BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
DARLEY v. LAKE WENDOUREE
Darley
B: C. Cullen, D. Reid, A. Azzopardi
HB: J. Zeestraten, L. Delahey, D. Leonard
C: L. Spiteri, S. Page, T. Evans
HF: M. Young, M. Hanson, J. Carrick
F: H. Inglis, R. Closter, D. Robson
R: A. Kur, B. Graham, L. Baker
Int: L. Herring, J. Spiteri, J. Cadman, M. Ward
Emg: J. Bewley, S. Kennedy
In: L. Herring, M. Young, J. Cadman
Out: R. Ellis (knee), J. Dodemaide (ribs), L. Cahill
Lake Wendouree
B: S. Clifton, T. Littore, A. Kirby
HB: T. Malone, L. O'Connell, W. Henderson
C: H. Robertson, C. Hepworth, N. Nash
HF: N. Pring, L. Hepworth, K. Raven
F: J. O'Connell, C. McKay, A. Simpson
R: T. McKechnie, S. Willmott, B. Edwards
Int: T. Madden, A. Gillett, N. Clifton, X. Schuurs
Emg: T. Salau
In: J. O'Connell, L. O'Connell, T. Madden, N. Pring, N. Clifton, X. Schuurs
Out: M. Phillips (collarbone), A. Armstrong (ankle), T. Nijam, B. Taylor, J. Lohmann, S. Hepworth,
MELTON SOUTH v. BACCHUS MARSH
Melton South
B: D. Hillier, J. Ficheroux, D. Leggett
HB: M. Sullivan, C. Searle, L. Watkins
C: D. Callus, F. Ray, D. Sharp
HF: M. Notman, S. White, B. Sullivan
F: D. Houghton, M. Golby, B. Sullivan
R: B. Sortino, M. Lynch, R. Miles
Int: F. Holzer, S. Humphries, C. Ogston, D. Conway
Emg: W. Thornton-Gielen, J. Charge, D. Vasjuta, R. Holzer
In: J. Ficheroux, F. Holzer, C. Ogston, D. Conway
Out: W. Thornton-Gielen, J. Charge, D. Vasjuta, R. Holzer
Bacchus Marsh
B: M. Sutherland, L. Mullen, D. Foley
HB: J. Chisari, T. Angwin, J. Trowsdale
C: A. Del Papa, T. Shea, H. Coulton
HF: B. Speight, J. Owen, D. Phyland
F: R. Stuhldreier, A. Willitts, B. Griffiths
R: D. Burton, N. Stuhldreier, S. Sherlock
Int: M. Chisari, T. Wardell, B. Cracknell, D. Bishop
Emg: L. Blundell, D. Velden
In: B. Cracknell, T. Wardell, D. Foley
Out: L. Phyland (suspended), S. Lafranchi (groin), D. Velden
REDAN v. EAST POINT
Redan
B: J. Giampaolo, P. Britt, D. Okely
HB: P. Fitzgibbon, J. Short, Z. Jenkins
C: J. Jess, N. Horbury, L. Phillips
HF: D. Mathews, G. Bell, A. Harvey
F: L. McLean, W. Madden, T. Douglass
R: O. Stephenson, L. Hoy, M. Coon
Int: J. Toulmin, S. Carr, A. Gercovich, B. Schiltz
Emg: C. Inglis, X. Curran, K. Hayes
In: J. Toulmin, S. Carr, N. Horbury
Out: C. Craig-Peters, T. Hamilton, H. Edwards (unavailable)
East Point
B: A. Maconachie, R. Walsh, M. Walsh
HB: C. Bilney, J. Van Meel, D. Tung
C: A. Nestor, M. Johnston, L. Dahlenburg
HF: J. Johnston, B. Whittaker, M. Rotumah-Onus
F: J. Ottavi, B. McDougall, J. McQueen
R: P. Kodorenko, J. Brown, D. Semmens
Int: J. Taylor, C. Carson, D. Murphy, R. Monument
Emg: C. Quinlan, L. Thornton, N. Canny, M. McCrow
In: J. Ottavi, C. Carson, J. Johnston
Out: J. Payne, L Thornton, N. Canny
BALLARAT v. NORTH BALLARAT CITY
Ballarat
B: A. Stepnell, M. Bishop, L. Wynd
HB: J. Marshall , B. Van de Heuvel, D. Kennedy
C: N. Garner, S. Hutchinson, P. Vivian
HF: T. Constable, T. Conroy, C. Prendergast
F: M. Bowman, H. Hughes, J. Blackburn
R: M. Powling, K. Mellington, W. Garner
Int: J. Wall, J. Antonio, B. Fraser, J. Sutherland
Emg: B. Davidson, A. McPherson, J. Nicholls
In: J. Wall, J. Marshall , J. Sutherland
Out: T. Schnerring, S. James, M. Martin
North Ballarat City
B: B. Leonard, R. Hobbs, C. Perks
HB: B. Simpson , R. Luke, S. Bromley-Lynch
C: C. Jenkins, D. Jones, O. Nash
HF: M. Gilbert, S. Dunstan, J. Sclanders
F: T. Bromley-Lynch, W. Young, T. George
R: N. Dunstan, T. Speirs, S. Mc Cartin
Int: H. Loader, J. Bromley-Lynch, J. Cusack, M. Giddings
Emg: M. Johns, N. Olver, B. Draffin
In: T. Bromley-Lynch, J. Bromley-Lynch, M. Giddings
Out: E. Lamb (Rebels), N. Olver, B. Draffin
SUNBURY v. MELTON
Sunbury
B: D. Sanderson, B. Mundy, R. Wood
HB: M. Conn, P. MacDonough, L. Bramble
C: L. Berry, N. Wood, A. Christensen
HF: D. Landt, G. Valles, M. Edwards
F: T. Stead, A. Duhau, J. Rizk
R: J. Eales, G. Hay, A. Magin
Int: B. Guthrie, A. Goodson, R. Allen, N. Bridgland
Emg: T. Lenaz, J. Fenner, J. Hannett, W. Healy, M. Trimboli
In: D. Landt
Out: T. Lenaz
Melton
B: L. Heaney, R. Carter, L. Ericson
HB: B. Crofts, B. McIntyre, L. Walker
C: J. Hickey, J. Walker, R. Walker
HF: J. Cotter, D. Haby, J. May
F: B. Kight, L. Carter, R. Davis
R: B. Archard, C. Griffiths, M. Denham
Int: T. Button, K. Wilson, M. Beck, L. Hickey
Emg: B. Mawson, K. Derose, J. Taylor, D. Walker, N. Gale
In: K. Wilson
Out: K. Baker (hamstring)
RESERVES
DARLEY v. LAKE WENDOUREE
Darley
B: T. Stone, J. Pattison, R. Gundry
HB: B. Holt, S. Holt, M. Engstrom
C: K. Fenton, L. Herring, D. Locke
HF: J. Beecham, K. Forde, B. Spiteri
F: S. Gundry, C. Toner, D. Peacock
R: T. Stephenson, B. Hughes, K. Doyle
Int: J. Barnes, L. Vassallo, J. Ancrum, D. O'Brien
Emg: J. Wells
Lake Wendouree
NOT SUPPLIED
MELTON SOUTH v. BACCHUS MARSH
Melton South
From: B. Wood, D. Van Heemst, M. Dransman, J. Bell, W. Thornton-Gielen, J. White, P. Unsworth, C. Charge, J. Charge, D. Clarke, R. Souter, D. Vasjuta, J. Krojs, D. Nicholson, M. Smith-Bye, J. Carlin, B. Hooper, J. Morrissey, R. Holzer, J. Kovarik
Bacchus Marsh
B: N. Chester, M. Whittle, Z. Miesen
HB: L. Randall, P. Hoyland, B. Cracknell
C: S. Griffiths, T. Wardell, A. Sweet
HF: A. Porter, Q. Butt, A. Sweet
F: C. McKenzie, E. Tibbles, D. Walker
R: C. Suban, T. Walsh, J. Calvitto
Int: M. McCann, J. Powell, L. Blundell, J. Blundell, L. Pigott, K. Grima
REDAN v. EAST POINT
Redan
B: S. Remington, N. Barker, E. Magann
HB: D. Burnett, X. Curran, T. McGenniss-Destro
C: J. O'Donnell, M. Robinson, M. Coppick
HF: J. Cross, M. Ward, L. Scheele
F: M. Sandford, A. Dind, C. Carter
R: C. Inglis, K. Hayes, K. Linton
Int: J. Everard
East Point
B: J. Watkins, L. Wheeler, M. McCrow
HB: J. McClure, A. Stevenson, J. Gallagher
C: P. Blood, L. Faull, T. Walton
HF: W. Petrowski, B. Fitzpatrick, L. Thornton
F: B. Noonan, E. Whyman, M. Canny
R: J. Kirby, C. Quinlan, C. Raine
Int: J. Tonissen, C. Gallagher, J. Learmonth
BALLARAT v. NORTH BALLARAT CITY
Ballarat
B: D. Hall, A. Gray, J. Leonard
HB: A. Day, W. Johnston, L. Kinnersly
C: B. Wormald, A. Madder, T. Hoyle
HF: Z. Fiegert, J. Nicholls, T. Sutton
F: B. Schmidt, D. Hobbs, L. Hodgetts
R: B. Hobbs, A. McPherson, H. Butler
Int: D. Peck, J. Greville, B. Milikins, K. Harman
Emg: J. Willowhite
North Ballarat City
B: M. Hay, B. Draffin, J. Duffy
HB: J. Lynch, L. Cullinan, B. Holloway
C: M. Johns, N. Olver, M. Lawless
HF: T. Haintz, D. Ashmore, M. Goh
F: L. Simpson, M. Nevett, M. Willian
R: A. Lambert, J. McKinnon, X. Carey
Int: H. Murphy, T. Bourke-Finn, D. Kilpatrick
Emg: M. Fortescue, A. Nigro
SUNBURY v. MELTON
Sunbury
B: P. Barry, A. Gilbertson, S. Lowerson
HB: B. Riley, A. O'Connor, J. Johnson
C: D. Jurczyluc, D. Muir, J. Hannett
HF: C. Hansen, T. Lenaz, B. Morrison
F: R. Sleight, J. Fenner, D. Harrison
R: M. Wright, W. Healy, M. Trimboli
Int: N. Cox, M. Pearce, J. Brien, R. Ritchie
Melton
B: M. Griffin, A. Crone, C. Webber
HB: T. Allen, C. Armstrong, R. Hehir
C: R. Jones, K. Derose, J. Grech
HF: J. Kight, N. Gale, M. Farrar
F: D. Walker, H. Davis, J. Buttigieg
R: J. Taylor, N. Milburn, B. Newman
Int: L. Martin, J. Robertson, B. Merry, C. Cowley
Emg: A. Gibb, B. Griffiths, M. Brockwell
UNDER-18.5
DARLEY v. LAKE WENDOUREE
Darley
B: N. Blade, T. Presnell, D. Lambris
HB: A. Hine, J. McNair, N. Hartfiel
C: J. Cadman, B. Colley, D. Cadman
HF: J. Stephenson, J. Sebastian, C. Sparrow
F: T. Evans, D. Beecham, L. Bakx
R: A. Tanner, J. Bewley, S. Dale
Int: N. Gale, C. Ascough, B. Mugridge
Lake Wendouree
From: S. Canny, M. Butler, S. Fitzgibbon, W. Tickner, S. Morrow, M. Staley, A. Lourey, C. Carr, J. Pekin, C. Brooks, A. McDougall, J. Irvin, B. Gilbert, J. Canny, J. Clark, N. Stewart, M. Jones, C. Harte, J. Tuohy, C. Lloyd, H. Turner, F. Brennan, J. Butler, Z. Earl
MELTON SOUTH v. BACCHUS MARSH
Melton South
From: J. Higgins, A. Ficheroux, R. Frew, B. Rajtmajer, A. Curtis, D. Curtis, J. Spence, L. Ratkowski, Y. Ozagi, J. Lappin, Z. Price, N. Way, J. Geddes, C. Richardson, T. Robertson, J. Frew, J. Eekelschot, N. Gemmell, A. Revell
Bacchus Marsh
B: C. Beckhurst, D. Pettitt, L. Taylor
HB: J. Crawford, J. Fell, J. Homewood
C: L. Timms, X. Jenks, D. Miesen
HF: J. Dickson, J. Burgess, A. Bettio
F: R. Bishop, B. Drew, C. Stone
R: L. Belcher, J. Harrington, R. Porter
Int: J. Vulic, L. Payne, N. Joselin, J. Mayne, M. Mitchell, M. Dickson
REDAN v. EAST POINT
Redan
B: T. Jess, T. O'Keane, J. Jones
HB: S. McDougall, R. Petrascu, T. Godson
C: H. Twaits, Z. Oliver, J. Tyndall
HF: D. Arthur, M. Judd, F. Douglas
F: J. Curnow, S. Hope, J. Penny
R: D. Murphy, Z. Wilson, L. Cain-Sultana,
East Point
B: N. Rieniets, M. Welsh, Z. Gladman
HB: C. Bowden, I. Quick, A. Vallance
C: S. McKeegan, L. Ross, J. Thornton
HF: S. Tipper, A. Morrish, J. Price
F: E. McMasters, A. Lawrence, N. Canny
R: J. Findlay, S. Moore, B. Dodd
Int: D. Strange, A. Constable, V. Topui, L. Payne
BALLARAT v. NORTH BALLARAT CITY
Ballarat
B: T. Nunn, J. Taylor, I. Shearer
HB: S. McCrum, M. Van dyken, J. Crilly
C: N. Woodward, D. Trethowan, R. Bradshaw
HF: D. Bulluss, J. Robertson, M. McGrath
F: B. Davidson, L. Rinaldi, L. Prendergast
R: D. Rumler, N. Luka, B. Pickering
Int: J. Ross, J. Marshall , W. Green, M. Keast, B. Patullo, R. Cox
North Ballarat City
B: F. Toose, R. Wood, H. Mulcahy
HB: R. Polkinghorne, I. Pertzel, E. Tassell
C: R. Ranieri, M. Aikman, C. Patterson
HF: J. Curran, S. Duffy, R. Polkinghorne
F: J. Riding, J. Partington, S. Bowen
R: D. McEldrew, F. Loader, D. Graham
Int: A. Kirby, L. Becker
SUNBURY v. MELTON
Sunbury
B: B. Wilson, L. Goater, J. Pollard-Wright
HB: J. Taylor, T. Werner, J. Fenton
C: C. Gills, I. Smithwick, R. Eales
HF: M. Mott, L. Tarczon, C. Brand
F: L. Healy, L. Muir, J. Oliaro
R: M. Eldridge, D. Caruana, J. Mitchell
Int: D. Mundy, Z. Charville, J. Lampard, D. Bygate
Melton
B: J. McCartney, B. Martin, L. Webber
HB: B. MacDonald, A. Robinson, K. Rodgers
C: T. Peters, T. Ferri, J. Cooper
HF: J. Newton, J. Armstrong, H. Wilde
F: M. Wilde, T. Simpson, J. Parsons
R: B. Mawson, C. Jones, J. Whitehand
Int: A. Angok , J. Littler
CENTRAL HIGHLANDS FL
SENIORS
BUNINYONG v. WAUBRA
Buninyong
B: A. Bomitali, L. Baker, B. Guest
HB: C. Wills, J. Robertson, J. Morgan
C: F. Russell, N. Gilbert, J. Rodgers
HF: J. Romeril, J. Dunne, T. Brayshaw
F: J. Renga, I. Baker, S. Cooper
R: L. Rigby, S. Russell, J. Coxall
Int: L. Burbidge, M. Turner, N. Shell, S. Van Meel
In: J. Morgan, L. Burbidge
Out: M. McKenzie, D. Pelchen
Waubra
B: A. McPherson, N. Moran, B. Wilson
HB: M. Dawson, J. Petrie, J. Crawford
C: W. Corbett, T. Nash, L. Simpson
HF: A. Wettenhall, D. Robertson, A. Murphy
F: T. Parsons, J. Kinna, W. Booth
R: G. Lukich, J. Lukich, G. Coleman
Int: D. Payne, N. Dinsdale, B. McDonald, J. Crabtree
Emg: D. Jenkins
In: A. Murphy, G. Lukich, J. Crabtree
Out: J. Sardo, B. Douglass, Z. Kennedy
GORDON v. ROKEWOOD-CORINDHAP
Gordon
B: T. Burns, M. Gunnell, G. Clifford
HB: T. Wason, J. Evans, B. Hallam
C: Z. Ryan, T. Murphy, M. Anderson
HF: J. Toohey, J. Murphy, S. Nicholson
F: M. Raworth, G. Walker, M. Hayes
R: B. Sutcliffe, E. Crackel, J. Clampit
Int: Z. White, R. Williams, M. Spezza
In: Z. White, J. Murphy
Out: L. Gunnell, C. Myers
Rokewood-Corindhap
B: B. Berlund, J. Willey, P. Wells
HB: M. Rainsford, J. O'Neil, B. Harris
C: L. Baker, D. Delaney, L. Philp
HF: B. Ferguson, B. Allison, T. Mookhoek
F: J. Carr, M. McLaughlin, L. Platt
R: B. Reese, S. Dillon, T. McLaughlin
Int: L. Gillard, R. La Haye, J. La Haye, T. Fagg
In: J. La Haye, L. Gillard, R. La Haye, P. Wells
Out: S. Chapman, J. Grant, Z. Priddle, P. Dillon
BUNGAREE v. SKIPTON
Bungaree
B: C. Robertson, M. Harrington, J. Oostendorp
HB: J. Linke, M. Geary, S. Ryan
C: J. Butler, J. Murphy, A. Milroy
HF: L. Billington, O. Hayes, J. Walter
F: L. Mirtschin, D. Murphy, S. Mann
R: D. Benson, J. Mahar, M. Sheridan
Int: S. Clifton, G. Trevenen, C. Cowan, A. Browning
In: L. Mirtschin, C. Cowan
Out: S. Hammond, B. Willian
Skipton
B: B. Thompson, A. Fay, D. Zinn
HB: T. Huglin, X. Lourey, J. Draffin
C: S. Lehmann, M. Hoare, S. Dunn
HF: K. Dubbeldam, M. Young, A. Romey
F: J. Hassan, C. Townrow, J. Peeters
R: H. Young, L. Stranks, A. Mason
Int: R. Uwland, A. Pitson, J. Welsh, T. Robertson
In: D. Zinn, K. Dubbeldam, H. Young, M. Hoare, J. Peeters
Out: D. Meerman, J. Robson, W. Fay, B. Uwland, R. Henricksen
DAYLESFORD v. CRESWICK
Daylesford
B: S. Eyles, J. Evans, T. Powell
HB: Z. Tisdale, J. Clough, J. Nulty
C: S. Black, T. Hughes, E. Nettleton
HF: W. Austin, M. Risstrom, X. Walsh
F: M. Brown, S. Winnard, J. Browne
R: W. Giacometti , J. Cummings, C. O'Brien
Int: J. Botheras, E. Cooper, T. Whitburn, P. Jenkin
In: J. Browne
Out: D. Muscat
Creswick
B: P. Phillips, T. Randall, R. Pompe
HB: P. Taranto, M. Miller, M. Arnold
C: R. Cummins, A. Hepworth, J. Mitchell
HF: J. Berry, C. Robinson, L. Blake
F: A. Sedgwick, R. Knowles, C. Mann
R: T. Walmsley, B. Antonio, D. Mann
Int: J. Arnold, T. Rieniets, L. Walker, B. Castleman
In: R. Pompe, B. Castleman, L. Walker
Out: M. Gervasoni, B. Jennings, A. Lovel
NEWLYN v. CARNGHAM-LINTON
Newlyn
B: L. Fishwick, D. Hammond, M. Cosgrave
HB: L. Gill, B. Huggett , A. Sewell
C: W. Carter, M. Sewell, J. Milne
HF: D. Fishwick, D. Lourey, J. Willmott
F: D. Mahony, C. Eastwell, P. Parr
R: J. Fryar, L. Prendergast, D. Wehrung
Int: J. Slater, L. Shaw, D. Eastwell, L. Opie
In: J. Slater, B. Huggett , L. Opie
Out: S. Clifton, D. Wrigley, C. Prendergast
Carngham-Linton
B: J. Coutts, J. Stalker, T. Sarah
HB: B. Doolan, J. O'Brien, J. Nichols
C: J. Dawson, B. Ketchen, J. O'Brien
HF: L. Isbister, L. Parker, J. Pring
F: D. O'Brien, R. Waters, R. Nunn
R: J. Hughes, W. Bruty, Z. Mawson
Int: E. Stalker, H. Peoples, D. Pearson, P. Granger
In: J. O'Brien, J. Pring
Out: T. Clarke, M. Richardson
LEARMONTH v. CLUNES
Learmonth
B: N. Martin, E. Sinnott, S. Rogan
HB: C. Dickson, Z. Tunbridge, K. Mackay
C: B. Campbell, D. Page, M. Zelencich
HF: J. O'Donnell, T. Martin, N. Willox
F: A. Zelencich, T. Curran, W. Hoye
R: J. Hutchison, J. Rae, B. Powell
Int: H. McKee, N. Ross, J. Treweek, J. Rich
In: H. McKee
Out: V. White
Clunes
B: J. Thomas, C. Newton, J. Yole
HB: L. Wrigley, B. Newton, L. Newton
C: C. Hatfield, J. Thompson , K. Thompson
HF: M. Wrigley, M. Newton, J. Baird
F: A. Anderson, N. Clarke, A. Thompson
R: L. Horniblow, L. Hull, R. Thompson
Int: J. Nevill, N. Hogan, A. Pickering, B. Welsh
BALLAN v. HEPBURN
Ballan
B: D. Galea, A. Bongart, T. Batten
HB: M. Donaldson, M. Rollo, A. Mullane
C: C. Sharp, H. Bongart, S. Hitchings
HF: B. Thomas, J. Wilkie, M. Snaith
F: S. Sher, B. Richie, D. Trickey
R: T. Laurie, J. McNamara, D. Tanti
Int (from): T. Alkemade, H. Thompson, Z. Boland, R. Bongart, L. Snaith
Emg: L. Conlan
In: T. Laurie, D. Trickey, D. Tanti
Out: C. Brown, P. Graham
Hepburn
B: J. Grant, S. Wood, T. Wills
HB: S. Asa Leausa, F. Anscombe, A. Ware
C: M. McKay, K. Cummings, N. Johns
HF: I. Grant, R. Jenkins, B. Johns
F: J. Rodgers, J. Hogan, T. Wright
R: T. Godsell, D. Rees, B. McKay
Int (from): J. Peake, H. Rodgers, L. O'Halloran, J. Malone, J. Barnes, N. Rodgers
In: N. Rodgers, N. Johns, J. Barnes
Out: Z. Hansford
DUNNSTOWN v. BEAUFORT
Dunnstown
B: J. Brown, W. Short, J. Williams
HB: B. Leonard, K. Andrews, R. Adams
C: M. Archer, N. English, M. Henderson
HF: J. Radlof, J. Stefani, T. Collins
F: T. Stubbs, L. Poulter, P. McGettigan
R: R. Rattley, S. Jenkins, D. Harbour
Int: R. Dyer, B. Collins, M. Auchettl, A. Toan
In: K. Andrews, B. Collins, M. Auchettl
Out: A. Thompson, M. Bulluss, H. McKimmie
Beaufort
B: L. Cox, B. Howard, L. Ward
HB: M. Jenkins, D. Day, T. Stapleton
C: J. Duke, M. Foster, B. Hayes
HF: R. Sangster, T. Haase, A. Petrie
F: J. Mason, S. Howard, T. Le Lievre
R: J. Garvey, D. Venditti, N. Sullivan
Int: A. Beer, J. Slater, J. Orr, Z. Thompson
In: A. Beer, J. Slater
Out: L. Marshall, J. McDermott
RESERVES
BUNINYONG v. WAUBRA
Buninyong
B: J. Finley, B. Netherway, D. Dickson
HB: G. Younger, A. Hart, M. Hovey
C: D. Connor, L. Dean, H. Givvens
HF: N. Miller, A. Scott, E. Simpson
F: T. Goss, J. Hart, B. Leskosek
R: D. Westblade, T. Dittloff, M. Hartigan
Int: P. Benn, J. Harris, D. Chant
Waubra
From: D. Matthews, R. Murphy, J. Kane, W. Tol, N. Lilley, T. Metcalfe,
R. Lorenzen, T. Severino, T. Russell, C. Smith, L. McLeod, W. Coutts,
J. Simpson, J. Martin, A. Murphy, L. Cashin, K. Burnside, M. Molloy,
C. Molloy, B. Guinea, N. Waterson, T. Hunt
GORDON v. ROKEWOOD-CORINDHAP
Gordon
B: N. Smerdon, M. Kersley, P. Monaghan
HB: N. Hicks, D. Kersley, T. Mackley
C: D. McGuigan, B. Turton, S. Tysoe
HF: T. Finlay, J. Maher, M. Uebergang
F: M. Bray, L. Carey, A. Ludbrook
R: D. Carey, Z. Welsford, D. Callanan
Rokewood-Corindhap
B: A. Heald, M. Tanis, T. Mellington
HB: T. Weightman, D. Johnstone, A. Rizzoli
C: J. Hayes, P. Smith, C. Anderson
HF: M. Prokopiwskyi, B. Rogers, D. McAuliffe
F: J. Walker, J. Hutchins, J. Richardson
R: T. Quarrell, J. McAuliffe, T. Griffith
Int: J. Banks, T. Anwyl, M. Johnston, C. Banks
BUNGAREE v. SKIPTON
Bungaree
B: S. Hammond, L. Chivers, D. Cousens
HB: S. O'Loughlin, I. Miller, L. Prendergast
C: S. Mewett, C. Martin, H. Russell
HF: L. Hanrahan, J. Crone, J. Dummett
F: H. Cousens, S. Roberts, J. Rix
R: D. Maher, N. Strachan, D. Kelly
Int: S. Miller, T. McCarthy, L. Hastie, A. Richardson
Skipton
B: A. Bedggood, W. Fay, L. Parker
HB: A. McLean, J. Kirkpatrick, T. Bertalli
C: J. Drinkwater, C. Lodge, J. McPhan
HF: K. Ponder, R. Henricksen, S. Robson
F: J. Grist, D. Hopkinson, D. Meerman
R: T. Gawne, L. Wilkie, J. Robson
Int: B. Sanders, N. Elford, M. McPhan
Emg: B. Fernando, B. Mellington, J. Pyke, J. Sandlant
DAYLESFORD v. CRESWICK
Daylesford
From: L. Adams, D. Duler, T. Whitburn, B. Horne, B. Marshall, C. Elderdield,
J. Adams, B. Dyson, Z. Petkovic, M. Pasahidis, L. Campbell, D. Ryan,
I. Medina, S. Marshall, R. Holmes, E. Cooper, J. Griffiths, P. Helper,
S. Winduss, R. Rodgers, A. Brereton, S. Botheras, C. Adams, T. Hall
Creswick
From: G. Van Oostveen, T. Baker, I. Kern, W. McNabb, R. Antonio, A. Tofant, M. Griffin, S. Hughes, D. Grinham, T. Spenceley, L. Bosworth, S. Burns, B. Hagen, T. Jankovic, B. Jennings, R. Pearson, B. Williams, J. Dalli, M. Gervasoni, C. Antonio, A. Lovel, R. Dean
NEWLYN v. CARNGHAM-LINTON
Newlyn
B: P. Martin, A. McKay, L. Cleary
HB: D. Tabakovic, J. Sullivan, B. Slater
C: J. Cassells, J. Eastwell, J. Barker
HF: K. Bruhn, S. Cawthan, A. Galea
F: J. Stevenson, M. Dodds, D. Wrigley
R: S. Robinson, N. David, B. Wills
Int: T. May, J. Dwyer
Carngham-Linton
B: J. Richardson, L. Hanson, D. Gillingham
HB: J. White, J. Dawson, S. Cosgriff
C: C. Hannah, J. Cahill, J. Mason
HF: M. Grigsby, H. Budds, B. Pring
F: A. Mclean, A. Braeckmans, B. Newell
R: M. Lange, J. Szabo, J. McErvale
Int: C. Scott, C. May, D. Critchley
LEARMONTH v. CLUNES
Learmonth
B: T. Owen, L. Karslake, M. Treweek
HB: A. Kent, L. Tyndall, B. Tyndall
C: T. Reyner, J. Mayall, B. Connor
HF: P. Rogan, D. Box, J. Duffy
F: B. Broughton, N. Gudgeon, A. Broughton
R: M. Beaumont, B. Knowles, B. McEwin
Int (from): G. Tyndall, D. Wright, W. Veldhuis, J. Belleville, M. McKinnon
Clunes
From: G. Handley, L. Fudge , P. Williams, C. McMickan, R. Martin, L. Coleman,
K. Thomas, M. Smith, L. Davidson, M. Shelton, C. Featherston, A. Stinchcombe,
J. Watson, N. Middelkoop, B. Wrigley, C. Garth, E. Downs, D. Davies,
W. Parker, L. Madden, J. Whiting, J. Hill, A. Kenna, N. Duggan,
T. Johnston, P. Coon
BALLAN v. HEPBURN
Ballan
From: J. Bongart, B. Bould, A. Harris, N. Kettle, J. Gibbs, M. Currie,
M. Darley, D. Darley, R. Watts, D. Bell, W. Burrows, C. Brown,
S. Cooney, T. Addison, T. McGregor, M. Phillips, J. Byrnes, L. Conlan,
J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey
Hepburn
B: C. Pedley, S. Jackson, M. Johns
HB: J. Barnes, L. Grills, D. Chapman
C: P. Sewell, M. Layfield, A. Raak
HF: R. Olver, A. Ferrier, T. Nissen
F: L. Luck-Taylor, S. Carman, M. Chapman
R: T. Buby, I. Bowker, C. Ferrier
Int: H. McGregor, M. Piper, G. Gianni, J. Nevill
DUNNSTOWN v. BEAUFORT
Dunnstown
B: C. Murphy, J. Keating, N. Hobbs
HB: K. Mullane, X. Jones, I. Keating
C: T. Giles, B. Sinclair, K. Neville
HF: L. Spratling, P. White, D. Simpkin
F: C. Ronan, J. Murphy, L. Guiao
R: H. Marquand, B. Duffy, J. Leoncini
Int (from): D. Ross, R. Vaughan, N. DeJong, P. Begbie, W. Jones, S. Glenane
Beaufort
B: M. Williams, B. Lofts, T. Cameron
HB: K. Dern, D. Edwards, N. Trengove
C: B. Sternberg, D. O'Kelly, Z. Leckie
HF: B. Turner, S. Broadbent, R. Orr
F: J. Chester, J. Slater, K. Orr
R: T. Mc Gregor, D. Wallace, J. Blackburn
Int: A. George, J. Franc, J. Brookes, M. Ryan
Emg: O. Pescott, J. Watkins
SMYTHESDALE v. SPRINGBANK
Smythesdale
B: B. Walker, D. Walker, J. Rose
HB: J. Troon, J. Szabo, M. Fisher
C: M. Strong, T. Sammut, C. Brook
HF: P. Porter, B. Dunbar, B. Lindsay
F: J. Gilbert, C. Stewart, A. Baker
R: S. Vlahek, A. Taylor, M. York
Int: N. Cooper, S. Frys, N. Brewer, J. Foley
Springbank
B: R. Malone, J. Kennedy, K. Maher
HB: B. Curran, C. Vaughan, J. White
C: J. Waller, J. Mahar, D. Haintz
HF: J. Kennedy, D. Kearney, B. Maher
F: T. Toohey, A. Murphy, T. Maher
R: R. Brown, A. Rix, B. O'Neil
Int: P. Ingle, L. Simpson, T. Rix, J. Amendola