BFL and CHFL selected teams

Bungaree's David Benson
Bungaree's David Benson

BALLARAT FOOTBALL LEAGUE

SENIORS

BALLARAT v. MELTON  

Ballarat

B: S. Hutchinson, M. Bishop, B. Davidson

HB: M. McGrath, J. Leonard, K. Mellington

C: J.  Antonio, T.  Constable, S.  James

HF: M. Martin, M. Bowman, C. Prendergast

F: J. Sutherland, M. Powling, A. Gray

R: B. Van de Heuvel, L. Wynd, W. Garner

Int: J. Ford, J. Blackburn, D. Kennedy, N. Garner

Emg: T. Conroy, P. Antonio, A. Stepnell

In: B. Davidson

Out: D. Hobbs 

Melton

B: L. Walker, R. Carter, D. Walker

HB: L. Heaney, B. McIntyre, R. Walker

C: J.  Cotter, M.  Denham, B.  Crofts

HF: C. Griffiths, M. Orr, N. Gale

F: B. Souter, D. Haby, B. Kight

R: B. Archard, L. Ericson, R. Davis

Int: J. Hickey, L. Carter, B. Kennedy, L. Hickey

Emg: B. Mawson, H. Wilde, J. McGregor, K. Wilson, J. May

In: L. Ericson 

Out: T. Button

SEBASTOPOL v. EAST POINT  

Sebastopol

B: J. Wilkinson, T. Petersen, B. Hutt

HB: B. Goodes, J. McNab, T. Lockyer

C: J.  Harvey, L.  Cassidy, M.  Austin

HF: J. Onley, J. Keeble, T. Hutt

F: J. Richards, M. Powell, G. Lovett

R: N. Hausler, R. Noether, C. Dummett

Int: B. Trew, D. Widgery, S. Butler, M. Cain

Emg: J. Morgan, B. Weightman

In: M. Austin

Out: J. Morgan

East Point

B: C. Lovig, J. Brown, L. Dahlenburg

HB: C. Bilney, J. Van Meel, D. Tung

C: B.  Whittaker, J.  McQueen, A.  Nestor

HF: J. Johnston, L. Thornton, M. Rotumah-Onus

F: M. Johnston, B. McDougall, J. Ottavi

R: P. Kodorenko, M. Walsh, D. Semmens

Int: A. Maconachie, J. Taylor, C. Carson, J. Gallagher

Emg: L. Faull, R. Walsh, R. Monument, T. Clark

In: M. Johnston, J. Brown

Out: J. Payne, R. Monument

SUNBURY v. BACCHUS MARSH  

Sunbury

B: R. Allen, P. MacDonough, N. Wood

HB: A. Duhau, J. Fenner, N. Bridgland

C: D.  Landt, M.  Conn, C.  Hansen

HF: J. Landt, G. Valles, W. Healy

F: L. Berry, J. Bygate, J. Hannett

R: J. Eales, G. Hay, A. Magin

Int: B. Guthrie, D. Sanderson, B. Mundy, R. Wood

Emg: D. Jurczyluc, T. Stead, T. Lenaz, M. Wright, A. Christensen

In: R. Allen, N. Wood

Out: L. Bramble, J. Bygate,

Bacchus Marsh

B: L. Phyland, D. Velden, L. Mullen

HB: M. Chisari, T. Angwin, J. Bolton

C: D.  Phyland, T.  Shea, H.  Coulton

HF: B. Speight, J. Owen, D. Bishop

F: R. Stuhldreier, A. Willitts, B. Griffiths

R: D. Burton, H. King, J. Chisari

Int: K. Dickson, N. Stuhldreier, D. Foley, L. Blundell

Emg: J. Homewood, J. Dickson

In: L. Mullen, L. Blundell

Out: J. Homewood, J. Dickson

LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY 

Lake Wendouree

B: T. Littore, L. O'Connell, W. Henderson

HB: O. Yeung, A. Armstrong, S. Clifton

C: A.  Gillett, T.  Malone, N.  Nash

HF: S. Willmott, J. Elkington, C. McKay

F: N. Pring, B. Taylor, K. Raven

R: L. Hepworth, J. O'Connell, B. Edwards

Int: X. Schuurs, J. Driscoll, H. Robertson, T. McKechnie

Emg: W. Tickner, S. Carey, D. Mahony

In:   J. Driscoll (debut -  Navarre), H. Robertson,

Out: C. Hepworth, A. Kirby

North Ballarat City

B: B. Simpson , R. Hobbs, S. Scally

HB: B. Leonard, C. Perks, S. Bromley-Lynch

C: S.  Willian, D.  Jones, O.  Nash

HF: F. Loader, M. Johns, M. Gilbert

F: T. Bromley-Lynch, M. Nevett, M. Giddings

R: H. Loader, T. Speirs, S. McCartin

Int: D. Graham, N. Dunstan, B. Draffin, T. George

No change

RESERVES

BALLARAT v. MELTON  

Ballarat

B: B. Wormald, J. Wall, D. Hickey

HB: A. Madder, J. Nicholls, P. Vivian

C: B.  Fraser, A.  Stepnell, Z.  Fiegert

HF: M. Brehaut, T. Conroy, T. Sutton

F: C. Egan, T. Hoyle, D. Peck

R: B. Hobbs, P. Antonio, H. Butler

Int: J. Willowhite, A. Day, J. Marshall , M. Goonan, B. Milikins

Melton

B: B. Newman, A. Mc Intyre, M. Rawlings

HB: J. McGregor, T. Grech, K. Wilson

C: L.  Martin, M.  Brockwell, J.  Grech

HF: J. Kight, J. May, M. Farrar

F: J. Robertson, J. Taylor, J. Buttigieg

R: A. Crone, K. Derose, J. Rawlings

Int: R. Jones, M. Griffin, B. Merry, A. Bartlett

SEBASTOPOL v. EAST POINT  

Sebastopol

B: D. Furness, M. Ringin, N. Doonan

HB: T. Holmes, S. Wilkinson, J. Morgan

C: A.  Wallis, B.  Weightman, J.  Grills

HF: J. Mason, L. Hind, J. Gercovich

F: M. Jolly, T. Stewart, J. Cooper

R: B. Stevens, S. Henry, T. Currie

Int: L. Parker, R. Henderson, B. Dummett, L. Noether, A. Smith

East Point

B: J. Tonissen, L. Faull, M. Canny

HB: M. McCrow, J. Tung, L. Wheeler

C: J.  Buttler, J.  McClure, T.  Walton

HF: C. Raine, B. Fitzpatrick, J. Learmonth

F: R. Monument, C. Gallagher, J. Delaney

R: C. Banwell, R. Walsh, J. Spratling

Int: C. Quinlan, J. Miocic, T. Haintz, J. Watkins

Emg: L. Gunn, W. Petrowski

SUNBURY v. BACCHUS MARSH  

Sunbury

B: A. Prescott, A. Gilbertson, P. Barry

HB: J. Johnson, A. O'Connor, J. Lanyon

C: B.  Riley, C.  Casson, D.  Jurczyluc

HF: T. Lenaz, M. Wright, A. Goodson

F: M. Sammut, T. Stead, R. Sleight

R: D. Nutt, D. Harrison, J. Muir

Int: B. Baker, M. Pearce, B. Pink, J. Attard

Bacchus Marsh

B: B. Cracknell, T. Delahey, S. Grech

HB: S. Lafranchi, Q. Butt, P. Hoyland

C: M.  Sutherland, T.  Wardell, A.  Porter

HF: C. McKenzie, J. Powell, D. Walker

F: M. Whittle, E. Tibbles, A. Sweet

R: C. Suban, D. Prozzo, D. Bonnici

Int: S. Griffiths, T. Walsh, Z. Miesen, A. Sweet

Emg: N. Chester, T. Castrignano, J. Calvitto, L. Noonan

LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY  

Lake Wendouree

B: N. Fraser, M. Madden, L. Wood

HB: S. Peeters, T. Madden, M. Edwards

C: M.  Robertson, S.  Carey, T.  Mc Kay

HF: S. Hepworth, J. McLean, P. O'Connell

F: D. Mahony, A. Mc Cafferty, A. Clifton

R: L. Edwards, N. Clifton, T. Salau

Int: J. Price, J. Wren, J. Gould, A. Parrot

Emg: S. McCulloch, D. Jarred

North Ballarat City

B: M. Skontra, L. Simpson, M. Hay

HB: T. McPhan, L. Cullinan, T. Turley

C: N.  Olver, M.  Lawless, J.  McKinnon

HF: T. Haintz, H. Murphy, M. Goh

F: M. Willian, J. Lynch, C. Metcalfe

R: A. Lambert, M. Fortescue, X. Carey

Int: S. Dunstan, M. Darmody, K. George, D. Kilpatrick, A. Turley

Emg: J. Duffy

UNDER-18.5

BALLARAT v. MELTON  

Ballarat

B: S. McCrum, B. Patullo, S. Fisher

HB: I. Ewing, K. Swan, M. Keast

C: R.  Bradshaw, L.  Rinaldi, L.  Prendergast

HF: J. Marshall , J. Crilly, I. Shearer

F: N. Luka, D. Trethowan, W. Green

R: D. Rumler, J. Robertson, M. Collins

Int: D. Bulluss, N. Woodward, B. Pickering, R. Cox

Melton

B: B. MacDonald, B. Martin, E. Trethowan

HB: L. Webber, T. Ferri, A. Robinson

C: K.  Rodgers, C.  Jones, M.  Wilde

HF: J. Newton, J. Syme, J. Parsons

F: J. Armstrong, T. Simpson, M. Grech

R: B. Mawson, H. Wilde, J. Whitehand

SUNBURY v. BACCHUS MARSH  

Sunbury

B: B. Wilson, J. Dillon, J. Fenton

HB: J. Pollard-Wright, L. Goater, J. Taylor

C: C.  Gills, J.  Mitchell, R.  Eales

HF: T. Werner, C. Pitts, C. Brand

F: L. Healy, C. Lamb, M. Mott

R: M. Eldridge, J. Oliaro, D. Caruana

Int: D. Mundy, Z. Charville, J. Muir, M. Anderson

Bacchus Marsh

B: J. Crawford, J. Fell, M. Mitchell

HB: J. Parente, D. Pettitt, J. Dickson

C: D.  Miesen, X.  Jenks, R.  Porter

HF: L. Payne, J. Burgess, A. Bettio

F: J. Homewood, M. Dickson, J. Mayne

R: B. Drew, C. Stone, L. Timms

Int: M. Cousins, T. Ovenden

LAKE WENDOUREE v. NORTH BALLARAT CITY 

Lake Wendouree

B: J. Irvin, S. Morrow, Z. Earl

HB: H. Turner, C. Carr, J. Butler

C: S.  Fitzgibbon, S.  Canny, J.  Clark

HF: W. Tickner, A. Lourey, J. Tuohy

F: R. Emerson-Jones, F. Brennan, J. Canny

R: C. Harte, M. Jones, C. Lloyd

Int: M. Staley, J. Pekin, C. Brooks, B. Gilbert

Emg: M. Butler, M. Phillips

North Ballarat City

B: R. Polkinghorne, R. Wood, H. Mulcahy

HB: J. Curran, I. Pertzel, A. Kirby

C: C.  Patterson, J.  Riding, M.  Aikman

HF: J. Curran, F. Toose, J. Partington

F: Z. Wheelahan, S. Bowen, L. Becker

R: D. McEldrew, S. Duffy, J. Simpson

Int: R. Ranieri

CENTRAL HIGHLANDS FOOTBALL LEAGUE

SENIORS

CARNGHAM-LINTON  v. SKIPTON

Carngham-Linton 

B: Z. Mawson, J. Stalker, T. Sarah

HB: B. Doolan, T. Clarke, H. Peoples

C: D.  Lesock, W.  Bruty, J.  Nichols

HF: B. Ketchen, J. O'Brien, J. O'Brien

F: R. Waters, L. Parker, D. O'Brien

R: M. Grigsby, L. Isbister, J. Pring

Int: J. Dawson, M. Richardson, J. Coutts, J. Savige

In: J. O'Brien

Out: J. Benfield 

Skipton

B: L. Wilkie, X. Lourey, J. Hassan

HB: A. Mason, B. Thompson, M. Young

C: S.  Lehmann, M.  Hoare, T.  Huglin

HF: D. Zinn, A. Fay, J. Peeters

F: R. Uwland, C. Townrow, J. Robson

R: H. Young, A. Pitson, K. Dubbeldam

Int: S. Dunn, T. Robertson, R. Simmonds, A. McLean

In: T. Robertson, A. McLean, R. Simmonds, S. Dunn

Out: J. Welsh, A. Romey, J. Draffin , L. Stranks

GORDON v. BUNINYONG

Gordon

B: T. Wason, A. Watts, L. Gunnell

HB: B. Hallam, M. Gunnell, G. Clifford

C: M.  Anderson, T.  Murphy, S.  Nicholson

HF: J. Toohey, A. Toohey, J. Murphy

F: M. Raworth, B. Sutcliffe, M. Nolan

R: Z. May, C. Myers, E. Crackel

Int: M. Hoy, R. Williams, M. Spezza, J. Evans

In: M. Anderson, R. Williams

Out: Z. Ryan,  J. Maher 

Buninyong

B: L. Baker, M. McKenzie, N. Shell

HB: A. Bomitali, J. Robertson, B. Guest

C: F.  Russell, N.  Gilbert, J.  Rodgers

HF: J. Coxall, J. Dunne, J. Romeril

F: I. Baker, L. Rigby, S. Cooper

R: A. Ebery, S. Russell, J. Morgan

Int: J. Finley, M. Turner, T. Brayshaw, F. Hunt

In: N. Gilbert, T. Brayshaw

Out: S. Van Meel, D. Micallef

BUNGAREE v. BALLAN

Bungaree

B: I. Miller, M. Harrington, J. Oostendorp

HB: A. Murphy, M. Geary, S. Ryan

C: D.  Murphy, J.  Butler, A.  Browning

HF: S. Mann, C. Jackson, N. Strachan

F: J. Walter, A. Milroy, J. Murphy

R: D. Benson, J. Mahar, M. Sheridan

Int (from): L. Billington, O. Hayes, G. Trevenen, B. Willian, C. Robertson

In: D. Benson, N. Strachan, L. Billington, C. Robertson, B. Willian

Out: S. Mewett,  J. Trevenen,  R. Waight,  L. Prendergast 

Ballan

B: T. Laurie, A. Bongart, L. Conlan

HB: B. Thomas, M. Rollo, L. Snaith

C: H.  Thompson, H.  Bongart, J.  Wilkie

HF: S. Sher, B. Richie, D. Galea

F: M. Snaith, J. Gibbs, D. Trickey

R: C. Brown, D. Tanti, J. McNamara

Int: M. Currie, T. Batten, C. Pascoe, R. Bongart

In: T. Laurie, H. Thompson, C. Pascoe

Out: C. Sharp, A. Mullane, S. Hitchings

DAYLESFORD v. DUNNSTOWN

Daylesford

B: S. Eyles, J. Evans, T. Powell

HB: R. Holmes, M. Risstrom, T. Hughes

C: M.  Brown, Z.  Tisdale, J.  Cummings

HF: S. Walsh, J. Clough, E. Nettleton

F: D. Muscat, W. Hughes, W. Giacometti 

R: S. Winnard, J. Cowan, X. Walsh

Int: Z. Petkovic, E. Cooper, S. Black, R. Rodgers

Dunnstown

B: B. Collins, W. Short, R. Adams

HB: B. Leonard, A. Thompson, J. Brown

C: K.  Mullane, S.  Jenkins, M.  Auchettl

HF: R. Cahir, M. Henderson, J. Stefani

F: H. McKimmie, P. McGettigan, T. Collins

R: R. Rattley, M. Bulluss, N. English

Int: M. Archer, D. Harbour, A. Toan, M. McGettigan

NEWLYN v. BEAUFORT

Newlyn

B: C. Prendergast, D. Hammond, M. Cosgrave

HB: L. Gill, J. Willmott, W. Carter

C: J.  Slater, M.  Sewell, J.  Milne

HF: D. Mahony, D. Lourey, M. Bowden

F: D. Fishwick, D. Wehrung, D. Wrigley

R: J. Fryar, S. Clifton, L. Prendergast

Int: L. Fishwick, L. Shaw, C. Eastwell, R. Wynd

In: J. Slater, M. Bowden, D. Lourey, D. Hammond

Out: B. Slater,  F. Lowe,  D. Eastwell,  B. Huggett  

Beaufort

B: L. Cox, B. Howard, D. Day

HB: M. Jenkins, L. Marshall, L. Pfeifer

C: A.  Beer, N.  Sullivan, R.  Sangster

HF: T. Haase, J. Garvey, T. Stapleton

F: D. Venditti, L. Murray, J. Duke

R: J. McDermott, M. Foster, A. Petrie

Int: J. Orr, T. Le Lievre, L. Ward, S. Howard

Emg: J. Chester, D. O'Kelly, J. Cameron

In: J. Garvey, L. Murray, L. Ward

Out: D. Sangster, Z. Leckie, C. Bade

LEARMONTH v. HEPBURN

Learmonth

B: H. McKee, E. Sinnott, C. Dickson

HB: J. Rae, T. Martin, D. Page

C: O. Ross, B. Connor, W.  Hoye, 

HF: M. Zelencich, A. Zelencich, J. Treweek

F: J. O'Donnell, J. Hutchison, S. Rogan

R: V. White, K. Mackay, B. Powell

Int: J. Ford, A. Kent, L. Smith, H. Crawley

In: O. Ross, J. Hutchison, B. Connor, J. Ford, L. Smith

Out: N. Martin,  M. O'Connell,  M. Harbour,  J. Rich,  T. Curran 

Hepburn

B: T. Wills, J. Hogan, J. Clarke

HB: J. Grant, A. Ware, R. Jenkins

C: D.  Rees, Z.  Hansford, B.  Johns

HF: J. Malone, A. Ferrier, M. McKay

F: K. Cummings, F. Anscombe, A. McKay

R: T. Godsell, B. McKay, D. O'Halloran

Int: H. Rodgers, L. O'Halloran, B. Coffey, T. Wright

In: M. McKay, 

Out: J. Rodgers

CLUNES v. ROKEWOOD-CORINDHAP

Clunes

Not submitted

Rokewood-Corindhap

B: L. Baker, P. Wells, C. Anderson

HB: J. O'Neil, L. Finlayson, J. Grant

C: Z.  Priddle, T.  McLaughlin, T.  Mookhoek

HF: L. Platt, S. Chapman, B. Harris

F: M. McLaughlin, J. Hutchins, D. Delaney

R: B. Reese, B. Ferguson, B. Berlund

Int: R. La Haye, L. Philp, J. Richardson, J. Carr

In: J. Richardson

Out: J. Willey

CRESWICK v. SPRINGBANK

Creswick

From: D. Mann, M. Miller, P. Phillips, M.  Arnold, J.  Berry, J.  Mitchell, C. Robinson, P. Taranto, T. Walmsley, S. Gibson, A. Sedgwick, R. Pearson, T. Rieniets, W. McNabb, J. Dalli, R. Antonio, L. Blake, R. Knowles, A. Hepworth, R. Cummins, 

C. New, A. Lovel

Springbank

B: K. Maher, F. Donegan, K. Kennedy

HB: S. Donegan, M. Anderson, S. Quinlan

C: B.  Beasley, J.  Wall, M.  Lakey

HF: R. Bulluss, B. Freeman, T. Maher

F: W. McGannon, W. Driscoll, J. Maher

R: D. Wall, M. Keighrey, K. Maher

Int: J. Waller, J. Kennedy, D. Haintz, B. O'Neil

In: R. Bulluss, J. Waller, B. O'Neil, J. Kennedy, K. Maher, D. Haintz

Out: J. Simpson, B. Maher, S. Cue, J. White, P. O'Shea, M. Searl

RESERVES

GORDON v. BUNINYONG

Gordon

Not submitted

Buninyong

B: M. Chapman, B. Davies, D. Chant

HB: P. Lannen, A. Hart, C. Wills

C: L.  Burbidge, L.  Dean, D.  Donelly

HF: M. Hartigan, N. Miller, H. Givvens

F: J. Mann, J. Renga, M. Phelps

R: P. Benn, D. Westblade, A. Scott

Int: T. Goss, D. Connor, S. Turner, M. Kerr

BUNGAREE v. BALLAN

Bungaree

B: S. Hammond, L. Chivers, D. Cousens

HB: L. Prendergast, J. Crone, T. Forbes

C: T.  McCarthy, T.  Solomon, D.  Kelly

HF: M. Shaddock, S. Roberts, J. Trevenen

F: C. Martin, D. Maher, H. Cousens

R: J. Rix, J. Dummett, S. Clifton

Int (from): S. Miller, S. O'Loughlin, L. Hastie, G. Trevenen, M. Humphries

Ballan

From: J. Bongart, P. Burvil, T. Blackburn, B. Closter, T. Alkemade, Z. Boland, 

M. Darley, C. Sharp, R. Watts, D. O'Hanlon, D. Bell, W. Burrows, 

S. Cooney, B. Neumann, E. Woollett, T. McGregor, M. Phillips, J. Byrnes, 

J. Layley, J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey

DAYLESFORD v. DUNNSTOWN

Daylesford

From: L. Adams, D. Abbott, D. Duler, L. Hawker, B. Marshall, C. Elderdield, 

D. Brown, J. Adams, B. Murray , A. Krueger, D. Ryan, I. Medina, 

S. Marshall, E. Cooper, J. Griffiths, P. Helper, S. Winduss, R. Rodgers, 

C. O'Brien, A. Brereton, S. Botheras, J. Adams, C. Adams, D. Giouzelis, 

R. Walker, S. Pearson, T. Hall

Dunnstown

B: J. Keating, M. Nolan, N. Duggan

HB: N. Hobbs, X. Jones, I. Keating

C: T.  Giles, C.  Murphy, K.  Neville

HF: J. Leoncini, D. Simpkin, B. Morshead

F: L. Guiao, J. Murphy, C. Ronan

R: H. Marquand, B. Duffy, A. Malone

Int: D. Ross, L. Spratling, P. White, J. Murray

NEWLYN v. BEAUFORT

Newlyn

B: B. Slater, J. Dimond, A. McKay

HB: B. Wills, D. Tabakovic, J. Crone

C: J.  Cassells, D.  Eastwell, J.  Barker

HF: J. Stevenson, S. Cawthan, A. Galea

F: D. Langan, P. Martin, B. Cudia

R: S. Robinson, B. Huggett , J. Eastwell

Int (from): J. Thomson, N. David, R. Glen, D. Prendergast, L. Thomas

Beaufort

B: J. Brookes, D. Edwards, T. Cameron

HB: K. Dern, J. Crick, M. Williams

C: C.  Kirby, Z.  Leckie, B.  Sternberg

HF: C. Berry, R. Orr, B. Turner

F: J. Chester, J. Blackburn, K. Orr

R: S. Broadbent, J. Cameron, D. Sangster

Int: A. George, D. O'Kelly, B. Lofts, S. Bruty

Emg: J. Franc, J. Turner, S. Fuller, L. Murphy

LEARMONTH v. HEPBURN

Learmonth

B: T. Owen, L. Karslake, J. Duffy

HB: M. Beaumont, T. Curran, N. Gudgeon

C: T.  Reyner, D.  Box, M.  Treweek

HF: D. Wright, M. Beaumont, P. Rogan

F: A. Broughton, W. Veldhuis, P. McGuigan

R: B. Challis, B. Campbell, J. Rich

Int: B. Broughton, B. Tyndall, B. Knowles

Hepburn

B: R. Ford, M. Johns, C. Pedley

HB: J. Barnes, L. Grills, D. Chapman

C: P.  Sewell, D.  Klimeck, J.  Peake

HF: B. Ryan, J. Carman, M. Chapman

F: A. Raak, S. Jackson, R. Olver

R: T. Buby, M. Layfield, C. Ferrier

Int: O. Turbitt, T. Nissen, M. Eastman, T. Eastman

CLUNES v. ROKEWOOD-CORINDHAP

Clunes

Not submitted

Rokewood-Corindhap

B: T. Mellington, M. Tanis, H. Macaulay

HB: T. Weightman, J. La Haye, M. Rainsford

C: J.  Hayes, P.  Smith, C.  Banks

HF: J. Banks, B. Rogers, M. Prokopiwskyi

F: A. Rizzoli, T. Anwyl, T. Fagg

R: D. Johnstone, J. McAuliffe, T. Griffith

Int: A. Heald, D. McAuliffe, J. Walker, M. Johnston

CARNGHAM-LINTON  v. SKIPTON

Carngham-Linton 

B: C. Scott, L. Hanson, D. Gillingham

HB: D. Marek, J. Richardson, J. McErvale

C: C.  Hannah, J.  White, D.  Pearson

HF: B. Pring, C. May, D. Critchley 

F: A. Mclean, A. Braeckmans, P. Granger

R: M. Lange, M. Spratling, R. Nunn

Int (from): K. Cartledge, J. Szabo, H. Budds, J. Mason, B. Newell

Skipton

B: B. Sanders, J. Kirkpatrick, J. McPhan

HB: R. Simmonds, W. Fay, J. Drinkwater

C: A.  Bedggood, J.  Appleby, M.  Webb

HF: M. McPhan, S. Robson, L. Parker

F: J. Peters, S. Boswell, J. Gallagher

R: T. Gawne, T. Bertalli, M. Smith

Int: N. Elford, B. Mellington, K. Ponder, J. Pyke

CRESWICK v. SPRINGBANK

Creswick

From: D. Mercer, J. Allison, S. Hughes, A.  Tofant, S. Burns, I.  Kern, D. Grinham, M. Griffin, M. Carbone, J. Ellis, R. Dean, D. Le Poidevin, J. Plier, B. Jennings, N. Sutton, G. Van Oostveen, 

C. Antonio, B. Antonio, Z. Lubeek, T. Randall, J. Arnold, B. Moran, 

P. Hofman

Springbank

B: J. Hopkins, B. O'Keefe, P. Ingle

HB: D. Hanrahan, J. White, T. Kurzman

C: C.  Rix, T.  Toohey, P.  Simpson

HF: S. Jones, M. White, M. Toohey

F: J. Amendola, J. Bowen, T. Quinlan

R: A. Murphy, S. Murphy, L. Simpson

Int: B. Olver

SMYTHESDALE v. WAUBRA

Smythesdale

B: J. Porter, P. Porter, R. Rumble

HB: A. Cameron, J. Szabo, B. Dunbar

C: A.  Baker, A.  Carli, M.  Strong

HF: H. Lund, D. Kennedy, B. Lindsay

F: C. Stewart, S. Frys, M. York

R: J. Rose, J. Cranny, J. Troon

Int: B. Walker, J. Gilbert, S. Rintoule, A. Taylor

Emg: S. O'Keefe, S. Boag

Waubra

From: T. Severino, D. Heyward, R. Murphy, W. Tol, N. Lilley, T. Russell, L. McLeod, 

T. Parsons, W. Coutts, J. Simpson, H. Baldwinson, M. Cashin, L. Cashin, 

K. Burnside, M. Molloy, C. Molloy, M. Gallagher, B. Briody, H. Bond, 

N. Waterson, T. Hunt, D. Matthews