CENTRAL HIGHLANDS FL
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
WAUBRA v. SPRINGBANK Semi Final 1 - 25/08/2018
Waubra
B: A. McPherson, J. Petrie, N. Moran
HB: B. Wilson, J. Neville, B. McDonald
C: W. Corbett, J. Lukich, D. Jenkins
HF: A. Murphy, D. Robertson, W. Booth
F: A. Wettenhall, J. Crabtree, T. Parsons
R: G. Lukich, M. Dawson, T. Nash
Int: N. Dinsdale, J. Kinna, N. Patrikeos, J. Crawford
In: J. Lukich
Out: D. Payne
Springbank
B: S. Donegan, M. Anderson, K. Kennedy
HB: S. Cue, M. Searl, F. Donegan
C: B. Beasley, J. Maher, S. Quinlan
HF: J. Simpson, D. Wall, B. Maher
F: J. Mahar, W. Driscoll, R. Bulluss
R: B. Freeman, J. Wall, K. Maher
Int: K. Maher, M. Keighrey, J. White, T. Maher
Emg: J. Waller, D. Haintz, B. O'Neil
In: M. Keighrey, M. Searl, J. Mahar
Out: M. Lakey, P. O'Shea, D. Haintz
GORDON v. NEWLYN Semi Final 2 - 26/08/2018
Gordon
B: M. Gunnell, L. Gunnell, B. Hallam
HB: J. Toohey, A. Watts, T. Wason
C: M. Nolan, T. Murphy, J. Clampit
HF: S. Nicholson, A. Toohey, J. Maher
F: J. Murphy, B. Sutcliffe, Z. Ryan
R: Z. May, E. Crackel, M. Raworth
Int (from): G. Clifford, C. Myers, M. Anderson, R. Williams, M. Spezza, M. Hoy, J. Evans
In: Z. May, M. Anderson, J. Evans
Newlyn
B: W. Carter, D. Hammond, J. Milne
HB: L. Gill, J. Willmott, M. Cosgrave
C: M. Bowden, M. Sewell, D. Mc Lachlan
HF: D. Mahony, D. Lourey, L. Prendergast
F: D. Wehrung, P. Parr, D. Wrigley
R: J. Fryar, S. Clifton, D. Fishwick
Int (from): C. Prendergast, J. Slater, L. Fishwick, A. Sewell, C. Edwards
In: A. Sewell
RESERVES
CRESWICK v. WAUBRA Semi Final 1 - 25/08/2018
Creswick
B: R. Antonio, B. Moran, C. Antonio
HB: J. Allison, S. Hughes, B. Hagen
C: W. McNabb, A. Lovel, R. Pearson
HF: C. Mann, T. Baker, M. Griffin
F: D. Grinham, Z. Lubeek, M. Carbone
R: J. Plier, S. Burns, I. Kern
Int (from): G. Van Oostveen, A. Tofant, D. Mercer, J. Ellis, M. Gervasoni, T. Randall
Waubra
B: M. Cashin, L. Cashin, B. Briody
HB: B. Douglass, N. Aringo, J. Sardo
C: L. Briody, L. Simpson, L. McLeod
HF: N. Lilley, H. Bond, M. Gallagher
F: L. Farquhar, Z. Kennedy, C. Molloy
R: D. Matthews, H. Baldwinson, R. Murphy
Int: M. Molloy, N. Waterson, J. Kane
Emg: T. Hunt
BEAUFORT v. HEPBURN Semi Final 2 - 26/08/2018
Beaufort
B: K. Dern, D. Edwards, M. Williams
HB: D. O'Kelly, J. Crick, S. Broadbent
C: D. Wallace, A. Beer, C. Berry
HF: J. Cameron, J. Slater, S. Bruty
F: J. Chester, R. Orr, J. Blackburn
R: A. Coleman, Z. Leckie, D. Sangster
Int: A. George, B. Turner, B. Sternberg, T. Cameron
Emg: C. Kirby, J. Brookes, B. Lofts, L. Murphy
Hepburn
B: R. Ford, M. Johns, C. Pedley
HB: O. Turbitt, L. Grills, E. den Ouden
C: P. Sewell, D. Klimeck, J. Peake
HF: N. Johns, A. Ferrier, J. Carman
F: A. Raak, S. Jackson, B. Ryan
R: T. Buby, M. Layfield, C. Ferrier
Int: R. Olver, M. Chapman, T. Eastman, M. Penny
BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
SENIORS
BACCHUS MARSH v. MELTON
Bacchus Marsh
B: L. Phyland, D. Velden, L. Mullen
HB: R. Stuhldreier, T. Angwin, J. Bolton
C: K. Dickson, L. Blundell, B. Griffiths
HF: B. Speight, J. Owen, H. Coulton
F: D. Phyland, A. Willitts, D. Bishop
R: D. Burton, N. Stuhldreier, T. Shea
Int: S. Lafranchi, J. Powell, M. Chisari, H. King
Emg: M. Sutherland, L. Noonan
In: H. King, T. Angwin, D. Bishop
Out: C. Stone, M. Sutherland, L. Noonan
Melton
B: T. Button, R. Carter, L. Walker
HB: B. Crofts, B. McIntyre, L. Hickey
C: J. Cotter, M. Denham, R. Walker
HF: C. Griffiths, M. Orr, B. Kennedy
F: B. Souter, D. Haby, B. Kight
R: B. Archard, L. Ericson, J. Hickey
Int: L. Heaney, L. Carter, D. Walker, N. Gale
Emg: B. Mawson, J. Whitehand, K. Derose, K. Wilson, J. May
In: D. Walker
Out: J. McGregor
DARLEY v. EAST POINT
Darley
B: D. Robson, J. Edwards, C. Cullen
HB: M. Young, R. Ellis, J. Zeestraten
C: T. Stone, S. Kennedy, L. Delahey
HF: M. Hanson, J. Carrick, S. Page
F: B. Graham, H. Inglis, T. Evans
R: D. Leonard, J. Ancrum, L. Baker
Int: L. Herring, K. Forde, J. Cadman, D. Grenfell, H. Scotland
Emg: A. Kur, J. Pattison, D. Reid, A. Azzopardi
In: D. Grenfell, D. Robson, J. Cadman
Out: J. Spiteri J. Pattison,
East Point
B: C. Lovig, M. Walsh, L. Dahlenburg
HB: D. Martin, J. Van Meel, D. Tung
C: B. Whittaker, C. Bilney, A. Nestor
HF: J. Johnston, L. Thornton, M. Rotumah-Onus
F: M. Johnston, B. McDougall, L. Gunn
R: P. Kodorenko, R. Monument, T. Clark
Int: J. Payne, A. Maconachie, J. Taylor, C. Carson
Emg: L. Faull, J. McClure, J. Gallagher
In: T. Clark, L. Gunn
Out: J. McQueen, D. Semmens
MELTON SOUTH v. SEBASTOPOL
Melton South
B: J. Mepstead, C. Searle, M. Sullivan
HB: J. Charge, D. Vasjuta, J. Morrissey
C: M. Maguang, M. Lynch, D. Sharp
HF: W. Thornton-Gielen, B. Collins, S. Humphries
F: R. Holzer, D. Clarke, R. Miles
R: B. Sortino, B. Hooper, B. Sullivan
Int: B. Notman, C. Charge, B. Sullivan
Emg: R. Theo
No change
Sebastopol
B: B. Trew, T. Petersen, M. Cain
HB: J. Wilkinson, J. McNab, T. Lockyer
C: S. Butler, L. Cassidy, M. Austin
HF: G. Lovett, T. Hutt, J. Harvey
F: B. Goodes, J. Keeble, D. Widgery
R: N. Hausler, B. Hutt, C. Dummett
Int: R. Noether, J. Gercovich, B. Weightman, M. Powell
Emg: J. Onley, J. Morgan, L. Hind
In: B. Goodes
Out: J. Richards
REDAN v. BALLARAT
Redan
B: D. Mathews, N. Barker, K. Linton
HB: P. Fitzgibbon, W. Madden, Z. Jenkins
C: A. Harvey, N. Horbury, B. Peace
HF: L. McLean, D. Colbert, B. Schiltz
F: B. Thomson, L. Hoy, D. Chester
R: O. Stephenson, J. Giampaolo, C. Craig-Peters
Int: J. Toulmin, M. Coon, H. Edwards, K. Hayes
Emg: J. Jess, X. Curran, L. Scheele, D. Okely
In: M. Coon, B. Peace, C. Craig-Peters, L. Hoy
Out: G. Bell, S. Carr, P. Britt, Z. Oliver
Ballarat
B: S. Hutchinson, M. Bishop, T. Conroy
HB: M. McGrath, J. Leonard, K. Mellington
C: J. Antonio, T. Constable, S. James
HF: M. Martin, M. Bowman, C. Prendergast
F: J. Sutherland, M. Powling, A. Gray
R: B. Van de Heuvel, L. Wynd, W. Garner
Int: J. Ford, J. Blackburn, D. Kennedy, N. Garner
Emg: A. Stepnell, B. Fraser, T. Sutton
In: T. Conroy
Out: B. Davidson
SUNBURY v. LAKE WENDOUREE
Sunbury
B: W. Healy, J. Fenner, R. Wood
HB: L. Berry, P. MacDonough, A. Christensen
C: D. Landt, M. Conn, J. Guthrie
HF: B. Guthrie, J. Bygate, N. Bridgland
F: T. Stead, A. Magin, J. Landt
R: J. Eales, A. Duhau, N. Wood
Int: J. Hannett, G. Hay, D. Sanderson, J. Johnson
Emg: A. O'Connor, D. Jurczyluc, C. Casson, M. Wright, C. Hansen
In: D. Jurczyluc, M. Conn, J. Johnson, T. Stead, J. Guthrie
Out: R. Allen, G. Valles A. O'Connor, D. Jurczyluc, C. Hansen
Lake Wendouree
B: T. Madden, L. O'Connell, W. Henderson
HB: O. Yeung, A. Armstrong, N. Nash
C: X. Schuurs, J. O'Connell, A. Gillett
HF: K. Raven, L. Hepworth, B. Taylor
F: M. Phillips, C. Mc Kay, J. Driscoll
R: T. McKechnie, A. Simpson, B. Edwards
Int: W. Tickner, T. Salau, H. Robertson, T. Nijam
Emg: S. Hepworth, M. Madden
In: J. O'Connell, N. Nash, W. Tickner, T. Nijam
Out: T. Malone, T. Littore, J. Elkington, N. Pring
RESERVES
BACCHUS MARSH v. MELTON
Bacchus Marsh
B: B. Cracknell, T. Delahey, S. Grech
HB: M. Sutherland, Q. Butt, P. Hoyland
C: S. Griffiths, T. Wardell, A. Sweet
HF: T. Castrignano, R. Mc Nay, L. Noonan
F: M. Whittle, E. Tibbles, A. Sweet
R: C. Suban, D. Prozzo, D. Bonnici
Int: J. Trowsdale, N. Chester, C. McKenzie, T. Walsh
Melton
B: M. Huckstepp, A. Mc Intyre, A. Bartlett
HB: B. Merry, T. Grech, B. Newman
C: L. Martin, M. Brockwell, J. Grech
HF: J. Kight, J. May, M. Farrar
F: J. Robertson, J. Taylor, J. Buttigieg
R: A. Crone, K. Derose, K. Wilson
Int: A. Gibb, B. Mawson, B. Missen, M. Beck
Emg: K. Baker, J. Rawlings, T. Ferri, C. Jones, L. Wilson
DARLEY v. EAST POINT
Darley
B: L. Vassallo, D. Locke, J. Wells
HB: A. Kur, S. Holt, B. Spiteri
C: J. Beecham, D. O'Brien, J. Pattison
HF: D. Locke, S. Mc Donald, B. Hughes
F: C. Toner, B. Holt, Z. Dix
R: T. Stephenson, K. Doyle, L. Cahill
Int: J. Barnes, R. Orr, R. Gundry, M. Horan
East Point
B: C. Quinlan, L. Faull, J. Gallagher
HB: A. Hynes, W. Petrowski, J. Tung
C: D. Murphy, J. McClure, A. Stevenson
HF: C. Raine, J. Watkins, J. Learmonth
F: J. Delaney, C. Gallagher, J. Kirby
R: M. Canny, R. Walsh, J. Spratling
Int: M. McCrow, J. Buttler, T. Haintz, J. Park
MELTON SOUTH v. SEBASTOPOL
Melton South
From: P. Unsworth, H. Fleetwood, L. Notman, J. Carlin, J. White, N. Reardon, J. Geddes, C. Ogston, D. Leggett, J. Smoors, R. Frew, M. Dransman, R. Souter, Z. Price, C. Chapman, R. Sutherland , M. Smith-Bye, J. Vincent, F. Holzer, J. Kovarik
Sebastopol
B: T. Holmes, A. Young, N. Doonan
HB: L. Noether, D. Furness, C. Jeffrey
C: A. Wallis, M. Jolly, J. Morgan
HF: J. Onley, B. Dummett, J. Mason
F: A. Smith, T. Stewart, J. Cooper
R: B. Stevens, L. Hind, J. Grills
Int: B. Silvey, R. Henderson, S. Henry, M. Ringin
Emg: M. Miller
REDAN v. BALLARAT
Redan
B: S. Remington, J. Baker, D. Burnett
HB: J. Johnston , T. McGenniss-Destro, D. Okely
C: M. Bourke, M. Robinson, L. Scheele
HF: J. Cross, X. Curran, J. Jess
F: T. Watson, A. Dind, C. Bourke
R: C. Inglis, A. Gercovich, T. Hamilton
Int: B. Adaway, J. O'Donnell, J. Short, L. Williams
Emg: A. Gocs
Ballarat
B: B. Wormald, J. Wall, D. Hickey
HB: A. Madder, J. Nicholls, P. Vivian
C: B. Fraser, A. Stepnell, Z. Fiegert
HF: A. Day, M. Goonan, T. Sutton
F: C. Egan, T. Hoyle, D. Peck
R: B. Hobbs, M. Brehaut, H. Butler
Int: W. Johnston, P. Antonio, D. Hobbs, B. Milikins
Emg: J. Greville, J. Willowhite
SUNBURY v. LAKE WENDOUREE
Sunbury
B: P. Barry, A. Gilbertson, B. Mundy
HB: J. Muir, A. O'Connor, J. Lanyon
C: B. Riley, C. Casson, D. Jurczyluc
HF: R. Sleight, T. Lenaz, C. Hansen
F: M. Pearce, A. Goodson, M. Sammut
R: D. Nutt, B. Baker, D. Harrison
Int: N. Cox, M. Wright, B. Pink, B. Morrison
Lake Wendouree
B: J. Price, M. Madden, A. Parrot
HB: M. Edwards, S. Peeters, S. Carey
C: N. Fraser, N. Clifton, J. Wren
HF: M. Robertson, J. McLean, P. O'Connell
F: A. Lourey, A. Clifton, J. Gould
R: L. Edwards, S. Hepworth, T. Mc Kay
Int: S. Holloway, J. Clough, L. Dodd, M. Britt, B. Maher
UNDER-18.5
BACCHUS MARSH v. MELTON
Bacchus Marsh
B: J. Crawford, J. Fell, M. Mitchell
HB: J. Parente, D. Pettitt, J. Dickson
C: D. Miesen, X. Jenks, R. Porter
HF: L. Payne, J. Burgess, A. Bettio
F: J. Homewood, M. Dickson, J. Mayne
R: B. Drew, C. Stone, L. Timms
Int: M. Cousins, M. Griffiths, L. Belcher
Melton
B: M. Grech, T. Ferri, J. Cooper
HB: B. MacDonald, C. Jones, B. Martin
C: M. Wilde, J. Newton, J. Parsons
HF: K. Rodgers, A. Robinson, T. Peters
F: L. Webber, T. Simpson, J. Syme
R: B. Mawson, J. Whitehand, H. Wilde
Int: J. Roberts, J. Armstrong, J. Gleeson, M. Scoble
DARLEY v. EAST POINT
Darley
B: D. Lambris, D. Beecham, B. Mugridge
HB: J. Stephenson, L. Bakx, T. Presnell
C: J. Pope, B. Colley, M. Ward
HF: J. Cadman, J. Bewley, N. Hartfiel
F: C. Ascough, A. Azzopardi, D. Cadman
R: A. Tanner, N. Reynolds, N. Gale
Int: B. Galea, B. Wood, J. McNair
Emg: B. Stephenson
East Point
B: J. Findlay, M. Welsh, A. Vallance
HB: S. Moore, I. Quick, S. Tipper
C: W. McLoughlin, Z. Gladman, N. Rieniets
HF: C. Bowden, N. Canny, B. Dodd
F: L. Payne, E. McMasters, J. Thornton
R: M. Daunt, V. Topui, A. Lawrence
Int: A. Constable, L. Ross, B. Medwell, J. Price
REDAN v. BALLARAT
Redan
B: E. Tebble, N. Vincent, Z. Forbes
HB: S. McDougall, J. Tyndall, R. Petrascu
C: O. Davidson, Z. Oliver, H. Twaits
HF: D. Arthur, D. Murphy, H. Britt
F: J. Jones, F. Douglas, J. Curnow
R: T. Godson, L. Phillips, Z. Wilson
Int: P. Stephenson, S. Hope
Ballarat
B: S. McCrum, B. Patullo, S. Fisher
HB: B. Davidson, K. Swan, M. Keast
C: R. Bradshaw, L. Rinaldi, L. Prendergast
HF: J. Marshall , J. Crilly, I. Shearer
F: N. Woodward, D. Trethowan, N. Luka
R: D. Rumler, J. Robertson, M. Collins
Int: D. Bulluss, T. Nunn, W. Green, I. Ewing, B. Pickering, R. Cox