BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
BALLARAT v SEBASTOPOL
Ballarat
B: S. Hutchinson, M. Bishop, T. Sutton
HB: P. Antonio, J. Leonard, L. Wynd
C: J. Antonio, P. Vivian, A. Stepnell
HF: M. Martin, M. Bowman, C. Prendergast
F: J. Sutherland, M. Powling, A. Gray
R: B. Van de Heuvel, K. Mellington, W. Garner
Int: J. Ford, S. James, B. Fraser, N. Garner
Emg: J. Nicholls, M. McGrath, Z. Fiegert
In: J. Ford, L. Wynd, J. Sutherland
Out: D. Kennedy J. Nicholls, Z. Fiegert
Sebastopol
B: B. Trew, T. Petersen, C. Jeffrey
HB: T. Lockyer, J. McNab, B. Goodes
C: B. Hutt, L. Cassidy, M. Austin
HF: T. Hutt, D. Widgery, B. Weightman
F: S. Butler, N. Hausler, M. Powell
R: J. Richards, R. Noether, J. Keeble
Int: J. Wilkinson, J. Morgan, J. Harvey, M. Cain
Emg: T. Holmes, D. Furness, T. Currie
In: M. Austin, B. Goodes, M. Cain
Out: J. Lovett, D. Furness. H. Everett
LAKE WENDOUREE v DARLEY
Lake Wendouree
B: O. Yeung, L. O'Connell, W. Henderson
HB: C. Hepworth, A. Armstrong, S. Clifton
C: N. Nash, T. Malone, A. Kirby
HF: A. Simpson, L. Hepworth, B. Taylor
F: J. O'Connell, J. Elkington, N. Pring
R: T. McKechnie, S. Willmott, B. Edwards
Int: T. Littore, C. McKay, A. Gillett, K. Raven
Emg: X. Schuurs, S. Hepworth
In: N. Pring
Out: T. Nijam
Darley
B: C. Cullen, K. Forde, S. Page
HB: J. Zeestraten, A. Azzopardi, D. Robson
C: L. Delahey, S. Kennedy, T. Evans
HF: J. Carrick, M. Hanson, R. Ellis
F: J. Spiteri, H. Inglis, J. Edwards
R: D. Leonard, J. Ancrum, L. Baker
Int: L. Herring, A. Kur, J. Pattison, J. Dodemaide
Emg: B. Colley, M. Young, T. Stone, J. Bewley
In: A. Kur
Out: S. McDonald
MELTON SOUTH v MELTON
Melton South
B: M. Sullivan, C. Searle, L. Watkins
HB: J. Charge, D. Conway, M. Smith-Bye
C: F. Ray, M. Lynch, B. Sullivan
HF: J. Thornton Gielen, R. Miles, M. Notman
F: M. Golby, D. Clarke, R. Holzer
R: B. Sortino, D. Houghton, B. Sullivan
Int: D. Sharp, D. Vasjuta, N. Reardon, J. Mepstead
Emg: W. Thornton-Gielen, J. Krojs, S. Hurst, J. Vincent
In: R. Holzer, D. Vasjuta, N. Reardon, D. Conway, D. Houghton
Out: S. Humphries, A. Clarke, J. Watkins, W. Thornton-Gielen, S. Hurst
Melton
B: J. Cotter, R. Carter, D. Walker
HB: L. Heaney, B. McIntyre, L. Hickey
C: B. Crofts, M. Denham, R. Walker
HF: B. Souter, M. Orr, N. Gale
F: C. Griffiths, D. Haby, B. Kight
R: B. Archard, T. Button, R. Davis
Int: J. Hickey, L. Walker, L. Ericson, B. Kennedy
Emg: H. Davis, K. Derose, J. McGregor, K. Wilson, J. May
In: B. Kennedy
Out: L. Carter
NORTH BALLARAT CITY v BACCHUS MARSH
North Ballarat City
B: B. Simpson , R. Hobbs, K. George
HB: S. Bromley-Lynch, S. Dunstan, C. Perks
C: O. Nash, D. Jones, S. Willian
HF: C. Jenkins, M. Johns, M. Gilbert
F: T. Bromley-Lynch, W. Young, M. Giddings
R: H. Loader, T. Speirs, S. Mc Cartin
Int: N. Dunstan, J. Bromley-Lynch, J. Cusack, T. George
Emg: S. Scally, F. Loader, B. Leonard, M. Goh
In: M. Johns, S. Bromley-Lynch, J. Bromley-Lynch, M. Giddings
Out: D. Graham, J. Riding, S. Scally, B. Leonard
Bacchus Marsh
B: L. Phyland, D. Velden, L. Blundell
HB: M. Chisari, T. Angwin, L. Mullen
C: A. Del Papa, T. Shea, H. Coulton
HF: B. Speight, J. Owen, D. Bishop
F: R. Stuhldreier, A. Willitts, D. Phyland
R: D. Burton, H. King, J. Chisari
Int: N. Stuhldreier, D. Foley, B. Griffiths, J. Dickson
Emg: J. Trowsdale
In: J. Dickson
Out: J. Trowsdale
REDAN v SUNBURY
Redan
B: D. Chester, P. Britt, J. Giampaolo
HB: N. Barker, W. Madden, K. Linton
C: P. Fitzgibbon, L. Hoy, B. Schiltz
HF: L. McLean, B. Smyth, M. Coon
F: B. Thomson, D. Colbert, B. Peace
R: O. Stephenson, N. Horbury, G. Bell
Int: J. Toulmin, S. Carr, D. Mathews, D. Okely
Emg: M. Judd, A. Harvey, H. Edwards, Z. Jenkins
In: M. Coon, D. Colbert, D. Okely, S. Carr
Out: A. Gercovich, S. Kyatt, T. Watson, A. Harvey
Sunbury
B: D. Sanderson, J. Fenner, B. Mundy
HB: A. Duhau, L. Goater, R. Wood
C: D. Landt, L. Berry, T. Werner
HF: W. Healy, P. MacDonough, N. Bridgland
F: B. Guthrie, G. Valles, J. Landt
R: J. Eales, G. Hay, A. Magin
Int: T. Lenaz, N. Doyle, J. Hannett, C. Hansen
Emg: D. Jurczyluc, J. Mitchell, T. Stead, J. Bygate, J. Johnson
In: G. Valles, B. Mundy
Out: R. Allen, T. Stead
RESERVES
BALLARAT v SEBASTOPOL
Ballarat
B: L. Kinnersly, J. Wall, J. Greville
HB: S. McCrum, D. Hobbs, A. Madder
C: K. Swan, B. Hobbs, Z. Fiegert
HF: M. McGrath, C. Egan, J. Crilly
F: J. Marshall , T. Conroy, J. Blackburn
R: J. Nicholls, T. Constable, L. Hodgetts
Int: D. Peck, B. Wormald, B. Milikins, D. Hickey
Emg: J. Brooks
Sebastopol
B: N. Doonan, A. Young, M. Ringin
HB: D. Furness, S. Wilkinson, R. Henderson
C: A. Wallis, M. Jolly, D. Williamson
HF: T. Holmes, J. Onley, J. Gercovich
F: A. Smith, T. Stewart, L. Hind
R: B. Stevens, S. Henry, T. Currie
Int: G. Snowden, L. Parker, L. Noether, D. Cuthbertson
LAKE WENDOUREE v DARLEY
Lake Wendouree
B: S. Carey, M. Madden, H. Robertson
HB: S. Peeters, A. Mc Cafferty, M. Edwards
C: X. Schuurs, N. Clifton, T. Mc Kay
HF: N. Fraser, J. McLean, J. Driscoll
F: M. Robertson, A. Clifton, S. Hepworth
R: L. Edwards, T. Salau, D. Mahony
Int: M. Britt, J. Wren, L. Wood, A. Parrot
Darley
B: L. Vassallo, J. Wells, D. Peacock
HB: M. Engstrom, S. Holt, B. Spiteri
C: B. Holt, D. O'Brien, J. Beecham
HF: D. Locke, K. Fenton, M. Horan
F: C. Toner, D. Locke, Z. Dix
R: T. Stephenson, K. Doyle, L. Cahill
Int: J. Barnes, R. Gundry, B. Hughes
MELTON SOUTH v MELTON
Melton South
B: P. Unsworth, H. Fleetwood, R. Souter
HB: J. Ficheroux, J. White, A. Leggett
C: J. Morrissey, B. Notman, J. Kovarik
HF: J. Smoors, J. Madafferi, J. Vincent
F: C. Charge, B. Wood, L. Notman
R: M. Dransman, R. Sutherland , J. Geddes
Int: F. Spanner, R. Frew, J. Krojs, F. Holzer
Melton
B: H. Davis, A. Mc Intyre, M. Beck
HB: M. Griffin, K. Wilson, J. McGregor
C: R. Jones, K. Derose, J. Grech
HF: T. Grech, J. May, B. Merry
F: M. Huckstepp, L. Martin, A. Crone
R: J. Taylor, J. Rawlings, B. Newman
Int: J. Robertson, M. Rawlings, M. Farrar, M. Lister
NORTH BALLARAT CITY v BACCHUS MARSH
North Ballarat City
B: M. Skontra, L. Simpson, M. Hay
HB: T. McPhan, L. Cullinan, T. Turley
C: S. Scally, N. Olver, B. Draffin
HF: T. Haintz, J. Sclanders, M. Goh
F: B. Leonard, M. Nevett, M. Willian
R: A. Lambert, J. Lynch, X. Carey
Int: M. Fortescue, M. Lawless, J. McKinnon, C. Metcalfe
Emg: D. Kilpatrick
Bacchus Marsh
B: N. Chester, T. Delahey, Z. Miesen
HB: B. Cracknell, Q. Butt, P. Hoyland
C: J. Trowsdale, S. Griffiths, K. Dickson
HF: C. McKenzie, J. Powell, A. Porter
F: J. Calvitto, E. Tibbles, A. Sweet
R: C. Suban, M. Whittle, M. Sutherland
Int: S. Lafranchi, J. Bolton, L. Noonan, D. Prozzo
Emg: T. Walsh, D. Walker
REDAN v SUNBURY
Redan
B: S. Remington, J. Baker, D. Burnett
HB: J. Johnston , A. Gercovich, Z. Jenkins
C: A. Harvey, H. Edwards, M. Bourke
HF: M. Sandford, J. Cross, L. Scheele
F: C. Bourke, A. Dind, T. McGenniss-Destro
R: C. Inglis, M. Robinson, K. Hayes
Int: L. Williams
Sunbury
B: P. Barry, A. Gilbertson, J. Williams
HB: B. Riley, J. Muir, A. Prescott
C: D. Jurczyluc, B. Baker, J. Johnson
HF: T. Stead, A. O'Connor, J. Attard
F: J. Pitts, R. Sleight, B. Pink
R: D. Nutt, D. Harrison, B. Ferrari
Int: J. Pollard-Wright, J. Brien, J. Lanyon
UNDER-18.5
LAKE WENDOUREE v DARLEY
Lake Wendouree
B: J. Irvin, A. McDougall, J. Canny
HB: S. Fitzgibbon, H. Turner, J. Butler
C: M. Phillips, R. Emerson-Jones, S. Morrow
HF: W. Tickner, A. Lourey, J. Tuohy
F: S. Canny, F. Brennan, C. Brooks
R: C. Harte, M. Jones, C. Lloyd
Int: M. Staley, J. Pekin, B. Gilbert
Darley
B: D. Lambris, D. Beecham, J. McNair
HB: J. Stephenson, J. Pope, T. Presnell
C: S. Dale, J. Cadman, M. Ward
HF: N. Hartfiel, J. Bewley, B. Galea
F: C. Ascough, N. Reynolds, D. Cadman
R: A. Tanner, B. Colley, N. Gale
Int: N. Blade, A. Zivave, T. Evans
MELTON SOUTH v MELTON
Melton South
B: F. Spanner, J. Eekelschot, J. Spence
HB: A. Curtis, J. Frew, Z. Price
C: R. Frew, D. Curtis, T. Robertson
HF: B. Souter, L. Ratkowski, N. Gemmell
F: L. Mau, J. Higgins, T. Laalua
R: C. Margrain, M. Maguang, J. Geddes
Int: A. Ficheroux
Melton
B: E. Trethowan, B. Martin, C. Jones
HB: K. Rodgers, T. Simpson, H. Hanley
C: M. Wilde, H. Wilde, T. Ferri
HF: J. Armstrong, J. Parsons, J. Newton
F: L. Webber, A. Robinson, M. Scoble
R: B. Mawson, J. Whitehand, J. Syme
Int: B. MacDonald, J. Littler, M. Grech, T. Peters
Emg: A. Angok
NORTH BALLARAT CITY v BACCHUS MARSH
North Ballarat City
B: F. Loader, R. Wood, H. Mulcahy
HB: J. Curran, I. Pertzel, A. Kirby
C: R. Ranieri, J. Riding,
HF: J. Curran, F. Toose, J. Partington
F: R. Polkinghorne, S. Bowen, L. Becker
R: S. Duffy, D. Graham, J. Simpson
Bacchus Marsh
B: L. Payne, J. Fell, M. Mitchell
HB: T. Sutherland, D. Pettitt, A. Bettio
C: D. Miesen, X. Jenks, R. Porter
HF: J. Crawford, J. Burgess, J. Mayne
F: J. Homewood, M. Dickson, M. Griffiths
R: B. Drew, C. Stone, L. Timms
Int: M. Cousins, T. Ovenden, J. Parente
REDAN v SUNBURY
Redan
B: O. Davidson, E. Tebble, T. Jess
HB: S. McDougall, M. Judd, F. Douglas
C: H. Twaits, R. Petrascu, Z. Oliver
HF: Z. Forbes, D. Murphy, T. O'Keane
F: D. Arthur, J. Tyndall, S. Kyatt
R: T. Godson, L. Phillips, Z. Wilson
Int: P. Stephenson, S. Hope, J. Jones, H. Britt, J. Penny
Sunbury
B: B. Wilson, J. Dillon, J. Taylor
HB: R. Eales, J. Fenton, M. Anderson
C: C. Gills, D. Bygate, M. Mott
HF: D. Caruana, C. Pitts, C. Brand
F: L. Healy, C. Lamb, J. Bygate
R: M. Eldridge, J. Oliaro, I. Smithwick
Int: D. Mundy, Z. Charville, J. Muir, J. Stubbs
CENTRAL HIGHLANDS FOOTBALL LEAGUE
SENIORS
BUNINYONG v. NEWLYN
Buninyong
B: M. Turner, L. Baker, N. Shell
HB: B. Guest, J. Robertson, J. Morgan
C: J. Renga, S. Russell, J. Rodgers
HF: J. Romeril, I. Baker, T. Brayshaw
F: D. Micallef, S. Cooper, F. Hunt
R: A. Ebery, N. Gilbert, J. Coxall
Int: L. Burbidge, A. Bomitali, S. Turner, S. Van Meel
In: J. Morgan, S. Turner
Out: D. Donelly, F. Russell
Newlyn
B: W. Carter, D. Hammond, M. Cosgrave
HB: L. Gill, C. Edwards, J. Willmott
C: J. Milne, M. Sewell, L. Opie
HF: D. Mahony, D. Lourey, C. Prendergast
F: D. Fishwick, P. Parr, D. Wehrung
R: J. Fryar, S. Clifton, L. Prendergast
Int: J. Slater, B. Slater, D. Wrigley, L. Shaw
In: L. Shaw, L. Prendergast, D. Wrigley, C. Prendergast, D. Hammond, L. Opie
Out: M. Bowden, R. Wynd, C. Eastwell, D. McLachlan, J. Cassells, L. Campana
GORDON v. DAYLESFORD
Gordon
B: B. Hallam, M. Gunnell, L. Gunnell
HB: T. Wason, J. Evans, G. Clifford
C: Z. Ryan, C. Myers, J. Toohey
HF: M. Anderson, A. Toohey, J. Clampit
F: J. Maher, B. Sutcliffe, M. Spezza
R: Z. May, M. Hoy, E. Crackel
Int: J. Murphy, T. Murphy, S. Nicholson, M. Nolan
Emg: M. Raworth
In: C. Myers, J. Evans
Out: A. Watts, M. Raworth
Daylesford
B: R. Holmes, J. Evans, T. Powell
HB: T. Hughes, Z. Tisdale, W. Austin
C: J. Cummings, E. Nettleton, R. Rodgers
HF: L. Hallett, J. Clough, S. Black
F: T. Gurkin, D. Muscat, S. Walsh
R: S. Winnard, J. Cowan, X. Walsh
Int: W. Giacometti , E. Cooper, W. Hughes, M. Risstrom
In: M. Risstrom
Out: S. Eyles
SPRINGBANK v. BUNGAREE
Springbank
B: S. Donegan, K. Kennedy, J. Mahar
HB: S. Cue, F. Donegan, S. Quinlan
C: B. Beasley, J. Maher, J. Wall
HF: J. Simpson, M. Searl, W. Driscoll
F: M. Lakey, P. O'Shea, T. Toohey
R: B. Freeman, K. Maher, C. Graham
Int: D. Wall, M. Darby, J. Waller, L. Mahar
Emg: J. White
In: B. Beasley, S. Donegan, C. Graham, S. Quinlan, M. Searl, J. Mahar
Out: B. Maher, B. O'Neil, J. Kennedy, D. Haintz, T. Knowles
Bungaree
From: C. Morgan, M. Sheridan, L. Billington, J. Butler, S. Mann, J. Trevenen,
L. Prendergast, B. Willian, D. Murphy, M. Geary, C. Robertson, J. Mahar,
C. Cowan, A. Murphy, A. Milroy, R. Waight, S. Finlayson, A. Browning,
S. Ryan, C. Jackson, D. Benson, M. Harrington
In: S. Ryan, C. Cowan
Out: S. Mewett, D. Maher
BALLAN v. LEARMONTH
Ballan
B: L. Conlan, A. Bongart, J. McNamara
HB: B. Thomas, M. Rollo, L. Snaith
C: J. Wilkie, H. Bongart, R. Bongart
HF: S. Sher, B. Richie, T. Batten
F: M. Snaith, J. Gibbs, D. Trickey
R: P. Graham, D. Tanti, A. Mullane
Int: H. Thompson, M. Currie, D. Galea, C. Brown
Emg: C. Sharp, J. Bongart
In: S. Sher, M. Snaith, D. Trickey, C. Brown
Out: J. Bongart, T. Laurie, S. Hitchings, T. Addison
Learmonth
B: E. Sinnott, Z. Tunbridge, J. Rich
HB: C. Dickson, T. Martin, N. Martin
C: O. Ross, B. Powell, M. Zelencich
HF: J. O'Donnell, J. Treweek, W. Hoye
F: A. Zelencich, T. Curran, S. Whiting
R: V. White, J. Rae, D. Page
Int: M. Jackson, D. Robinson, A. Broughton, K. Mackay
In: B. Powell, S. Whiting, K. Mackay, M. Jackson, D. Robinson
Out: N. Ross, S. Rogan, J. Hutchison, M. Beaumont, J. Ford
BEAUFORT v. CLUNES
Beaufort
B: L. Cox, D. Day, L. Ward
HB: D. Sangster, B. Howard, L. Pfeifer
C: R. Sangster, A. Beer, Z. Leckie
HF: T. Haase, L. Marshall, T. Stapleton
F: N. Sullivan, S. Howard, J. Duke
R: J. McDermott, M. Jenkins, A. Petrie
Int: D. Wallace, J. Chester, J. Watkins, C. Bade
Emg: A. Coleman, J. Orr, T. Le Lievre
In: J. McDermott, A. Petrie
Out: T. McGregor, J. Orr
Clunes
B: A. Anderson, C. Newton, L. Horniblow
HB: L. Wrigley, M. Newton, L. Newton
C: A. Pickering, J. Thompson , K. Thompson
HF: L. Davidson, N. Clarke, T. Muir
F: J. Baird, D. Davies, A. Thompson
R: M. Wrigley, R. Thompson, L. Hull
Int: C. McMickan, M. Smith, N. Hogan, J. Yole
In: N. Hogan, A. Pickering, T. Muir
Out: J. Thomas, K. Harrison, C. Featherston, C. Hatfield
HEPBURN v. CARNGHAM-LINTON
Hepburn
B: T. Wills, A. Ware, J. Clarke
HB: J. Grant, F. Anscombe, R. Jenkins
C: L. O'Halloran, D. Rees, B. Johns
HF: J. Malone, Z. Hansford, T. Wright
F: J. Rodgers, S. Wood, K. Cummings
R: T. Godsell, B. McKay, D. O'Halloran
Int: J. Barnes, J. Hogan, H. Rodgers, A. Ferrier
In: J. Hogan, A. Ferrier
Out: M. Mc Kay, M. Eastman
Carngham-Linton
B: J. Coutts, T. Clarke, T. Sarah
HB: L. Parker, J. O'Brien, J. Nichols
C: B. Lewis, B. Ketchen, J. Benfield
HF: E. Stalker, R. Waters, W. Bruty
F: Z. Mawson, M. Richardson, J. Pring
R: J. Stalker, L. Isbister, J. Dawson
Int: M. Grigsby, D. Lesock, H. Peoples, M. Spratling
In: D. Lesock, M. Spratling, J. Benfield
Out: D. O'Brien, J. McErvale, B. Doolan
WAUBRA v. CRESWICK
Waubra
B: A. McPherson, N. Moran, R. Murphy
HB: B. Douglass, N. Aringo, J. Sardo
C: B. Wilson, T. Nash, W. Corbett
HF: B. McDonald, D. Robertson, J. Crawford
F: W. Booth, J. Kinna, A. Wettenhall
R: G. Lukich, N. Patrikeos, N. Dinsdale
Int: L. Simpson, D. Payne, D. Jenkins, H. Baldwinson
In: A. McPherson, D. Robertson, R. Murphy, H. Baldwinson
Out: J. Neville, M. Dawson, A. Murphy, J. Crabtree
Creswick
B: D. Mann, M. Miller, P. Phillips
HB: R. Makrai, L. Blake, I. Kern
C: M. Arnold, J. Berry, J. Mitchell
HF: R. Cummins, C. Robinson, T. Randall
F: J. Marshman, P. Taranto, B. Antonio
R: T. Walmsley, S. Gibson, A. Sedgwick
Int: R. Pearson, R. Antonio, T. Rieniets, J. Dalli
In: T. Randall
Out: A. Hepworth
ROKEWOOD-CORINDHAP v. SKIPTON
Rokewood-Corindhap
B: B. Harris, J. Willey, J. O'Neil
HB: Z. Priddle, L. Finlayson, J. Grant
C: L. Baker, T. McLaughlin, T. Mookhoek
HF: L. Philp, S. Chapman, J. Carr
F: L. Platt, J. Hutchins, M. McLaughlin
R: B. Reese, B. Berlund, B. Ferguson
Int: C. Anderson, P. Wells, R. La Haye, J. Richardson
Emg: P. Smith
In: J. O'Neil, S. Chapman, J. Hutchins
Out: J. La Haye, L. Gillard, P. Smith
Skipton
B: B. Thompson, M. Young, T. Huglin
HB: M. Hoare, X. Lourey, J. Draffin
C: L. Stranks, L. Wilkie, J. Peeters
HF: R. Uwland, A. Fay, D. Zinn
F: J. Hassan, C. Townrow, A. Romey
R: H. Young, S. Lehmann, K. Dubbeldam
Int: J. Welsh, T. Robertson, J. Robson, S. Dunn
In: T. Robertson, J. Robson
Out: T. Bertalli, A. Pitson
RESERVES
BUNINYONG v. NEWLYN
Buninyong
B: M. Chapman, B. Davies, D. Chant
HB: M. Hartigan, M. McKenzie, C. Wills
C: D. Connor, L. Dean, D. Donelly
HF: H. Givvens, N. Miller, M. Phelps
F: B. Leskosek, A. Hart, D. Kelly
R: D. Westblade, J. Mann, T. Dittloff
Int: B. Netherway, J. Harris, P. Lannen, M. Kerr
Newlyn
From: D. Tabakovic, A. McKay, B. Huggett, S. Cawthan, L. Thomas, J. Crone, J. Barker, L. Fishwick, S. Robinson, N. David, P. Martin, R. Glen, A. Galea, R. Wynd, J. Dwyer, J. Cassells, J. Comport, B. Wynd, B. Wills, T. May
GORDON v. DAYLESFORD
Gordon
B: A. Ludbrook, B. Alexander, L. Mackley
HB: J. Little, D. Wills, R. Williams
C: T. Finlay, Z. Welsford, R. Clampit
HF: C. McGuigan, M. Weaver, B. Turton
F: M. Bray, G. Walker, S. Miller
R: J. Manchee, C. Elliott, Z. White
Int: N. O'Neill, D. Young, S. Tysoe, D. McGuigan
Daylesford
From: T. Hall, D. Abbott, B. Horne, A. Pearce, B. Marshall, C. Elderdield,
D. Brown, J. Adams, Z. Petkovic, M. Pasahidis, L. Campbell, D. Ryan,
E. Cooper, J. Griffiths, S. Winduss, R. Rodgers, A. Brereton, C. Adams,
D. Giouzelis, R. Walker, S. Pearson
SPRINGBANK v. BUNGAREE
Springbank
B: P. Ingle, J. Kennedy, T. Rix
HB: A. Wethling, D. Haintz, D. Hanrahan
C: M. Abraham, T. Knowles, P. Simpson
HF: C. Rix, T. Kurzman, J. Amendola
F: J. Hopkins, J. Kennedy, B. O'Neil
R: A. Murphy, K. Maher, T. Maher
Int (from): T. Henry, J. White, M. White, I. Duke, T. Quinlan
Bungaree
From: S. Miller, T. McCarthy, C. Martin, S. Hammond, L. Chivers, S. Roberts,
I. Miller, L. Hastie, O. Hayes, J. Dummett, S. Clifton, D. Maher,
J. Walter, J. Crone, T. Forbes, H. Russell, H. Cousens, D. Cousens,
D. Kelly, J. Rix, J. Oostendorp
BALLAN v. LEARMONTH
Ballan
From: J. Bongart, B. Bould, P. Burvil, T. Blackburn, Z. Boland, B. Naeff,
M. Darley, M. Darley, C. Sharp, R. Watts, D. Pike, D. O'Hanlon,
D. Bell, W. Burrows, C. Pascoe, E. Woollett, T. McGregor, M. Phillips,
J. Byrnes, J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey
Learmonth
B: M. Treweek, L. Karslake, L. Williamson
HB: B. Glen, M. Beaumont, N. Gudgeon
C: T. Reyner, D. Box, B. Connor
HF: A. Kent, J. Ford, J. Duffy
F: W. Veldhuis, D. Wright, P. McGuigan
R: B. Challis, J. Hutchison, P. Rogan
Int (from): B. Broughton, M. Beaumont, L. Smith, J. Schaper, H. Crawley, H. McKee
BEAUFORT v. CLUNES
Beaufort
B: J. Brookes, B. Lofts, M. Williams
HB: K. Dern, J. Crick, D. Edwards
C: B. Sternberg, J. Orr, T. Cameron
HF: B. Turner, A. George, R. Orr
F: C. Berry, L. Murray, T. Le Lievre
R: A. Coleman, J. Blackburn, C. Kirby
Int: D. O'Kelly, S. Fuller, J. Cameron, S. Broadbent
Emg: J. Franc, J. Turner, L. Murphy
Clunes
B: A. Stinchcombe, C. Garth, N. Middelkoop
HB: B. Wrigley, E. Downs, A. Kenna
C: G. Handley, C. Featherston, L. Madden
HF: J. Whiting, R. Meerbach, T. Johnston
F: M. Shelton, D. Milne, W. Parker
R: N. Duggan, P. Coon, B. Welsh
Int (from): H. Kamira, P. Williams, R. Martin, C. Petrie, T. Eason, J. Tung
HEPBURN v. CARNGHAM-LINTON
Hepburn
B: R. Ford, M. Johns, C. Pedley
HB: D. Klimeck, L. Grills, D. Chapman
C: T. Nissen, B. Coffey, J. Peake
HF: A. Raak, M. Chapman, R. Olver
F: S. Jackson, A. Ferrier, S. Carman
R: P. Sewell, C. Ferrier, M. Layfield
Int: O. Turbitt, M. Eastman, T. Eastman, M. Penny
Carngham-Linton
B: K. Cartledge, C. Scott, J. Richardson
HB: N. Rigas, J. Dawson, D. Marek
C: C. Hannah, M. Spratling, D. Gillingham
HF: B. Pring, A. Braeckmans, B. Newell
F: A. Mclean, C. May, H. Budds
R: M. Lange, J. Szabo, J. Mason
Int: M. Mizzi, J. O'Brien, D. Critchley
WAUBRA v. CRESWICK
Waubra
From: D. Heyward, L. Briody, J. Kane, N. Lilley, T. Welsh, T. Russell,
C. Smith, L. McLeod, B. Parsons, W. Coutts, J. Simpson, Z. Kennedy,
J. Martin, P. Hawkes, H. Baldwinson, M. Cashin, L. Cashin, K. Burnside,
C. Molloy, B. Briody, H. Bond, B. Guinea, N. Waterson, T. Hunt,
D. Matthews
Creswick
From: A. Tofant, B. Jennings, S. Burns, J. Ellis, W. McNabb, S. Hughes, J. Plier, M. Coxall, G. Van Oostveen, D. Grinham,
J. Allison, M. Gervasoni, C. Antonio, T. Baker, C. Mann, M. Carbone,
B. Moran, D. Mercer, P. Hofman, B. Hagen, M. Griffin, R. Knowles,
A. Lovel
ROKEWOOD-CORINDHAP v. SKIPTON
Rokewood-Corindhap
B: T. Weightman, M. Tanis, T. Mellington
HB: J. La Haye, D. McAuliffe, M. Rainsford
C: J. Hayes, J. McAuliffe, T. Richardson
HF: M. Prokopiwskyi, B. Rogers, A. Rizzoli
F: J. Carr, T. Quarrell, T. Anwyl
R: D. Johnstone, P. Smith, T. Griffith
Int: J. Banks, J. Walker, M. Johnston, C. Banks
Skipton
B: A. Morcombe, L. Parker, J. McPhan
HB: J. Drinkwater, W. Fay, T. Bertalli
C: J. Appleby, J. Grist, R. Simmonds
HF: B. Mellington, S. Boswell, S. Robson
F: M. McPhan, D. Hopkinson, M. Smith
R: T. Gawne, A. McLean, J. Robson
Int: B. Sanders, A. Bedggood, N. Elford, J. Pyke
Emg: L. Christian, K. Ponder
DUNNSTOWN v. SMYTHESDALE
Dunnstown
B: I. Keating, M. Nolan, C. Murphy
HB: J. Keating, X. Jones, N. Hobbs
C: T. Giles, J. Stefani, K. Neville
HF: L. Guiao, A. Toan, D. Simpkin
F: M. Auchettl, J. Murphy, A. Malone
R: R. Rattley, B. Duffy, D. Harbour
Int: L. Spratling, H. Marquand, N. Duggan, B. Morshead
Smythesdale
B: M. Fisher, P. Porter, R. Rumble
HB: D. Walker, J. Szabo, B. Dunbar
C: A. Baker, J. Troon, B. Lindsay
HF: B. Walker, D. Kennedy, M. Strong
F: S. Frys, C. Stewart, J. Mercer
R: J. Rose, J. Cranny, A. Taylor
Int: S. Vlahek, S. O'Keefe, N. Brewer, A. Cottier
Emg: A. Marshall