CHFL round two selected sides

Waubra's James Lukich.

Waubra's James Lukich.

SENIORS

BUNINYONG v. BALLAN

Buninyong

B: M. Turner, M. McKenzie, B. Guest

HB: L. Baker, J. Robertson, A. Bomitali

C: F.  Russell, S.  Cooper, T.  Brayshaw

HF: J. Rodgers, J. Dunne, J. Romeril

F: J. Morgan, I. Baker, N. Gilbert

R: L. Rigby, S. Russell, J. Coxall

Int: H. Givvens, J. Renga, N. Shell, S. Van Meel

In: J. Rodgers, N. Shell, T. Brayshaw

Out: M. Phelps,  M. Emmlin,  D. Pelchen

Ballan

B: D. Galea, A. Bongart, T. Batten

HB: M. Rollo, Z. Boland, A. Mullane

C: J.  Wilkie, H.  Bongart, R.  Bongart

HF: H. Thompson, S. Hitchings, L. Conlan

F: D. Tanti, J. Gibbs, B. Thomas

R: P. Graham, S. Sher, J. McNamara

Int: M. Donaldson, L. Snaith, M. Snaith, B. Richie

Emg: D. Trickey

GORDON v. DUNNSTOWN

Gordon

B: A. Richardson, M. Gunnell, C. Myers

HB: T. Wason, T. Burns, B. Hallam

C: J.  Clampit, T.  Murphy, M.  Spezza

HF: Z. Ryan, C. Richardson, J. Toohey

F: C. McGuigan, A. Watts, M. Hayes

R: B. Sutcliffe, E. Crackel, M. Raworth

Int: M. Anderson, J. Maher, R. Clampit, J. Cousins

In: C. Richardson, T. Burns, C. McGuigan, J. Maher

Out: A. Siekai,  S. Nicholson,  M. Nolan,  A. Toohey

Dunnstown

B: T. Botter, T. Stubbs, M. Henderson

HB: B. Leonard, A. Thompson, R. Adams

C: K.  Neville, J.  Stefani, A.  Toan

HF: J. Radlof, A. Brennan, T. Collins

F: H. Mckimmie, M. Bulluss, R. Cahir

R: R. Rattley, S. Jenkins, N. English

Int: J. Brown, M. Archer, K. Andrews, J. Williams

In: K. Andrews, J. Williams

Out: L. Poulter, W. Short

BUNGAREE v. BEAUFORT

Bungaree

B: L. Prendergast, M. Harrington, S. Ryan

HB: J. Butler, C. Cowan, J. Oostendorp

C: N.  Strachan, B.  Willian, A.  Milroy

HF: S. Mann, C. Jackson, J. Trevenen

F: J. Walter, L. Mirtschin, J. Murphy

R: D. Benson, J. Mahar, M. Sheridan

Int: C. Morgan, M. Geary, H. Russell, A. Browning

In: C. Cowan, J. Walter, H. Russell

Out: H. Pyke,  S. Mewett,  A. Murphy

Beaufort

B: D. Sangster, B. Howard, L. Cox

HB: T. Stapleton, L. Marshall, N. Sullivan

C: A.  Petrie, M.  Foster, T.  Le Lievre

HF: T. Haase, J. Garvey, R. Sangster

F: J. Duke, B. Hayes, S. Howard

R: J. McDermott, J. McCorkell, J. Mason

Int: M. Jenkins, D. Day, J. Cameron, J. Murphy

NEWLYN v. WAUBRA

Newlyn

B: C. Prendergast, D. Hammond, M. Cosgrave

HB: L. Gill, C. Edwards, D. Fishwick

C: J.  Milne, M.  Sewell, N.  Elliott

HF: D. Wehrung, D. Lourey, S. Clifton

F: D. Mahony, J. Willmott, P. Parr

R: J. Fryar, A. Sewell, B. Sewell

Int: L. Prendergast, J. Slater, C. Eastwell, R. Wynd

In: R. Wynd, B. Sewell, N. Elliott

Out: L. Allen,  L. Fishwick,  B. Wills

Waubra

B: J. Leman, J. Lukich, J. Petrie

HB: A. McPherson, B. Douglass, T. Parsons

C: B.  Wilson, N. Moran, B.  McDonald

HF: D. Robertson, J. Kinna, J. Crawford

F: N. Patrikeos, J. Crabtree, W. Booth

R: G. Lukich, T. Nash,  D. Jenkins

Int: A. Wettenhall, N. Dinsdale, W. Corbett,  M. Dawson

Emg: Z. Kennedy, J. Sardo

In: J. Lukich, N. Moran

Out: L. Simpson, J. Neville

LEARMONTH v. ROKEWOOD-CORINDHAP

Learmonth

B: N. Martin, E. Sinnott, S. Rogan

HB: C. Dickson, Z. Tunbridge, K. Mackay

C: O.  Ross, S.  Whiting, M.  Zelencich

HF: J. O'Donnell, T. Martin, D. Page

F: W. Hoye, T. Curran, J. Treweek

R: V. White, J. Rae, B. Powell

Int: M. Jackson, J. Pratt, B. Campbell, A. Zelencich

Emg: J. Hutchison, P. McGuigan, J. Rich

In: J. Treweek, M. Jackson, T. Martin, J. O'Donnell

Out: N. Ross,  N. Willox,  A. Broughton

Rokewood-Corindhap

B: D. Johnstone, J. Willey, B. Harris

HB: B. Berlund, J. O'Neil, M. Rainsford

C: B.  Ferguson, S.  Chapman, Z.  Priddle

HF: L. Platt, B. Allison, T. Mookhoek

F: D. Delaney, M. McLaughlin, J. Grant

R: B. Reese, S. Dillon, T. Fagg

Int: J. Hayes, T. McLaughlin, L. Philp, J. Carr

CLUNES v. CRESWICK

Clunes

B: J. Thomas, N. Clarke, J. Yole

HB: L. Wrigley, C. Newton, L. Newton

C: C.  Hatfield, J.  Thompson , K.  Thompson

HF: M. Wrigley, M. Newton, J. Baird

F: A. Anderson, M. Paramonov, M. Smith

R: L. Horniblow, L. Hull, R. Thompson

Int: C. McMickan, L. Madden, J. Whiting, T. Johnston

In: L. Horniblow, A. Anderson

Out: D. Davies,  K. Harrison

Creswick

B: P. Phillips, R. Pompe, W. McNabb

HB: P. Taranto, L. Walker, T. Randall

C: J.  Arnold, A.  Hepworth, J. Dalli

HF: J. Berry, C. Robinson, R. Cummins

F: A. Sedgwick, L. Blake, R. Knowles

R: T. Walmsley, M. Arnold, D. Mann

Int: B. Jennings, T. Rieniets, A. Lovel,  J. Allison

In: W. McNabb, J. Allison, J. Dalli

Out: M. Miller, D. Le Poidevin, S. Gibson

CARNGHAM-LINTON  v. SPRINGBANK

Carngham-Linton

B: J. Coutts, J. Stalker, T. Sarah

HB: D. O'Brien, J. O'Brien, J. Nichols

C: Z.  Mawson, B.  Clay, J.  O'Brien

HF: R. Waters, L. Isbister, J. Pring

F: L. Parker, M. Richardson, B. Ketchen

R: J. Hughes, W. Bruty, J. Dawson

Int: C. Hannah, H. Peoples, M. Spratling, J. McErvale

In: H. Peoples, M. Spratling, J. McErvale, C. Hannah

Out: D. Pearson,  D. Achison,  L. Hayles,  B. Doolan

Springbank

B: S. Donegan, M. Anderson, F. Donegan

HB: C. Vaughan, M. Searl, S. Cue

C: K.  Maher, J.  Maher, B.  Beasley

HF: T. Maher, M. Lakey, W. Driscoll

F: D. Wall, P. O'Shea, J. Wall

R: B. Freeman, J. Simpson, C. Graham

Int: J. White, K. Kennedy, B. Maher, A. Rix

In: B. Maher, B. Freeman, C. Vaughan

Out: R. Bulluss, M. Keighrey, J. Mahar

DAYLESFORD v. HEPBURN

Daylesford

B: T. Hughes, J. Evans,  S. Eyles

HB: S. Black,  M. Risstrom, W. Austin

C: J.  Clough, T.  Powell, J.  Nulty

HF: J. Cummings, Z. Tisdale, R. Rodgers

F: W. Giacometti , W. Hughes, D. Muscat

R: S. Winnard, J. Cowan, X. Walsh

Int: K. Trimble, E. Cooper, E. Nettleton, C. O'Brien

In: W. Austin

Out: S. Walsh

Hepburn

B: T. Wills, S. Wood, N. Johns

HB: J. Clarke, F. Anscombe, R. Jenkins

C: D.  Rees, Z.  Hansford, M.  McKay

HF: B. Johns, S. Asa Leausa, K. Cummings

F: J. Rodgers, J. Hogan,  A. McKay

R: T. Godsell, D. O'Halloran, B. McKay

Int: J. Barnes, J. Peake, H. Rodgers, J. Malone

In: J. Rodgers, N. Johns, K. Cummings

Out: J. Grant, A. Ware, B. Coffey

RESERVES

BUNINYONG v. BALLAN

Buninyong

From: E. Simpson, L. Burbidge, C. O'Keefe, A. Hart, D. Dickson, M. Carroll, P. Lannen,

D. Pelchen, N. Miller, M. Hovey, M. Chapman, D. Connor, A. Scott,

B. Leskosek, M. Hartigan, C. Wills, D. Kelly, D. Chant, M. Kerr,

M. Phelps, J. Hart

Ballan

From: J. Bongart, T. Alkemade, B. Bould, T. Blackburn, M. Currie, M. Darley,

T. Laurie, C. Golding, C. Sharp, R. Watts, D. Bell, W. Burrows,

C. Brown, S. Cooney, E. Woollett, M. Phillips, J. Byrnes, J. Layley,

J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey, D. Trickey

GORDON v. DUNNSTOWN

Gordon

B: N. Hicks, D. Carey, P. Monaghan

HB: T. Nesbit, J. Evans, R. Williams

C: J.  Little, J.  Murphy, L.  Mackley

HF: T. Mackley, A. Siekai, M. Uebergang

F: M. Kersley, M. Weaver, G. Busuttil

R: G. Walker, Z. White, L. Toohey

Int: M. Bray, S. Tysoe, D. Hunt

Dunnstown

B: L. Spratling, N. Duggan, I. Keating

HB: N. Hobbs, J. Murphy, P. White

C: X.  Jones, D.  Harbour, B.  Morshead

HF: D. Ross, J. Murphy, M. Auchettl

F: C. Ronan, B. Sinclair, L. Guiao

R: J. Keating, B. Duffy, P. Begbie

Int: N. DeJong

BUNGAREE v. BEAUFORT

Bungaree

B: S. Hammond, L. Chivers, D. Cousens

HB: S. Miller, G. Trevenen, S. O'Loughlin

C: C.  Robertson, J.  Dummett, D.  Kelly

HF: C. Martin, O. Hayes, M. Shaddock

F: R. Alexander, D. Murphy, J. Rix

R: D. Maher, L. Billington, H. Cousens

Int: L. Hastie, N. Willowhite

Beaufort

B: B. Turner, D. Edwards, M. Williams

HB: A. George, J. Crick, T. Cameron

C: B.  Sternberg, A.  Beer, K.  Dern

HF: E. Powlett, J. Slater, L. Ward

F: J. Brookes, S. Broadbent, J. Blackburn

R: T. Mc Gregor, J. Orr, J. Chester

Int: N. Trengove, B. Lofts, S. Bruty, J. Watkins

NEWLYN v. WAUBRA

Newlyn

B: T. McKinnon, J. Sullivan, J. Barnes

HB: D. Tabakovic, B. Huggett , B. Slater

C: J.  Crone, D.  Wrigley, J.  Cassells

HF: N. David, S. Cawthan, J. Eastwell

F: B. Wills, L. Shaw, J. Barker

R: S. Robinson, L. Fishwick, D. Eastwell

Int: P. Martin, J. Dimond, A. McKay

Waubra

B: H. Baldwinson, H. Bond, B. Briody

HB: W. Coutts, T. Russell, K. Burnside

C: J.  Kane, J.  Martin, N.  Lilley

HF: D. Matthews, C. Molloy,  J. Simpson

F: R. Murphy, Z. Kennedy, D. Payne

R: M. Cashin, C. Smith, N. Waterson

Int (from): L. McLeod, B. Guinea,  L. Cashin,  S. Hunter,  T. Hunt

LEARMONTH v. ROKEWOOD-CORINDHAP

Learmonth

B: M. Treweek, M. Beaumont, P. Rogan

HB: B. McEwin, B. Challis, B. Knowles

C: T.  Reyner, J.  Rich, H.  McKee

HF: A. Kent, D. Box, J. Duffy

F: A. Broughton, W. Veldhuis, N. Gudgeon

R: J. Hutchison, N. Willox, P. McGuigan

Int: A. Johnson, B. Broughton, M. Beaumont, D. Wright

Emg: L. Tyndall, J. Powell

Rokewood-Corindhap

B: A. Rizzoli, M. Tanis, M. Johnston

HB: L. Baker, P. Wells, S. Clifton

C: C.  Anderson, P.  Smith, J.  Richardson

HF: T. Weightman, M. Prokopiwskyi, R. La Haye

F: J. Banks, T. Anwyl, T. Griffith

R: B. Rogers, J. McAuliffe, J. La Haye

Int: A. Heald, D. McAuliffe, J. Walker, C. Banks

CLUNES v. CRESWICK

Clunes

B: K. Thomas, C. Garth, A. Kenna

HB: L. Coleman, B. Wrigley, N. Middelkoop

C: G.  Handley, C.  Featherston, M.  Anderson

HF: W. Parker, J. Nevill, A. Thompson

F: L. Hind, D. Davies, D. Fox

R: K. Tabbitt, B. Newton, P. Coon

Int (from): P. Williams, R. Martin, M. Shelton, A. Stinchcombe, E. Downs, B. Welsh

Creswick

From: J. Porter, B. Williams, G. Van Oostveen, J. Plier, J. Mitchell, M. Griffin, D. Grinham, J. Ellis, T. Baker, S. Burns, M. Gervasoni, T. Jankovic, T. Spenceley, I. Handy, S. Hughes, R. Pearson, L. Bosworth, L. Sheriff, P. Griffin, Z. Lubeek, M. Carbone, I. Kern, M. Miller

CARNGHAM-LINTON  v. SPRINGBANK

Carngham-Linton

B: J. Richardson, L. Hanson, C. Scott

HB: A. Nethercott, E. Johnson, D. Gillingham

C: A.  Francis, A.  Mclean, J.  Szabo

HF: C. May, M. Grigsby, B. Pring

F: J. White, E. Stalker, D. Critchley

R: M. Lange, R. Nunn,  H. Budds

Springbank

B: J. Hopkins, J. Kennedy, T. Knowles

HB: P. Ingle, A. Murphy, T. Kurzman

C: S.  Murphy, D.  Haintz, L.  Simpson

HF: J. Kennedy, J. Bowen, B. O'Neil

F: T. Toohey, T. Quinlan, J. Amendola

R: R. Brown, R. Malone, L. Mahar

Int: M. Toohey, B. Andrews, D. Quinlan, J. Turner

SMYTHESDALE v. SKIPTON

Smythesdale

B: D. Walker, J. Rose, J. Cranny

HB: J. Troon, D. Kennedy, J. Szabo

C: M.  Fisher, T.  Sammut, M.  Strong

HF: A. Baker, S. Frys, C. Stewart

F: J. Mercer, D. Mason, J. MacDonald

R: S. Vlahek, A. Taylor, M. York

Int: B. Grainger, N. Cooper, N. Brewer, J. Mansfield

Emg: B. Walker `

Skipton

B: A. Morcombe, J. Kirkpatrick, T. Robertson

HB: J. Appleby, W. Fay, T. Bertalli

C: S.  Dunn, T.  Breed, M.  Webb

HF: A. Bedggood, R. Henricksen, D. Meerman

F: N. Elford, M. McPhan, J. Welsh

R: H. Young, A. McLean, R. Uwland

Int (from): L. Parker, B. Mellington, S. Boswell, J. Robson, J. Drinkwater

DAYLESFORD v. HEPBURN

Daylesford

From: L. Adams, B. Horne, A. Pearce, B. Marshall, C. Elderdield, J. Adams,

A. Pearce, D. Walker, L. Campbell, D. Ryan, R. Holmes, E. Cooper,

M. Elderfield, P. Helper, S. Winduss, M. O'Brien, P. Jenkin, J. Adams,

C. Adams, S. Pearson, T. Hall

Hepburn

From: R. Ford, L. Luck-Taylor, P. Sewell, C. Pedley, G. Gianni, T. Nissen,

T. Buby, A. Raak, R. Olver, L. O'Halloran, H. Nevill, M. Johns,

L. Grills, I. Bowker, B. Ryan, T. O'Halloran, M. Layfield, M. Chapman,

D. Chapman, S. Jackson, T. Wright, C. Ferrier, A. Ferrier, L. Stanton,

M. Penny, M. Watt, S. Carman