BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
BACCHUS MARSH v. REDAN
Bacchus Marsh
B: L. Mullen, T. Angwin, D. Velden
HB: M. Sutherland, D. Heta, J. Bolton
C: J. Trowsdale, L. Blundell, K. White
HF: H. Coulton, R. Mc Nay, T. Shea
F: D. Phyland, J. Maksymow, A. Del Papa
R: D. Burton, S. Sherlock, M. Denham
Int: R. Stuhldreier, B. Griffiths, J. Calvitto, L. Noonan
Emg: T. Wardell, D. Bishop
In: R. Stuhldreier, L. Noonan, T. Angwin, J. Calvitto,
Out: D. Viojo-Rainbow, J. Wheelahan, B. Graham, T. Wardell,
Redan
B: J. Short, P. Britt, J. Giampaolo
HB: T. Lamb, A. Cleary, C. Giampaolo
C: D. Chester, C. Currie, K. Waterbury
HF: N. Willox, B. Smyth, G. Bell
F: L. Hoy, D. Horbury, K. Hayes
R: N. Hausler, N. Horbury, D. Mathews
Int: T. Douglass, B. Riordan, B. Peace, T. Morrish
Emg: P. Fitzgibbon, H. Edwards, O. Stephenson
In: T. Douglass, C. Giampaolo, B. Peace, B. Riordan,
Out: P. Fitzgibbon, H. Edwards, O. Stephenson, B Schiltz
MELTON SOUTH v. BALLARAT
Melton South
B: J. Watkins, A. El Houli, B. Sullivan
HB: R. Holzer, S. White, A. Hibbert
C: B. Notman, N. Kommer, J. Madafferi
HF: B. Peters, B. Cottam, M. Lynch
F: B. Sortino, B. Fevola, M. Banner
R: C. Searle, L. Watkins, J. Callus
Int: J. Bell , J. Thornton Gielen, W. Thornton-Gielen, M. Notman, T. Pears, D. Hillier, A. Storey, D. Leggett
In: J. Bell, D. Leggett, M. Notman, D. Hillier, T. Pears
Out: D. Vasjuta
Ballarat
B: S. James, S. Wood, D. Larkin
HB: M. Martin, J. Sutherland, D. Hobbs
C: M. Brehaut, S. Hutchinson, T. Constable
HF: J. Antonio, T. Conroy, D. Kennedy
F: N. O'Farrell, M. Powling, J. Marshall
R: B. Van de Heuvel, W. Garner, N. Garner
Int: J. Ford, J. Leonard, C. Prendergast, G. Shearer
Emg: P. Antonio, J. Blackburn, A. Stepnell, B. Hobbs
In: J. Leonard, G. Shearer
Out: T. Hoyle J. Blackburn
EAST POINT v. DARLEY
East Point
B: A. Maconachie, R. Walsh, C. Carson
HB: A. Stevenson, M. Walsh, C. Lee
C: A. Nestor, C. Bilney, D. Tung
HF: J. Taylor, M. Rotumah-Onus, R. Monument
F: B. Watkins, B. McDougall, J. Watkins
R: P. Koderenko, D. Semmens, J. McQueen
Int: J. Peeters, J. Van Meel, S. Romeril, M. McCrow
Emg: J. Draffin
In: S. Romeril, J. Draffin
Out: S. Tung, C. Jackson
Darley
B: J. Zeestraten, H. Scotland, D. Leonard
HB: L. Baker, J. Pearson, N. Thacker
C: B. Graham, J. Spiteri, J. Carrick
HF: M. Hanson, B. Inglis, R. Ellis
F: J. Ancrum, H. Inglis, K. Docherty
R: A. Cameron, S. Page, C. Graham
Int: M. Young, L. Delahey, D. Roy, T. Evans
Emg: L. Spiteri, R. Hawkins, D. Edwards
In: D. Roy
Out: J. Edwards
LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY
Lake Wendouree
B: S. Carey, I. Kirby, T. Malone
HB: L. Anderson, L. O'Connell, J. Alexander
C: N. Pring, N. Peters, D. Sliwa
HF: A. Simpson, J. Elkington, B. Hayes
F: T. Nijam, H. Monk, B. Taylor
R: L. Findlay, S. Clifton, J. Hooper
Int: L. Bucknall, N. Monk, A. Kirby, A. Armstrong
Emg: S. Willmott, E. McCuskey, K. Raven
In: L. Findlay
Out: B. Edwards
North Ballarat City
B: C. Jenkins, B. Draffin, O. Nash
HB: B. Simpson , M. Johns, T. Hotchin
C: M. Gilbert, J. Symons, T. Bromley-Lynch
HF: S. Mc Cartin, H. Loader, C. Mc Grath
F: N. Olver, W. Young, M. Curtis
R: N. Dunstan, D. Jones, S. Bromley-Lynch
Int: J. Burke, L. Simpson, J. Bromley-Lynch, D. Kilpatrick
In: L. Simpson, C. McGrath, N. Olver, M. Curtis, H. Loader
Out: D. Micallef, M. Giddings, J. Vanderkley, S. Willian, R. Luke
SEBASTOPOL v. SUNBURY
Sebastopol
B: B. Trew, T. Petersen, M. Cain
HB: G. Snowden, T. Hutt, B. Hutt
C: L. Huppatz, C. Dummett, S. Butler
HF: G. Lovett, J. Harvey, D. Widgery
F: B. Goodes, M. Powell, D. Williamson
R: T. O'Sullivan-Kirchner, B. McLeod, R. Noether
Int: S. Keiller, W. Hoye, J. Morgan, J. Mason
Emg: A. Young, L. Noether, R. Henderson
In: B. Goodes, T. O'Sullivan-Kirchner, J. Morgan,
Out: J. Grills, T. Holmes, T. Mookhoek
Sunbury
B: R. Wood, T. Lenaz, N. Bridgland
HB: J. Guthrie, G. Valles, D. Sanderson
C: J. Hannett, A. Magin, N. Wood
HF: J. Flannery, P. MacDonough, A. Goodson
F: A. Duhau, T. Stead, B. Said
R: D. Kovacevic, G. Hay, T. Donoghue
Int: B. Guthrie, D. Muir, W. Healy, J. Rizk
Emg: C. Smith, M. Edwards, L. Goater, R. Allen
In: B. Said, D. Muir
Out: J. Eales, A. Short
RESERVES
BACCHUS MARSH v. REDAN
Bacchus Marsh
B: T. Hughes, J. Bissell, K. Grima
HB: S. Lafranchi, M. Garofalo, L. Phyland
C: T. Huynh, M. McCann, T. Walsh
HF: B. Baker, T. Wardell, A. Sweet
F: T. Mullen, T. Castrignano, A. Whittle
R: J. Dickson, B. Jenkins, D. Bishop
Int: D. Bonnici, M. Whittle, Z. Miesen, P. Hoyland
Emg: K. Bench, B. Cracknell
Redan
B: S. Remington, J. Baker, J. Peck
HB: L. Gill, J. Johnston , M. Robinson
C: J. Little, J. Jess, N. Barker
HF: P. Fitzgibbon, M. Ward, J. Wain
F: J. Ritchens, X. Curran, M. Phelps
R: S. Goold, H. Edwards, J. Leonard
Int: S. Knaf, L. Lamb, Z. Wilson, M. Evans
MELTON SOUTH v. BALLARAT
Melton South
From: B. Binek, D. Nicholson, J. Morrissey, A. Xuereb, S. Humphries, C. Ogston, J. Vincent, M. Mckane, L. Notman, R. Souter, H. Fleetwood, J. Kovarik, T. Darcy, M. Scicchitano, A. Toll, J. Krojs, J. Bell , M. Dransman, J. Mepstead, W. Dao
Ballarat
B: S. Beverly, B. Hobbs, T. Gillett
HB: P. Antonio, J. Taylor, A. Madder
C: J. Blackburn, H. Butler, L. Hodgetts
HF: B. Rodd, D. Larkin, J. Boon
F: L. Fisher, M. Reynolds, W. Johnston
R: J. Nicholls, A. Stepnell, Z. Fiegert
Int: C. Egan, L. Kinnersly, D. Rumler, L. Rinaldi, K. Swan, I. Shearer
EAST POINT v. DARLEY
East Point
B: B. Fitzpatrick, T. Provan, J. Bassett
HB: B. Leonard, W. Petrowski, D. Murphy
C: L. Solly, B. Murphy, K. McNicol
HF: J. Draffin, J. McClure, J. Park
F: T. Whittington, J. Kirby, K. Rattley
R: J. Downey, J. Tung, C. Raine
Int: A. Hynes, A. Wright, C. Banwell, L. Thornton
Emg: Z. Price
Darley
B: T. Minns, D. Edwards, T. Thacker
HB: L. Cahill, S. Mc Donald, C. Cullen
C: S. Holt, T. Stone, R. Hawkins
HF: B. Cousins, A. Speak, R. Gundry
F: B. Holt, D. Peacock, D. Grenfell
R: T. Stephenson, D. Robson, N. Baker
Int: K. Fenton, D. Locke, K. Forde, B. Matthews
Emg: L. Luck-Taylor, D. Locke
LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY
Lake Wendouree
B: J. Millane, A. Parrot, P. O'Connell
HB: L. Wood, S. Peeters, N. Clifton
C: E. Mc Cuskey, S. Willmott, A. Gillett
HF: J. Foster, H. Herben, N. Fraser
F: H. Cartledge, J. McLean, H. Robertson
R: D. Hickey, M. Madden, J. Monk
Int: D. Thomas, J. Clough, T. Mc Kay, O. Yeung, M. Emerson-Jones
North Ballarat City
B: A. Fitzpatrick, J. Duffy, A. Vranesic
HB: M. Fortescue, J. Cusack, D. Ryan
C: M. Hay, A. Turley, X. Carey
HF: A. Pike, M. Nevett, A. Nigro
F: J. McConville, T. Bourke-Finn, A. Porter
R: A. Lambert, T. McPhan, J. McKinnon
Int: K. Trezise
SEBASTOPOL v. SUNBURY
Sebastopol
B: R. Henderson, D. Mauric, J. Hardy
HB: D. Guy, A. Young, H. Givvens
C: L. Noether, A. Brimacombe, A. Hardy
HF: B. Stevens, B. Silvey, T. Stewart
F: J. Powel, J. Richards, S. Bertus
R: H. Everett, S. Henry, N. Marsh
Int: B. Thomas, A. Wallis, M. Jolly
Sunbury
B: P. Barry, A. Gilbertson, B. Mundy
HB: C. Burrows, R. Ritchie, J. Johnson
C: D. Jurczyluc, A. Sammut, J. Hamilton
HF: C. Smith, J. Sheahan, M. Parker
F: B. Riley, A. O'Connor, D. Muir
R: D. Nutt, C. Casson, R. Allen
Int: M. Pearce, B. Ferrari, A. Faulds, J. Williams
UNDER-18.5
BACCHUS MARSH v. REDAN
Bacchus Marsh
B: B. Drew, R. Bishop, L. Belcher
HB: S. Griffiths, B. Solomon, N. Hartfiel
C: B. Jackson, J. Homewood, B. Baldo
HF: J. Lalor, C. McKenzie, D. Miesen
F: M. Mitchell, D. Pettitt, L. Pigott
R: R. Porter, L. Randall, K. Dickson
Int: N. Chester, M. Thacker, J. Harrington, C. Stone, J. Fitzpatrick
Redan
B: T. O'Keane, D. Okely, X. Fitzgerald
HB: K. Linton, H. Hall, Z. Jenkins
C: S. Carr, J. Toulmin, J. Flynn
HF: L. McLean, M. Judd, L. Scheele
F: Z. Forbes, W. Madden, Z. Wilson
R: D. Murphy, K. Dawborn, T. Bryans
Int: N. Vincent, T. Douglass, J. O'Donnell, L. Frawley, Z. Oliver, T. Morrish
MELTON SOUTH v. BALLARAT Round 6 - 03/06/2017
Melton South
B: B. Rajtmajer, B. Collins, D. Callus
HB: P. Unsworth, A. Curtis, J. Geddes
C: L. Parsons, C. Charge, L. Ratkowski
HF: D. Curtis, D. Clarke, J. Burge
F: J. Smoors, A. Clarke, N. Gemmell
R: D. Mariluch, B. Sullivan, A. Revell
Int: C. Nicol, D. Shannon, C. Richardson
Ballarat
B: L. Fisher, A. Gray, T. Nunn
HB: J. Robertson, K. Swan, Z. Fiegert
C: M. Keast, M. Reynolds, W. Johnston
HF: B. Worthington-Thin, M. McGrath, B. Davidson
F: R. Bradshaw, J. Taylor, D. Rumler
R: L. Rinaldi, L. Kinnersly, H. Butler
Int: B. Pickering, B. Patullo, E. Liston, I. Shearer
EAST POINT v. DARLEY
East Point
B: B. Noonan, N. Canny, N. Collins
HB: J. Gallagher, C. Bowden, Z. Gladman
C: I. Johnson, S. Moore, E. Lawler
HF: S. McKeegan, D. Martin, J. Learmonth
F: M. Spark, M. Tuddenham, I. Quick
R: L. Ross, B. Medwell, W. McGannon
Int: L. McGurk, J. Price
Darley
B: N. Dodemaide, M. Engstrom, J. Bewley
HB: R. Borg, B. Lopes,
C: N. Blackburn, L. Douglas , M. Horan
HF: N. Blade, D. Locke, T. Evans
F: J. Gordon, J. Stephenson, M. Torney
R: K. Forde, C. Pepi, D. Beecham
Int: C. White, C. Toner, J. Beecham, D. Franklin
Emg: B. Galea
LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY
Lake Wendouree
B: W. Henderson, A. McDougall, C. Harte
HB: R. Emerson-Jones, P. Taranto, H. Turner
C: J. Hammond , T. Salau, S. Canny
HF: K. Raven, A. Lourey, D. Brereton
F: M. Beaumont, C. Mc Kay, J. Irvin
R: K. Postlethwaite, X. Schuurs, J. O'Connell
Int: A. Walter, J. New, J. Pekin, B. McPhan, C. Bade
North Ballarat City
From: T, Alkemade, R. Wood, M. Lawless, P. Keogh, J. Curran, H. Mulcahy, S. Duffy, , J. Duffy, J. Simpson, M. Willian, M. Goh, T. Moss, C. Perks, F. Loader, C. Patterson
SEBASTOPOL v. SUNBURY
Sebastopol
B: C. Slater, L. Shaw,
HB: B. Buttler, L. Buttler, R. Smith
C: H. Bogers , C. Dunlop, F. Musgrove
HF: J. Gillett-Veenstra, D. Attwell, J. Cooper
F: A. Petit, J. Butler, C. Langanke
R: H. Koutsogiannis, M. Miller, T. Holmes
Sunbury
B: J. Pollard-Wright, B. Bould, I. Smithwick
HB: C. Pitts, J. Dillon, L. Goater
C: R. Eales, J. Stubbs, J. Taylor
HF: F. Feiloaki, L. Tarczon, P. Paye
F: L. Healy, J. Muir, D. Mundy
R: J. Bygate, M. Edwards, D. Caruana
Int: D. Bygate, A. Cranson, L. Muir, J. Sorraghan
CENTRAL HIGHLANDS FOOTBALL LEAGUE
SENIORS
SKIPTON v. BUNINYONG
Skipton
B: R. Simmonds, R. Henricksen, A. McLean
HB: T. Breed, M. Weadley, N. Fenby
C: P. Walsh, S. Lehmann, L. Jongebloed
HF: E. Niyongabo, D. Meerman, M. Smith
F: J. Welsh, R. Atkinson, T. Huglin
R: M. Merryfull, A. Romey, H. Ryan-Dengate
Int: A. Bedggood, J. Robson, A. Trigg, L. Parker
In: M. Weadley, R. Atkinson, J. Welsh, J. Robson, M. Smith, A. Bedggood
Out: C. Mitchell, B. Conroy, L. Stranks, J. Crabtree, S. Boswell, C. Stranks
Buninyong
B: A. Hart, N. Shell, D. Dickson
HB: B. Guest, J. Robertson, C. Wills
C: J. Romeril, N. Gilbert,
HF: I. Baker, J. Dunne, S. Van Meel
F: C. O'Keefe, L. Rigby, F. Russell
R: A. Ebery, J. Rodgers, A. Wiltshire
Int: T. Conlan, P. Lannen, M. Turner, M. Emmlin
In: M. Emmlin, C. Wills, M. Turner, A. Ebery, D. Dickson
Out: D. Westblade, J. Morgan, T. Dittloff, D. Pelchen, J. Coxall
CRESWICK v. GORDON
Creswick
B: D. Mann, R. Pompe, C. Mann
HB: T. Randall, T. Baker, P. Phillips
C: C. Hepworth, P. Hofman, A. Hepworth
HF: B. Dunbar, L. Blake, M. Arnold
F: R. Knowles, C. Robinson, A. Lovel
R: L. Hepworth, A. Sedgwick, J. Marshman
Int: M. Gervasoni, R. Antonio, B. Antonio, J. Arnold
In: R. Knowles, L. Blake
Out: M. Miller, S. Hughes
Gordon
B: G. Clifford, M. Gunnell, C. Myers
HB: J. Clampit, C. Davis, S. Patterson
C: A. Munari, T. Murphy, B. Hallam
HF: C. McGuigan, S. Nicholson, J. Cousins
F: M. Anderson, C. Richardson, M. Nolan
R: L. Gunnell, M. Raworth, J. Gorman
Int: R. Clampit, I. Bowker, M. Spezza, J. Toohey
In: L. Gunnell, M. Nolan, I. Bowker
Out: B. Alexander, B. Sutcliffe, B. Turton
CARNGHAM-LINTON v. BUNGAREE
Carngham-Linton
B: J. Coutts, J. Stalker, T. Sarah
HB: B. Doolan, J. O'Brien, W. Bruty
C: D. O'Brien, B. Ketchen, D. Achison
HF: J. Nichols, A. McCafferty, J. Pring
F: A. Francis, L. Isbister, J. O'Brien
R: M. Richardson, J. Benfield, R. Nunn
Int (from): B. Lewis, N. Ringin, D. Pearson, S. Cosgriff, T. Currie
In: B. Lewis, N. Ringin, S. Cosgriff, T. Currie
Out: J. Dawson, T. Clarke, C. Scott
Bungaree
B: L. Prendergast, C. Cowan, J. Oostendorp
HB: Z. Denham, M. Geary, S. Ryan
C: N. Strachan, C. Morgan, A. Milroy
HF: J. Trevenen, O. Hayes, J. Murphy
F: S. Mewett, J. Mirtschin, H. Pyke
R: D. Benson, M. Sheridan, A. Browning
Int: S. O'Loughlin, J. Dummett, J. Walter, B. Willian
In: C. Cowan
Out: M. Bowman
CLUNES v. DAYLESFORD
Clunes
B: R. Hind, C. Newton, K. Thompson
HB: L. Madden, L. Wrigley, M. McLean
C: J. Nevill, R. Thompson, L. Hind
HF: P. Milne, J. Yole, R. Hudson-Morgan
F: H. Labastida, M. Wrigley, J. Baird
R: T. Johnston, J. Whiting, J. Thompson
Int: L. Hull, A. Anderson
Emg: A. Thompson, M. Milne, D. Milne
In: A. Thompson, D. Milne
Out: L. Coleman
Daylesford
B: P. Helper, J. Cooper, J. Clough
HB: J. Cummings, J. Evans, X. Walsh
C: Z. Tisdale, J. Cowan, T. Thurwood
HF: R. Costanzo, L. Carland, S. Walsh
F: C. Lovig, W. Hughes, C. Ralph
R: S. Winnard, K. Cummings, P. Rowe
Int: J. Botheras, J. Nicholson, R. Rodgers, J. Nulty
In: J. Nulty
Out: E. Cooper
SPRINGBANK v. LEARMONTH
Springbank
B: B. Beasley, P. Lewis, S. Cue
HB: M. Anderson, M. Tyler, S. Quinlan
C: S. Donegan, J. Maher, J. Mahar
HF: M. Lakey, M. Searl, W. Driscoll
F: J. Galea, L. Douglas, T. George
R: B. Freeman, N. Couch, B. Rix
Int: R. Lockett, K. Maher, J. White, A. Tyler
In: L. Douglas, K. Maher, J. White, S. Quinlan
Out: A. Rix, J. Simpson, F. Donegan, M. Couch
Learmonth
B: N. Ross, E. Sinnott, N. Bone
HB: O. Ross, R. Zelencich, C. Dickson
C: M. Zelencich, S. Whiting, B. Knowles
HF: K. Mackay, M. Bond, S. Rogan
F: B. Campbell, T. Curran, J. O'Donnell
R: J. Hutchison, J. Mayall, B. Powell
Int: M. Jackson, N. Martin, P. McGuigan, J. Rich
ROKEWOOD-CORINDHAP v. BALLAN
Rokewood-Corindhap
B: L. Baker, J. O'Neil, M. Rainsford
HB: B. Harris, L. Finlayson, S. Chapman
C: J. Hayes, D. Delaney, T. Fagg
HF: K. Begbie, A. Johnson, S. Cameron
F: L. Philp, A. Clarke, J. Carr
R: B. Reese, J. Dowell, A. Gercovich
Int: J. Johnson, J. McAuliffe, J. La Haye, J. O'Brien
In: J. O'Brien
Out: Z. Priddle
Ballan
B: M. Rollo, A. Bongart, D. Galea
HB: S. Wilkinson, J. Wilkinson, A. Mullane
C: H. Webb, S. Hitchings, R. Bongart
HF: A. Kurzman, B. Barnes, J. Wilkie
F: M. Currie, C. Sharp, J. Byrnes
R: D. Christie, D. Tanti, J. McNamara
Int: J. Downey, Z. Boland, L. Souter, D. Trickey
In: D. Trickey, D. Christie, H. Webb, R. Bongart
Out: B. Thomas, J. Graham, J. Connor, S. Sher
WAUBRA v. DUNNSTOWN
Waubra
B: B. Wilson, N. Aringo, N. Patrikeos
HB: M. Dawson, A. Ham, B. Douglass
C: L. Johns, J. Lukich, W. Corbett
HF: P. Dodds, J. King, J. Crawford
F: J. Kinna, D. Robertson, T. Boyle
R: G. Lukich, L. Barnes, T. Nash
Int: J. Petrie, J. Sardo, A. Murphy, T. Mullane
In: A. Ham, J. Kinna, J. Sardo
Out: M. Niblett, N. Holding, N. Dinsdale
Dunnstown
B: M. Kennedy, T. O'Shea, D. Harbour
HB: H. Mckimmie, R. Cahir, R. Adams
C: A. Sawers, S. Jenkins, B. Collins
HF: L. Saccutelli, A. Forbes, J. Stefani
F: M. Archer, A. Thompson, T. Collins
R: A. Brennan, A. Toan, T. Botter
Int: R. Dyer, T. Stubbs, K. Neville, M. Henderson
In: M. Archer
Out: J. Murray
HEPBURN v. BEAUFORT
Hepburn
B: L. Santurini, D. Chapman, J. Clarke
HB: K. Ogilvie, F. Anscombe, A. Ware
C: D. Rees, N. Dal Santo, M. McKay
HF: J. Hogan, L. Stanton, J. Brown
F: A. Burns, M. Watt, A. McKay
R: T. Godsell, S. Salmon, B. McKay
Int: M. Marshall, T. Wills, J. Rodgers, J. Liversidge
In: N. Dal Santo
Out: D. Wallesz
Beaufort
B: L. Marshall, B. Howard, L. Cox
HB: M. Jenkins, C. Drew, D. Day
C: Z. Marrow, J. Orr, B. Sternberg
HF: A. Beer, L. Murray, T. Haase
F: J. Duke, J. McDermott, S. Howard
R: J. Trigg, R. Sangster, J. Mason
Int: J. Chester, J. Hart, S. Lodge, D. Sangster
Emg: D. Edwards
In: A. Beer
RESERVES
SKIPTON v. BUNINYONG
Skipton
From: B. Sanders, A. McGregor, J. Crack , N. Elford, T. Gawne, T. Robertson, B. Fernando, M. McPhan, T. Sudholz, M. Washford, D. Southern, B. Mellington, S. Hon, T. Martin, J. Drinkwater, D. Lee, J. Pyke, J. Sandlant, J. McPhan, L. Crick
Buninyong
B: C. Boer, B. Pearse, E. Simpson
HB: M. Hovey, C. Kennedy, M. Hartigan
C: J. Finley, M. Kerr, J. Harris
HF: L. Burbidge, M. Phelps, N. Miller
F: K. Brown, T. Paterson, M. Chapman
R: D. Westblade, K. Terry, M. Carroll
Int: C. Brown, P. Rizzoli, Z. Miller
CRESWICK v. GORDON
Creswick
B: J. Allison, T. Wright, J. Ellis
HB: J. Porter, B. Moran, T. Rieniets
C: B. Hagen, D. Wright, W. McNabb
HF: S. Gibson, M. Hodge, J. Mitchell
F: N. Costello, Z. Lubeek, T. Booth
R: L. Sheriff, S. Burns, P. Griffin
Int: G. Van Oostveen, L. Bosworth, J. Marshman, D. Gillingham
Emg: J. McDonald, E. Mc Murphy
Gordon
From: T. Stewart, T. Elliot, D. Carey, N. Maston, J. White, Z. White, M. Skontra, N. Hicks, R. Manning, S. Tysoe, J. Goldie, M. Peterken, C. Dalgleish, I. Bowker, D. Callanan, L. Toohey, S. Miller, D. McTigue,
M. Kersley, G. Busuttil, J. Manchee, D. McGuigan
CARNGHAM-LINTON v. BUNGAREE
Carngham-Linton
B: J. Gould, C. Scott, M. Spratling
HB: J. Liston, H. Peoples, J. Richardson
C: J. McErvale, J. White, J. Currie
HF: B. Newell, A. Nethercott, C. Addison
F: M. Grigsby, N. Ringin, M. Knight
R: A. Braeckmans, L. Hanson, B. Hayles
Int: F. Atchison, N. Achison
Bungaree
B: B. East, M. Shaddock, L. Hastie
HB: S. Hammond, C. Robertson, D. Kelly
C: T. Strachan, C. Martin, A. Richardson
HF: J. O'Keane, D. Murphy, T. Forbes
F: B. Trevenen, D. Cousens, J. Rix
R: D. Maher, H. Cousens, H. Russell
Int (from): P. Khieo-on, G. Trevenen, J. Forbes, J. Leviston, M. MacDonald
CLUNES v. DAYLESFORD
Clunes
From: A. Anderson, B. Casha, P. Howe, J. Sobey, J. Chatham, R. Hind, L. Coleman, A. Stinchcombe, N. Middelkoop, M. Wrigley, L. Wrigley, B. Wrigley, J. Lambert, J. Seers, R. Quick, K. Downs, E. Downs, W. Parker,
L. Madden, A. Thompson, M. Coppick, M. Milne, D. Milne, R. Meerbach, M. Anderson, S. Adam, L. Johnston, L. Newton, L. Hind, O. Fox, D. Fox, L. Oliver, P. Coon, D. Fenwick
Daylesford
From: K. Trimble, J. Adams, A. Pearce, W. Giacometti , P. Ingle, D. Walker, L. Campbell, L. Johns, D. Ryan, S. Marshall, R. Holmes, E. Cooper, M. Elderfield, M. Elderfield, S. Winduss, S. Mobbs, X. Keighran, C. Elderfield, J. Dwyer, A. Brereton, S. Botheras, J. Adams, C. Adams, M. Sutton, S. Pearson
SPRINGBANK v. LEARMONTH
Springbank
B: J. Kennedy, J. Kennedy, B. O'Keefe
HB: M. Lockett, K. Kennedy, T. Toohey
C: J. Waller, T. Maher, L. Mahar
HF: S. Murphy, D. Haintz, J. Tiley
F: T. Knowles, S. Kane, K. Dans
R: J. Bowen, B. Mundy, B. Maher
Int (from): R. Bruun, M. Toohey, A. Murphy, M. White, L. Nunn
Learmonth
B: M. Treweek, L. Karslake, M. Fraser
HB: T. Owen, M. Beaumont, B. McEwin
C: J. Wells, D. Box, P. Rogan
HF: A. Kent, W. Veldhuis, J. Duffy
F: A. Broughton, B. Mackay, L. Williamson
R: D. Youd, D. Connor, D. Page
Int: T. Reyner, G. Tyndall, B. Oswald, J. Wren
ROKEWOOD-CORINDHAP v. BALLAN
Rokewood-Corindhap
B: A. Heald, M. Tanis, H. Macaulay
HB: Z. Priddle, A. Rizzoli, T. Mellington
C: D. Reece, R. Arnall, C. Banks
HF: T. Weightman, T. Griffith, J. Hutchins
F: M. Prokopiwskyi, T. Anwyl, D. Biscan
R: D. Johnstone, P. Smith, N. Stubbs
Int (from): A. Stewart, A. O'Neil, T. Richardson, J. Banks, B. Rogers
Ballan
From: B. Whelan, J. Sutcliffe , J. Gilbert, B. Cummins, J. McGuire, J. Mullane, M. Darley, D. Darley, T. Bryant, J. Rousch, S. Day, R. Watts, D. O'Hanlon, J. Fenwick, T. McGregor, L. Snaith, J. Shaw, J. Layley,
J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey, D. Trickey, J. Bongart
WAUBRA v. DUNNSTOWN
Waubra
B: N. Waterson, L. Meerbach, J. Kane
HB: A. McPherson, P. Hawkes, L. Bourke
C: D. Payne, D. Jenkins, M. Cashin
HF: L. McLeod, N. Moran, J. Doggett
F: H. Baldwinson, N. Holding, K. Burnside
R: Z. Kennedy, B. McDonald, M. Molloy
Int: A. Jarvis, A. Briody, B. Guinea
Dunnstown
B: Z. Short, H. Marquand, N. Hobbs
HB: C. Murphy, J. Keating, P. White
C: H. McCarthy, B. Duffy, K. Andrews
HF: D. Simpkin, X. Jones, J. Leoncini
F: J. Collins, J. Walters, J. Murphy
R: M. Stewart, B. Sinclair, N. Taylor
Int: I. Keating, D. Ross, L. Spratling
HEPBURN v. BEAUFORT
Hepburn
B: W. Cavanagh, K. Hartmann, R. Ford
HB: A. Armstrong, K. Durham, S. Gundry
C: C. Hatfield, D. Wallesz, M. Johns
HF: N. Whan, M. Chapman, J. Carman
F: R. Olver, S. Carman, C. Ferrier
R: T. Adams, L. Grills, B. Ryan
Int: M. Piper, N. Johns, M. Pedretti, A. Ferrier
Beaufort
B: B. Lofts, J. Davis, T. Cameron
HB: A. George, T. McWilliam, D. Edwards
C: J. Sing, L. Ward, T. Le Lievre
HF: J. Blackburn, S. Broadbent, C. Thompson
F: M. Getsom, M. Murphy, E. Powlett
R: T. Mc Gregor, E. Watkins, B. Hart
Int: B. Turner, J. Turner, K. Dern, L. Tunbridge
SMYTHESDALE v. NEWLYN
Smythesdale
Not submitted
Newlyn
B: J. Dimond, J. Sullivan, D. Curran
HB: D. Tabakovic, S. Curran, B. Slater
C: J. Malone, J. Eastwell, J. Karslake
HF: J. Kennedy, S. Cawthan, L. Relouw
F: N. David, M. Dodds, C. Eastwell
R: S. Robinson, D. Eastwell, D. Wrigley
Int (from): B. Huggett, J. Relouw, L. Fishwick, M. Dean, A. McKay