Day, R. Bongart
Daylesford
From: N. Smith, C. Evans, D. Walker, B. Rodgers, T. Kavanagh-Dando, L. Johns, J. Williams, A. Tonna, S. Gorman, M. Steen, J. Steen, L. Murray, B. Giacometti, E. Cooper, E. Nettleton, S. Alexander, B. Cais, M. O'Brien, J. Adams, C. Adams, K. McLean, K. Lipplegoes, A. Button
CLUNES v LEARMONTH
Clunes
From: S Darts, , B. Ingram, L. Harper, R. Meerbach, B. Holland, M. Shelton, O. Fox, D. Fox, , A. Doyle, J. Riseley, S. Barlow, J. Kulesza, E. Downs, , J. Penney, C. Mahony, D. Linaker, T. Penney, C. Prosser, J. Scukovic, B. Muller
Learmonth
B: M. Treweek, L. Karslake, J. Britt
HB: T. Owen, D. Broadbear, P. Rogan
C: M. Fraser, D. Box, J. Wells
HF: D. Connor, N. Gudgeon, J. Leyonhjelm
F: J. Wren, M. Takas, J. Duffy
R: B. Challis, D. Wright, B. Oswald
Int: G. Tyndall, T. Tresize, B. Allan, B. Connor
Emg: L. Tyndall, W. Veldhuis
BUNGAREE v SPRINGBANK
Bungaree
B: G. Trevenen, M. Shaddock, D. Kelly
HB: A. Murphy, M. Harrington, S. Miller
C: J. Leviston, J. Trevenen, M. Panther
HF: S. O'Loughlin, B. Lane, J. Dummett
F: C. O'Keefe, D. Murphy, J. Walter
R: D. Maher, T. Wardle, B. Willian
Int: C. Milroy, J. Buchanan, C. Morley, B. Fishwick
Springbank
B: D. Haintz, D. Toohey, P. Simpson
HB: B. Simpson, K. Kennedy, T. Knowles
C: J. White, J. Millikan, A. Rix
HF: T. Hearn, J. Underwood, J. Tiley
F: S. Murphy, T. Toohey, B. Mundy
R: M. White, K. Maher, T. Maher
Int: L. Mahar, P. Taylor-Potter, K. Tolliday, T. Rix