BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
BALLARAT v BACCHUS MARSH
Ballarat
B: T. Constable, P. Vivian, D. Larkin
HB: T. May, C. Thornton, D. Kennedy
C: W. Garner, T. Stapleton, N. O'Farrell
HF: Z. Thompson, M. Martin, M. Cunningham
F: R. Otto, D. Hobbs, L. Youl
R: B. Van de Heuvel, R. Thompson, S. Hutchinson
Inter: L. Kenelley, J. Lukich, A. Sewell, S. James
Emerg: J. Nicholls, B. Fraser, W. Corbett, G. Shearer, J. Thompson
Bacchus Marsh
B: L. Noonan, T. Angwin, J. Bolton
HB: R. Hawkins, G. Chivers, S. Lafranchi
C: T. Hughes, B. Peters, L. Mullen
HF: D. Prozzo, B. Fell, P. Shepherd
F: A. Sweet, S. Shaw, D. Phyland
R: T. Wardell, C. Richardson, T. Shea
Inter: L. Blundell, D. Velden, A. Richardson, J. Millar
Emerg: H. Coulton, T. Castrignano, S. Howson, T. Sutherland, D. Peacock
EAST POINT v DARLEY
East Point
B: J. Van Meel, J. Dunne, J. Watkins
HB: C. Carson, A. Maconachie, M. Rotumah-Onus
C: T. Boyle, L. Faull, A. Nestor
HF: D. Murphy, B. Whittaker, R. Monument
F: J. Murphy, J. Staley, D. Semmens
R: B. McDougall, D. Tung, M Walsh
Inter: J. Taylor, A. Stevenson, J. Romeril, B. Fitzpatrick
Emerg: P. Koderenko, S. Cooper
Darley
B: L. Baker, M. Hanson, J. Ancrum
HB: J. Zeestraten, J. Edwards, A. Cameron
C: S. Page, A. Challis, L. Spiteri
HF: L. Delahey, R. Ellis, J. Edwards
F: A. Chiu, D. Grenfell, H. Inglis
R: M. Gray, S. Kennedy, N. Lyons
Inter: N. Thacker, M. Inglis, T. Evans, T. Stone
Emerg: B. Hall, J. Spiteri
MELTON SOUTH v REDAN
Melton South
B: M. Callus, J. Bell, J. Thornton Gielen
HB: L. Watkins, S. White, J. Vincent
C: D. Hillier, D. Leggett, A. Hibbert
HF: R. Holzer, C. Ogston, S. Humphries
F: B. Sullivan, J. Sinclair, W. Thornton-Gielen
R: M. Dransman, N. Reardon, B. Hooper
Inter: J. White, J. Pardo, D. Vasjuta, A. Storey
Emerg: J. Charge, M. Smith-Bye
Redan
B: R. Bell, D. Horbury, M. Caris
HB: J. Giampaolo, P. Britt, D. Chester
C: B. Schiltz, C. Currie, J. Jess
HF: N. Willox, J. Bacon, G. Bell
F: A. Barker, B. Green, M. Phelps
R: M. Cullinan, C. Giampaolo, N. Horbury
Inter: J. Mathews, S. Whiting, J. Short, D. Mathews
Emerg: G. Lukich, T. Watson, K. Mackay, K. Quinlan, L. Hunter
NORTH BALLARAT CITY v MELTON
North Ballarat City
B: M. Jenkins, R. Hobbs, C. Jenkins
HB: D. Jones, B. Hurley, R. Luke
C: M. Gilbert, J. McNamara, S. Mc Cartin
HF: S. Bromley-Lynch, M. Darmody, J. Bromley-Lynch
F: J. Cusack, S. Lyle, D. Kilpatrick
R: L. Campana, J. Edwards, J. Graham
Inter: A. George, M. Coon, S. Willian, C. Grant
Emerg: B. Russell, Z. Graham, D. Micallef, J. Orr
Melton
B: A. Armstrong, C. Armstrong, A. Bartlett
HB: M. Beck, M. Brockwell, R. Davis
C: L. Henderson, C. Griffiths, N. Gale
HF: L. Henderson, L. Hickey, S. Hurst
F: B. Kennedy, B. Murphy, B. Newman
R: M. Notman, T. Robinson, D. Sharp
Inter: J. Taylor, L. Sidebottom, H. Abela, J. Rawlings
Emerg: J. Mangion, C. Patmore, B. Kight, J. Robinson, J. Cotter
SUNBURY v SEBASTOPOL
Sunbury
B: W. Healy, L. Neville, R. Wood
HB: J. Guthrie, J. Steeper, A. Short
C: G. Hay, A. Duhau, J. Hannett
HF: J. Landt, T. Stead, J. Rizk
F: B. Said, J. Sheahan, N. Bridgland
R: D. Kovacevic, M. Medcraft, A. Sammut
Inter: T. Bell, S. Treweek, J. Burgess
Emerg: D. Muir, J. Sheahan, C. Hansen, J. Horwood, C. Lynch
Sebastopol
B: C. Dickson, T. Petersen, R. Menhennet
HB: M. Cain, J. McNab, M. Jolly
C: R. Henderson, C. Edwards, D. Williamson
HF: J. Eyers, D. Widgery, S. Butler
F: T. Hutt, B. Stevens, T. O'Sullivan-Kirchner
R: R. Marshall, S. Henry, B. McLeod
Inter: B. Hutt, N. Doonan, D. Cuthbertson, J. Cuttler
Emerg: L. Noether, D. Furness, A. Smith
RESERVES
BALLARAT v BACCHUS MARSH
Ballarat
B: T. Gillett, S. Baker, B. Ryan
HB: L. Pickering, W. Corbett, T. Mooney
C: L. Winzar, D. O'Neill, A. Madder
HF: G. Shearer, T. Watson, D. Chant
F: Z. Klippel, J. Payne, J. Nicholls
R: D. Dahlquist, B. Fraser, A. Vranesic
Inter: J. Willowhite, P. Fairhead, J. Slater
Bacchus Marsh
B: P. Hoyland, T. Walsh, A. Gosnold
HB: D. Carroll, J. Powell, J. Hanneysee
C: T. Sutherland, T. Castrignano, B. Hicks
HF: T. Mullen, J. Brown, D. Walker
F: M. Suban, C. Suban, D. Peacock
R: A. Whittle, M. Whittle, M. Baker
Inter: M. Hoyland, D. Kennedy, M. Sutherland, S. Howson
Emerg: T. Delahey
EAST POINT v DARLEY
East Point
B: W. Petrowski, A. Walters, D. Slater
HB: J. Peeters, D. Brady, J. Draffin
C: Z. Budge, A. Wright, J. Alexander
HF: J. Park, P. Gleeson, A. Davis
F: M. McCrow, J. Walters, C. Banwell
R: P. Koderenko, R. Zelencich, S. Cooper
Inter: J. Kirby, A. Hynes, K. Devereux, P. Hall
Darley
B: C. Wells, S. Gilbert, S. Turner
HB: C. Cullen, B. Hall, Z. Dix
C: B. Longden, K. O'Rafferty, B. Holt
HF: J. Spiteri, D. Edwards, S. Mc Donald
F: R. Knight, M. Turner, R. Gundry
R: T. Stephenson, J. Clarke, K. McAuliffe
Inter: S. Holt, M. Clancy, B. Matthews, B. Hitchings
Emerg: B. Barnes, B. Coy, B. Keep, C. Hatfield
MELTON SOUTH v REDAN
Melton South
B: J. Binek, B. Binek, J. Alexander
HB: M. Collins, D. Cooper, J. Culhane
C: H. Fleetwood, J. Holland, D. Martin-Walker
HF: M. Rigg, M. Mckane, G. Ryan
F: C. Carlin , , M. Scicchitano J Bearman
R: J. Davis, , D. Nicholson, J Watkins
Inter: M. Reardon, A. Curtis, B. Felise
Redan
B: J. Baker, M. Ward, S. McVitty
HB: K. Neville, J. Johnston, K. Mackay
C: L. Gill, K. Quinlan, M. Robinson
HF: D. Page, D. Colbert, B. Wilson
F: N. Sullivan, T. Haase, J. Kinna
R: G. Lukich, L. Hunter, T. Watson
Inter: J. Leonard, T. Baker, H. Baldwinson, N. Barker
Emerg: J. Hutchison, D. Jenkins
NORTH BALLARAT CITY v MELTON
North Ballarat City
B: S. Hadley, B. Draffin, A. Porter
HB: J. Gluyas, B. Howard, C. Metcalfe
C: J. Orr, A. Cartledge, Z. Graham
HF: K. George, T. Turley, D. Micallef
F: A. Turley, S. Campana, C. Mc Grath
R: Z. Kennedy, N. Olver, A. Sedgwick
Inter: T. Delaney, N. Shaw, D. Porter
Melton
B: R. Blain, T. Batten, A. Bartlett
HB: H. Bongart, L. Briggs, J. Buttigieg
C: M. Gunn, M. Fairman, W. Dao
HF: J. Kitchen, M. Lister, A. Mc Intyre
F: M. Rawlings, R. Newman, B. McIntyre
R: B. Richie, C. Patmore, D. Walker
Inter: M. Watt
SUNBURY v SEBASTOPOL
Sunbury
B: A. Gilbertson, J. Muir, J. Horwood
HB: P. Barry, R. Ritchie, N. Barnes
C: D. Sanderson, C. Hansen, T. Moon
HF: R. Turner, M. Treweek, A. Prescott
F: J. Box, J. Sheahan, J. Attard
R: C. Lynch, D. Burnett, A. Gill
Inter: D. La Sala, L. Shaw, T. Boyle, C. Mirando
Sebastopol
B: B. Broughton, D. Mauric, D. Webster
HB: D. Furness, B. Wilson, J. Ryan
C: A. Broughton, J. Morgan, A. Hardy
HF: A. Smith, D. Baxter, S. Bertus
F: A. Wallis, J. Edwards, C. Mauric
R: G. Coleman, L. Noether, L. Riggall
Inter: A. Kilmartin, B. Carrigg, J. Hardy
UNDER-18.5
BALLARAT v BACCHUS MARSH
Ballarat
B: J. Andison, T. Fisher, K. Faull
HB: P. Fairhead, M. Bishop, B. Ryan
C: E. Etheridge, B. Fraser, M. Brehaut
HF: L. Fisher, T. Mooney, M. Hastings
F: L. Hodgetts, J. Leonard, T. Sutton
R: R. Patrikeos, G. Shearer, J. Thompson
Inter: W. Johnston, N. Luka, M. Smith, O. Smith
Emerg: J. Willowhite
Bacchus Marsh
B: C. Pratt, T. Dickinson, Z. Miesen
HB: M. Hannett, J. Blundell, L. Wyllie
C: J. Erssek, M. Huxtable, B. Cracknell
HF: J. Krstin, K. Grima, J. Tudball
F: B. Hawken, B. Farrugia, T. Huynh
R: J. Dickson, J. Calvitto, K. White
Inter: D. Bishop, B. Griffiths, J. Johns, A. Bakx
Emerg: T. Eyries, M. Luxford, R. Baker
EAST POINT v DARLEY
East Point
B: M. Crosier, R. Walsh, W. Clark
HB: L. Thornton, T. Sammut, T. Stewart
C: B. Murphy, B. Leonard, J. Walker-Corbet
HF: A. Dundon, B. Watkins, H. Givvens
F: M. Canny, M. Scales, J. Buttler
R: C. Jackson, C. Raine, B. Veale
Inter: J. McClure, T. Wakefield, A. Thompson, S. Bourke
Darley
B: N. Dodemaide, J. Bewley,
HB: B. Lopes, B. Solomon, D. Locke
C: C. Pepi, M. Young, D. Locke
HF: J. Leonard, J. Gledhill, C. Toner
F: J. Psaila, M. Horan, J. Mercieca
R: K. Dickson, N. Baker, L. Cahill
Inter: H. Humphrey, K. Mercieca, T. Loy, T. Thacker, B. Leonard
MELTON SOUTH v REDAN
Melton South
B: C. Charge, J. Morrissey, J. Alexander
HB: B. Felise, A. Curtis, D. Clarke
C: J. Mepstead, N. Gemmell, B. McMillan
HF: J. Newton, , Y. Ozagi, J Charge
F: D. Shannon, J. Simpson, M. Smith-Bye
R: D. Curtis, S. Humphries, J. Reale,
Inter: T. Lister Hill, P. Unsworth, J. Farrar, J. Wills
Redan
B: J. Sardo, J. Marshman, J. Mason
HB: J. Duffell, K. Linton, A. Lovel
C: K. Tabbitt, H. Woodward, X. Curran
HF: T. Collins, B. Guinea, L. Farnsworth
F: K. Burnside, N. Holding,
R: K. Hayes, L. Lamb, A. Brogden
Inter: A. Jones, E. Currie, B. McDonald, F. McLaren, P. Fitzgibbon
NORTH BALLARAT CITY v MELTON
North Ballarat City
B: P. Andrews, J. Duffy, S. Hotchin
HB: J. Davidson, T. Hunt, J. Herrmann
C: A. McPherson-Berry, A. Coles, O. Nash
HF: B. Russell, C. Barnes, W. Hoye
F: X. Carey, G. Lovett, L. Waldron
R: L. Simpson, T. McPhan, M. Hay
Inter: C. Pither, R. Robson
Melton
B: K. Baker, , R. Butterworth, B Crofts
HB: K. Derose, H. Davis, A. Crone
C: M. Hanley-Breen, J. Grech, L. Ericson
HF: J. Hayes, J. Kight, J. McGregor
F: J. Robertson, J. Robertson, J. McMahon
R: T. Sheen, J. Simpson, D. Stebbing
Inter: R. Walker, L. Walker
SUNBURY v SEBASTOPOL
Sunbury
B: W. Wright, E. Whelan, J. Acton
HB: J. Mitchell, D. Nutt, Z. Guthrie
C: M. Giudetti, R. Burns, D. Muir
HF: N. Stepanovic, W. Fellows, T. James
F: L. Muir, J. Di Carluccio, K. Corcoran
R: J. Eales, B. Mundy, M. Pearce
Inter: D. Tarczon, J. Chambers
Sebastopol
Not supplied
CENTRAL HIGHLANDS FOOTBALL LEAGUE
SENIORS
BUNGAREE v CRESWICK
Bungaree
B: C. Needs, T. Simons, M. Billington
HB: N. Weightman, T. Wilson, J. Linke
C: S. Mann, J. Murphy, R. Cummins
HF: H. Pyke, S. Finlayson, L. Billington
F: C. Morgan, A. McDonald, L. Mirtschin
R: D. Benson, M. Sheridan, C. O'Keefe
Inter: L. Mangan, O. Hayes, B. Lane, A. Murphy, A. Browning
Creswick
B: M. Antonio, L. Robertson, J. Dalli
HB: M. Miller, C. Robinson, S. Hepworth
C: J. Berry, C. Hepworth, B. Deppeler
HF: D. Mann, , T. Rieniets, M Woods
F: M. Griffin, Z. Lubeek, P. Antonio
R: L. Hepworth, P. Hofman, J. Antonio
Inter: B. Antonio, A. Stepnell, S. Hughes
BALLAN v HEPBURN
Ballan
B: B. Fenwick, J. Wilkinson, D. Ismail
HB: S. Hitchings, D. Nielsen, M. Crook
C: D. Galea, S. Campbell, L. Herring
HF: D. Mullane, A. Speak, M. Snaith
F: D. King, Z. Peoples, M. Williams
R: T. Laurie, J. Kew, J. Wilkie
Inter: D. Christie, C. Sharp, C. Despirt, K. Doyle, B. Shaw, C. Despirt
Hepburn
From: J. Malone, T. Conroy, T. Wills, S. Asa Leausa, F. Anscombe, T. Minns, D. O'Halloran, R. Mc Nay, M. McKay, B. Sutcliffe, , A. McKay, M. Watt, B. Mc Kay, R. Ferraro J. Rodgers, S. Carman, B. Johns, J. Clarke, R. Prentice, A. Ware, L. Cox, D. Smith, J. Clissold, B. Stringer, J. Bastin, J. Ferraro
CLUNES v BUNINYONG
Clunes
From: A. Anderson, P. Milne, L. Wrigley, G. Handley, M. Milne, N. Hind, J. Gorman, D. Milne, J. Hind, R. Meerbach, L. Reddrop, A. Kenna, R. Quick, M. Allen, B. Ingram, B. Newton, J. Sobey, N. Duggan, B. Johnson, J. Nevill, M. Anderson, C. Garth, P. Bedwell, M. McKenzie, M. Fraser, R. Hind, J. Lee, B. Fogas, T. Thomson, J. Hill, E. Downs, T. Featherston, C. Newton, W. Parker, C. Featherston, L. Newton, J. Baird, A. Stinchcombe, L. Hind, K. Thompson, M. Paramonov, O. Fox, J. Hill, K. Duffin, D. Fox, J. Yole, M. Wrigley
Buninyong
B: M. Arnold, N. Shell, J. Orwin
HB: C. Wills, A. Scott, A. Wiltshire
C: J. Renga, S. Turner, B. Collins
HF: J. Ottavi, M. Phelps, B. Guest
F: G. Phelps, P. Benn, B. Leskosek
R: A. Ebery, N. Gilbert, A. Bomitali
Inter: S. Gibson, C. Oliver, K. Terry, T. Dittloff
LEARMONTH v BEAUFORT
Learmonth
B: W. Simpson, T. Hoyle, B. Knowles
HB: J. Werts, T. Curran, P. Phillips
C: B. Beks, M. Jackson, G. Coleman
HF: D. George, D. Box, O. Ross
F: T. White, M. Takas, B. Campbell
R: R. Barnes, J. Ford, B. Powell
Inter: B. Oswald, T. Martin, N. Martin, J. Rich
Beaufort
B: C. Drew, J. Ewart, L. Marshall
HB: L. Pfeifer, J. Sing, D. O'Kelly
C: Z. Marrow, B. Foster, J. Mason
HF: S. Lodge, R. Brown, A. Bones
F: J. Duke, S. Howard, J. Garvey
R: J. McDermott, L. Cox, M. Begbie
Inter: K. Orr, B. Sternberg, A. Petrie, T. McWilliam
DAYLESFORD v DUNNSTOWN
Daylesford
B: J. Browne, J. Evans, T Button
HB: P. Helper, T. Hughes, J. Clough
C: J. Cooper, P Rowe, B Giacometti
HF: J. Mackley, J. Reardon, J Steen
F: L. Murray, C. Ralph, E. Nettleton
R: M. Ryan, M. Cummings, R. Rodgers
Inter: E. McGrath-Lester, S. Winnard, X. Walsh, T. Powell
Dunnstown
B: J. Cahir, T. Stubbs, D. Harbour
HB: M. Kennedy, L. Poulter, T. Elford
C: A. Sawers, K. Begbie, S. Jenkins
HF: E. Mason, R. Cahir, A. Brennan
F: P. McGettigan, M. Henderson, M. Auchettl
R: M. Stewart, S. Cameron, R. Dyer
Inter: K. Mullane, J. Keating, J. Williams, J. Murphy
SPRINGBANK v SMYTHESDALE
Springbank
B: S. Cue, P. Lewis, M. Anderson
HB: T. Malone, M. Tyler, J. Simpson
C: S. Donegan, J. Maher, J. Galea
HF: M. Keighrey, B. Freeman, M. Lakey
F: D. Quinlan, J. Underwood, B. Rix
R: M. Kane, A. Tyler, J. Millikan
Inter: N. Edwards, B. Beasley, S. Quinlan, K. Maher
Emerg: D. Osborne, J. Heald
Smythesdale
B: J. Troon, J. Ramage, D Kennedy
HB: K. Delaland, K. Rattley, J. Szabo
C: B. Dunbar, J. Tung, C. Antonio
HF: A. Gray, M. Schwerin, S. Smith
F: M. Hocking, S. Frys, J. Billman
R: D. Clinton, T. Nankivell, A. Carli
Inter: M. York, A. Stewart, J. Dower
Emerg: J. Porter
NEWLYN v ROKEWOOD CORINDHAP
Newlyn
B: B. Slater, J. Perkins, D. Hammond
HB: A. Chew, L. Allen, N. Skewes
C: W. Carter, K. Young, C. Pane
HF: D. Mahony, W. Young, M. Cosgrave
F: L. Shaw, C. Edwards, R. Ewing
R: S. Robinson, D. Wehrung, L. Relouw
Inter: L. Wren, T. McKinnon, J. Wren, C. Eastwell
Rokewood Corindhap
B: B. Harris, H. Everett, W. Flanagan
HB: J. O'Neil, J. Willey, R. Raglus
C: J. Gercovich, D. Bourke, Z. Priddle
HF: J. Carr, C. Barrenger, L. Philp
F: A. Clarke, P. Smith, L. Baker
R: B. Reese, C. Baker, R. Arnall
Inter: D. Van Dyken, T. Ware, T. Griffith, D. Widdison
SKIPTON v CARNGHAM LINTON
Skipton
B: D. George, T. Corbett, B. Conroy
HB: J. Timmins, C. Postlethwaite, N. Stevenson
C: J. Preston, T. Ross, S. Hon
HF: P. Kluver, C. Townrow, T. Breed
F: S. Penfold, M. Rea, T. Bertalli
R: J. Hobbs, T. McKimmie, M. Jones
Inter: J. Appleby, T. Huglin, C. Vagg, L. Stranks
Carngham Linton
B: T. Langdon, T. Clarke, J. O'Brien
HB: R. Nunn, D. White, J. White
C: A. Francis, J. Benfield, C. Hannah
HF: M. Richardson, J. Savige, J. Nichols
F: B. Dummett, J. O'Brien, B. McDonald
R: A. Braeckmans, B. Ketchen, C. Dummett
Inter: J. Coutts, J. McErvale, N. King, J. Dawson
GORDON v WAUBRA
Gordon
B: B. Hallam, H. Watts, G. Clifford
HB: H. Hunter, M. Gunnell, S. Patterson
C: J. Gorman, T. Murphy, A. Munari
HF: A. Toohey, A. Watts, B. Quinlan
F: M. Nolan, S. Nicholson, J. Cousins
R: L. Gunnell, M. Raworth, C. McGuigan
Inter: P. Lahey, J. Grills, C. Grills, J. Rae
Waubra
B: J. Rushton, S. Oliver, A. McPherson
HB: B. Pigdon, N. Aringo, J. Petrie
C: P. Dodds, M. Dawson, S. Tung
HF: A. Murphy, J. King, D. Robertson
F: T. Mullane, J. Discher, T. Boyle
R: B. Neurath, T. Nash, S. Mullane
Inter: M. Nunn, T. Cullinan, T. Nijam, M. Wapling
RESERVES
BUNGAREE v CRESWICK
Bungaree
B: L. Hastie, M. Howe, C. Robertson
HB: A. Murphy, B. Lane, B. Wormald
C: J. Leviston, S. O'Loughlin, M. Panther
HF: H. Griffiths, J. Cunningham, J. Brown
F: N. Madden, B. Angow, S. Hammond
R: O. Hayes, M. Humphries, S. Ryan
Inter: H. Cousens, D. Maher, B. Trevenen, J. Trevenen
Creswick
B: M. Coxall, D. Zachery, J. Hutchinson
HB: J. Lambert, J. Murray, C. Mann
C: W. McNabb, D. Lubeek, D. Gillingham
HF: P. Griffin, G. Van Oostveen, B. McLean
F: J. Ellis, B. Murray, D. Mercer
R: J. Hepworth, B. Hagen, M. Longridge
Inter: A. Blair, J. Marshman, T. Taylor
BALLAN v HEPBURN
Ballan
B: B. Ferguson, M. Darley, J. Fenwick
HB: J. Bongart, S. Sims, H. Micallef
C: S. Mann, D. O'Hanlon, T. Morse
HF: D. Bell, B. Jorgensen, M. Dunne
F: R. Watts, B. Whelan, B. Smith
R: E. White, , T. Leon T Bryant
Inter: A. Bongart, C. Despirt, J. Mullane, B. Cox, A. Trask
Hepburn
From: R. Bailey, W. Casey, J. Tarran, J. Benzie, R. Ford, J. Nice,
J. Ritchie, B. Pertzel, J. Paddon, R. Olver, E. O'Connor, N. Cummings,
B. Ryan, G. Ross, N. Purtell, M. Layfield, R. Callahan, K. Hartmann,
N. Whan, R. Aberdein, L. Luck-Taylor, D. Smith, C. Pedley
CLUNES v BUNINYONG
Clunes
Not Supplied
Buninyong
B: C. Boer, J. Barnett, J. Finley
HB: M. Turner, A. Hart, M. Hartigan
C: D. Simpkin, L. Dean, P. Lannen
HF: Z. Miller, F. Triantafyllou, N. Miller
F: M. Kerr, J. Robertson, A. Hill
R: D. Westblade, D. Gunn, J. Mann
Inter: S. Lehmann, Z. Whykes, J. Arnold, A. Plucke
LEARMONTH v BEAUFORT
Learmonth
B: J. Martin, L. Karslake, D. Ryan
HB: T. Veldhuis, N. Gudgeon, P. Rogan
C: B. Connor, P. McGuigan, J. Hines
HF: J. Duffy, K. Crick, M. Bruhn
F: B. Allan, T. Niddrie, B. Hines
R: M. McKinnon, D. Connor, A. Wilson
Inter: L. Broadbent, J. Dean, S. Griffin, G. Tyndall
Beaufort
B: Z. Leckie, S. Cox, M. Williams
HB: K. Baddeley, J. Crick, C. Berry
C: J. Blackburn, B. Hart, A. Beer
HF: R. Garland, S. Bruty, J. Cantwell
F: A. George, S. Broadbent, L. Franc
R: M. Coldwell, J. Hart, Z. Hill
Inter: J. Broadbent, B. Turner, J. Robson, J. Fraser
DAYLESFORD v DUNNSTOWN
Daylesford
From: J. Adams, C. Adams, J. Adams, A. Brereton, E. Cooper, M. Jarmain,B. Mason, L. Marshall, L. Lossberg S. Winduss, C. O'Brien, M. O'Brien, D. O'Toole, D. Walker, B. Jurcan, A. Tonna, A. Button, M. Batson, M. Elderfield, S. Mobbs, N. Cronin, B. Rodgers, R. Sewell
Dunnstown
B: M. Dovaston, B. Rogers, T. O'Shea
HB: P. White, H. Marquand, A. Pollock
C: T. Giles, C. Carter, J. Leoncini
HF: W. Barker-Lovett, T. Poulter, W. Jones
F: A. Coote, D. McBain, J. Collins
R: , J. Crone, N. DeJong, M Shelton
Inter: L. Davidson, B. Lewis, J. Williams
SPRINGBANK v SMYTHESDALE
Springbank
B: B. Gleeson, D. Toohey, J. Toohey
HB: D. Curran, H. Nash, T. Knowles
C: T. Whittle, T. Toohey, J. White
HF: J. Tiley, B. Jackson, T. Hearn
F: J. Dodd, L. Douglas, F. Bragge
R: D. Osborne, J. Heald, T. Maher
Inter: T. O'Loughlin, J. McGuire, D. Quinlan, N. Hyden
Emerg: B. Mundy, P. Taylor-Potter, K. Kennedy
Smythesdale
From: R. Anthony, J. Orr, R. Smith, B. Mann, R. Parkinson, J. Kammerer, N. Cooper, D. Clark, J. Orr, J. Green, M. Fisher, B. Ford, T. Chapman, A. Peart, B. Crocker, A. Breen, A. Baker, A. Prebble, S. Horvath, A. Frankum, M. Bennett-Meyer
NEWLYN v ROKEWOOD CORINDHAP
Newlyn
B: R. Lanyon, A. McKay, P. McKinnon
HB: J. Dimond, B. Fleming, M. Clohesy
C: J. Karslake, J. Eastwell, M. Dwyer
HF: N. Sinclair, R. Clements, D. Langan
F: L. Krelle, M. Dodds, J. Stevenson
R: S. Cawthan, D. Eastwell, M. Dean
Inter: D. Tabakovic, M. Lafranchi, C. Eastwell, S. Dwyer
Rokewood Corindhap
B: K. Fayolle, M. Tanis, H. Macaulay
HB: J. Fagan, L. Dark, M. Prokopiwskyi
C: J. Hayes, C. Anderson, D. Reece
HF: N. Stubbs, P. Wells, M. McLean
F: S. Beaumont, T. Mellington, S. Frawley
R: J. Griffith, S. Clifton, T. Weightman
Inter: T. Anwyl, A. Rizzoli, J. McAuliffe, N. Banks
SKIPTON v CARNGHAM LINTON
Skipton
From: M. Smith, J. Nolan, P. Jackson, K. Scott, J. Spry, P. Gunning,
V Dunstan, S. Heffernan, K. Outtram, J. McArlein, J. Howe, L. Robertson,
A. Smyth, B. Mellington, A. McLean, B. Mc Intyre, L. Hills, R. Henricksen,
T. Gawne, C. Fothergill, J. Welsh, B. Hughes, B. Savage
Carngham Linton
B: J. Richardson, B. Soutter, J. Mercer
HB: D. Franklin, J. Westbrook, T. Williams
C: J. Szabo, L. Hanson, J. Liston
HF: D. McGuiness, B. Martland, S. Abrye
F: J. Hammond, R. Isbister, N. Doolan
R: Z. McLeod, J. Haeusler, D. Lesock
Inter: B. Newell, J. Achison, M. Hodder, C. Hocking-Turnbull, H. Carter, S. Lever
GORDON v WAUBRA
Gordon
B: D. Young, D. McTigue, D. Carey
HB: J. Goldie, R. Winter, J. Poppe
C: D. Toohey, S. Curtis, M. Conder
HF: A. Ludbrook, A. Winter, M. Kersley
F: D. Callanan, G. Busuttil, M. Anderson
R: J. Manchee, M. Kersley,
Inter: L. Toohey, S. Miller, L. Carey, S. Turmine, J. Murphy
Waubra
B: M. Niblett, P. Barnett, S. Baker
HB: R. Pongho, G. Roney, A. Jarvis
C: M. Cashin, S. Gosling, M. Gallagher
HF: C. Molloy, P. Lulham, N. Edgar
F: M. Kerney, G. Russell, A. Nash
R: S. Kennedy, D. Conaughton, J. James
Inter: M. Johnston, R. Taylor, N. Lilley, M. Stewart