BFL and CHFL teams

BALLARAT FL

SENIORS

BACCHUS MARSH v. LAKE WENDOUREE  

Bacchus Marsh

B: L. Mullen, T. Angwin, D. Velden

HB: M. Sutherland, D. Heta, J. Bolton

C: J.  Trowsdale, L.  Blundell, K.  White

HF: H. Coulton, R. McNay, T. Shea

F: D. Phyland, J. Maksymow, A. Del Papa

R: D. Burton, S. Sherlock, M. Denham

Int: R. Stuhldreier, B. Griffiths, J. Calvitto, L. Noonan

Emg: T. Wardell, L. Phyland, T. Hughes, D. Bishop

In: D. Burton

Out: B. Graham

Lake Wendouree

B: S. Carey, I. Kirby, S. Willmott

HB: L. Anderson, L. O'Connell, J. Alexander

C: E.  McCuskey, N.  Peters, N.  Pring

HF: A. Simpson, J. Elkington, B. Hayes

F: T. Nijam, H. Monk, B. Taylor

R: L. Findlay, S. Clifton, J. Hooper

Int: L. Bucknall, N. Monk, A. Kirby, A. Armstrong

Emg: H. Cartledge, N. Fraser, K. Raven

In: J. Elkington

Out: K. Raven

BALLARAT v. SUNBURY

Ballarat

B: S. James, S. Wood, D. Larkin

HB: M. Martin, J. Sutherland, D. Hobbs

C: M.  Brehaut, S.  Hutchinson, T.  Constable

HF: J. Antonio, T. Conroy, D. Kennedy

F: N. O'Farrell, M. Powling, J. Marshall

R: B. Van de Heuvel, W. Garner, N. Garner

Int: J. Ford, J. Leonard, C. Prendergast, G. Shearer

Emg: M. Reynolds, P. Antonio, J. Blackburn, J. Nicholls, B. Hobbs

No change

Sunbury

B: R. Wood, T. Stead, N. Bridgland

HB: J. Guthrie, D. Sanderson, W. Healy

C: J.  Hannett, N.  Wood, D.  Muir

HF: J. Flannery, D. Kovacevic, A. Goodson

F: B. Guthrie, A. Duhau, B. Said

R: P. MacDonough, T. Donoghue, J. Rizk

Int: A. Magin, T. Lenaz, J. Eales, G. Hay

Emg: M. Edwards, L. Goater, R. Allen, A. Sammut

In: B. Said

Out: R. Allen

EAST POINT v. SEBASTOPOL

East Point

B: A. Maconachie, R. Walsh, C. Carson

HB: J. Draffin, M. Walsh, A. Stevenson

C: A.  Nestor, C.  Bilney, D.  Tung

HF: J. Taylor, C. Jackson, R. Monument

F: D. Martin, B. McDougall, B. Watkins

R: P. Koderenko, D. Semmens, J. McQueen

Int: H. Dawborn, B. Murphy, M. Rotumah-Onus, C. Lee

Emg: S. Tung, S. Romeril

In: B. Murphy,, D. Martin, C. Lee

Out: J. Watkins,  J. Van Meel, S Romeril

Sebastopol

B: M. Cain, T. Petersen, B. Hutt

HB: B. Trew, B. Goodes, G. Snowden

C: G.  Lovett, W.  Hoye, J.  Grills

HF: T. Hutt, D. Widgery, S. Butler

F: J. Harvey, T. Mookhoek, M. Powell

R: T. O'Sullivan-Kirchner, B. McLeod, L. Huppatz

Int: R. Noether, J. Morgan, J. Mason, H. Givvens

Emg: D. Guy, L. Noether, R. Henderson

In: T. O'Sullivan-Kirchner, H. Givvens

Out: A. Young, R. Henderson

NORTH BALLARAT CITY v. MELTON  

North Ballarat City

B: C. Jenkins, M. Johns, B. Draffin

HB: B. Simpson, O. Nash, T. Hotchin

C: S.  McCartin, J.  Symons, S.  Willian

HF: D. Kilpatrick, J. Burke, A. Turley

F: S. Bromley-Lynch, W. Young, M. Curtis

R: N. Dunstan, D. Jones, J. Bromley-Lynch

Int: C. McGrath, M. Gilbert, T. Bromley-Lynch, R. Luke

In: B. Draffin, W. Young, D. Kilpatrick, R. Luke

Out: E. Lamb,  R. Hobbs,  L. Simpson,  H. Loader

Melton

B: K. Baker, L. Walker, J. Taylor

HB: R. Carter, R. Walker, N. Gale

C: J.  Hickey, J.  Walker, L.  Hickey

HF: C. Griffiths, A. Grigg, B. Kight

F: M. Licciardo, D. Walker, J. Kight

R: B. Archard, D. Sharp, R. Davis

Int: N. Wallace, J. Cotter, L. Ericson, C. Armstrong

Emg: L. Martin, J. Grech, B. McGregor, J. May, M. Brockwell

In: J. Walker, R. Carter

Out: B. Souter, M. Beck

REDAN v. MELTON SOUTH

Redan

B: J. Giampaolo, P. Britt, C. Giampaolo

HB: D. Chester, J. Short, P. Fitzgibbon

C: N.  Horbury, L.  Hoy, B.  Schiltz

HF: T. Lamb, B. Smyth, N. Willox

F: M. Phelps, C. Currie, K. Waterbury

R: A. Cleary, D. Mathews, G. Bell

Int: L. Gill, B. Peace, T. Bryans, K. Hayes

Emg: K. Linton, J. Baker, D. Okely

In: L. Gill, T. Bryans

Out: T. Morrish,  T. Douglass

Melton South

B: J. Watkins, A. El Houli, B. Sullivan

HB: W. Thornton-Gielen, S. White, A. Hibbert

C: M.  Notman, N.  Kommer, C.  Ogston

HF: B. Peters, D. Leggett, M. Lynch

F: J. Charge, B. Fevola, M. Banner

R: B. Sortino, L. Watkins, J. Callus

Int: J. Bell , B. Sullivan, J. Krojs, M. Callus

Emg: M. Dransman, J. Vincent, S. Humphries

In: J. Krojs, C. Ogston, B. Sullivan

Out: C. Searle, B. Cottam, D. Hillier

RESERVES

BACCHUS MARSH v. LAKE WENDOUREE

Bacchus Marsh

B: T. Hughes, K. Bench, K. Grima

HB: L. Phyland, M. Garofalo, B. Cracknell

C: T.  Huynh, , T.  Walsh

HF: B. Baker, T. Wardell, A. Sweet

F: T. Mullen, A. Whittle, J. Millar

R: J. Dickson, D. Bishop, T. Castrignano

Int: P. Hoyland, M. Whittle, C. Suban, D. Walker, Z. Miesen

Emg: M. Suban, Q. Butt

Lake Wendouree

B: M. Emerson-Jones, M. Neal, P. O'Connell

HB: J. Clough, S. Peeters, N. Clifton

C: D.  Sliwa, N.  Fraser, A.  Gillett

HF: J. Foster, H. Herben, M. Madden

F: H. Cartledge, J. McLean, O. Yeung

R: D. Hickey, B. Netherway, J. Monk

Int: M. Nash, I. Medina, J. Millane, L. Edwards

BALLARAT v. SUNBURY  

Ballarat

B: S. Beverly, B. Hobbs, T. Gillett

HB: P. Antonio, S. Baker, A. Madder

C: J.  Blackburn, C.  Egan, L.  Hodgetts

HF: B. Rodd, D. Larkin, J. Boon

F: A. Stepnell, M. Reynolds, M. Goonan

R: J. Nicholls, B. Fraser, J. Willowhite

Int: B. Cudia, B. Martin, I. Manley

Sunbury

B: P. Barry, A. Gilbertson, J. Johnson

HB: B. Tatnell, R. Ritchie, C. Casson

C: D.  Jurczyluc, A.  Sammut, B.  Mundy

HF: B. Riley, J. Muir, J. Williams

F: B. Ferrari, J. Sheahan, B. Robinson

R: D. Nutt, J. Hamilton, M. Trimboli

Int: M. Pearce, R. Turner, A. Faulds, S. Smithwick

EAST POINT v. SEBASTOPOL

East Point

B: B. Fitzpatrick, Z. Price, T. Boyle

HB: B. Leonard, L. Faull, S. Tung

C: J.  Buttler, S.  Romeril, K.  McNicol

HF: J. Park, J. McClure, J. Bassett

F: T. Whittington, J. Kirby, K. Rattley

R: J. Downey, J. Tung, C. Raine

Int: B. Yoa, J. Lewis, C. Banwell

Sebastopol

B: N. Doonan, D. Mauric, J. Hardy

HB: D. Guy, A. Young, R. Henderson

C: A.  Wallis, L.  Noether, D.  Williamson

HF: M. Jolly, B. Silvey, S. Keiller

F: S. Bertus, B. Stevens, N. Widgery

R: H. Everett, S. Henry, A. Brimacombe

Int: B. Thomas, C. Jeffrey, A. Hardy

Emg: D. Watsone

NORTH BALLARAT CITY v. MELTON

North Ballarat City

B:  J. Duffy, J. McKinnon, J. McConville

HB: A. Porter, J. Vanderkley,

C: X.  Carey, D.  Ryan, T.  McPhan

HF: M. Fortescue, N. Shaw, M. Hay

F: D. Miekle-Kennedy, , K. Trezise

R: T. Turley, N. Olver, M. Nevett

Melton

B: T. Button, K. Wilson, M. Gunn

HB: M. Farrar, A. Button, S. Batten

C: T.  Batten, D.  Falzon,

HF: M. Brockwell, J. May, J. Buttigieg

F: M. Griffin, J. Simpson, B. Newman

R: B. McIntyre, D. Stokes, B. Merry

REDAN v. MELTON SOUTH

Redan

B: S. Remington, J. Baker, J. Peck

HB: L. Lamb, J. Johnston , J. Burns

C: J.  Wilson, J.  Jess, H.  Edwards

HF: B. Gill, M. Ward, X. Curran

F: S. Knaf, S. Goold, A. Barker

R: C. Inglis, J. Wain, J. Leonard

Int: N. Vincent

Emg: M. Evans

Melton South

B: H. Fleetwood, B. Binek, A. Toll

HB: J. Vincent, J. Carlin, B. Wood

C: J.  Madafferi, M.  Dransman, L.  Notman

HF: J. Krojs, J. Kovarik, S. Humphries

F: M. Mckane, A. Xuereb, D. Nicholson

R: D. Van Heemst, C. Ogston, R. Souter

Int: J. Mepstead, R. Sutherland

UNDER-18.5.

BACCHUS MARSH v. LAKE WENDOUREE  

Bacchus Marsh

B: B. Drew, R. Bishop, L. Belcher

HB: S. Griffiths, B. Solomon, J. Harrington

C: B.  Jackson, J.  Homewood, C.  Stone

HF: J. Lalor, C. McKenzie, D. Miesen

F: M. Mitchell, D. Pettitt, L. Pigott

R: R. Porter, L. Randall, K. Dickson

Int: N. Chester, M. Thacker, B. Baldo, J. Fitzpatrick, N. Hartfiel

Lake Wendouree

B: A. Walter, K. Postlethwaite, W. Henderson

HB: R. Emerson-Jones, X. Schuurs, H. Turner

C: J.  Hammond , T.  Salau, S.  Canny

HF: J. New, A. Lourey, P. Taranto

F: D. Brereton, B. McPhan,

R: M. Beaumont, K. Raven, J. Irvin

Int: J. Pekin, W. Greig, C. Bade

BALLARAT v. SUNBURY  

Ballarat

B: L. Fisher, A. Gray, T. Nunn

HB: J. Robertson, K. Swan, Z. Fiegert

C: M.  Keast, M.  Reynolds, W.  Johnston

HF: B. Worthington-Thin, M. McGrath, B. Davidson

F: R. Bradshaw, J. Taylor, D. Rumler

R: L. Rinaldi, L. Kinnersly, H. Butler

Int: B. Pickering, B. Patullo, E. Liston, I. Shearer

Sunbury

B: J. Taylor, B. Bould, J. Dillon

HB: I. Smithwick, C. Pitts, L. Goater

C: P.  Paye, M.  Edwards, R.  Eales

HF: D. Bygate, M. Eldridge, L. Healy

F: D. Mundy, L. Muir, J. Muir

R: L. Tarczon, J. Pollard-Wright, D. Caruana

Int: J. Mabia, A. Cranson, J. Stubbs, J. Bygate

EAST POINT v. SEBASTOPOL  

East Point

B: B. Noonan, C. Bowden, N. Collins

HB: J. Gallagher, N. Canny, Z. Gladman

C: W.  McLoughlin, S.  Moore, E.  McMasters

HF: M. Romeril, J. Learmonth, S. McKeegan

F: M. Spark, M. Tuddenham, I. Quick

R: L. Ross, I. Johnson, W. McGannon

Int: L. McGurk, L. Gunn, B. Medwell, T. Clark, J. Price, E. Lawler

Sebastopol

B: C. Dunlop, L. Shaw, D. Attwell

HB: L. Buttler, R. Smith, B. Buttler

C: H.  Bogers , M.  Miller, F.  Musgrove

HF: C. Langanke, J. Benbow,

F: A. Petit, B. Cooper, C. Slater

R: T. Holmes, H. Koutsogiannis, L. Cassells

NORTH BALLARAT CITY v. MELTON  

North Ballarat City

B: T. Alkemade, R. Wood, M. Lawless

HB: J. Curran, T. Haintz, H. Mulcahy

C: S.  Duffy,  J.  Duffy

HF: M. Goh, C. Perks, J. Simpson

F: T. Moss, M. Willian

R: F. Loader, C. Patterson, P. Keogh

Melton

B: B. MacDonald, H. Millard, J. Whitehand

HB: M. Hanley-Breen, L. Martin, J. McGregor

C: R.  Jones, C.  Jones, T.  Peters

HF: T. Simpson, T. Ferri, M. Wilde

F: A. Angok , J. Robertson, R. Hehir

R: B. Bol, K. Derose, J. Kight

Int: T. Doolan, R. Carter

REDAN v. MELTON SOUTH

Redan

B: T. O'Keane, D. Okely, X. Fitzgerald

HB: K. Linton, H. Hall, Z. Jenkins

C: R.  Petrascu, J.  Toulmin, J.  Flynn

HF: L. McLean, M. Judd, L. Scheele

F: Z. Oliver, W. Madden, Z. Wilson

R: D. Murphy, K. Dawborn, S. Carr

Int: N. Vincent, J. O'Donnell, L. Frawley, P. Barry, J. Curnow, M. Evans

Emg: T. Douglass, A. Harvey, T. Bryans

Melton South

B: D. Callus, B. Rajtmajer, C. Richardson

HB: P. Unsworth, A. Curtis, J. Geddes

C: L.  Parsons, C.  Charge, L.  Ratkowski

HF: D. Curtis, D. Clarke, D. Shannon

F: J. Smoors, A. Clarke, N. Gemmell

R: D. Mariluch, B. Sullivan, B. Collins

Int: C. Nicol

CENTRAL HIGHLANDS

SENIORS

CARNGHAM-LINTON  v. BUNINYONG

Carngham-Linton

B: B. Lewis, J. Stalker, T. Sarah

HB: B. Doolan, J. O'Brien, W. Bruty

C: J.  O'Brien, B.  Ketchen, R.  Nunn

HF: J. Winderlich, L. Isbister, J. Nichols

F: D. O'Brien, A. Braeckmans, J. Pring

R: M. Richardson, N. O'Brien, J. Benfield

Int: D. Pearson, S. Cosgriff, T. Currie, A. Francis

In: S. Cosgriff, J. Winderlich, A. Francis, N. O'Brien, L. Isbister, B. Doolan

Out: J. Coutts,  N. Ringin,  J. Currie,  D. Achison,  A. Mc Cafferty,  L. Hanson

Buninyong

B: D. Dickson, N. Shell, A. Scott

HB: B. Guest, J. Robertson, A. Wiltshire

C: F.  Russell, N.  Gilbert, T.  Conlan

HF: I. Baker, J. Dunne, J. Mann

F: D. Pelchen, L. Rigby, S. Van Meel

R: A. Ebery, J. Romeril, J. Coxall

Int: C. O'Keefe, P. Lannen, M. Turner, C. Wills

CLUNES v. GORDON

Clunes

B: A. Spence, C. Newton, K. Thompson

HB: J. Nevill, L. Newton, L. Wrigley

C: J.  Whiting, J.  Baird, P.  Milne

HF: D. Milne, J. Yole, L. Hind

F: R. Hudson-Morgan, M. Wrigley, L. Hull

R: K. Tabbitt, R. Thompson, J. Thompson

Int: J. Thomas, A. Thompson, T. Johnston, P. Coon

Emg: N. Middelkoop, L. Madden, A. Anderson

In: J. Thomas, T. Johnston, K. Tabbitt, J. Nevill, A. Anderson, C. Newton,

A. Spence, P. Coon, N. Middelkoop

Out: D. Lines,  M. Milne,  H. Labastida,  L. Maroney,  W. Parker,  R. Hind

Gordon

B: G. Clifford, M. Gunnell, C. Myers

HB: S. Patterson, C. Davis, T. Collins

C: A.  Munari, T.  Murphy, B. Hallam

HF: J. Gorman, S. Nicholson, J. Clampit

F: M. Anderson, C. Richardson, M. Nolan

R: L. Gunnell, M. Raworth, C. McGuigan

Int: R. Clampit, M. Spezza, J. Toohey, B. Sutcliffe

In: C. Davis, C. McGuigan, T. Collins, B. Hallam

Out: T. Burns, J. Cousins, N. Maston, I. Bowker

LEARMONTH v. DAYLESFORD

Learmonth

B: N. Ross, T. Curran, N. Bone

HB: C. Dickson, E. Sinnott, K. Mackay

C: M.  Zelencich, J.  Mayall, S.  Rogan

HF: J. O'Donnell, R. Zelencich, W. Simpson

F: B. Campbell, M. Bond, S. Whiting

R: J. Hutchison, M. Jackson, B. Powell

Int: O. Ross, D. Page, N. Martin, P. McGuigan

In: N. Bone, T. Curran

Out: M. Beaumont,  J. Wells

Daylesford

B: P. Helper, J. Cooper, J. Clough

HB: J. Cummings, J. Evans, X. Walsh

C: Z.  Tisdale, J.  Cowan, T.  Thurwood

HF: R. Costanzo, L. Carland, S. Walsh

F: C. Lovig, W. Hughes, C. Ralph

R: S. Winnard, K. Cummings, P. Rowe

Int: J. Nicholson, T. Hughes, R. Rodgers, J. Nulty

NEWLYN v. SPRINGBANK

Newlyn

B: J. Slater, D. Curran, L. Shaw

HB: L. Fishwick, W. Carter, J. Willmott

C: D.  Richardson, D.  Wehrung, M.  Dean

HF: N. Hura, D. Hammond, A. Morrish

F: L. Prendergast, J. Fryar, M. Cosgrave

R: S. Robinson, D. Fishwick, L. Relouw

Int: J. Relouw, W. Membrey, P. Parr, D. Mc Lachlan

In: W. Membrey, S. Robinson, D. Mc Lachlan

Out: S. Massey,  J. Milne,  D. Wrigley

Springbank

B: J. White, M. Anderson, B. Beasley

HB: S. Cue, M. Tyler, S. Quinlan

C: S.  Donegan, J.  Mahar, T.  George

HF: K. Maher, M. Lakey, W. Driscoll

F: M. Searl, L. Douglas, R. Lockett

R: B. Freeman, N. Couch, B. Rix

Int: J. Galea, B. Maher, J. Spicer, A. Tyler

In: A. Tyler, J. Spicer

Out: B. Mundy, J. Maher

CRESWICK v. BALLAN

Creswick

B: C. Mann, R. Pompe, T. Rieniets

HB: B. Dunbar, T. Baker, T. Randall

C: C.  Hepworth, P.  Hofman, A.  Hepworth

HF: D. Mann, B. Antonio, M. Arnold

F: R. Knowles, C. Robinson, A. Lovel

R: L. Hepworth, A. Sedgwick, J. Marshman

Int: M. Miller, R. Antonio, B. Hagen, J. Mitchell

Ballan

B: L. Souter, A. Bongart, M. Rollo

HB: S. Wilkinson, J. Wilkinson, A. Mullane

C: J.  Wilkie, S.  Hitchings, R.  Bongart

HF: A. Kurzman, B. Barnes, D. Galea

F: M. Snaith, C. Sharp, D. Trickey

R: D. Christie, D. Tanti, J. McNamara

Int: Z. Boland, B. Thomas, S. Sher, M. Currie

In: J. McNamara, A. Mullane

Out: J. Graham, J. Downey

SKIPTON v. DUNNSTOWN

Skipton

B: N. Fenby, S. Boswell, A. McLean

HB: D. Sing, C. Townrow, C. Mitchell

C: R.  Simmonds, S.  Lehmann, M.  Webb

HF: T. Breed, R. Henricksen, L. Stranks

F: P. Walsh, M. Weadley, J. Crabtree

R: M. Merryfull, A. Romey, T. Huglin

Int (from): A. Bedggood, J. Welsh, F. Morcombe, L. Jongebloed, J. Kirkpatrick

In: C. Mitchell, L. Stranks, M. Merryfull, F. Morcombe, J. Crabtree, D. Sing

Out: M. Young,  R. Atkinson,  D. Meerman,  B. Conroy,  P. Williams

Dunnstown

B: M. Archer, H. Mckimmie, M. Kennedy

HB: T. Stubbs, A. Thompson, T. Botter

C: T.  Collins, S.  Jenkins, M.  Henderson

HF: L. Saccutelli, T. O'Shea, J. Stefani

F: B. Collins, R. Cahir, A. Toan

R: A. Brennan, A. Sawers, R. Dyer

Int: J. Keating, D. Harbour, K. Neville, K. Andrews

In: D. Harbour, K. Neville

Out: M. Stewart, R. Adams

ROKEWOOD-CORINDHAP v. BEAUFORT

Rokewood-Corindhap

B: J. McAuliffe, M. Tanis, M. Rainsford

HB: B. Harris, L. Finlayson, J. O'Neil

C: C.  Elliott, L.  Philp, T.  Fagg

HF: P. Smith, A. Johnson, J. Carr

F: K. Begbie, J. Thompson, J. O'Brien

R: B. Reese, S. Chapman, A. Gercovich

Int: A. Clarke, T. Weightman, N. Stubbs, J. Johnson

In: M. Tanis, P. Smith, T. Weightman, J. McAuliffe, N. Stubbs

Out: L. Baker,  S. Cameron,  J. Hutchins,  D. Delaney,  J. Dowell

Beaufort

B: L. Marshall, D. Day, L. Cox

HB: D. Sangster, S. Howard, A. Petrie

C: J.  Duke, T.  Stapleton, Z.  Marrow

HF: T. Haase, C. Drew, T. Le Lievre

F: J. McDermott, L. Murray, M. Foster

R: J. Trigg, J. Mason, J. Orr

Int (from): J. McCorkell, S. Lodge, B. Sternberg, R. Sangster, L. Ward

In: B. Sternberg

WAUBRA v. HEPBURN

Waubra

B: B. Wilson, N. Aringo, N. Patrikeos

HB: M. Dawson, A. Ham, B. Douglass

C: A.  McPherson, T. Nash, W.  Corbett

HF: P. Dodds, J. King, J. Crawford

F: J. Kinna, D. Robertson, W. Booth

R: G. Lukich, L. Barnes, D. Jenkins

Int: J. Petrie, A. Murphy, T. Mullane, J. Doggett

In: W. Booth, A. McPherson

Out: T. Boyle,  L. Johns

Hepburn

B: A. Ware, D. Chapman, L. Santurini

HB: S. Asa Leausa, F. Anscombe, K. Ogilvie

C: D.  Rees, D.  O'Halloran, M.  Mc Kay

HF: J. Hogan, L. Stanton, J. Brown

F: A. Burns, M. Watt, A. McKay

R: T. Godsell, S. Salmon, B. Mc Kay

Int: T. Wills, J. Rodgers, J. Liversidge, J. Clarke

In: T. Wills, T. Godsell

Out: N. Dal Santo, J. Blake

RESERVES

CARNGHAM-LINTON  v. BUNINYONG

Carngham-Linton

B: J. Richardson, C. Scott, J. McErvale

HB: A. Nethercott, J. Rayner, L. Hanson

C: C.  Hannah, J.  White, M.  Knight

HF: M. Grigsby, A. McCafferty, M. Spratling

F: A. Mclean, C. May, H. Budds

R: B. Hayles, J. Coutts, N. Ringin

Int: F. Atchison, J. Liston, J. Gould, B. Newell

Buninyong

B: M. Hartigan, B. Davies, B. Pearse

HB: J. Finley, P. Rizzoli, D. Dickson

C: L.  Burbidge, M.  Kerr, J.  Harris

HF: C. O'Keefe, A. Hart, N. Miller

F: P. Benn, T. Paterson, T. Goss

R: D. Westblade, J. Mann, M. Carroll

Int: M. Hovey, M. Chapman, K. Terry, I. Firns

CLUNES v. GORDON

Clunes

B: N. Middelkoop, E. Downs, J. Lambert

HB: K. Downs, M. Coppick, L. Johnston

C: L.  Coleman, M.  Anderson, L.  Madden

HF: A. Anderson, R. Meerbach, O. Fox

F: R. Quick, B. Newton, D. Fox

R: S. Adam, R. Hind, W. Parker

Int (from): D. Fenwick, P. Howe, A. Stinchcombe, B. Wrigley, R. Newton

Gordon

From: J. Cousins, T. Elliot, D. Carey, P. Phillips, M. Lynch, T. Burns, Z. White, T. Collins, M. Skontra, N. Hicks, S. Tysoe, J. Goldie, A. Grundy, M. Peterken, D. Callanan, L. Toohey, S. Miller, D. McTigue, G. Busuttil, J. Manchee, B. Shaw

LEARMONTH v. DAYLESFORD

Learmonth

B: M. Treweek, L. Karslake, L. Williamson

HB: T. Reyner, M. Beaumont, M. Fraser

C: J.  Wells, D.  Box, J.  Rich

HF: A. Kent, N. Gudgeon, P. Rogan

F: J. Wren, A. Broughton, J. Duffy

R: M. McKinnon, B. Knowles, T. Owen

Int: B. McEwin, L. Tyndall, D. Connor, J. Leyonhjelm

Emg: B. Oswald

Daylesford

From: K. Trimble, J. Adams, W. Giacometti , P. Ingle, D. Walker, L. Campbell, J. Botheras, C. Ralph, D. Ryan, L. Murray, E. McGrath-Lester, S. Marshall, R. Holmes, E. Cooper, M. Elderfield, M. Elderfield, T. Powell, S. Winduss, R. Rodgers, M. O'Brien, C. O'Brien, S. Mobbs, X. Keighran, C. Elderfield, A. Brereton, S. Botheras, J. Adams, C. Adams, S. Pearson

NEWLYN v. SPRINGBANK

Newlyn

B: D. Tabakovic, J. Sullivan, C. Eastwell

HB: B. Slater, S. Curran, J. Wren

C: J.  Karslake, D.  Eastwell, J.  Kennedy

HF: T. Micklewright Hill, S. Cawthan, J. Gray

F: M. Harris, M. Dodds, N. David

R: B. Huggett , J. Eastwell, D. Wrigley

Int: R. Lanyon, P. Stephens, J. Thomson, A. McKay

Emg: J. Stevenson

Springbank

B: J. Kennedy, J. Kennedy, D. Haintz

HB: M. Lockett, K. Kennedy, T. Knowles

C: L.  Mahar, T.  Toohey, A.  Ringin

HF: J. Waller, R. Bruun, J. Tiley

F: S. Murphy, L. Nunn, D. Quinlan

R: J. Bowen, K. Dans, T. Maher

Int (from): D. Hennessy, B. Nystrom, A. Murphy, J. Day, B. O'Keefe

CRESWICK v. BALLAN

Creswick

B: J. Allison, L. Robertson, D. Gillingham

HB: J. Porter, T. Wright, B. Moran

C: S.  Hughes, D.  Wright, M.  Gervasoni

HF: M. Hodge, L. Sheriff, L. Fogas

F: N. Costello, Z. Lubeek, M. Griffin

R: T. Walmsley, S. Burns, P. Phillips

Int: S. Gibson, J. Dalli, T. Booth, W. McNabb

Emg: G. Van Oostveen, J. Marshman, P. Griffin

Ballan

From: B. Whelan, J. Downey, J. McGuire, J. Mullane, M. Darley, D. Darley, T. Bryant, J. Rousch, O. Powell, S. Day, R. Watts, D. O'Hanlon, J. Fenwick, D. Bell, T. McGregor, J. Byrnes, L. Snaith, J. Shaw, J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey, J. Bongart

SKIPTON v. DUNNSTOWN

Skipton

From: B. Sanders, A. McGregor, R. Atkinson, J. Crack , J. Moekotte, E. Niyongabo, N. Elford, T. Gawne, B. Fernando, M. McPhan, M. Washford, B. Mellington, J. Robson, T. Martin, J. Drinkwater, S. Weir, T. Bertalli, D. Lee, J. Sandlant, J. McPhan, M. Smith, L. Parker

Dunnstown

B: I. Keating, Z. Short, J. Leoncini

HB: N. Hobbs, H. Marquand, P. White

C: D.  Simpkin, J.  Williams, R.  Adams

HF: H. McCarthy, B. Sinclair, J. Murphy

F: N. Taylor, J. Walters, X. Jones

R: M. Stewart, C. Murphy, J. Crone

Int: T. Giles, L. Spratling, B. Duffy, B. Morshead

ROKEWOOD-CORINDHAP v. BEAUFORT

Rokewood-Corindhap

B: A. Heald, A. Rizzoli, H. Macaulay

HB: T. Mellington, D. Johnstone, J. La Haye

C: J.  Banks, C.  Anderson, D.  Reece

HF: B. Rogers, Z. McLeod, P. Wells

F: J. Gercovich, T. Quarrell, C. Banks

R: A. O'Neil, T. Griffith, Z. Priddle

Int: S. Oakes-Rogers

Beaufort

B: B. Lofts, D. Edwards, T. Cameron

HB: A. George, S. Broadbent, L. Tunbridge

C: J.  Hart, A.  Beer, J.  Sing

HF: H. Macinness, C. Thompson, J. Blackburn

F: T. Mc Gregor, J. Slater, E. Powlett

R: J. Davis, E. Watkins, B. Hart

Int: B. Turner, J. Turner, K. Dern, J. Brookes

Emg: M. Getsom, M. Murphy, N. Trengove

WAUBRA v. HEPBURN

Waubra

B: N. Waterson, N. Moran, R. Murphy

HB: A. Davis, A. McPherson, M. Molloy

C: D.  Payne, J.  Sardo, M. Gallagher

HF: L. McLeod, C. Molloy, K. Burnside

F: D. Jenkins, P. Hawkes, H. Baldwinson

R: Z. Kennedy, B. McDonald, N. Holding

Int: L. Briody, A. Jarvis, C. Doggett, A. Briody

Hepburn

B: M. Johns, K. Hartmann, R. Ford

HB: L. Grills, A. Ferrier, C. Ferrier

C: N.  Whan, C.  Hatfield, K.  Durham

HF: R. Olver, M. Chapman, B. Johns

F: J. Paddon, S. Carman, B. Ryan

R: J. Carman, M. Marshall, D. Wallesz

Int (from): M. Piper, W. Casey, W. Cavanagh, A. Armstrong, M. Pedretti, R. Johns

SMYTHESDALE v. BUNGAREE

Smythesdale

Not submitted

Bungaree

B: B. East, G. Trevenen, L. Hastie

HB: S. Hammond, C. Robertson, S. O'Loughlin

C: S.  Mewett, H.  Cousens, D.  Kelly

HF: J. O'Keane, J. Walter, A. Richardson

F: B. Trevenen, D. Cousens, J. Rix

R: D. Maher, H. Russell, J. Dummett

Int: A. Wright, J. Leviston, T. Strachan, T. Forbes