Kai Lohmann - one of the GWV Rebels' early injury concerns.
Greater Western Victoria Rebels will meet Geelong Falcons in NAB League under-18 boys' practice matches at Mars Stadium on Sunday.
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
The newly announced squad will be divided into two sides for games at 1pm and 3pm.
The Rebels' under-16 development squad will play Geelong at 11am.
Rebels already have injury concerns with Kai Lohmann (hamstring), Nick Hodgson (calf), Corey Pertzel (broken wrist), Patrick Rea (knee) and Angus Bade (shoulder).
Rea is out idefinitely, while Pertzel is looking at six weeks off the scene.
REBELS UNDER-16 at 11am
Will White (South Warrnambool)
Henry Rhodes (South Warrnambool)
Vincent Huf (Glenthompson Dunkeld)
Jett Hopper (Horsham)
Felix Fogarty (East Point)
James Clark (East Point)
Jamie Lloyd (Koroit)
Aiden Brien (East Point)
Jordan Cox (Ararat)
Brody Pope (Ararat)
Hugh Bond (North Ballarat)
Finn Radley (Warrnambool)
Josh Sparkman (North Ballarat)
Jessie Cairns (East Point)
Tristan Maple (Ballarat)
Miles Picken (South Rovers)
Joshua Dunne (Mt Clear)
Tyler Humphrey (Terang Mortlake)
Jiah Cawthorn (South Rovers)
Matthew Brown (Nhill)
Ethan Boyd (Allansford)
Rhyley Hutchins (Kolora Noorat)
James Van Es (North Ballarat)
Flynn Rowe (South Warrnambool)
Emergencies
Henry Shea (Ararat)
Flynn Toner (Ararat)
Simon Atkinson (Terang Mortlake)
REBELS UNDER-18 - GAME 1 at 1pm
Gage Wright (Horsham Saints)
Sam Kenna (Kolora Noorat)
Ben Kellett (North Warrnambool)
Jacob Hill (Hamilton Kangaroos)
Mac Pertersen (Koroit)
Jamieson Ballantyne (Portland Tigers)
Drew Schneider (Nhill)
Archie Stevens (South Warrnambool)
Jeziah Woods (Ararat)
Darcy Hobbs (Terang Mortlake)
Thomas Baulch (Koroit)
Bailey Mason (Hamilton Kangaroos)
Cody Bryan (Horsham Saints)
Riley Constable (Ballarat)
Magnos Howells (Hamilton Kangaroos)
Myles McCluggage (South Warrnambool)
Tex Mitchell (Portland Tigers)
Paddy Simpson (Ballarat)
Liam Howard (Mount Clear)
Ned Timms (North Warrnambool)
Nick Cushing (Redan)
REBELS UNDER-18 - GAME 2 at 3pm
Sam Butler (Lake Wendouree)
Ben Hobbs (Horsham)
Jett Bermingham (North Warrnambool)
Josh Rentsch (Penshurst)
Marcus Herbert (South Warrnambool)
Harry Sharp (East Point)
Joshua Gibcus (East Point)
Blake Scott (Lake Wendouree)
Josh Dwyer (Port Fairy)
Fraser Marris (South Warrnambool)
Riley O'Keefe (Ballarat North)
Josh Carlyle-Marks (Mt Clear)
Nick Stevens (East Point)
Jamie Quick (North Ballarat)
Will Liston (Ballarat)
Hamish Sinnott (Camperdown
Dane Stewart (Warrack Eagles)
Toby Jennings (Portland Tigers)
Isaac Lovison (North Ballarat)
Jack Bambury (Mt Clear)
Fergus MacDonald (Redan)
Jye Lockett (North Ballarat)
Taylen Bin Busu (East Point)
Anna Harrington
Anna Harrington