FOOTBALL
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
SENIORS
ROUND 1
Learmonth v Carngham-Linton: Ryan Barnes (L) 3, Aaron Braeckmans (CL) 2, Brad Knowles (L) 1.
Illabarook v Springbank: James Millikan (S) 3, Simon Quinlan (S) 2, Brandon Greenwood (I) 1.
Rokewood-Corindhap v Skipton: Matthew Rea (S) 3, Dylan Bourke (RC) 2, Daniel George (S) 1.
Hepburn v Waubra:Dean Kelly (W) 3,Nick Sullivan (W) 2, Josh Discher (W) 1.
Dunnstown v Beaufort:Jacob Garvey (B) 3, Kayle Mullane (D) 2, Jaye Cahir (D) 1.
Bungaree v Gordon:James Sullivan (B) 3, Joel Mahar (B) 2, Shaun Finlayson (B) 1.
Creswick v Clunes: Liam Hepworth (Cr) 3, Justin Johns (Cl) 2, Michael Lockyer (Cr) 1.
Buninyong v Newlyn: Ned Gilbert (B) 3, Nathan Skewes (N) 2, Samuel Turner (B) 1.
Ballan v Daylesford: Michael Cummings (D) 3, Scott Winduss (D) 2, Trent Nesbitt (D) 1.
ROUND 2
Beaufort v Hepburn: Daniel Rees (H) 3, Jacob Garvey (B) 2, Andrew McKay (H) 1.
Gordon v Dunnstown:Adam Turley (G) 3, Harley Hunter (G) 2, Joshua Lee (G) 1.
Newlyn v Bungaree: Jayden Reid (B) 3, Ricky Cummins (B) 2, Tristan May (N) 1.
Clunes v Buninyong: Ned Gilbert (B) 3, Jarrod Morgan (B) 2, Samuel Turner (B) 1.
Springbank v Creswick: Simon Quinlan (S) 3, Michael Lockyer (C) 2, Xavier Bourke (S) 1.
Skipton v Illabarook: Lachlan Green (S) 3, Scott Fletcher (S) 2, Cameron Valentine (S) 1.
Carngham-Linton v Rokewood-Corindhap:Jake Pring (CL) 3, Tim Miller (CL) 2, Dylan Bourke (RC) 1.
Daylesford v Learmonth: Trent Nesbitt (D) 3, Joel Adams (D) 2, David Wright (L) 1.
Waubra v Ballan: Shaun Mullane (W) 3, Josh Discher (W) 2, Ryan Closter (B) 1.
ROUND 3
Hepburn v Gordon: Lee Cox (H) 3, Joshua Lee (G) 2, Daniel O’Halloran (H) 1.
Dunnstown v Newlyn: Nathan Blomeley (N) 3, Adrian Chew (N) 2, Nathan Skewes (N) 1.
Bungaree v Clunes: Shaun Finlayson (B) 3, Matthew Sheridan (B) 2, Henri-Claude Griffiths (B) 1.
Buninyong v Springbank: Jarrod Morgan (B) 3, Anthony Ebery (B) 2, James Millikan (S) 1.
Creswick v Skipton: Alex Code (C) 3, Caleb Hepworth (C) 2, Jayden Alexander (S) 1.
Illabarook v Carngham-Linton: Tim Miller (CL) 3, Jake Pring (CL) 2, Shannon Berriman (I) 1.
Rokewood-Corindhap v Daylesford: Michael Cummings (D) 3, Joel Adams (D) 2, Scott Winduss (D) 1.
Learmonth v Ballan: Lachlan Herring (B) 3, Matthew Jackson (L) 2, Brodrick Campbell (L) 1.
Beaufort v Waubra: Josh Discher (W) 3, Steven Tung (W) 2, Nick Sullivan (W) 1.
ROUND 4
Newlyn v Hepburn: Daniel Rees (H) 3, Tristan May (N) 2, Trevor Johnson (H) 1.
Clunes v Dunnstown: Jason Hill (C) 3, Matt Auchettl (D) 2, Brendan Chugg (C) 1.
Springbank v Bungaree: James Millikan (S) 3, Shaun Finlayson (B) 2, Simon Quinlan (S) 1.
Skipton v Buninyong: Christopher Wills (B) 3, Glen Phelps (B) 2, Tyrone Ross (S) 1.
Carngham-Linton v Creswick: Nathan Pring (CL) 3, Tim Miller (CL) 2, Lachlan Griffiths (C) 1.
Daylesford v Illabarook: Michael Cummings (D) 3, Scott Winduss (D) 2, Cade O’Brien (D) 1.
Ballan v Rokewood-Corindhap: Lachlan Herring (B) 3, Dylan Bourke (RC) 2, Dylan Galea (B) 1.
Waubra v Learmonth: Ryan Philbey (W) 3, Thomas Cullinan (W) 2, Cameron McCallum (L) 1.
Gordon v Beaufort: Mick Nolan (G) 3, Daniel James (G) 2, Ashley Munari (G) 1.
ROUND 5
Hepburn v Clunes: Jason Hill (Cl) 3, Justin Johns (Cl) 2, Todd Featherston (Cl) 1.
Dunnstown v Springbank: Simon Quinlan (S) 3, Thomas Eltringham (S) 2, Sam Giblett (S) 1.
Bungaree v Skipton: Matthew Sheridan (B) 3, Tyrone Ross (S) 2, Luke Mirtschin (B) 1.
Carngham-Linton v Buninyong: Christopher Wills (B) 3, Jack Robertson (B) 2, Ryan Guareschi (CL) 1.
Creswick v Daylesford: Caleb Hepworth (C) 3, Liam Hepworth (C) 2, Michael Griffin (C) 1.
Illabarook v Ballan: Jarryd Graham (B) 3, Jonathan Dorning (B) 2, Anthony Kitchen (B) 1.
Rokewood-Corindhap v Learmonth: Chris McGuigan (L) 3, Joshua Reichman (L) 2, Jonathan Willey (RC) 1.
Beaufort v Newlyn: Daniel O’Kelly (B) 3, Adam Sewell (N) 2, Anthony Taylor (N) 1.
Gordon v Waubra: Tim Madden (W) 3, Jason Allen (W) 2, Mick Nolan (G) 1.
ROUND 6
Springbank v Hepburn: Daniel Rees (H) 3, Daniel O’Halloran (H) 2, Simon Quinlan (S) 1.
Skipton v Dunnstown: Tyrone Ross (S) 3, Lachlan O’Connell (D) 2, Lachlan Green (S) 1.
Carngham-Linton v Bungaree: Matthew Sheridan (B) 3, Ricky Cummins (B) 2, Joel Kelly (CL) 1.
Daylesford v Buninyong: Christopher Wills (B) 3, Darren Chambers (D) 2, Tyler Dittloff (B) 1.
Ballan v Creswick: Caleb Hepworth (C) 3, Alex Code (C) 2, Ryan Closter (B) 1.
Learmonth v Illabarook: Ryan Barnes (L) 3, Cameron McCallum (L) 2, Stephen Frys (I) 1.
Waubra v Rokewood-Corindhap: Dean Kelly (W) 3, Nick Sullivan (W) 2, Steven Tung (W) 1.
Clunes v Beaufort: Damien Day (B) 3, Michael Milne (C) 2, Aaron Bones (B) 1.
Newlyn v Gordon: Corey Grills (G) 3, Joshua Lee (G) 2, Nathan Blomeley (N) 1.
ROUND 7
Hepburn v Skipton: Ken Cummings (H) 3, Trevor Johnson (H) 2, Tyrone Ross (S) 1.
Dunnstown v Carngham-Linton: Tim Miller (CL) 3, Aaron Brennan (D) 2, Ryan Guareschi (CL) 1.
Bungaree v Daylesford: Martin Dufty (B) 3, Luke Said (D) 2, James Sullivan (B) 1.
Buninyong v Ballan: James Carroll (Bun) 3, Christopher Wills (Bun) 2, Ned Gilbert (Bun) 1.
Creswick v Learmonth: Chris McGuigan (L) 3, Nathan Reeves (L) 2, Caleb Hepworth (C) 1.
Illabarook v Rokewood-Corindhap: Dylan Bourke (RC) 3, Cameron Griffith (RC) 2, Ross Arnall (RC) 1.
Beaufort v Springbank: Thomas Eltringham (S) 3, Samuel Cue (S) 2, Julian Cameron (B) 1.
Gordon v Clunes: Daniel James (G) 3, Mick Nolan (G) 2, Brendan Chugg (C) 1.
Newlyn v Waubra: Dean Kelly (W) 3, Adam Sewell (N) 2, Nick Sullivan (W) 1.
ROUND 8
Carngham-Linton v Hepburn:Danny Abbott (H) 3, Trevor Johnson (H) 2, AndrewMcKay (H) 1.
Daylesford v Dunnstown: Max Risstrom (Da) 3, Luke Said (Da) 2, Luke Adams (Da) 1.
Ballan v Bungaree: Ricky Cummins (Bu) 3, Joshua Brown (Bu) 2, Billy Anderson (Bu) 1.
Learmonth v Buninyong: Tyler Dittloff (Bu) 3, Christopher Wills (Bu) 2, Chris McGuigan (L) 1.
Rokewood-Corindhap v Creswick: Steven Patterson (Creswick) 3, Michael Lockyer (C) 2, Bradley Dunbar (C) 1.
Waubra v Illabarook: Dean Kelly (W) 3, Nick Sullivan (W) 2, Tim Boyle (W) 1.
Skipton v Beaufort: Daniel O’Kelly (B) 3, Cameron Valentine (S) 2, Simon Lockyer (S) 1.
Springbank v Gordon: Joel Maher (S) 3, Mick Nolan (G) 2, Joshua Lee Gordon 1.
Clunes v Newlyn: Kallen Young (N) 3, Dale Carlton (C) 2, Michael Milne (C) 1.
ROUND 9
Hepburn v Daylesford: Michael Cummings (D) 3, Luke Adams (D) 2, Daniel Rees (H) 1.
Dunnstown v Ballan: Benjamin Fenwick (B) 3, Mark Williams (B) 2, Anthony Kitchen (B) 1.
Bungaree v Learmonth: Christopher Morley (B) 3, Shaun Finlayson (B) 2, Kurt Lenehan (B) 1.
Buninyong v Rokewood-Corindhap: Jarrod Morgan (B) 3, Joseph Gilbert (B) 2, Adam Scott (B) 1.
Creswick v Illabarook: Joel Antonio (C) 3, Michael Griffin (C) 2, Steven Patterson (C) 1.
Newlyn v Springbank: Thomas Eltringham (S) 3, Ryan Knowles (S) 2, Adam Sewell (N) 1.
Gordon v Skipton: Ashley Munari (G) 3, Simon Lockyer (S) 2, Adam Turley (G) 1.
Beaufort v Carngham-Linton: Christopher Drew (B) 3, Lee Marshall (B) 2, Nathan Pring (CL) 1.
Waubra v Clunes: Nick Sullivan (W) 3, Shaun Mullane (W) 2, Dean Kelly (W) 1.
ROUND 10
Ballan v Hepburn: Jonathan Dorning (B) 3, Ryan Closter (B) 2, Andrew McKay (H) 1.
Learmonth v Dunnstown: Chris McGuigan (L) 3, Joshua Reichman (L) 2, Brad Hughes (D) 1.
Rokewood-Corindhap v Bungaree: Ricky Cummins (B) 3, Heath Pyke (B) 2, Kurt Lenehan (B) 1.
Illabarook v Buninyong: Adam Scott (B) 3, Samuel Turner (B) 2, Ned Gilbert (B) 1.
Creswick v Wabura: Nick Sullivan (W) 3, Steven Patterson (C) 2, Dean Kelly (W) 1.
Daylesford v Beaufort: Joel Adams (D) 3, Patrick Rowe (D) 2, Darren Chambers (D) 1.
Carngham-Linton v Gordon: Nathan Pring (CL) 3, Tim Miller (CL) 2, Luke Gunnell (G) 1.
Skipton v Newlyn: Tyrone Ross (S) 3, Luke Faull (N) 2, Simon Lockyer (S) 1.
Springbank v Clunes: Luke Fisher (S) 3, Justin Johns (C) 2, Dale Carlton (C) 1.
ROUND 11
Hepburn v Learmonth: Salesi Uhi (H) 3, Chris McGuigan (L) 2, Bradley Mc Kay (H) 1.
Dunnstown v Rokewood-Corindhap: Matt Auchettl (D) 3, Adam Wilkinson (RC) 2, Sam Roache (D) 1.
Bungaree v Illabarook: Ricky Cummins (B) 3, Jayden Reid (B) 2, Zac Denham (B) 1.
Buninyong v Creswick: Mark Phelps (B) 3, Steven Patterson (C) 2, Joseph Gilbert (B) 1.
Clunes v Skipton: Jason Hill (C) 3, Tyrone Ross (S) 2, Darren Morrish (C) 1.
Newlyn v Carngham-Linton: Jake Pring (CL) 3, Nathan Skewes (N) 2, Adrian Chew (N) 1.
Gordon v Daylesford: Mick Nolan (G) 3, Joshua Lee (G) 2, Scott Winduss (D) 1.
Beaufort v Ballan: Zachary Graham (Bal) 3, Christopher Drew (Bea) 2, Ryan Closter (Bal) 1.
Waubra v Springbank: Daniel Thompson (S) 3, James Millikan (S) 2, Nick Sullivan (W) 1.
ROUND 12
Rokewood-Corindhap v Hepburn: Andrew McKay (H) 3, Daniel O’Halloran (H) 2, Daniel Rees (H) 1.
Illabarook v Dunnstown: Jaye Cahir (D) 3, Matt Auchettl (D) 2, Chris Robertson (I) 1.
Creswick v Bungaree: Steven Patterson (C) 3, Ricky Cummins (B) 2, Shaun Finlayson (B) 1.
Buninyong v Wabura: Nick Sullivan (W) 3, Mark Phelps (B) 2, Adam Scott (B) 1.
Learmonth v Beaufort: Patrick McGuigan (L) 3, Chris McGuigan (L) 2, Jacob Garvey (B) 1.
Ballan v Gordon: Timothy Werner (G) 3, Jarryd Graham (B) 2, Joshua Lee (G) 1.
Daylesford v Newlyn: Scott Winduss (D) 3, Luke Adams (D) 2, Lachlan Vallance (N) 1.
Carngham-Linton v Clunes: Michael Milne (Clu) 3, Aaron Braeckmans (CL) 2, Scott Johnson (CL) 1.
Skipton v Springbank: Luke Fisher (Sp) 3, Simon Lockyer (Sk) 2, Daniel Thompson (Sp) 1.
ROUND 13
Hepburn v Illabarook: Andrew McKay (H) 3, Brendan Sutcliffe (H) 2, Shannon Berriman (I) 1.
Dunnstown v Creswick: Jaye Cahir (D) 3, Sam Roache (D) 2, Liam Hepworth (C) 1.
Bungaree v Buninyong: Jarrod Morgan (Buni) 3, Joseph Gilbert (Buni) 2, Anthony Ebery (Buni) 1.
Springbank v Carngham-Linton: Luke Fisher (S) 3, Daniel Thompson (S) 2, Jake Pring (CL) 1.
Clunes v Daylesford: Luke Adams (D) 3, Jason Hill (C) 2, Scott Winduss (D) 1.
Newlyn v Ballan: Adrian Chew (N) 3, Adam Sewell (N) 2, Ryan Closter (B) 1.
Gordon v Learmonth: Ashley Munari (G) 3, Luke Gunnell (G) 2, Tye Murphy (G) 1.
Beaufort v Rokewood-Corindhap: James Blackburn (B) 3, Jacob Garvey (B) 2, Dylan Bourke (RC) 1.
Wabura v Skipton: Nick Sullivan (W) 3, Josh Discher (W) 2, Stuart Oliver (W) 1.
ROUND 14
Creswick v Hepbrun: Daniel O’Halloran (H) 3, Salesi Uhi (H) 2, Michael Griffin Creswick 1.
Buninyong v Dunnstown: Tyler Dittloff (B) 3, Ned Gilbert (B) 2, Brad Hughes (D) 1.
Bungaree v Waubra: Shaun Finlayson (B) 3, Billy Anderson (B) 2, Shaun Mullane (W) 1.
Illabarook v Beaufort: Jacob Garvey (B) 3, Daniel O’Kelly (B) 2, Levi Cox (B) 1.
Rokewood-Corindhap v Gordon: Graeme King (G) 3, Ashley Munari (G) 2, Patrick Smith (RC) 1.
Learmonth v Newlyn: David Wright (L) 3, Patrick McGuigan (L) 2, Adam Sewell (N) 1.
Ballan v Clunes: Ryan Aquilina (B) 3, Dylan Galea (B) 2, Mark Williams (B) 1.
Daylesford v Springbank: Michael Cummings (D) 3, Luke Fisher (S) 2, Luke Adams (D) 1.
Carngham-Linton v Skipton: Cameron Valentine (S) 3, Brett Conroy (S) 2, Tim Miller (CL) 1.
ROUND 15
Hepburn v Buninyong: Phil Benn (B) 3, Mark Phelps (B) 2, Adam Scott (B) 1.
Dunnstown v Bungaree: Heath Pyke (B) 3, Jaye Cahir (D) 2, Ricky Cummins (B) 1.
Beaufort v Creswick: Liam Hepworth (C) 3, Lachlan Griffiths (C) 2, Louis Franc (B) 1.
Gordon v Illbarook: Joshua Lee (G) 3, Tye Murphy (G) 2, Ashley Clark (I) 1.
Newlyn v Rokewood Corindhap:Calvin Pane (N) 3, Lachlan Vallance (N) 2, Kade Nicholls (N) 1.
Clunes v Learmonth: Jason Hill (C) 3, Glenn Handley (C) 2, David Wright (L) 1.
Springbank v Ballan: Jonathan Dorning (B) 3, Rodney Watts (B) 2, Samuel Sims (B) 1.
Skipton v Daylesford: Corey Fothergill (S) 3, Tyrone Ross (S) 2, Simon Lockyer (S) 1.
Wabura v Carngham-Linton: Jason Allen (W) 3, Dean Kelly (W) 2, Nick Sullivan (W) 1.
ROUND 16
Bungaree v Hepburn: Daniel O’Halloran (H) 3, Shaun Finlayson (B) 2, Andrew McKay (H) 1.
Dunnstown v Wabura: Nick Sullivan (W) 3, Jason Allen (W) 2, Lachlan Poulter (D) 1.
Buninyong v Beaufort: Phil Benn (Bun) 3, Jacob Garvey (Bea) 2, Kurt Bruechert (Bun) 1.
Creswick v Gordon: Liam Hepworth (C) 3, Luke Gunnell (G) 2, Timothy Rieniets (C) 1.
Illabarook v Newlyn: Calvin Pane (N) 3, Stephen Frys (I) 2, James Maher (N) 1.
Rokewood-Corindhap v Clunes: Glenn Handley (C) 3, Heath Anderson (RC) 2, Dale Collins (C) 1.
Learmonth v Springbank: Simon Quinlan (S) 3, Paul McMahon (S) 2, Thomas Eltringham (S) 1.
Ballan v Skipton: Tyrone Ross (S) 3, Ryan Closter (B) 2, Daniel Nielsen (B) 1.
Daylesford v Carngham-Linton: Michael Cummings (D) 3, Joel Adams (D) 2, Luke Adams (D) 1.
ROUND 17
Hepburn v Dunnstown: Andrew McKay (H) 3, Ken Cummings (H) 2, Daniel O’Halloran (H) 1.
Beaufort v Bungaree: Joel Mahar (Bun) 3, Ricky Cummins (Bun) 2, Kurt Lenehan (Bun) 1.
Gordon v Buninyong: James Carroll (B) 3, Ashley Munari (G) 2, Ned Gilbert (B) 1.
Newlyn v Creswick: Joel Antonio (C) 3, Steven Patterson (C) 2, Adam Sewell (N) 1.
Clunes v Illabarook: Jason Hill (C) 3, Glenn Handley (C) 2, Leigh Reddrop (C) 1.
Springbank v Rokewood-Corindhap: Daniel Thompson (S) 3, Thomas Eltringham (S) 2, Jonathan Willey (RC) 1.
Skipton v Learmonth: Cameron Valentine (S) 3, Tyrone Ross (S) 2, Chris McGuigan (L) 1.
Carngham-Linton v Ballan: Jake Pring (CL) 3, Andrew Schuyler (CL) 2, Jonathan Dorning (B) 1.
Wabura v Daylesford: Dean Kelly (W) 3, Nick Sullivan (W) 2, Tom Nijam (W) 1.
TOP 10
27-Nick Sullivan (Waubra)
19-Dean Kelly (Waubra)
19-Tyrone Ross (Skipton)
18-Ricky Cummins (Bungaree)
18-Michael Cummings (Daylesford)
17-Jason Hill (Clunes)
15-Chris McGuigan (Learmonth)
14-Shaun Finlayson (Bungaree)
13-Jacob Garvey (Beaufort)
13-Simon Quinlan (Springbank)
13-Chris Wills (Buininyong)
13-Tim Miller (Carngham-Linton)
13- Steven Patterson (Creswick)
13-Joshua Lee (Gordon)
13-Andy McKay (Hepburn)
CLUB-BY-CLUB
BALLAN: Jonathan Dorning 9, Ryan Closter 8, Lachlan Herring 6, Jarryd Graham 5, Benjamin Fenwick 3, Dylan Galea 3, Mark Williams 3, Ryan Aquilina 3, Zachary Graham 3, Anthony Kitchen 2, Rodney Watts 2, Daniel Nielsen 1, Samuel Sims 1
BEAUFORT: Jacob Garvey 13, Daniel O’Kelly 8, Christopher Drew 5, Damien Day 3, James Blackburn 3, Lee Marshall 2, Aaron Bones 1, Julian Cameron 1, Levi Cox 1, Louis Franc 1
BUNGAREE: Ricky Cummins 18, Shaun Finlayson 14, Matthew Sheridan 8, Heath Pyke 5, Jayden Reid 5, Joel Mahar 5, James Sullivan 4, Billy Anderson 3, Christopher Morley 3, Kurt Lenehan 3, Martin Dufty 3, Joshua Brown 2, Henri-Claude Griffiths 1, Luke Mirtschin 1, Zac Denham 1
BUNINYONG: Christopher Wills 13, Jarrod Morgan 11, Ned Gilbert 11, Mark Phelps 7, Tyler Dittloff 7, Adam Scott 6, James Carroll 6, Phil Benn 6, Joseph Gilbert 5, Samuel Turner 4, Anthony Ebery 3, Glen Phelps 2, Jack Robertson 2, Kurt Bruechert 1
CARNGHAM LINTON: Tim Miller 13, Jake Pring 12, Nathan Pring 7, Aaron Braeckmans 4, Andrew Schuyler 2, Ryan Guareschi 2, Joel Kelly 1, Scott Johnson 1
CLUNES: Jason Hill 17, Glenn Handley 7, Justin Johns 6, Michael Milne 6, Dale Carlton 3, Brendan Chugg 2, Dale Collins 1, Darren Morrish 1, Leigh Reddrop 1, Todd Featherston 1
CRESWICK: Steven Patterson 13, Liam Hepworth 12, Caleb Hepworth 9, Joel Antonio 6, Alex Code 5, Michael Lockyer 5, Michael Griffin 4, Lachlan Griffiths 3, Bradley Dunbar 1, Timothy Rieniets 1
DAYLESFORD: Michael Cummings 18, Luke Adams 10, Scott Winduss 10, Joel Adams 9, Luke Said 4, Trent Nesbitt 4, Darren Chambers 3, Max Risstrom 3, Patrick Rowe 2, Cade O’Brien 1
DUNNSTOWN: Jaye Cahir 9, Matt Auchettl 7, Sam Roache 3, Aaron Brennan 2, Brad Hughes 2, Kayle Mullane 2, Lachlan O’Connell 2, Lachlan Poulter 1
GORDON: Joshua Lee 13, Ashley Munari 11, Mick Nolan 10, Daniel James 5, Luke Gunnell 5, Adam Turley 4, Corey Grills 3, Graeme King 3, Timothy Werner 3, Tye Murphy 3, Harley Hunter 2
HEPBURN: Andrew McKay 13, Daniel O’Halloran 12, Daniel Rees 11, Ken Cummings 5, Salesi Uhi 5, Trevor Johnson 5, Danny Abbott 3, Lee Cox 3, Brendan Sutcliffe 2, Bradley Mc Kay 1
ILLABAROOK: Stephen Frys 3, Shannon Berriman 2, Ashley Clark 1, Brandon Greenwood 1, Chris Robertson 1
LEARMONTH: Chris McGuigan 15, Ryan Barnes 6, David Wright 5, Patrick McGuigan 5, Joshua Reichman 4, Cameron McCallum 3, Matthew Jackson 2, Nathan Reeves 2, Brad Knowles 1, Brodrick Campbell 1
NEWLYN: Adam Sewell 9, Adrian Chew 6, Calvin Pane 6, Nathan Skewes 5, Nathan Blomeley 4, Kallen Young 3, Lachlan Vallance 3, Tristan May 3, Luke Faull 2, Anthony Taylor 1, James Maher 1, Kade Nicholls 1
ROKEWOOD-CORINDHAP: Dylan Bourke 9, Adam Wilkinson 2, Cameron Griffith 2, Heath Anderson 2, Jonathan Willey 2, Patrick Smith 1, Ross Arnall 1
SKIPTON: Tyrone Ross 19, Cameron Valentine 9, Simon Lockyer 7, Lachlan Green 4, Corey Fothergill 3, Matthew Rea 3, Brett Conroy 2, Scott Fletcher 2, Daniel George 1, Jayden Alexander 1
SPRINGBANK: Simon Quinlan 13, Luke Fisher 11, Thomas Eltringham 11, Daniel Thompson 9, James Millikan 9, Joel Maher 3, Paul McMahon 2, Ryan Knowles 2, Samuel Cue 2, Sam Giblett 1, Xavier Bourke 1
WAUBRA: Nick Sullivan 27, Dean Kelly 19, Josh Discher 8, Jason Allen 7, Shaun Mullane 6, Ryan Philbey 3, Steven Tung 3, Tim Madden 3, Thomas Cullinan 2, Stuart Oliver 1, Tim Boyle 1, Tom Nijam 1
RESERVES
ROUND 1
Rokewood-Corindhap v Springbank: Shaun Carroll (RC) 3, Aaron Stewart (RC) 2, Patrick Kluver (S) 1
Buninyong v Newlyn: Cameron Baker (B) 3, Andrew Forbes (B) 2, Phil Benn (B) 1
Learmonth v Carngham-Linton: Rory Nunn (CL) 3, Ashley Egan (L) 2, Tom Dunstone (CL) 1
Dunnstown v Beaufort: Leigh Murphy (B) 3, Brett Coutts (D) 2, Benjamin Uwland (B) 1
Ballan v Daylesford: Johnny Bastin (D) 3, Brent Shaw (Bl) 2, Sam Winnard (D) 1
Creswick v Clunes: James Mayne (Cr) 3, Tynan Spenceley (Cr) 2, Michael Milne (Cl) 1
Hepburn v Waubra: Luke Bourke (W) 3, Sam Clark (W) 2, Ryan Philbey (W) 1
Illabarook v Springbank: Jarryd Underwood (S) 3, Lachlan Dickson (S) 2, Cameron Chalmers (S) 1
Bungaree v v Gordon: Christopher Morley (B) 3, Jason Rae (G) 2, Lawrence Perks (B) 1
ROUND 2
Beaufort v Hepburn: Leigh Murphy (B) 3, Paul Torpey (H) 2, Zac Hill (B) 1
(G) v Dunnstown: Anthony Bourke (G) 3, Paul Bourke (G) 2, Anson Pellissier (G) 1
Newlyn v Bungaree: Lawrence Perks (B) 3, Matthew Mason (N) 2,
Christopher Morley (B) 1
Clunes v Buninyong: Leigh Jones (B) 3, Joseph Daly (B) 2, Kurt Bruechert (B) 1
Springbank Creswick: Travis Jones (C) 3, Nathan Cavanagh (S) 2, Tynan Spenceley (C) 1
Skipton v Illabarook: Samuel Elbaz (S) 3, Nathan Dyer (I) 2, Joseph Nolan (S) 1
Carngham-Linton v Rokewood-Corindhap: James Rayner (CL) 3, Trent Baird (CL) 2, Leigh Dark (RC) 1
Daylesford v Learmonth: Emlyn Nettleton (D) 3, Kane Trimble (D) 2, Nick Cronin (D) 1
Waubra v Ballan: Luke Bourke (W) 3, Ryan Philbey (W) 2, Bryce Dowler (W) 1
ROUND 3
Hepburn v Gordon: Liam O’Halloran (H) 3, Jack Goldie (G) 2, Paul Torpey (H) 1
Dunnstwon v Newlyn: Brayden Slater (N) 3, Lachlan Poulter (D) 2, Christopher Dwyer (N) 1
Bungaree v Clunes: Lawrence Perks (B) 3, Eamon Stringer (B) 2, Leigh McIntosh (C) 1
Buninyong v Springbank: Joseph Daly (B) 3, Liam Paige (B) 2, Daniel Curran (S) 1
Creswick v Skipton: Damian Lubeek (C) 3, Samuel Elbaz (S) 2, Tynan Spenceley (C) 1
Illabarook v Carngham-Linton: Trent Baird (CL) 3, Michael Field (I) 2, Brendan Parker (CL) 1
Rokewood-Corinhap v Daylesford: Shannon Mobbs (D) 3, Kane Trimble (D) 2, Jayden Hayes (RC) 1
Learmonth v Ballan: Brent Shaw (Bl) 3, Robert Conroy (B) 2, Nathan Reeves (L) 1
Beaufort v Learmonth: Alexander McPherson (W) 3, Dominic Morrison (B) 2, Justin Hobson (W) 1
ROUND 4
Newlyn v Hepburn: Lewis Rankin (H) 3, Christopher Dwyer (N) 2, Scott Cawthan (N) 1
Clunes v Dunnstown: Joshua Auchettl (D) 3, Luke DeJong (D) 2, Tylan Humm (C) 1
Springbank v Bungaree: Joshua Quinlan (B) 3, Travis Toohey (S) 2, Andrew Powell (B) 1
Skipton v Buninyong: Darcy Donelly (B) 3, Andrew Forbes (B) 2, Mark Phelps (B) 1
Carngham-Linton v Creswick: Dylan McGuiness (CL) 3, Adam Mc Lean (CL) 2, Joel Hutchison (CL) 1
Daylesford v Illabarook: Kane Trimble (D) 3Christopher Conduit (D) 2, Shannon Mobbs (Da) 1
Ballan v Rokewood-Corindhap: Aaron Speak (Bl) 3, Ian Murphy (Bl) 2, Daniel Segrave (B) 1
Waubra v Learmonth: Mark Molloy (W) 3, Conrad Graovac (W) 2, Tim Sinclair (L) 1
Gordon v Beaufort: Rhys Otto (B) 3, Gary Busuttil (G) 2, Jarrod Collins (B) 1
ROUND 5
Hepburn v Clunes: Joe Malone (H) 3, Beau Ryan (H) 2, Matthew Layfield (H) 1
Dunnstown v Springbank: Luke DeJong (D) 3, Timothy Furphy (S) 2, Jarrod Heald (S) 1
Bungaree v Skipton: Lawrence Perks (B) 3, Andrew Powell (B) 2, James Lindeback (B) 1
CVarngham-Linton v Buninyong: Phil Benn (B) 3, Kurt Bruechert (B) 2, James Rayner (CL) 1
Creswick v Daylesford: Kane Trimble (D) 3, Marcus Elderfield (D) 2, Luke Evans (D) 1
Illabarook v Ballan: Mark Dunne (B) 3, Christopher Sharp (B) 2, Zachary Gray (I) 1
Rokewood-Corindhap v Learmonth: Paul Rogan (L) 3, Lochlan Douglas (RC) 2, Ashley Egan (L) 1
Beaufort v Newlyn: Zac Hill (Be) 3, Ashley George (B) 2, Andrew Borg (N) 1
Gordon v Waubra: Adam Jarvis (W) 3, Joshua King (W) 2, Gary Busuttil (G) 1
ROUND 6
Springbank v Hepburn: Cameron Chalmers (S) 3, Jarryd Underwood (S) 2, Lachlan Fisher (S) 1
Skipton v Dunnstown: Cameron Dunne (D) 3, Brendan Lewis (D) 2, Daniel Harbour (D) 1
Carngham-Linton v Bungaree: Lawrence Perks (B) 3, Scott Illingworth (B) 2, Dale Larkin (CL) 1
Daylesford v Buninyong: Daniel Gunn (B) 3, Steven Butler (B) 2, Andrew Forbes (B) 1
Ballan v Creswick: David Benedetti Furness (B) 3, Daniel Segrave (Bl) 2, Billy Smith (B) 1
Learmonth v Illabarook: Nathan Ross (L) 3, Dean Gray (I) 2, Dean Ryan (L) 1
Waubra v Rokewood-Corindhap: Justin Hobson (W) 3, Cameron Landry (W) 2, Adam Jarvis (W) 1
Clunes v Beaufort: Zac Hill (B) 3, Anthony Bourke (B) 2, Mark Anderson (C) 1
Newlyn v Gordon: James Poppe (G) 3, Bradley Hallam (G) 2, Daniel Ashman (N) 1
ROUND 7
Hepburn v Skipton: Lewis Rankin (H) 3, Beau Ryan (H) 2, Billy Albert (H) 1
Dunnstown v Carngham-Linton: Cameron Dunne (D) 3, Ben Collins (D) 2, Bradley Lockyer (CL) 1
Bungaree v Daylesford: Taylor McKenzie (B) 3, Matthew Shortal (B) 2, Joshua Quinlan (B) 1
Buninyong v Ballan: Josh Renga (Bunin) 3, Adam Bridges (Bunin) 2, David Benedetti Furness (Bal) 1
Creswick v Learmonth: Paul Rogan (L) 3, Tynan Spenceley (C) 2, Ashley Egan (L) 1
Illabarook v Rokewood-Corindhap: Aaron Stewart (RC) 3, Paul Wells (RC) 2, Shaun Boag (I) 1
Beaufort v Springbank: Robert Fairweather (S) 3, Leigh Murphy (B) 2, Nathan Edwards (S) 1
Gordon v Clunes: James Poppe (G) 3, Martin Robinson (C) 2, Anthony Winter (G) 1
Newlyn v Waubra: Adam Jarvis (W) 3, Luke Bourke (W) 2, Benn Pigdon (W) 1
ROUND 8
Carngham-Linton v Hepburn: Jimmy Rodgers (H) 3, Ryan Clark (CL) 2, Lewis Rankin (H) 1
Daylesford v Dunnstown: Kane Trimble (Da) 3, Aaron Brereton (Da) 2, Daniel Harbour (Du) 1
Ballan v Bungaree: Matthew Shortal (Bung) 3, Jake Trevenen (Bung) 2, David Pike (Bal) 1
Learmonth v Buninyong: Liam Paige (B) 3, Josh Renga (B) 2, Rob Dyer (B) 1
Rokwwood-Corindhap v Creswick: Jayden Hayes (RC) 3, Tynan Spenceley (C) 2, Aaron Stewart (RC) 1
Waubra v Illabarook: Joshua McVitty (W) 3, Cameron Landry (W) 2, Luke Bourke (W) 1
Skipton v Beaufort: Anthony Bourke (B) 3, Elliott Small (S) 2, Seean Broadbent (B) 1
Springbank v Gordon: Shannon Donegan (Sp) 3, Graeme King (G) 2, Anson Pellissier (G) 1
Clunes v Newlyn: Jesse Eastwell (N) 3, Brayden Slater (N) 2, Nathan Duggan (C) 1
ROUND 9
Hepburn v Daylesford: Paul Torpey (H) 3, Aidan Mill (D) 2, Lewis Rankin (H) 1
Dunnstown v Ballan: Daniel Segrave (B) 3, Christopher Sharp (B) 2, Cameron Dunne (D) 1
Bungaree v Learmonth: Henri-Claude Griffiths (B) 3, Jake Trevenen (B) 2, Eamon Stringer (B) 1
Buninyong v Rokewood-Corindhap: Steven Butler (B) 3, Daniel Gunn (B) 2, Darcy Donelly (B) 1
Creswick v Illabarook: Brett Hagen (C) 3, James Mayne (C) 2, Travis Jones (C) 1
Newlyn v Springbank: Hayden Nash (S) 3, Chris Stephens (N) 2, Jarryd Underwood (S) 1
Gordon v Skipton: Adam Ludbrook (G) 3, Angus McSweyn (S) 2, Graeme King (G) 1
Beaufort v Carngham-Linton: Anthony Bourke (B) 3, Joel Kelly (CL) 2, Christian Birch (CL) 1
Waubra v Clunes: Cameron Landry (W) 3, Adam Dufty (W) 2, Adam Jarvis (W) 1
ROUND 10
Ballan v Hepburn: Ian Murphy (B) 3, Christopher Despirt (B) 2, Thomas Conroy (H) 1
Learmonth v Dunnstown: Cameron Dunne (D) 3, Ashley Egan (L) 2, Leighton Hateley (D) 1
Rokewood-Corindhap v Bungaree: Lawrence Perks (B) 3, Andrew Steenhuis (B) 2, Matthew Shortal (B) 1
Illabarook v Buninyong: Darcy Donelly (B) 3, Simon Crowe (B) 2, Daniel Gunn (B) 1
Creswick v Waubra: Mark Molloy (W) 3, Joshua McVitty (W) 2, Justin Hobson (W) 1
Daylesford v Beaufort: Aidan Mill (D) 3, Anthony Bourke (B) 2, Patrick Helper (D) 1
Carngham-Linton v Gordon: Chris Addison (CL) 3, Justin O’Brien (CL) 2,
Shane Holland (G) 1
Skipton v Newlyn: Matthew Collins (S) 3, Daniel Ashman (N) 2, Brayden Slater (N) 1
Springbank v Clunes: Travis Whittle (S) 3, Travis Toohey (Sp) 2, Jack Lambert (C) 1
ROUND 11
Hepburn v Learmonth: Lewis Rankin (H) 3, Michael Stanley (H) 2, Luke Mitchell (H) 1
Dunnstown v Rokewood-Corindhap: Aaron Stewart (RC) 3, Paul White (D) 2, Bayden Mellington (RC) 1
Bungaree v Illabarook: Eamon Stringer (B) 3, Andrew Steenhuis (B) 2, Shane Giese (B) 1
Buninyong v Creswick: Daniel Gunn (B) 3, Steven Butler (B) 2, Josh Renga (B) 1
Clunes v Skipton: Shane Wallace (C) 3, Luke Redpath (C) 2, Jackson Bohner (S) 1
Newlyn v Carngham-Linton: Brayden Slater (N) 3, Christian Birch (CL) 2, Michael Dodds (N) 1
Gordon v Daylesford: Gary Busuttil (G) 3, Adam Ludbrook (G) 2, Emlyn Nettleton (D) 1
Beaufort v Ballan: Nathan Trengove (Bee) 3, Mark Dunne (Bal) 2, Anthony Bourke (Be) 1
Waubra v Springbank: Justin Hobson (W) 3, Ryan Philbey (W) 2, James Petrie (W) 1
ROUND 12
Rokewood-Corindhap v Hepburn: Matthew Brown (H) 3, Jayden Hayes (RC) 2, Paul Torpey (H) 1
Illabarook v Dunnstown: Andrew Malone (D) 3, Jayson Tiburcy (I) 2, Leighton Hateley (D) 1
Creswick v Bungaree: Henri-Claude Griffiths (B) 3, David Steenhuis (B) 2,
Eamon Stringer (B) 1
Buninyong v Waubra: Luke Bourke (W) 3, Alexander McPherson (W) 2, Sam Clark (W) 1
Leamonth v Beaufort: James Blackburn (B) 3, Anthony Bourke (B) 2, Rhys Garland (B) 1
Ballan v Gordon: Ian Murphy (Bal) 3, Todd Lawrie (Bal) 2, Adam Ludbrook (G) 1
Daylesford v Newlyn: Sam Winnard (Da) 3, Christopher Eastwell (N) 2, Emlyn Nettleton (Da) 1
Carngham-Linton v Clunes: Alan Kenna (Cl) 3, Jack Lambert (Cl) 2, Christian Featherston (Cl) 1
Skipton v Springbank: Nathan Edwards (Sp) 3, Dean Romeril (Sp) 2, Travis Toohey (Sp) 1
ROUND 13
Hepburn v Illabarook: Matthew Dillon (H) 3, Lewis Rankin (H) 2, Garry Cook (I) 1
Dunnstown v Creswick: Andrew Malone (D) 3, Ryan Mc Clutchie (D) 2, Brett Hagen (C) 1
Bungaree v Buninyong: Rob Dyer (Bunin) 3, James Kavanagh (Bunin) 2, Lawrence Perks (Bung) 1
Springbank v Carngham-Linton: Dean Romeril (S) 3, Brock Freeman (S) 2, Christian Birch (CL) 1
Clunes v Daylesford: Emlyn Nettleton (D) 3, Sam Winnard (D) 2, Patrick Helper (D) 1
Newlyn v Ballan: Mark Goldie (B) 3, Christopher Eastwell (N) 2, Mark Dunne (B) 1
Gordon v Learmonth: John Manchee (G) 3, Gary Busuttil (G) 2, David Young (G) 1
Beaufort v Rokewood-Corindhap: Anthony Bourke (B) 3, Ashley George (B) 2, Bayden Mellington (RC) 1
Waubra v Skipton: Ben Webster (W) 3, James Petrie (W) 2, Stephen Jew (W) 1
ROUND 14
Creswick v Hepburn: Damian Lubeek (C) 3, Joe Malone (H) 2, Luke Mitchell (H) 1
Buninyong v Dunnstown: Daniel Gunn (B) 3, Daniel Westblade (B) 2Luke DeJong (D) 1
Bungaree v Waubra: Luke Davidson (W) 3, Joshua McVitty (W) 2, Jake Trevenen (Bung) 1
Illabarook v Beaufort: Leigh Murphy (B) 3, Benjamin Uwland (B) 2, Mark Delaney (I) 1
Rokewood-Coroidhap v Gordon: Gary Busuttil (G) 3, Beau Porter (G) 2, Jayden Hayes (RC) 1
Learmonth v Newlyn: Michael Dodds (N) 3, Christopher Eastwell (N) 2, Anthony Taylor (N) 1
Ballan v Clunes: Bernard Whelan (B) 3, David Pike (Bl) 2, Mark Dunne (Bl) 1
Daylesford v Springbank: Dean Romeril (S) 3, Timothy Knowles (S) 2, Brock Freeman (S) 1
Carngham-Linton v Skipton: Liam Muller (S) 3, Joshua Parsons (CL) 2, Vaughan Dunstan (S) 1
ROUND 15
Hepburn v Buninyong: James Kavanagh (B) 3, Josh Renga (B) 2, Lewis Rankin (H) 1
Dunnstown v Bungaree: Jake Trevenen (B) 3, Paul White (Du) 2, Henri-Claude Griffiths (B) 1
Beaufort v Creswick: Simon Hayes (B) 3, Dominic Morrison (B) 2, Gary Knights (C) 1
Gordon: v Illabarook: John Manchee (G) 3, Gary Busuttil (G) 2, Jamie Scott (I) 1
Newlyn v Rokewood-Corindhap: Christopher Eastwell (N) 3, Chris Stephens (N) 2, Jayden Hayes (RC) 1
Clunes v Learmonth: Benjamin Willersdorf (L) 3, Patrick Richards (Cl) 2, Nathan Bull (L) 1
Springbank v Ballan: Todd Lawrie (Bal) 3, Brock Freeman (Sp) 2, Jarrod Heald (Sp) 1
Skipton v Daylesford: Emlyn Nettleton (D) 3, Brayden Draffin (S) 2, Nick Cronin (D) 1
Waunbra v Carngnham-Linton: Mark Molloy (W) 3, Russell Pongho (W) 2, Adam Jarvis (W) 1
ROUND 16
Bungaree v Hepburn: Jake Trevenen (B) 3, Henri-Claude Griffiths (B) 2, Lewis Rankin (H) 1
Dunnstown v Waubra: Justin Hobson (W) 3, Cameron Landry (W) 2, Adam Jarvis (W) 1
Buninyong v Beaufort: Josh Renga (Bunin) 3, James Kavanagh (Bunin) 2, Jarod Crick (Be) 1
Creswick v Gordon: Adam Ludbrook (G) 3, Michael Anderson (G) 2, Gary Knights (C) 1
Illabarook v Newlyn: Matthew Mason (N) 3, Chris Stephens (N) 2, Brayden Slater (N) 1
Rokewood-Corindhap v Clunes: Nathan Duggan (C) 3, Matthew Wrigley (C) 2, Jayden Hayes (RC) 1
Learmonth v Springbank: Kieran Kennedy (S) 3, Jarryd Underwood (S) 2, Travis Whittle (S) 1
Ballan v Skipton: David Benedetti Furness (B) 3, Bernard Whelan (B) 2, Ian Murphy (B) 1
Daylesford v Carngham-Linton: Nick Cronin (D) 3, Sam Winnard (D) 2, Christian Birch (CL) 1
ROUND 17
Hepburn v Dunnstown: Steven Carman (H) 3, Michael Stanley (H) 2, Lewis Rankin (H) 1
Beaufort v Bungaree: Lawrence Perks (Bung) 3, Mitchell Evans (Be) 2, James Lindeback (Bung) 1
Gordon v Buninyong: Adam Ludbrook (G) 3, Damon Simpkin (B) 2, John Manchee (G) 1
Newlyn v Creswick: Christopher Eastwell (N) 3, Chris Stephens (N) 2, Pearce Antonio (C) 1
Clunes v Illabarook: Daniel Walkingshaw (C) 3, Chris Bryant (C) 2, Matthew Wrigley (C) 1
Springbankv Rokwood-Corindhap: Nicholas Toohey (S) 3, Timothy Knowles (S) 2, Leigh Dark (RC) 1
Skipton v Learmonth: Rhys Woods (L) 3, Luke Bosworth (SK) 2, Damon Broadbear (L) 1
Carngham-Linton v Ballan: Timothy Carroll (B) 3, Mark Dunne (Bl) 2, Ian Murphy (Bl) 1
Waubra v Daylesford: Benn Pigdon (W) 3, Matthew Wapling (W) 2, Bryce Dowler (W) 1
TOP 10
20-Lawrence Perks (Bungaree)
16-Anthony Bourke (Beaufort)
16-Lewis Rankin (Hepburn)
13-Gary Busuttil (Gordon)
13-Kane Trimble (Daylesford)
12-Adam Ludbrook (Gordon)
12- Daniel Gunn (Buninyong)
12-Luke Bourke (Waubra)
12-Christopher Eastwell (Newlyn)
11-Leigh Murphy (Beaufort)
11-Jake Trevenen (Bungaree)
11- Josh Renga (Buninyong)
11- Justin Hobson 11 (Waubra)
CLUB-BY-CLUB
BALLAN: Ian Murphy 10, Mark Dunne 9, David Benedetti Furness 7, Daniel Segrave 6, Bernard Whelan 5, Brent Shaw 5, Todd Lawrie 5, Christopher Sharp 4, Aaron Speak 3, David Pike 3, Mark Goldie 3, Timothy Carroll 3, Christopher Despirt 2, Robert Conroy 2, Billy Smith 1
BEAUFORT: Anthony Bourke 16, Leigh Murphy 11, Zac Hill 7, Ashley George 4, Dominic Morrison 4, Benjamin Uwland 3, James Blackburn 3, Nathan Trengove 3, Rhys Otto 3, Simon Hayes 3, Mitchell Evans 2, Jarod Crick 1, Jarrod Collins 1, Rhys Garland 1, Seean Broadbent 1
BUNGAREE: Lawrence Perks 20, Jake Trevenen 11, Henri-Claude Griffiths 9, Eamon Stringer 7 Matthew Shortal 6, Andrew Steenhuis 4, Christopher Morley 4, Joshua Quinlan 4, Andrew Powell 3, Taylor McKenzie 3, David Steenhuis 2, James Lindeback 2, Scott Illingworth 2, Shane Giese 1
BUNINYONG: Daniel Gunn 12, Josh Renga 11, Darcy Donelly 7, James Kavanagh 7, Steven Butler 7, Andrew Forbes 5, Joseph Daly 5, Liam Paige 5, Phil Benn 4, Rob Dyer 4, Cameron Baker 3, Jack Robertson 3, Kurt Bruechert 3, Leigh Jones 3, Adam Bridges 2, Damon Simpkin 2, Daniel Westblade 2, Simon Crowe 2, Mark Phelps 1
CARNGHAM-LINTON: Christian Birch 5, Trent Baird 5, James Rayner 4, Chris Addison 3, Dylan McGuiness 3, Rory Nunn 3, Adam Mc Lean 2, Joel Kelly 2, Joshua Parsons 2, Justin O’Brien 2, Ryan Clark 2, Bradley Lockyer 1, Brendan Parker 1, Dale Larkin 1, Joel Hutchison 1, Tom Dunstone 1
CLUNES: Nathan Duggan 4, Alan Kenna 3, Daniel Walkinshaw 3, Jack Lambert 3, Matthew Wrigley 3, Shane Wallace 3, Chris Bryant 2, Luke Redpath s 2, Martin Robinson 2, Patrick Richards 2, Christian Featherston 1, Leigh McIntosh 1, Mark Anderson 1, Michael Milne 1, Tylan Humm 1
CRESWICK: Tynan Spenceley 8, Damian Lubeek 6, James Mayne 5, Brett Hagen 4, Travis Jones 4, Gary Knights 2, Pearce Antonio 1
DAYLESFORD: Kane Trimble 13, Emlyn Nettleton 11, Sam Winnard 8, Aidan Mill 5, Nick Cronin 5, Shannon Mobbs 4, Johnny Bastin 3, Aaron Brereton 2, Christopher Conduit 2, Marcus Elderfield 2, Patrick Helper 2, Luke Evans 1
DUNNSTOWN: Cameron Dunne 10, Andrew Malone 6, Luke DeJong 6, Paul White 4, Joshua Auchettl 3, Ben Collins 2, Brendan Lewis 2, Brett Coutts 2, Daniel Harbour 2, Lachlan Poulter 2, Leighton Hateley 2, Ryan Mc Clutchie 2,
GORDON: Gary Busuttil 13, Adam Ludbrook 12, John Manchee 7, James Poppe 6, Anthony Bourke 3, Graeme King 3, Anson Pellissier 2, Beau Porter 2, Bradley Hallam 2, Jack Goldie 2, Jason Rae 2, Michael Anderson 2, Paul Bourke 2, Anthony Winter 1, David Young 1, Shane Holland 1
HEPBURN: Lewis Rankin 16, Paul Torpey 7, Joe Malone 5, Beau Ryan 4, Michael Stanley 4, Jimmy Rodgers 3, Liam O’Halloran 3, Matthew Dillon 3, Matthew Brown 3, Steven Carman 3, Luke Mitchell 2, Billy Albert 1, Matthew Layfield 1, Thomas Conroy 1
ILLABAROOK: Dean Gray 2, Jayson Tiburcy 2, Michael Field 2, Nathan Dyer 2, Garry Cook 1, Jamie Scott 1, Mark Delaney 1, Shaun Boag 1, Zachary Gray 1
LEARMONTH: Ashley Egan 6, Paul Rogan 6, Benjamin Willersdorf 3, Nathan Ross 3, Rhys Woods 3, Damon Broadbear 1, Dean Ryan 1, Nathan Bull 1, Nathan Reeves 1, Tim Sinclair 1
NEWLYN: Christopher Eastwell 12, Brayden Slater 10, Chris Stephens 8, Matthew Mason 5, Michael Dodds 4, Christopher Dwyer 3, Daniel Ashman 3, Jesse Eastwell 3, Andrew Borg 1, Anthony Taylor 1, Scott Cawthan 1
ROKEWOOD-CORINDHAP: Aaron Stewart 9 Jayden Hayes 9, Shaun Carroll 3, Bayden Mellington 2, Leigh Dark 2, Lochlan Douglas 2, Paul Wells 2
SKIPTON: Samuel Elbaz 5, Liam Muller 3, Matthew Collins 3, Angus McSweyn 2, Brayden Draffin 2, Elliott Small 2, Luke Bosworth 2, Jackson Bohner 1, Joseph Nolan 1, Patrick Kluver 1, Vaughan Dunstan 1
SPRINGBANK: Dean Romeril 8, Jarryd Underwood 8, Brock Freeman 5, Travis Toohey 5, Cameron Chalmers 4, Nathan Edwards 4, Timothy Knowles 4, Travis Whittle 4, Hayden Nash 3, Kieran Kennedy 3, Nicholas Toohey 3, Robert Fairweather 3, Shannon Donegan 3, Jarrod Heald 2, Lachlan Dickson 2, Nathan Cavanagh 2, Timothy Furphy 2,
Daniel Curran 1, Lachlan Fisher 1
WAUBRA: Luke Bourke 12, Justin Hobson 11, Adam Jarvis 10, Cameron Landry 9, Mark Molloy 9, Joshua McVitty 7, Alexander McPherson 5, Ryan Philbey 5, Benn Pigdon 4, Ben Webster 3, James Petrie 3, Luke Davidson 3, Sam Clark 3, Adam Dufty 2, Bryce Dowler 2, Conrad Graovac 2, Joshua King 2, Matthew Wapling 2, Russell Pongho 2, Stephen Jew 1
For CHFL Best and Fairest netball votes, visithttp://www.thecourier.com.au/story/1732619/chfl-best-and-fairest-votes-netball/?cs=12