BALLARAT FOOTBALL LEAGUE
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
ROUND 1
SENIORS
MELTON v MELTON SOUTH
Melton
B: L. Heaney, K. Wilson, L. Walker
HB: B. Crofts, B. McIntyre, L. Hickey
C: J. Hickey, J. Walker, R. Walker
HF: D. Haby, L. Carter, J. Cotter
F: B. Kight, R. Carter, R. Davis
R: B. Archard, C. Griffiths, M. Denham
Int: T. Button, K. Baker, J. May, M. Beck
Emg: L. Ericson, D. Walker, M. Brockwell, M. Orr
NEW
Matt Denham (Bacchus Marsh)
Jordyn Cotter *Werribee VFL listed 2017
Billy Crofts *Werribee VFL listed 2017
Darren Haby (Sunshine, WRFL)
Melton South
B: D. Hillier, C. Searle, D. Leggett
HB: M. Sullivan, C. Ogston, L. Watkins
C: D. Sharp, F. Ray, B. Hooper
HF: B. Sullivan, S. White, S. Humphries
F: M. Notman, D. Houghton, R. Miles
R: B. Sortino, M. Lynch, B. Sullivan
Int: M. Golby, D. Callus, J. Madafferi, D. Vasjuta
Emg: W. Thornton-Gielen, J. Charge, R. Holzer
NEW
Mitch Golby (Kilcundy Bass, WGFL) *Port Melbourne VFL listed 2017
Dale Houghton (Leongatha, GFL) *Port Melbourne VFL listed 2017
Reece Miles (Hoppers Crossing, WRFL)
Farren Ray (Balwyn, EFL)
Dillon Sharp (Melton)
Matthew Sullivan (Rupertswood, RDFL)
SUNBURY v REDAN
Sunbury
B: L. Bramble, P. MacDonough, J. Hannett
HB: M. Conn, G. Valles, A. Christensen
C: M. Edwards, A. Duhau, T. Stead
HF: J. Rizk, L. Berry, N. Wood
F: D. Sanderson, T. Lenaz, R. Wood
R: J. Eales, G. Hay, A. Magin
Int: B. Guthrie, R. Allen, B. Mundy, N. Bridgland
Emg: T. Werner, M. Wright, J. Sheahan
NEW
Liam Berry (Rupertswood, RDFL)
Aaron Christensen (Macedon, RDFL)
Jayden Eales *Williamstown VFL listed 2017
Jack Sheahan (returning after year off)
Matthew Wright (Old Ivanhoe, VAF
Redan
B: A. Gercovich, P. Britt, J. Giampaolo
HB: D. Okely, D. Colbert, D. Chester
C: P. Fitzgibbon, L. Hoy, B. Schiltz
HF: J. Toulmin, B. Smyth, D. Mathews
F: B. Peace, L. McLean, K. Hayes
R: O. Stephenson, G. Bell, M. Coon
Int: C. Craig-Peters, C. Inglis, A. Harvey, T. Hamilton
Emg: S. Carr, T. Douglass, K. Linton, N. Horbury
NEW
Dan Colbert (Barwon Heads, BFL)
Matt Coon (Maryborough, BFL)
Cooper Craig-Peters (under-18.5)
Aaron Gercovich (Rokewood-Corindhap, CHFL)
Cam Inglis (reserves)
Tanner Hamilton (Maryborough, BFL)
BACCHUS MARSH v DARLEY
Bacchus Marsh
B: M. Sutherland, L. Phyland, D. Velden
HB: L. Mullen, T. Angwin, D. Foley
C: A. Del Papa, T. Shea, H. Coulton
HF: B. Speight, J. Owen, D. Phyland
F: R. Stuhldreier, A. Willitts, B. Griffiths
R: D. Burton, N. Stuhldreier, S. Sherlock
Int: M. Chisari, J. Chisari, D. Bishop, J. Trowsdale
Emg: S. Lafranchi
NEW
Jacob Chisari (South Mildura) *Williamstown VFL listed 2017
Matthew Chisari (Avondale Heights, EDFL)
Daniel Foley *Werribee VFL listed 2017
Jake Owen (Woodend-Hesket, RDFL) *Williamstown VFL listed 2017
Ben Speight (Wangaratta, OMFL)
Aaron Willitts (Epping, NFL)
Darley
B: L. Baker, J. Edwards, L. Delahey
HB: S. Page, J. Carrick, D. Reid
C: L. Spiteri, D. Roy, T. Evans
HF: M. Young, D. Leonard, R. Ellis
F: H. Inglis, J. Zeestraten, D. Robson
R: A. Kur, B. Graham, S. Kennedy
Int: J. Spiteri, M. Hanson, D. Grenfell, R. Closter
Emg: L. Herring, L. Cahill
NEW
Ryan Closter (returning)
Jake Edwards *Geelong VFL list 2018
Steve Kennedy (Altona, WRFL)
Dylan Reid (Pascoe Vale, EDFL)
BALLARAT v EAST POINT
Ballarat
B: S. James, J. Nicholls, L. Wynd
HB: M. Bishop, B. Van de Heuvel, D. Kennedy
C: M. Martin, S. Hutchinson, T. Constable
HF: M. Brehaut, M. Bowman, C. Prendergast
F: C. Prockter, H. Hughes, J. Blackburn
R: M. Powling, K. Mellington, W. Garner
Int: J. Ford, J. Antonio, A. Stepnell, N. Garner
Emg: T. Conroy, D. Hobbs, H. Butler, A. Gray
NEW
Mitch Bowman (Bungaree, CHFL)
Hayden Hughes (returning)
Keegan Mellington (St Michael’s, WFL) *North Ballarat VFL listed 2017
Chris Procktor (Donald, NCFL)
East Point
B: A. Maconachie, R. Walsh, C. Carson
HB: D. Tung, J. Van Meel, C. Lovig
C: A. Nestor, M. Johnston, L. Dahlenburg
HF: J. Johnston, B. Whittaker, M. Rotumah-Onus
F: J. Ottavi, B. McDougall, J. Dodd
R: P. Kodorenko, J. Brown, D. Semmens
Int: J. Taylor, D. Murphy, R. Monument, C. Bilney, M. Walsh, J. Gallagher, L. Thornton
NEW
Jacob Brown (Hepburn, CHFL) *Essendon VFL development squad 2018
Lucas Dahlenburg (Nhill, WFL)
Jordan Johnston (North Ballarat City) *North Ballarat Rebels listed 2017/Northern Blues VFL listed 2018
Matt Johnston (North Ballarat City) *North Ballarat VFL listed 2017
Cameron Lovig (Daylesford, CHFL) *Sandringham VFL listed 2018
Joel Ottavi (Keilor, WRFL) *Essendon VFL listed 2018
Brad Whittaker (Stirling, WAAFL)
SEBASTOPOL v NORTH BALLARAT CITY
Sebastopol
B: B. Trew, T. Petersen, M. Cain
HB: J. Wilkinson, J. McNab, T. Lockyer
C: S. Butler, L. Cassidy, B. Hutt
HF: J. Onley, D. Widgery, T. Hutt
F: B. Goodes, J. Keeble, G. Lovett
R: N. Hausler, M. Austin, J. Harvey
Int: H. Everett, R. Noether, J. Morgan, D. Furness
Emg: D. Williamson, R. Henderson, J. Grills
NEW
Matt Austin *North Ballarat VFL listed 2017
Lachie Cassidy (Ballarat) *North Ballarat VFL listed 2017
Nick Hausler (Redan) *North Ballarat VFL listed 2017
James Keeble (Boort, NCFL) *North Ballarat VFL listed 2017
Tony Lockyer *North Ballarat VFL listed 2017
Jack Onley (Anglesea, BFL)
Jake Wilkinson (Ballan, CHFL)
North Ballarat City
From: R. Luke, B. Simpson , W. Young, S. McCartin, M. Johns, S. Dunstan,
N. Dunstan, T. Speirs, H. Loader, B. Leonard, C. Jenkins, M. Gilbert,
K. George, S. Bromley-Lynch, J. Bromley-Lynch, B. Draffin, T. George, D. Jones,
A. Turley, C. Perks, R. Hobbs, O. Nash
NEW
Sam Dunstan (Shepparton, GVFL)
Keenan George (Cairns Saints, AFL Cairns)
Tyler George (Springbank, CHFL)
Tim Speirs (South Colac) *North Ballarat VFL listed 2017
RESERVES
MELTON v MELTON SOUTH
Melton
B: M. Griffin, A. Crone, T. Allen
HB: H. Bray, A. Gibb, J. McGregor
C: J. Grech, L. Ericson, R. Hehir
HF: B. Merry, J. Taylor, A. Bartlett
F: J. Buttigieg, D. Walker, R. Jones
R: H. Davis, K. Derose, M. Brockwell
Int: B. Griffiths, C. Webber, C. Gurlu
Melton South
B: W. Thornton-Gielen, M. Sortino, M. Scicchitano
HB: B. Notman, J. White, J. Carlin
C: C. Charge, M. Smith-Bye, J. Kovarik
HF: D. Van Heemst, R. Holzer, J. Morrissey
F: P. Unsworth, B. Wood, F. Holzer
R: M. Dransman, R. Souter, J. Charge
Int: J. Mepstead, T. Keane, J. Ficheroux, D. Martin-Walker
Emg: J. Smoors, D. Clarke
SUNBURY v REDAN
Sunbury
B: P. Barry, A. Gilbertson, J. Attard
HB: A. O'Connor, J. Muir, J. Johnson
C: D. Jurczyluc, M. Sammut, D. Nutt
HF: M. Pearce, J. Fenner, B. Ferrari
F: B. Baker, N. Hogan, B. Pink
R: M. Wright, M. Trimboli, S. Lowerson
Int: N. Cox, J. Sullivan, J. Williams
Redan
B: S. Remington, J. Baker, N. Barker
HB: J. Mathews, X. Curran, Z. Jenkins
C: J. O'Donnell, S. Carr, K. Linton
HF: M. Robinson, T. McGenniss-Destro, L. Williams
F: C. Carter, A. Dind, L. Scheele
R: W. Madden, T. Watson, T. Douglass
Int: A. Gocs, J. Short, J. Johnston
BACCHUS MARSH v DARLEY
Bacchus Marsh
B: N. Chester, T. Delahey, M. Whittle
HB: S. Lafranchi, J. Duggan, B. Cracknell
C: S. Griffiths, T. Wardell, A. Sweet
HF: T. Walsh, J. Powell, S. Grech
F: C. McKenzie, , D. Walker, A. Sweet
R: C. Suban, J. Calvitto, P. Hoyland
Int: A. Porter, Z. Miesen
Darley
B: J. Barnes, J. Clarke, C. Cullen
HB: S. Holt, M. Engstrom, Z. Dix
C: B. Holt, M. Horan, D. Locke
HF: J. Beecham, B. Hanson, B. Spiteri
F: S. Gundry, S. Mc Donald, D. Peacock
R: C. Toner, B. Hughes, K. Basset
Int: D. Locke, R. Orr, K. Doyle
BALLARAT v EAST POINT
Ballarat
B: J. Wall, A. Gray, J. Leonard
HB: A. Madder, D. Hobbs, D. Hickey
C: B. Wormald, P. Antonio, B. Fraser
HF: D. Van Dyken, T. Conroy, T. Sutton
F: B. Schmidt, J. Sutherland, L. Hodgetts
R: B. Hobbs, A. McPherson, H. Butler
Int: W. Johnston, D. Peck, D. Hall, M. Blackmore
Emg: A. Day, L. Kinnersly, J. Graham, B. Milikins
East Point
B: J. Buttler, T. Haintz, J. McClure
HB: L. Gunn, M. Walsh, J. Gallagher
C: M. McCrow, J. Payne, L. Thornton
HF: A. Hynes, A. Stevenson, W. Petrowski
F: J. Downey, B. Fitzpatrick, C. Raine
R: J. Kirby, J. Watkins, C. Banwell
Int: C. Quinlan, J. Tung, J. Learmonth
SEBASTOPOL v NORTH BALLARAT CITY
Sebastopol
B: A. Wallis, A. Young, M. Miller
HB: T. Holmes, N. Doonan, L. Noether
C: D. Williamson, T. Currie, R. Henderson
HF: A. Sheridan, D. Watsone, J. Grills
F: B. Silvey, T. Stewart, L. Parker
R: B. Stevens, M. Jolly, T. Pye
Int: S. Henry, M. Ringin, B. Dummett, J. Cooper
Emg: L. Shaw, D. Mauric, J. Mason
North Ballarat City
From: T. Haintz, A. Lambert, M. Fortescue, M. Skontra, L. Simpson, N. Olver,
M. Lawless, B. Holloway, M. Hay, M. Goh, J. Duffy, X. Carey,
T. Bourke-Finn, J. Cusack, M. Willian, M. Giddings, N. Shaw
UNDER-18.5
MELTON v MELTON SOUTH
Melton
B: J. Whitehand, L. Webber, M. Wilde
HB: K. Rodgers, J. Armstrong, J. Syme
C: A. Robinson, T. Ferri, T. Peters
HF: B. Martin, J. McCartney, B. Mawson
F: J. Newton, J. Cooper
R: T. Simpson, J. Littler
Melton South
From: A. Revell, A. Ficheroux, R. Frew, A. Curtis, D. Curtis, L. Ratkowski, Y. Ozagi, J. Geddes, J. Frew, J. Eekelschot, N. Gemmell
SUNBURY v REDAN
Sunbury
B: B. Wilson, L. Goater, J. Oliaro
HB: J. Fenton, T. Werner, M. Mott
C: R. Eales, I. Smithwick, J. Mitchell
HF: C. Gills, L. Tarczon, D. Bygate
F: L. Healy, L. Muir, M. Anderson
R: M. Eldridge, J. Taylor, D. Caruana
Int: D. Mundy, Z. Charville, J. Lampard
Redan
B: O. Davidson, E. Tebble, T. Jess
HB: N. Vincent, T. O'Keane, R. Petrascu
C: S. McDougall, Z. Oliver, H. Britt
HF: D. Arthur, M. Judd, F. Douglas
F: Z. Forbes, D. Murphy, H. Twaits
R: S. Hope, Z. Wilson, L. Phillips
Int: L. Cain-Sultana, J. Curnow, J. Penny, B. Goldsworthy
BACCHUS MARSH v DARLEY
Bacchus Marsh
B: J. Fell, D. Pettitt, L. Taylor
HB: J. Crawford, J. Burgess, J. Homewood
C: L. Timms, X. Jenks, D. Miesen
HF: B. Drew, J. Dickson, J. Mayne
F: R. Bishop, M. Dickson, C. Stone
R: L. Belcher, J. Harrington, R. Porter
Int: N. Joselin, M. Mitchell, D. Cordell, A. Bettio
Emg: C. Beckhurst, L. Payne
Darley
B: N. Blade, J. Pope, J. Oakley
HB: A. Hine, J. McNair, N. Hartfiel
C: J. Cadman, T. Evans, D. Cadman
HF: B. Colley, J. Stephenson, J. Dodemaide
F: L. Bakx, D. Beecham, A. Azzopardi
R: T. Presnell, J. Bewley, B. Mugridge
Int: J. Sebastian, B. Galea, L. Taffe, M. Ward, C. Sparrow
BALLARAT v EAST POINT
Ballarat
B: T. Nunn, M. Eastman, I. Shearer
HB: J. Crilly, M. Keast, B. Patullo
C: N. Woodward, D. Trethowan, R. Bradshaw
HF: D. Bulluss, J. Robertson, M. McGrath
F: L. Prendergast, L. Rinaldi, K. Swan
R: D. Rumler, J. Marshall, B. Pickering
Int: J. Ross, R. Cox
Emg: M. Van dyken, S. McCrum, S. Fisher
East Point
B: S. McKeegan, M. Welsh, Z. Gladman
HB: C. Bowden, I. Quick, A. Vallance
C: W. McLoughlin, M. Romeril, J. Thornton
HF: S. Tipper, N. Canny, A. Morrish
F: L. Payne, E. McMasters, M. Daunt
R: J. Findlay, S. Moore, B. Dodd
Int: B. Ilsley, L. Ross, J. Price, N. Rieniets
CENTRAL HIGHLANDS FL
SENIORS
DUNNSTOWN v. BUNINYONG
Dunnstown
B: J. Brown, T. Stubbs, J. Williams
HB: B. Leonard, A. Thompson, M. Henderson
C: J. Radlof, W. Short, A. Toan
HF: M. Archer, R. Cahir, B. Duffy
F: J. Stefani, L. Poulter, T. Collins
R: R. Rattley, S. Jenkins, N. English
Int: J. Keating, D. Harbour, K. Neville, I. Keating
In: L. Poulter, D. Harbour, B. Duffy, J. Keating, I. Keating, W. Short
Out: A. Brennan, T. Botter, M. Bulluss, K. Andrews, H. Mckimmie, R. Adams
Buninyong
B: L. Baker, M. McKenzie, B. Guest
HB: S. Cooper, J. Robertson, N. Gilbert
C: F. Russell, J. Morgan, T. Brayshaw
HF: H. Givvens, J. Dunne, J. Rodgers
F: J. Coxall, I. Baker, J. Romeril
R: L. Rigby, S. Russell, A. Bomitali
Int: J. Renga, M. Turner, N. Shell, S. Van Meel
BEAUFORT v. GORDON
Beaufort
B: D. Sangster, B. Howard, L. Cox
HB: T. Stapleton, B. Hayes, N. Sullivan
C: A. Petrie, M. Foster, T. Le Lievre
HF: T. Haase, J. Garvey, R. Sangster
F: J. Duke, Z. Leckie, S. Howard
R: J. McDermott, J. McCorkell, J. Mason
Int: M. Jenkins, D. Day, J. Cameron
Gordon
B: T. Burns, M. Gunnell, M. Spezza
HB: T. Wason, C. Richardson, B. Hallam
C: M. Anderson, T. Murphy, J. Clampit
HF: Z. Ryan, S. Nicholson, J. Toohey
F: M. Nolan, L. Gunnell, M. Hayes
R: B. Sutcliffe, E. Crackel, M. Raworth
Int: A. Siekai, A. Watts, J. Murphy, J. Evans
In: A. Siekai, L. Gunnell, S. Nicholson, M. Nolan, T. Murphy, J. Evans
Out: A. Richardson, C. Myers, R. Clampit, C. McGuigan, J. Cousins, J. Maher
HEPBURN v. BUNGAREE
Hepburn
B: T. Wills, S. Wood, N. Johns
HB: A. Ware, F. Anscombe, K. Cummings
C: D. Rees, Z. Hansford, M. Mc Kay
HF: J. Grant, R. Jenkins, B. Johns
F: J. Rodgers, J. Hogan, A. McKay
R: T. Godsell, D. O'Halloran, B. McKay
Int: J. Barnes, S. Asa Leausa, H. Rodgers, J. Malone
In: J. Grant, S. Asa Leausa, A. Ware
Out: J. Peake, J. Clarke, A. Ferrier
Bungaree
B: J. Oostendorp, C. Cowan, M. Harrington
HB: J. Linke, M. Geary, S. Ryan
C: J. Butler, B. Willian, A. Milroy
HF: J. Walter, C. Jackson, J. Murphy
F: S. Mann, L. Mirtschin, J. Trevenen
R: D. Benson, J. Mahar, M. Sheridan
Int: C. Morgan, L. Billington, H. Russell, A. Browning
In: L. Billington, J. Linke
Out: N. Strachan, L. Prendergast
WAUBRA v. DAYLESFORD
Waubra
B: J. Leman, J. Lukich, J. Petrie
HB: A. McPherson, B. Douglass, N. Moran
C: B. Wilson, D. Jenkins, B. McDonald
HF: D. Robertson, J. Kinna, J. Crawford
F: Z. Kennedy, J. Crabtree, W. Booth
R: G. Lukich, T. Nash, W. Corbett
Int: A. Wettenhall, N. Dinsdale
Daylesford
B: T. Hughes, J. Evans, W. Austin
HB: S. Eyles, S. Black, M. Risstrom
C: J. Clough, T. Powell, J. Nulty
HF: J. Cummings, Z. Tisdale, R. Rodgers
F: W. Giacometti , W. Hughes, D. Muscat
R: S. Winnard, J. Cowan, X. Walsh
Int: K. Trimble, M. Brown, E. Cooper, E. Nettleton
ROKEWOOD-CORINDHAP v. NEWLYN
Rokewood-Corindhap
B: T. McLaughlin, J. Willey, B. Berlund
HB: S. Chapman, M. Rainsford, J. O'Neil
C: B. Ferguson, B. Harris, Z. Priddle
HF: L. Platt, B. Allison, J. Carr
F: D. Delaney, T. Mookhoek, L. Philp
R: B. Reese, J. Grant, T. Fagg
Int: J. Hayes, M. McLaughlin, S. Dillon, D. Johnstone
Newlyn
B: C. Prendergast, D. Hammond, M. Cosgrave
HB: L. Gill, R. Wynd, A. Sewell
C: J. Slater, M. Sewell, D. Eastwell
HF: D. Fishwick, D. Mahony, J. Willmott
F: C. Eastwell, D. Wehrung, D. Lourey
R: J. Fryar, L. Prendergast, J. Milne
Int: J. Cassells, D. Wrigley, L. Shaw, B. Wills
In: L. Shaw, D. Wrigley, D. Eastwell, J. Cassells
Out: S. Clifton, B. Sewell, N. Elliott, P. Parr
SKIPTON v. LEARMONTH
Skipton
B: D. Zinn, A. Fay, A. Mason
HB: L. Stranks, X. Lourey, J. Draffin
C: S. Dunn, M. Young, J. McKinnon
HF: T. Huglin, J. Peeters, A. Romey
F: B. Thompson, C. Townrow, K. Dubbeldam
R: H. Young, A. Pitson, M. Hoare
Int: M. Webb, J. Welsh, T. Robertson, T. Breed
In: T. Breed
Out: F. Morcombe
Learmonth
B: N. Martin, E. Sinnott, S. Rogan
HB: C. Dickson, Z. Tunbridge, K. Mackay
C: O. Ross, S. Whiting, M. Zelencich
HF: D. Page, T. Martin, N. Willox
F: J. O'Donnell, T. Curran, W. Hoye
R: V. White, J. Rae, B. Powell
Int: M. Jackson, J. Pratt, B. Campbell, A. Zelencich
Emg: N. Ross, J. Treweek
In: N. Willox
Out: J. Treweek
CARNGHAM-LINTON v. CLUNES
Carngham-Linton
B: T. Clarke, J. Stalker, T. Sarah
HB: J. Nichols, B. Doolan, W. Bruty
C: J. Dawson, B. Ketchen, J. O'Brien
HF: L. Hayles, R. Waters, J. Pring
F: D. O'Brien, L. Parker, B. Clay
R: J. Hughes, L. Isbister, Z. Mawson
Int (from): B. Jones, M. Richardson, R. Nunn, J. Coutts, J. Benfield
In: T. Clarke, L. Hayles, J. Benfield, B. Jones, B. Doolan, R. Nunn
Out: H. Peoples, D. Pearson, J. O'Brien, J. McErvale, C. Hannah
Clunes
B: J. Thomas, N. Clarke, J. Yole
HB: L. Wrigley, B. Welsh, L. Newton
C: C. Hatfield, J. Thompson , K. Thompson
HF: M. Wrigley, M. Newton, J. Baird
F: A. Anderson, M. Paramonov, M. Smith
R: L. Horniblow, L. Hull, R. Thompson
Int: C. McMickan, B. Newton, L. Madden, J. Whiting
In: B. Newton
Out: C. Newton
SPRINGBANK v. BALLAN
Springbank
B: S. Donegan, M. Anderson, F. Donegan
HB: C. Vaughan, M. Searl, S. Cue
C: K. Maher, J. Maher, B. Maher
HF: B. O'Neil, D. Wall, W. Driscoll
F: M. Keighrey, P. O'Shea, M. Lakey
R: B. Freeman, J. Simpson, C. Graham
Int: L. Mahar, K. Kennedy, A. Rix, T. Maher
In: C. Graham, P. O'Shea, M. Keighrey
Out: B. Beasley, J. White, J. Wall
Ballan
B: D. Galea, A. Bongart, L. Snaith
HB: M. Rollo, Z. Boland, M. Donaldson
C: A. Mullane, J. McNamara, M. Snaith
HF: H. Thompson, J. Wilkie, B. Thomas
F: S. Sher, B. Richie, H. Bongart
R: P. Graham, D. Tanti, S. Hitchings
Int (from): J. Gibbs, D. O'Hanlon, R. Bongart, L. Conlan, J. Bongart
Emg: C. Brown
In: J. Bongart, D. O'Hanlon
Out: T. Batten
RESERVES
DUNNSTOWN v BUNINYONG
Dunnstown
B: T. Giles, N. Duggan, L. Spratling
HB: N. Hobbs, J. Murphy, W. Jones
C: M. Auchettl, B. Sinclair, B. Morshead
HF: D. Ross, J. Murphy, N. DeJong
F: C. Ronan, P. White, L. Guiao
R: H. Marquand, R. Dyer, J. Leoncini
Int: P. Begbie
Buninyong
From: E. Simpson, J. Hart, C. O'Keefe, B. Netherway, J. Harris, A. Hart, D. Dickson, P. Lannen, N. Miller, M. Hovey, M. Chapman, D. Connor, A. Scott, B. Leskosek, M. Hartigan, C. Wills, D. Kelly, L. Dean, D. Chant, M. Phelps
BEAUFORT v GORDON
Beaufort
Not submitted
Gordon
B: N. Hicks, D. Carey, P. Monaghan
HB: T. Nesbit, M. Kersley, R. Williams
C: S. Tysoe, Z. White, L. Mackley
HF: T. Mackley, J. White, M. Uebergang
F: M. Bray, M. Weaver, J. Little
R: N. O'Neill, R. Cording, D. Callanan
HEPBURN v BUNGAREE
Hepburn
From: R. Ford, O. Turbitt, H. McGregor, L. Luck-Taylor, P. Sewell, C. Pedley,
G. Gianni, W. Cavanagh, T. Nissen, J. Peake, T. Buby, A. Raak,
R. Olver, L. O'Halloran, M. Johns, L. Grills, I. Bowker, B. Ryan,
M. Layfield, M. Chapman, D. Chapman, S. Jackson, R. Johns, C. Ferrier,
A. Ferrier, M. Penny, S. Carman
Bungaree
B: S. Hammond, G. Trevenen, L. Chivers
HB: S. O'Loughlin, I. Miller, L. Prendergast
C: S. Miller, S. Clifton, C. Robertson
HF: S. Roberts, O. Hayes, H. Cousens
F: L. Hastie, D. Murphy, D. Kelly
R: D. Maher, N. Strachan, J. Dummett
Int: D. Cousens, J. Rix
WAUBRA v DAYLESFORD
Waubra
B: H. Baldwinson, H. Bond, B. Briody
HB: W. Coutts, S. Hunter, K. Burnside
C: J. Kane, J. Martin, N. Lilley
HF: M. Cashin, C. Molloy, L. Cashin
F: R. Murphy, J. Sardo, D. Payne
R: T. Russell, C. Smith, N. Waterson
Int: L. McLeod, B. Guinea, T. Hunt
Daylesford
From: L. Adams, L. Hawker, B. Horne, A. Pearce, B. Marshall, C. Elderdield, D. Brown, J. Adams, A. Pearce, M. Pasahidis, L. Campbell, S. Beattie, D. Ryan, S. Marshall, R. Holmes, E. Cooper, M. Elderfield, A. Mill, P. Helper, S. Winduss, M. O'Brien, C. O'Brien, X. Keighran, P. Jenkin, A. Brereton, J. Adams, C. Adams, S. Pearson, T. Hall
ROKEWOOD-CORINDHAP v NEWLYN
Rokewood-Corindhap
B: T. Weightman, M. Tanis, T. Mellington
HB: J. La Haye, P. Wells, J. Richardson
C: L. Baker, P. Smith, C. Anderson
HF: M. Prokopiwskyi, T. Anwyl, T. Griffith
F: R. Arnall, D. Biscan, J. Walker
R: R. La Haye, J. McAuliffe, D. McAuliffe
Int: B. Rogers, M. Griffith, A. Rizzoli
Emg: J. Banks, A. Heald
Newlyn
From: J. Barnes, K. Bruhn, P. Martin, J. Sullivan, N. David, J. Dimond,
J. Crone, S. Robinson, J. Barker, D. Tabakovic, L. Fishwick, B. Slater,
J. Eastwell, D. Wrigley, A. McKay, T. McKinnon
SKIPTON v LEARMONTH
Skipton
B: S. Boswell, W. Fay, J. Sandlant
HB: J. Appleby, J. Kirkpatrick, J. Drinkwater
C: A. Bedggood, J. Robson, B. Mellington
HF: T. Bertalli, R. Henricksen, J. McPhan
F: M. McPhan, D. Meerman, J. Pyke
R: L. Parker, A. McLean, R. Uwland
Int: N. Elford, L. Christian, T. Breed, K. Ponder
Learmonth
B: T. Owen, L. Karslake, M. Treweek
HB: B. McEwin, B. Challis, N. Ross
C: P. Rogan, H. McKee, J. Rich
HF: A. Broughton, B. Glen, A. Kent
F: T. Reyner, J. Duffy, B. Broughton
R: J. Hutchison, J. Treweek, P. McGuigan
Int (from): L. Tyndall, J. Powell, A. Johnson, M. Beaumont, D. Wright, J. Mayall, N. Gudgeon
CARNGHAM-LINTON v CLUNES
Carngham-Linton
B: J. Richardson, L. Hanson, D. Gillingham
HB: C. Scott, H. Peoples, J. White
C: A. Mclean, M. Spratling, D. Critchley
HF: M. Grigsby, E. Stalker, B. Pring
F: J. Szabo, A. Braeckmans, C. Hannah
R: M. Lange, J. McErvale, R. Nunn
Int: C. May
Clunes
B: B. Wrigley, C. Garth, A. Kenna
HB: K. Thomas, N. Hogan, N. Middelkoop
C: J. Nevill, C. Featherston, L. Coleman
HF: W. Parker, R. Coppick, A. Thompson
F: A. Pickering, D. Davies, E. Downs
R: K. Tabbitt, P. Coon, G. Handley
Int (from): P. Williams, R. Martin, M. Shelton, A. Stinchcombe, J. Watson, M. Coppick, D. Fox, J. Hill
SPRINGBANK v BALLAN
Springbank
B: T. Rix, J. Kennedy, T. Knowles
HB: S. Murphy, R. Brown, J. White
C: L. Simpson, D. Haintz, J. Waller
HF: J. Kennedy, D. Kearney, D. Quinlan
F: T. Toohey, T. Quinlan, T. Kurzman
R: A. Murphy, R. Malone, J. Tiley
Int: J. Hopkins, B. Andrews, J. Turner, J. Amendola
Ballan
From: J. Bongart, B. Bould, T. Blackburn, A. Harris, N. Kettle, M. Currie,
M. Darley, T. Laurie, C. Sharp, R. Watts, D. Bell, W. Burrows,
C. Brown, S. Cooney, T. Addison, T. McGregor, M. Phillips, J. Byrnes,
J. Layley, J. Conlan, A. Pascoe, T. Trickey, D. Trickey
CRESWICK v SMYTHESDALE
Creswick
B: J. Porter, C. Mann, G. Van Oostveen
HB: J. Dalli, J. Plier, J. Mitchell
C: W. McNabb, A. Lovel, R. Pearson
HF: S. Hughes, T. Baker, B. Jennings
F: M. Griffin, Z. Lubeek, J. Ellis
R: J. Hepworth, S. Burns, M. Gervasoni
Int: D. Grinham, L. Sheriff, T. Spenceley, I. Kern
Emg: M. Coxall, L. Bosworth, I. Handy
Smythesdale
B: D. Walker, J. Rose, J. Cranny
HB: J. Troon, D. Kennedy, J. Szabo
C: M. Fisher, T. Sammut, M. Strong
HF: B. Grainger, B. Dunbar, C. Stewart
F: J. Mercer, J. MacDonald, A. Baker
R: S. Vlahek, A. Taylor, M. York
Int: B. Walker, D. Mason, N. Cooper, N. Brewer