BFL and CHFL teams

BFL

SENIORS

EAST POINT v. BALLARAT – Saturday

East Point

B: C. Carson, J. Van Meel, S. Romeril

HB: H. Dawborn, R. Rattley, A. Maconachie

C: A.  Nestor, D.  Tung, B.  Watkins

HF: R. Monument, M. Walsh, C. Bilney

F: A. Wright, B. McDougall, C. Jackson

R: P. Koderenko, D. Semmens, D. Murphy

Int: C. Lee, J. Draffin, J. Taylor, J. Watkins

Emg: J. Peeters

Ballarat

B: S. James, S. Wood, D. Larkin

HB: M. Martin, J. Sutherland, J. Nicholls

C: J.  Blackburn, S.  Hutchinson, T.  Constable

HF: J. Antonio, T. Conroy, D. Kennedy

F: N. O'Farrell, M. Powling, J. Marshall

R: B. Van de Heuvel, W. Garner, N. Garner

Int: J. Ford, T. Hoyle, D. Hobbs, C. Prendergast

Emg: M. Brehaut, S. Pongho, A. Gray

REDAN v. LAKE WENDOUREE – Saturday

Redan

B: C Giampaolo, J Short, K Dawborn

HB: T Lamb, A Cleary, D Matthews

C: D Horbury, C Currie, B Schiltz

HF: B Smyth, G Bell, N Willox

F: H Edwards, D Chester, R Waight

R: N Hausler, N Horbury, L Hoy

Inter: P Fitzgibbon, L Hunter, T Morrish, B Riordan

Emerg: L Gill, K Hayes

Lake Wendouree

B: S. Carey, I. Kirby, T. Malone

HB: B. Edwards, L. O'Connell, H. Robertson

C: D.  Sliwa, N.  Peters, N.  Pring

HF: L. Bucknall, S. Willmott, A. Simpson

F: T. Nijam, B. Hayes, B. Taylor

R: A. Armstrong, S. Clifton, J. Hooper

Int: N. Monk, L. Findlay, K. Raven, A. Kirby

Emg: H. Cartledge, H. Monk

SUNBURY v. MELTON – Saturday night

Sunbury

B: A. Magin, P. MacDonough, J. Guthrie

HB: N. Wood, A. O'Connor, R. Wood

C: M.  Trimboli, A.  Short, J.  Hannett

HF: B. Guthrie, T. Lenaz, A. Goodson

F: G. Hay, T. Stead, B. Said

R: D. Kovacevic, N. Bridgland, T. Donoghue

Int: J. Flannery, A. Duhau, T. Hill, M. Medcraft

Emg: R. Allen, D. Muir, W. Healy, D. Sanderson, A. Gilbertson

In: W. Healy, T. Hill, D. Sanderson, R. Allen, D. Muir, A. Gilbertson

Melton

B: M. Licciardo, M. Beck, L. Walker

HB: J. Walker, R. Carter, N. Gale

C: B.  Kight, J.  Gleeson, D.  Falzon

HF: D. Walker, B. Archard, L. Hickey

F: J. Grech, M. Huckstepp, B. Souter

R: M. Maric, C. Griffiths, R. Davis

Int: T. Button, J. Hickey, J. May, M. Brockwell

Emg: L. Martin, K. Baker, J. Kight, B. McIntyre, B. Newman

DARLEY v. BACCHUS MARSH  – Sunday

Darley

B: L. Delahey, M. Hanson, J. Pearson

HB: H. Scotland, D. Leonard, S. Page

C: L.  Spiteri, B.  Inglis, L.  Baker

HF: M. Inglis, K. Docherty, R. Hawkins

F: J. Carrick, R. Ellis, C. Graham

R: A. Cameron, D. Roy, B. Graham

Int: H. Inglis, J. Ancrum, C. Cullen, Z Dix

Emg: N. Thacker, T. Evans 

Bacchus Marsh

B: T. Angwin, L. Blundell, J. Bolton

HB: A. Del Papa, Q. Butt, H. Coulton

C: J.  Maksymow, D.  Heta, M.  Denham

HF: R. Mc Nay, L. Mullen, L. Noonan

F: R. Stuhldreier, T. Shea, D. Phyland

R: D. Burton, M. Sutherland, J. Trowsdale

Int: K. White, J. Wheelahan, D. Velden, S. Sherlock

MELTON SOUTH v. NORTH BALLARAT CITY  – Tuesday (Anzac Day)

Melton South

B: M. Callus, A. El Houli, M. Banner

HB: M. El Houli, D. Hillier, A. Hibbert

C: B.  Hooper, N.  Kommer, D.  Leggett

HF: B. Peters, T. Pears, M. Lynch

F: B. Sortino, , B. Sullivan

R: C. Searle, L. Watkins, J. Callus

Int: S. White, M. Notman, D. Vasjuta, A. Storey, C. Ogston

Emg: D. Van Heemst, J. Thornton Gielen, W. Thornton-Gielen, B. Sullivan, J. Krojs

North Ballarat City

NOT SUPPLIED

RESERVES

EAST POINT v. BALLARAT  

East Point

B: J. Bassett, T. Provan, S. Tung

HB: B. Leonard, R. Walsh, A. Stevenson

C: J.  Park, B.  Murphy, K.  McNicol

HF: J. Buttler, J. McClure, B. Fitzpatrick

F: W. Petrowski, J. Peeters,

R: J. Downey, L. Thornton,

Int: A. Hynes

Emg:  Yoa , J. Lewis

Ballarat

B: T. Gillett, B. Hobbs, T. Sutton

HB: P. Antonio, S. Pongho, A. Madder

C: J.  Leonard, S.  Beverly, T.  Allan

HF: P. Vivian, B. Smith, L. Hodgetts

F: J. Willowhite, B. Milikins, W. Johnston

R: B. Blower, A. Stepnell, G. Shearer

Int: L. Fisher, T. Nunn, M. Hastings, I. Shearer

REDAN v. LAKE WENDOUREE  

Redan

From: M. Robinson, J. Baker, J. Peck, J. Jess, J. Johnston, S.  Higgins, J.  Leonard, K.  Hayes,  T. Finlay,  J. Wain, S. Remington, , Z. Oliver,  J. Everard, L. Gill, M. Hoy, D. Murphy, P. Barry

Lake Wendouree

B: A. Gillett, L. Dodd, P. O'Connell

HB: L. Wood, J. Leman, N. Clifton

C: A.  Parrot, S.  Willmott, E.  Mc Cuskey

HF: M. Madden, H. Herben, D. Thomas

F: H. Cartledge, J. McLean, C. Landry

R: N. Fraser, H. Robertson, I. Medina,

Int:  J. Millane, M. Emerson-Jones

SUNBURY v. MELTON

Sunbury

B: P. Barry, B. Mundy, W. Healy

HB: J. Rizk, J. Muir, T. Bell

C: D.  Jurczyluc, A.  Sammut, J.  Hamilton

HF: C. Smith, C. Burrows, M. Pearce

F: M. Powell , J. Sheahan, D. Sanderson

R: R. Ritchie, B. Riley, D. Muir

Int: J. Elliott, D. Nutt, J. Williams, A. Gilbertson

Melton

B: J. Prudek, K. Wilson, N. Milburn

HB: S. Batten, J. Taylor, B. Newman

C: J.  Mangion, T.  Batten, B.  McIntyre

HF: M. Lister, K. Baker, J. Buttigieg

F: H. Abela, J. Simpson, R. Peck

R: M. Gunn, A. Bartlett, M. Kruze

Int: A. Crone, M. Griffin, B. Merry, N. Treloar

In: B. Merry, N. Treloar, M. Griffin, N. Milburn, J. Mangion

Out: N. Wallace, T. Button, J. May, L. Henderson, J. Grech

DARLEY v. BACCHUS MARSH  

Darley

NOT SUPPLIED

Bacchus Marsh

B: J. Calvitto, D. Bonnici, J. Bissell

HB: J. Dickson, T. Delahey, B. Cracknell

C: M.  Garofalo, B.  Griffiths, K.  Grima

HF: B. Miller, J. Millar, Z. Miesen

F: T. Mullen, M. Suban, A. Sweet

R: C. Suban, K. Bench, M. McCann

Int: T. Huynh, T. Wardell, T. Walsh, A. Whittle

Emg: P. Trowsdale, T. Hughes, J. Blundell

MELTON SOUTH v. NORTH BALLARAT CITY 

Melton South

B: J. Bell , J. Carlin, A. Toll

HB: M. Collins, B. Cottam, W. Dao

C: H.  Fleetwood, M.  Dransman, B.  Binek

HF: J. Krojs, J. Madafferi, J. Vincent

F: J. Morrissey, S. Humphries, C. Ogston

R: D. Van Heemst, B. Notman, J. Thornton Gielen

Int: J. Mepstead, W. Thornton-Gielen, J. Charge, M. Scicchitano

North Ballarat City

NOT SUPPLIED

UNDER-18.5

EAST POINT v. BALLARAT 

East Point

B: B. Noonan, N. Canny, J. Learmonth

HB: J. Gallagher, M. Romeril, Z. Gladman

C: T.  Clark, S.  Moore, E.  Lawler

HF: M. Spark, D. Martin, W. McLoughlin

F: L. McGurk, M. Tuddenham, S. McKeegan

R: L. Ross, B. Medwell, W. McGannon

Int: C. Bowden, E. McMasters

Ballarat

B: L. Kinnersly, L. Wynd, J. Greville

HB: B. Davidson, A. Gray, Z. Fiegert

C: L.  Fisher, T.  Sutton, M.  Brehaut

HF: R. Bradshaw, D. Rumler, E. Liston

F: A. McPherson, L. Rinaldi, W. Johnston

R: K. Swan, M. Reynolds, H. Butler

Int: M. McGrath, B. Pickering, J. Robertson, J. Graham

REDAN v. LAKE WENDOUREE  

Redan

From: D. Okely, N. Vincent, L. McLean, J. Toulmin, T. Douglass, R. Petrascu, M. Judd, R. Lockhart, W. Madden, K. Linton, L. Frawley, Z. Forbes, H. Hall, Z. Jenkins, T. Bryans, T. Morrish, Z. Wilson, L. Scheele, M. Evans, J. Flynn, T. O'Keane, X. Fitzgerald

Lake Wendouree

From: S. Canny, A. Walter, T. McCallum, J. New, R. Emerson-Jones, A. Lourey, X. Schuurs, J. Pekin, J. O'Connell, A. McDougall, T. Salau, C. McKay, M. Beaumont, B. McPhan, J. Irvin, W. Henderson, K. Raven, C. Harte, H. Turner, F. Brennan, D. Casey, K. Postlethwaite, W. Greig, H. Monk, D. Brereton, C. Bade, J. Lohmann

SUNBURY v. MELTON  

Sunbury

B: L. Healy, J. Dillon, J. Sorraghan

HB: P. Paye, C. Pitts, J. Stubbs

C: J.  Mabia, I.  Smithwick, R.  Eales

HF: J. Pollard-Wright, J. Bygate, J. Taylor

F: D. Bygate, L. Muir, J. Muir

R: M. Eldridge, M. Edwards, D. Caruana

Int: B. Bould, D. Mundy, L. Millett, L. Goater

Melton

B: B. MacDonald, H. Millard, A. Angok

HB: M. Hanley-Breen, L. Martin, J. McGregor

C: T.  Peters, C.  Jones, J.  Parsons

HF: R. Jones, T. Ferri, J. Whitehand

F: J. Robertson, B. Griffiths, J. Kight

R: B. Bol, K. Derose, L. Ericson

DARLEY v. BACCHUS MARSH  

Darley

B: N. Dodemaide, M. Engstrom, J. Bewley

HB: M. Horan, B. Lopes

C: C.  Toner, L.  Douglas, N.  Blackburn

HF: B. Galea, D. Locke, J. Beecham

F: J. Gordon, J. Stephenson, M. Torney

R: K. Forde, C. Pepi, D. Beecham

Bacchus Marsh

B: B. Drew, R. Bishop, L. Belcher

HB: S. Griffiths, J. Harrington, N. Hartfiel

C: B.  Jackson, J.  Homewood, J.  Hehir

HF: J. Lalor, C. McKenzie, D. Miesen

F: M. Mitchell, D. Pettitt, L. Pigott

R: R. Porter, L. Randall, S. Rousch

Int: N. Chester, M. Thacker, B. Baldo, C. Stone

MELTON SOUTH v. NORTH BALLARAT CITY 

Melton South

B: Y. Ozagi, B. Collins, D. Callus

HB: P. Unsworth, A. Curtis, J. Geddes

C: L.  Parsons, C.  Charge, L.  Ratkowski

HF: N. Petrovski, D. Clarke, D. Curtis

F: J. Smoors, A. Clarke, N. Gemmell

R: C. Richardson, B. Sullivan, J. Watkins

Int: A. Revell, C. Nicol, B. Rajtmajer, D. Mariluch, J. Burge

North Ballarat City

From:  M. Lawless, C. Perks,  C. Patterson,  F. Loader, M. Goh,  I. Pertzel, , E. Lamb,  T. Alkemade, R. Wood, M. Willian

CHFL

SENIORS

BUNINYONG v. DUNNSTOWN

Buninyong

B: N. Shell, J. Dunne, J. Orwin

HB: T. Conlan, J. Robertson, B. Guest

C: J.  Rodgers, A.  Bomitali, J.  Romeril

HF: J. Renga, A. Hart, S. Van Meel

F: J. Mann, I. Baker, S. Turner

R: L. Rigby, N. Gilbert, J. Morgan

Int: M. Turner, D. Pelchen, J. Coxall, A. Scott

In: B. Guest, M. Turner, J. Coxall, S. Turner

Out: T. Dittloff,  C. Wills,  A. Ebery,  F. Russell

Dunnstown

B: J. Keating, A. Thompson, T. O'Shea

HB: B. Collins, D. Harbour, T. Stubbs

C: A.  Sawers, S.  Jenkins, M.  Archer

HF: R. Cahir, T. Collins, L. Saccutelli

F: H. Mckimmie, M. Djordjevic, J. Walters

R: A. Brennan, T. Botter, A. Toan

Int: R. Adams, A. Malone, J. Murray, M. Henderson

In: M. Henderson, J. Murray, A. Sawers, A. Toan

Out: B. Sinclair, K. Neville, K. Begbie, J. Stefani

GORDON v. BEAUFORT

Gordon

B: T. Collins, M. Gunnell, C. Myers

HB: G. Clifford, A. Toohey, S. Patterson

C: A.  Munari, T.  Murphy, B.  Hallam

HF: C. McGuigan, D. James, M. Nolan

F: S. Nicholson, B. Sutcliffe, C. Richardson

R: L. Gunnell, J. Cousins, J. Clampit

Int: R. Manning, J. Gorman, I. Bowker, M. Spezza

In: J. Gorman, J. Cousins

Out: J. Toohey,  M. Raworth

Beaufort

B: B. Howard, L. Marshall, Z. Marrow

HB: A. Petrie, D. Day, L. Cox

C: J.  Duke, M.  Foster, M.  Jenkins

HF: J. Orr, S. Howard, S. Howard

F: T. Haase, J. Trigg, L. Murray

R: J. McDermott, T. Stapleton, L. Pfeifer

Int: B. Sternberg, R. Sangster, J. Mason, C. Drew

In: S. Howard, C. Drew, J. Duke

Out: B. Hart, D. Sangster, J. Davis

BUNGAREE v. HEPBURN

Bungaree

B: S. O'Loughlin, M. Harrington, J. Oostendorp

HB: M. Humphries, S. Finlayson, S. Ryan

C: N.  Strachan, C.  Morgan, H.  Russell

HF: M. Bowman, J. Mirtschin, J. Murphy

F: L. Mirtschin, M. Geary, J. Walter

R: D. Benson, M. Sheridan, A. Browning

Int: B. Willian, C. Cowan, A. Milroy, H. Pyke

In: H. Pyke, C. Cowan

Out: Z. Denham,  L. Prendergast

Hepburn

B: J. Malone, D. Chapman, L. Santurini

HB: K. Ogilvie, F. Anscombe, A. Ware

C: D.  Rees, S.  Salmon, M.  Mc Kay

HF: J. Hogan, L. Stanton, J. Brown

F: J. Rodgers, M. Watt, A. Burns

R: T. Godsell, N. Johns, A. McKay

Int: S. Asa Leausa, T. Wills, L. Asa Leausa, H. Rodgers, J. Liversidge, L. Grills, B. Mc Kay

In: J. Rodgers, N. Johns, L. Grills, H. Rodgers, B. Mc Kay, M. Watt,

J. Liversidge, L. Stanton

Out: B. Johns, J. Clarke, C. Hatfield, B. Ryan, M. Marshall

DAYLESFORD v. WAUBRA

Daylesford

B: P. Rowe, J. Cooper, J. Nulty

HB: R. Costanzo, J. Evans, J. Clough

C: Z.  Tisdale, J.  Cowan, T.  Thurwood

HF: X. Walsh, M. Risstrom, S. Walsh

F: C. Ralph, L. Carland, C. Lovig

R: S. Winnard, K. Trimble, J. Nicholson

Int: W. Austin, M. Elderfield, A. Mill, P. Helper

In: M. Elderfield, J. Nicholson

Out: R. Rodgers,  K. Cummings

Waubra

From: L. Barnes, A. Davis, A. McPherson, M. Dawson, J. Petrie, A. Bird,

N. Dinsdale, W. Corbett, B. Wilson, L. Simpson, B. Douglass, N. Aringo,

J. King, T. Nash, N. Patrikeos, J. Lukich, G. Lukich, M. Niblett,

J. Crawford, W. Booth, D. Robertson, T. Boyle

In: J. Lukich, W. Booth, A. Davis

Out: D. Payne, N. Holding, J. Doggett

NEWLYN v. ROKEWOOD-CORINDHAP

Newlyn

B: S. Curran, L. Allen, M. Cosgrave

HB: J. Slater, D. Hammond, C. Eastwell

C: W.  Carter, D.  Fishwick, J.  Milne

HF: D. Richardson, N. Hura, L. Prendergast

F: S. Massey, J. Fryar, J. Willmott

R: S. Robinson, D. Wehrung, A. Morrish

Int: W. Membrey, D. Wrigley, L. Shaw, J. Wren

In: W. Carter, L. Shaw, M. Cosgrave, S. Robinson, C. Eastwell, J. Wren

Out: N. David,  H. Armour,  D. Curran,  L. Relouw,  D. Lourey,  J. Sullivan

Rokewood-Corindhap

B: B. Harris, J. Willey, D. Van Dyken

HB: M. Rainsford, L. Finlayson, J. O'Neil

C: L.  Baker, D.  Delaney, Z.  Priddle

HF: S. Chapman, K. Begbie, S. Cameron

F: T. Fagg, J. Thompson, J. Carr

R: B. Reese, A. Gercovich, J. Dowell

Int: C. Anderson, A. Johnson, J. La Haye, L. Philp

In: S. Chapman, M. Rainsford, K. Begbie

Out: P. Smith, J. Hutchins, J. Hayes

LEARMONTH v. SKIPTON

Learmonth

B: N. Ross, E. Sinnott, C. Dickson

HB: D. Page, T. Martin, W. Simpson

C: M.  Zelencich, S.  Whiting, K.  Mackay

HF: B. Campbell, M. Bond, R. Zelencich

F: J. O'Donnell, T. Curran, S. Rogan

R: J. Hutchison, M. Jackson, B. Powell

Int: O. Ross, P. McGuigan, J. Mayall, J. Rich

Emg: A. Broughton, N. Martin

In: O. Ross

Out: N. Bone

Skipton

B: N. Fenby, A. Romey, A. McLean

HB: C. Mitchell, T. Breed, L. Stranks

C: R.  Stacey, S.  Lehmann, S.  Boswell

HF: P. Walsh, C. Townrow, P. Connelly

F: J. Crabtree, M. Weadley, M. Smith

R: R. Henricksen, H. Ryan-Dengate, T. Huglin

Int: E. Niyongabo, J. Nolan, B. Conroy, A. Clark

CLUNES v. CARNGHAM-LINTON

Clunes

B: R. Hind, C. Newton, A. Spence

HB: K. Thompson, K. Maroney, J. Thompson

C: A.  Thompson, R.  Hudson-Morgan, L.  Hull

HF: R. Thompson, J. Baird, D. Milne

F: L. Madden, J. Yole, M. McLean

R: M. Paramonov, H. Labastida, P. Milne

Int: W. Parker, J. Whiting, L. Hind, T. Johnston

Emg: J. Sobey, M. Milne

In: M. McLean

Out: P. Heenan

Carngham-Linton

B: J. Coutts, J. Stalker, S. Cosgriff

HB: Z. Ross, B. Doolan, W. Bruty

C: J.  O'Brien, B.  Ketchen, R.  Nunn

HF: D. O'Brien, L. Isbister, A. Mclean

F: A. Francis, J. O'Brien, A. Mc Cafferty

R: M. Coutts, J. Dawson, J. Benfield

Int: M. Richardson, M. Spratling, D. Achison, T. Currie

In: D. O'Brien, A. McCafferty, T. Currie

Out: J. Nichols, D. Pearson, C. Hannah

BALLAN v. SPRINGBANK

Ballan

B: D. Galea, Z. Boland, J. Byrnes

HB: A. Mullane, J. Wilkinson, J. Wilkie

C: L.  Snaith, S.  Hitchings, J.  Conlan

HF: A. Kurzman, S. Wilkinson, B. Thomas

F: M. Snaith, A. Bongart, T. Trickey

R: J. Shaw, D. Tanti, J. McNamara

Int: L. Souter, S. Sher, M. Currie, T. McGregor

In: T. McGregor, T. Trickey, L. Souter, S. Wilkinson, S. Sher

Out: M. Rollo,  C. Sharp,  J. Layley,  A. Pascoe,  D. Christie

Springbank

B: B. Beasley, P. Lewis, S. Cue

HB: J. Simpson, M. Tyler, M. Anderson

C: J.  Galea, B.  Rix, M.  Lakey

HF: B. Freeman, W. Driscoll, M. Keighrey

F: R. Lockett, T. Eltringham, N. Couch

R: J. Bowen, J. Maher, T. George

Int: M. Searl, S. Donegan, J. Mahar, B. Maher

In: J. Simpson, S. Donegan, B. Freeman, P. Lewis

Out: T. Maher, J. Tiley, M. Couch, K. Kennedy

RESERVES

BUNINYONG v. DUNNSTOWN

Buninyong

B: D. Dickson, B. Pearse, D. Kelly

HB: B. Davies, M. Hovey, M. Hartigan

C: L.  Burbidge, A.  Wiltshire, Z.  Whykes

HF: T. Paterson, B. Leskosek, N. Miller

F: C. O'Keefe, P. Benn, T. Goss

R: D. Westblade, P. Lannen, M. Carroll

Int: J. Harris, D. Lannen

In: B. Davies, A. Wiltshire

Out: J. Finley,  C. Boer,  M. Turner,  M. Kerr

Dunnstown

B: H. Marquand, B. Sinclair, N. Hobbs

HB: J. Williams, A. Forbes, P. White

C: H.  McCarthy, C.  Murphy, B.  Morshead

HF: D. Simpkin, J. Murphy, B. Duffy

F: I. Keating, X. Jones, K. Andrews

R: M. Stewart, N. Taylor, J. Leoncini

Int: T. Giles, L. Spratling, J. Collins

Emg: D. Ross

In: N. Taylor, B. Sinclair, A. Forbes, K. Andrews, J. Leoncini

Out: J. Stefani, M. Henderson, J. Murray, Z. Short, S. Hadley

GORDON v. BEAUFORT

Gordon

Not submitted

Beaufort

B: A. Beer, J. Blackburn, A. Bourke

HB: L. Ward, J. Davis, D. Edwards

C: J.  Hart, J.  Sing, B.  Hart

HF: D. Alexander, B. Lofts, E. Powlett

F: J. Chester, S. Broadbent, D. Sangster

R: T. Mc Gregor, K. Dern, J. Slater

Int: A. George, N. Trengove, T. Cameron, E. Watkins

In: B. Hart, D. Sangster, J. Chester, J. Davis, L. Ward

Out: C. Thompson, B. Turner, M. Murphy, K. Fitzpatrick, R. Orr

BUNGAREE v. HEPBURN

Bungaree

B: S. Hammond, S. Miller, T. Strachan

HB: L. Prendergast, D. Maher, B. Lane

C: S.  Mewett, C.  Martin, D.  Kelly

HF: J. Trevenen, D. Murphy, J. O'Keane

F: H. Cousens, M. Shaddock, J. Rix

R: O. Hayes, J. Dummett, J. Mahar

Int: L. Hastie, C. Anwyl, D. Cousens, A. Richardson

In: J. Mahar, C. Anwyl, L. Prendergast

Out: H. Pyke,  B. East,  B. Trevenen

Hepburn

B: W. Cavanagh, K. Hartmann, R. Ford

HB: S. Gundry, M. Johns, C. Ferrier

C: C.  Hatfield, B.  Johns, J.  Clarke

HF: R. Olver, M. Chapman, R. Johns

F: J. Paddon, S. Carman, M. Penny

R: T. Adams, D. Wallesz, M. Marshall

Int: M. Piper , W. Casey, A. Armstrong

In: R. Johns, K. Hartmann, B. Johns, J. Clarke, S. Gundry, C. Hatfield,

M. Marshall

Out: N. Johns, L. Grills, A. Ferrier, N. Whan, J. Barnes, J. Carman,

H. Rodgers, J. Liversidge

DAYLESFORD v. WAUBRA

Daylesford

From: L. Adams, J. Adams, A. Pearce, W. Giacometti , P. Ingle, L. Johns,

S. Beattie, S. Marshall, R. Holmes, E. Cooper, W. Hughes, M. Elderfield,

S. Winduss, M. O'Brien, C. O'Brien, S. Mobbs, X. Keighran, N. Cronin,

A. Brereton, S. Botheras, J. Adams, C. Adams, A. Button

Waubra

From: N. Waterson, J. Kane, A. Ham, C. Doggett, D. Payne, L. McLeod,

Z. Kennedy, J. Sardo, A. Murphy, B. McDonald, J. Kinna, D. Jenkins,

P. Hawkes, H. Baldwinson, K. Burnside, M. Molloy, C. Molloy, J. Grigg,

J. Doggett, N. Moran, B. Guinea

NEWLYN v. ROKEWOOD-CORINDHAP

Newlyn

B: B. Slater, J. Dimond, P. McKinnon

HB: D. Tabakovic, J. Sullivan, J. Kennedy

C: J.  Karslake, M.  Harris, J.  Malone

HF: J. Relouw, S. Cawthan, M. Dwyer

F: P. Stephens, C. Eastwell, J. Eastwell

R: B. Huggett , D. Eastwell, M. Dean

Int: T. Willmott, A. McKay

In: M. Harris, B. Slater, J. Sullivan, P. McKinnon, A. McKay, J. Malone,

B. Huggett

Out: L. Shaw,  D. Prendergast,  J. Wren,  P. Parr,  R. Wynd,  M. Cosgrave,

 B. Wills,  S. Dwyer,  J. Stevenson

Rokewood-Corindhap

B: A. Heald, M. Tanis, H. Macaulay

HB: T. Weightman, P. Wells, A. Rizzoli

C: J.  Johnson, Z.  McLeod, D.  Reece

HF: T. Griffith, T. Quarrell, D. Johnstone

F: M. Prokopiwskyi, A. Clarke, C. Banks

R: S. Clifton, P. Smith, J. McAuliffe

Int: S. Oakes-Rogerd, J. Banks, J. Ollington, B. Rogers

In: P. Smith, A. Clarke, M. Prokopiwskyi, J. Ollington

Out: N. Banks, M. Rainsford, T. Mellington, A. Clifton

LEARMONTH v. SKIPTON

Learmonth

B: T. Reyner, L. Tyndall, M. Fraser

HB: T. Owen, M. Beaumont, J. Powell

C: B.  McEwin, N.  Martin, J.  Duffy

HF: A. Kent, D. Box, N. Gudgeon

F: G. Tyndall, W. Veldhuis, A. Broughton

R: B. Challis, D. Connor, B. Knowles

Int: D. Youd, B. Connor, B. Mackay, L. Williamson

Emg: M. Treweek, A. Johnson, J. Wren, J. Wells

In: B. Challis, A. Johnson, G. Tyndall, J. Wells, T. Reyner, T. Owen,

L. Tyndall, B. Knowles

Out: W. McOrist,  P. Rogan,  O. Ross,  L. Karslake

Skipton

From: L. Parker, A. Bedggood, R. Atkinson, M. Merryfull, T. Gawne, B. Fernando,

M. McPhan, W. Radford, J. Tranter, B. Mellington, J. Sandlant, L. Crick

CLUNES v. CARNGHAM-LINTON

Clunes

From: P. Howe, L. Wrigley, L. Newton, A. Anderson, B. Wrigley, M. Coppick, L. Coleman, J. Seers, R. Quick, C. Garth, O. Fox, M. Wrigley, J. Lambert, P. Coon, J. Sobey, J. Chatham, A. Stinchcombe, M. Milne, M. Anderson, L. Johnston, L. Oliver

Emg: D. Fenwick, S. Repac, N. Middelkoop, K. Downs, D. Fox

Carngham-Linton

B: J. Richardson, H. Peoples, C. Scott

HB: L. Hanson, J. White, J. McGee

C: D.  Pearson, N.  Ringin, J.  McErvale

HF: J. Liston, J. Price, A. Nethercott

F: F. Atchison, H. Budds, M. Crosier

R: A. Braeckmans, C. Hannah, J. Parkinson

Int: B. Lewis, M. Lange, J. Gould, B. Newell

In: N. Ringin, D. Pearson, H. Budds, M. Lange, H. Peoples, J. McErvale,

J. Parkinson, C. Hannah

Out: J. Mason, J. Currie, L. Hayles, N. King, A. Kilmartin, W. Caldow,

B. Hayles

BALLAN v. SPRINGBANK

Ballan

From: B. Whelan, J. Sutcliffe , D. Bridgman, J. Gilbert, B. Cummins, H. Hauke,

A. Tauschke, J. McGuire, N. Kettle, J. Darley, C. Golding, J. Rousch,

S. Day, R. Watts, D. O'Hanlon, J. Layley, A. Pascoe, D. Trickey,

J. Bongart, M. Smith-Bye

Springbank

B: J. Kennedy, J. Kennedy, B. O'Keefe

HB: J. White, K. Kennedy, T. Knowles

C: L.  Mahar, B.  Mundy, A.  Rix

HF: S. Murphy, D. Haintz, J. Tiley

F: J. Waller, S. Kane, D. Quinlan

R: M. White, T. Maher, K. Maher

Int (from): M. Toohey, C. Rix, A. Murphy, P. Simpson, S. Wethling, J. Spicer

In: T. Maher, P. Simpson, J. Tiley, J. Kennedy, K. Kennedy, S. Kane

Out: K. Maher, A. Tyler, B. Freeman, D. Romeril

SMYTHESDALE v. CRESWICK

Smythesdale

Not submitted

Creswick

From: M. Roverts, E. McMurphy, T. Rieniets, M. Griffin, R. Antonio, L. Sheriff, J. Ellis, G. Van Oostveen, T. Spenceley, B. Marshman, W. McNabb, T. Wright, J. Porter, M. Hodge, C. Hepworth, P. Griffin, D. Gillingham, B. Antonio, Z. Lubeek, T. Baker, J. Hepworth, B. Hagen, J. Mitchell